Şimdi Ara

Dünya düzdür. [Video] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
1.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben sana gerçekten bir şeyleri kanıtlamak için belgeleri topluyodum bi kaç tane makale de bulmuştum ama vazgeçtim, değmezmiş hala video diyor

Edit : Ha bu arada BLOK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi instance -- 11 Ocak 2017; 21:35:49 >
  • Peki duz diyosun kare mi dikdortgen mi yoksa daire seklinde bi düz mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dünya düz veya yuvarlak ne bu bize ne kazandıracak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matrixde ki Zenci Adam

Ulan tamam her şey doğruda bana bu dünyanın bittiği yerin fotusunu atın

@Ruthlesss.

Dünya düzdür. [Video]

Merkezde kuzey kutbu var ve dünyanın etrafını saran beyaz tabaka da Antarktika. Antarktikanın ne kadar kalın olduğu bilinmiyor. Bu yüzden antarktikaya gitmek yasaklanmış.

• instance kullanıcısına yanıt
    Aferin, sevindim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: instance

Yav arkadaş ha yuvarlak ha düz ne farkeder niye bu kadar taktınız? evinizden dışarı çıktığınız var da sanki.

Dogru kere dogru

• uzaya gidersem elime kamera alıp çekecem geldiğimde de videoyu sizlere izleteceğim. bu sayede düz mü yuvarlak mı göreceğiz. bu yorumu beğenin ve uzaya çıkartın beni bebeklerim ovvv yeaaaa.
  • Arkadaşlar başta bende dalga geçiyorum ama bu dalga geçen inanmayan kesim lütfen videoyu izleyip yorum atsın videoyu izlemeden gelip burda yorum atmayın
    He videoyu izleyip youm yaparsanız cevap vemeye çalışırrım
    Ben ikna olmuş gibiyim.
  • Kar Damlası Su Tanesi kullanıcısına yanıt
    Ben videoyu izlemeden önce agnostiktim ama şuan bir tanrı olduğuna eminim. Bir kişi bile izlese yeterdi bana, hedefime ulaştım :)
  • Son dönemlerde kuranın sadece ozaman bilinen bilgilerle yazıldığı için dünyanın düz olduğunu sanması fikri ilginç gelmişti. Fakat şimdi daha iyi anlıyorum.
    Saat kaç olmuş neredeyse hala araştırıyorum :D

Ama aklımda hala bir kaç soru var mesela aynı kanalın videolarında yercekiminin olmadığı sadece yogunluk farkından dolayı cisimlerin düştüğünü anlatıyor.
    Mesela taşı havaya attığımda havanın yoğunluğundan fazla olduğu için yere düşüyor diyor . Fakat bu düşme eylemi needen yere doğru yoğunluk farkından dolayı evet hareket edecektir ama neden hep yere doğru .
    Flat Earth modelinde yerçekimi bir uydurma olduğu söyleniyor ama Kutup noktalarına yaklaştıkça ve ekvatordaki yerçekimi farkları ölçülebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kar Damlası Su Tanesi -- 12 Ocak 2017; 11:13:8 >
  • Kısa videoların hepsini izledim.İlk videonun da 20 dksını izledim.Youtubedan devam ediyorum bakmaya peki şöyle bir sorum var.Güney yarımkürede kış iken kuzey yarımkürede neden yaz oluyor ?
  • sw0od kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki videoların birinde o durumda açıklanmış fakat tam anlayamadım tahminimce güneş çember bir yörüngede değil elips bir yörüngede dönüyor orta noktaya yaklaştıkça merkeze yakın yerler yani şuanda kuzey yarım kürede sandığımız yerle yaz yaşıyor. merkezden uzakta oluncada tam tersi.
  • Kar Damlası Su Tanesi kullanıcısına yanıt
    Evet soruyu sorduktan sonra gördüm.Yerçekimi sorunuza da hala cevap bulamadım
  • Arşı dört melaike hamletmişlerdir.(taşımak) Bu meleklerden birisi sureten insan gibidir. Birisi de sevr yani öküz suretindedir. Birisi de kartal suretinde diğer birisi de arslan suretindedir.
  • tipik bir malum parti secmeni :)

Dünya düzdür. [Video]

Dünya düzdür. [Video]

Dünya düzdür. [Video]

http://listelist.com/ilber-ortayli-capslari/

• Peki aynı yönde sürekli ilerleyince aynı yere gelme olayı nasıl açıklanıyor ?
  • Angel of the Lord kullanıcısına yanıt
    Dünya düzdür. [Video]
    rsimde olduğu gibi sürekli batıya yada sürekli doğuya gidersen yine aynı yere gelebilirsin sürekli kuzeye yada sürekli güneye giden kimseyi görmedim ben
  • Ben de dünyanın düz olduğunu düşünmeye başladım.
    Dünyanın yuvarlak olduğu teorisi bilimle dini çatıştırarak bilimin haklı olduğu algısını yaratmak için ortaya atılmış bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: richardbozkurt

tipik bir malum parti secmeni :)

Dünya düzdür. [Video]

Dünya düzdür. [Video]

Dünya düzdür. [Video]

http://listelist.com/ilber-ortayli-capslari/

Siyasi düşüncsini hiç bilmediğiniz insanlar hakkında yorum yapmanız çok yanlış belkide nsanlar sizin gibi insanları ötekileştirenler yüzünden kendi inandıklarına daha sıkı bağlanıyorlar. Oysa insanlarını yargılamak yerine oturup konuşup anlamaya çalışıp kendimizi anlatabilsek. belki insanlar bazı şeyleri daha iyi anlar.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.