Şimdi Ara

Dünyada ve Türkiye'de Milletvekili Maaşları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
7.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bizzat bildiğim bir mv var isim vermeyecem aylığı 100binden aşağı değil

O rakamlar formalite

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada unutulmamasi gereken bir nokta da turkiyede kisi basi gelirin 10.000 dolar olmasinin sebebinin sadece %1lik yandas kesim olmasidir. Halkin geri kalani aclik sinirina yakin ve altinda yasamaktadir. Ama yukarida sayilan ulkelerde gelir turkiyeye gore cok daha adaletli dagilmistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoNickMan -- 11 Mart 2018; 14:4:8 >
  • Bazı arkadaşlar konuyu parti konusuna dönüştürebilecek cevaplar yazmışlar fakat benim amacımilk mesajım da da belirttiğim gibi partiler üstü bir söylem geliştirmektir. Bu adamlara memlekete bir gram hayrı dokunmayan bu adamlara bu kadar koyagı halk olarak geçmemeliyiz. Elbette bunun gibi birçok konu var biliyorum fakat burası bana göre başlamak için en ideal yerdir. Bu konuda neşer yapabilirizi sizlerle konuşmak ve yapmak istiyorum. You tube da bir video gördüm bi ablamız trafik kazasın da 9 aylık evladını kaybetmiş ablamızın bulundugu araca çarpan kişiye 6 ay zaman geçmesine ragmen dava bile açılamamış ve ablamızın avukatı ona nilletvekili bir tanıdıgınız varsa 3 güne dava açılır demiş . Ben artık bu tür olaylara karşı sessiz kalmak istemiyorum sağda solda boş konuşup siyaset yapmayı da sevmem ülkem milletim adına birşeyler yapmak istiyorum bu konuyu açmakdaki amacım ne yapabilirizi konuşmak. Kütfen fikir verebilecek abilerimiz kardeşlerimiz buyursun fikirlerini söylesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Özel olsun kamu olsun her fırsatta yan gelip yatma derdinde olan bizim halkımız değil mi ? Milletin tayin ettiği vekilin ne olmasını bekliyorsunuz ki

• Öyle demeyin yaz milletvekili olmak için çok uğraşıyorlar. adamlar yüz binlerce lira kredi çekip rüşvet veriyorlar mvekili olmak için adjfjffmngmh

• Bu yiyenler yetmedi 50 tane daha eklenecek, tam kebap tam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 11 Mart 2018; 16:47:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ''Nasılsanız öyle yönetilirsiniz'' müstahak bize.

• Şu Ülkede En Çok Kanıma DOKUNAN KONULARDAN BİRİDE BU Onlara Benden Giden Tek Bir Kuruşunu Bile Helal Etmiyorum Bunlara.

• Hadi bakalım hepimiz milletvekili oluyoruz

• Milletvekili :
    quote:

MECLİS Başkanlık Divanı, milletvekilleri, eski milletvekilleri ve bakmakla yükümlü oldukları kişiler için gideri Meclis bütçesinden karşılanacak implant sayısını 8’den 12’ye ve her implant için malzeme bedelini 600 liradan bin liraya çıkardı. 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede yer alan hükümlere göre bu haktan Yargıtay ve Danıştay üyeleri ile bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri de yararlanacaklar.

Halk:
    quote:

Ne yazıkki devlet sağlık kuruluşlarında şu aşamada implant tedavisi masraflarını ve implant diş fiyatları nı karşılamamaktadır. Kaldı ki özel bir sağlık kuruluşuna başvurmanız durumunda bunun tamamını kendi cebinizden ödemek durumunda kalıyorsunuz.

