Şimdi Ara

DÜNYADAKİ HERKES MÜSLÜMAN OLSAYDI NASIL BİR DÜNYA OLURDU ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jeopol

ben iluminatiyi tercih ediyorum. daha ise yarar seyler vaadediyor

deccal tanrılık vaadediyor mesela?
  • rainfall2535 R kullanıcısına yanıt
    islam inancina gore deccal kendine tanrilik vaadediyor. bana degil.
  • quote:

doğru ben tanrılık vaadediyor zannetmiştim.
  • quote:

illuminati ne vaadediyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainfall2535

quote:

/>

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OCA

quote:

Orijinalden alıntı: rainfall2535

quote:

/>

ben yalnız çalışırım illuminatiyi boşver.

• Bu konu selamun aleyküm mümin kardeşlerim diye açılırdı.
  • dünya cennet olurdu ama öyle bir şey olsaydı sınav olmazdı ,ki peygamberler yaşarken dahi olmamış
    diğer bir husus ise insanoğlu sıfır hatalı bir yaratık değildir ,mutlaka hata yapanlar çıkacaktır
  • Şimdi bu soruya tek cevap verilmez. Bunun birden fazla cevabı olur. Herkes şu efsanevi "Gerçek Müslüman"lardan olacaksa insanların tek tip olması gerekirdi. Bu da mümkün değil. Diyelim ki mümkün oldu, sıkıcı bir hayat olurdu. Zaten böyle bir şey gerçekle bağdaşmıyor. He herkes kimlikte Müslüman ve daha da önemlisi şekilci Müslüman olacaksa işte o zaman gezegen toptan sıçtı demektir. Zaten insanları tek tipleştirmen de mümkün değil yani bir yere kadar evet, bir yerden sonra bu çalışma patlak veriyor. Zaten kesinlikle desteklemediğim bir şeydir bu tek tipleştirme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 29 Eylül 2017; 4:2:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

dünya cennet olurdu ama öyle bir şey olsaydı sınav olmazdı ,ki peygamberler yaşarken dahi olmamış
    diğer bir husus ise insanoğlu sıfır hatalı bir yaratık değildir ,mutlaka hata yapanlar çıkacaktır

Evet dişisini zapt altına alan için süper bir tespit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    seni patronun,siyasiler,anne baban zap altına aldığında sesin çıkmaz değil mi ?
    üstelik bazı ailelerde bu işi kadınlar üstleniyor (aile yönetimi vs.) o yapınca zapt diyor musun ?
    bu dünyada bir düzen vardır (olmalıdır) diğer türlü yaşam nasıl olacak ?
    sen Afrika'da yaşıyor olsan Aslanlara da bunu söylerdin sanırım

kadın zayıf yaratıldığı için korumaya alınması olmasın o dediğin ?
    artık biraz başka şeyler öğrenin ,aynı şeyleri tekrarlamaktan biz sıkıldık ,siz sıkılmadınız
    biraz ufkunuzu genişletin ,yoksa felsefe yapman hayal olur (her şeye düz mantık bakmaya devam edersen)
  • Anladığım kadarıyla yazdığına inanıyorsun tabiri caizse at gözlüğünü çıkaramamışsın

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    göz benim olduktan sonra istediğimi takarım ,herkes kendi gözüne baksın ve ne takacağına kendi karar versin istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

göz benim olduktan sonra istediğimi takarım ,herkes kendi gözüne baksın ve ne takacağına kendi karar versin istersen

mantıklı

Hiç böyle düşünmemiştim

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    En beğendigim yorum bu oldu. Hristiyanlar bahsettiğiniz aralıklarda incilde olmayan veya incile ters giden her şeyi yasaklardı. Kilisenin yolundan sapanlar cadı diye yakiliyordu veya taşlanarak vahşice öldürülüyordu. Artık adamlar o dönemde Müslümanları örnek alıp bilime, sanata, eğitime yatirim yapmaya başladı daha sonra rönesansla alip başını gittiler.

Bugün çoğu insanın göç etmek istediği ülkelerin başında Hristiyanların fazla olduğu ülkeler geliyor. Ama bunun nedeni Hristiyan olmaları mıydı?

Kuzey kore komple ateist bir ülke, buradaki ateist arkadaşlar hanginiz kuzey koreye gitmek istiyorsunuz? Ben simdi orayı örnek alıp "ateistlerin olduğu dünya cehennem gibi olur" diyemem.

• Islam; Yahudilik ve Hristiyanlik gibi, Nil boyunca etkin olmus ve Antik Misir'in Gunes tanri(RA) inancinin dogmasina sebebiyet vermis Aramik kultur ve dilinin yan urunudur.

Muhammed hazretleri, ticaret hayatiyla yolunun kesistigi Yahudilerden ve Hristiyanlardan dinleyerek ogrendigi Aramik rituelleri kendi bakis acisiyla ve yasamina endeksledigi unsurlarla butunlestirerek guclu bir odak noktasi gelistirmis ve bu da Islamiyeti dogurmustur.

Islam, Aramik inanc unsurlarinin Arap kulturunde yer bulmasidir.

Dogmadir. Bu yuzyilda hala gercek oldugunu dusunmek aymazlik, korkaklik , cahilliktir. Veya kendi cikarina yontmak icin savunmaktir.

Yaratici veya yaraticilarin olmasi olasiligi Aramik kultur ve inancinin Arap yasayisiyla harmanlanip onunuze sunuldugu bir dini gercek yapmaz. Uyanin artik.

Ayni sekilde hayatimin buyuk bir bolumunu yurt disinda yasayan ben Hristiyan Amerikaliyla da ayni sualleri sorarim. Orta dogu diyince ezikliyorsun be geri zekali ne diye peki o zaman orta dogudan cikma bir alt kulturu kendine dustur ediniyorsun?

Valla millet o kadar sekilci ki saniyorlar ki Hristiyanlikta Versay sarayinda baki oldu. Isa bir Fransizdi. Hadi yavrum ikileyin diye beyinlerini silkeliyorum aydinlaniyolar.

• ata biner güvercinle haberleşirdik

• Tanrı Misafiri kullanıcısına yanıt
    Kore ateist degil, onlar baskanlarinin tanri olduguna inaniyorlar, ona tapiyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden böyle korkunç şeyleri düşünüyoruz? Yaşanmaz bir dünya düşunmek güzel değil.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.