(Hakkım haram zıkkım olsun.)^999999999

quote:

16. Türkiye
    Türkiye
    Kişi başı milli geliri: 10.000 $.
    Milletvekili maaşı: 5.600 $.
    Yan ödeme: Harcırahlı.
    Emeklilik: Yaş sınırı yok.
    Çifte emekli geliri var.
    Maaşın milli gelire oranı: % 56
    Sosyal haklar:2 yılda emeklilik hakkı
    Emekli olunca ömür boyu ayda 8,000 TL maaş

quote:

Kardeş ne 10-20bini
    Bizzat bildiğim bir mv var isim vermeyecem aylığı 100binden aşağı değil
    O rakamlar formalite

(Hakkım haram zıkkım olsun.)^999999999

• Demek bu yuzden bizi kiskaniyorlarmis

• Ama öğretmen maaşı olsa yatıyorlar tatil yapıyorlar 37377363 ay ,der insanımız. Lakin oy verilen adamın (hangi parti olursa olsun) maaşını yatışını düşünmez. Hakkımı helal etmiyorum bu adaletsizliğe ve menfaate. Çok özür dilerim ama bu millete eşeksin de kızarlar laf ederler. Ama eşek muamelesi yap sırtına bin bir şey demezler. İşte öyle bir milletiz.

• Almanya bu yüzden kıskanıyor bizi kardeşim

Akabinde evi arabası elektrik su ve her şeyi bedava olan kişiler vekiller değil mi ? Hangisi bunlara gerçekten para veriyor ? Hangi milletvekili gittiği yerden para ödeyerek kalkıyor ? Millet sırf yalakalık olsun yada başka şeyler yüzünden bu adamlardan para almıyor ki. Gelsin , yesin , içsin ama yeri geldiğinde benim adamımı kayırsın , bir ihale varsa bana bağlasın vs gibi mantıkla önünde el pençe geziyor. Biliyor ki ülke de milletvekili her yere hükmedebikiyor , her yasadan istediği gibi kaçıp istediği suçu işleyebiliyor. En basiti meclis de çıkan kavgalar yada küfürler hakaretler. Hiç biri ceza almıyor bu durumdan. Kafalar kırılıyor bazen. Buna rağmen ceza yok. Çünkü ne polis nede bir başka memur, milletvekiline kafa tutabilecek kadar yukarı değil. Adamdan kan alırlar . (Tabir için özür dilerim.)

• Tüm aile sağlık hizmetleri TBMM öder. İstediği hastaneden istediği tedaviyi alabilir. Herhangi bir sınırlama, katkı payı vs yoktur. Geçmişte prostat ameliyatı olan hemde kaç kere olan, mutluluk çubuğu taktıran tüm dişlerini porselen kaplama yapanlar bile vardır.

Tüm devlet kurum ve kuruluşları neredeyse bedava yararlanır. Havalimanı VIP geçer, polis ceza yazamaz gibi sosyal statü son derece yüksek olur.

• tek maaşta sıkıntı değil ki :) misal imara kapalı yerleri alıp sonra orayı imara açıp 100 katına satıp 1 senede trilyoner olan belediye başkanlarına ne demeli?

• http://www.gazetevatan.com/vekil-olmak-kac-para-ister--122946-ekstra/

halen avrupa ile kıyaslıyorsunuz. oy verdiğiniz partiye sorun bi, neden böyle bir maliyet var?
    neden bir insan min.150 bin tl yi mv seçilebilmek için harcıyor?

• Çok güzel konu olmuş, umarım silinmez. Ülkelerin asgari ücretlerini de ekleyebilirsen iyi olur.

• hep merak etmişimdir hadi aktif çalışan neyse de emekli vekil,bakan, başbakan vs. bunların toplam devlete yükü ne kadardır. 30 sene önce vekillik yapmış birinin bile her ay 10bin₺ develete maliyeti var. işin tuhaf ve rezil tarafı adamlar 2 senede emekli oluyor. bunların görev süreleri 4 sene ama o süreyi bile tamamlamadan emekli oluyorlar. sonra aynı haktan yararlanan bakan bey 15 yaşından 50 yaşına kadar 35 sene çalışıp emekli olup 1300 maaş alan işçiye erken emekli oldun diyor.

• Evet bu durumdan memnunum,sıkıntı yok diyenler var mı?Eminim vardır hadi gösterin kendinizi.

• birinizde dememişki MV maaşını çekiyormu diye ,o maaşlar hep sembolik rakamlar ,o paralarla geçindiklerinimi sanıyorunuz rüşvet başka yerlerden götürdükleri paralar o maaşların 50 katı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.