Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (516. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.342
Cevap
48
Favori
367.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sen onu bunu bırak da bize dünyanın düz olduğunu ispatlasa na?
    Ama başkasının kaynaklarını kullanarak değil, kendi el emeğinle yaptığın araştırma sonucunu buraya koy.
    o zaman hepimiz inanırız sana.

senin iddian, dünyanın düz olduğu yönünde.. O halde bunu ispatlaman gerek.

Eğer denizde kaybolan gemiye aslında teleskopla baksak orda olduğunu görürüz diyorsunuz.
    Bu sizin iddianız.
    Gözün görme mesafesinden çıktığı için göremediğimizi söylediniz.

peki revivonun 235 km yi net olarak gördüğünü göz önüne alırsak geminin gözden tamamen kaybolması için kaç km uzaklaşması gerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 24 Şubat 2018; 13:27:8 >
  • Kürecilerin bazı düz dünyacilar üstünde deney yaptığını düşünüyorum. Bu "deney insani" düz kafalara hergün daha uçuk iddialara iman ettiriyorlar, birde deney/gözlem yapıp İnanıyoruz diye kendi kendilerini kaldirmalari yokmu 😂

Yahu deney gözlem yapilan sizsiniz.

Bakin demedi demeyin ilerde bunlara "siz matrixtesiniz ihtiyar edin veya bir yakınınız öldürün uyanın" gibi birşey diyecekler ve bunlar toplu halde intihar edecek.

Ama arada bir doğru seylere iman ediyorlar. Mesela uçak motorları su ve hava ile çalışır, fosil yakıt yakmaz.

Dunyadaki milyon tane uçak teknikeri teknisyeni mühendisi amelesi vs bu gerçeği herkesten saklar.

Normal arabalarda suyla çalışır, siz hiç benzin pompası depo deliğine sokmadan benzin koyan pompacı gordunuzmu.

Benzin esansi katılmış suyu doldurur depoya. Açık benzin alırsanız ozaman gerçek benzin koyar.

Pompa istasyonunda birsuru pompa olma sebebide budur. Maviler su, yeşiller benzin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öner kullanıcısına yanıt
    gemi sorusu bir kenarda dursun . benzer bir soru sorayım

yolcu uçaklarını kaç km görebiliriz çıplak gözle dürbünle teleskop veya kamera ile ?

15 yıl teleskop ile uğrasan biri optik bilgisine sahiptir ?
  • Dünya yaşadığınız surece yuvarlak gibidir ancak olunce duzleşir.

Mekana bağlı zaman fonksiyonu olarak duşunun.

Mekan yuvarlak ancak mekana tabi zaman ise duzdur.

Bu açıdan mesela fotoğraflarda mekan ve zaman sabitleşmiş ise mekana bağlı zaman onun duz olduğunu gösterir.

Film makarasına sarıp geminin önce burnu sonra kendi gözüküyor derseniz bitmiş zamandaki mekan donen bir cismi kurgular.

Uzaydan çekilen fotoda daha çok boylamı görmeye başladığımızda zamanın ayrıksılığı ortadan kalkar ve gorulen cisim yuvarlak dendiğinde cismin yarısı karanlıkta kaldığından eksilen zaman ve mekan fonksiyonu nedeniyle cisme yuvarlak da denemez.

Cisimden uzaklaştıkça yuzey duzleşir.

İnsanın yuzeye yapışık olduğunu düşünürsek kenarlarından duşmemiz gereken bir tepsiyi değil kenarlarından karanlığa girip kaybolduğumuz yani tekilliğe duştuğumuz alanlar gozukur.

Tepsi dünya modelinde hata şu. Marşmelov yuzeyin en az yarısı karanlıkta olmalı. Bu açıdan karanlığın içinde kaybolan bir seyyahın dünyanın yuvarlak olduğunu görmek mumkun olmaz.

Tepsi haritanın yarısını karanlık çizerseniz ispat konusu biraz daha aydınlanır.

• Yok aga ne gidecekler. Adamların bilim dağırcığı söylentiye dayalı. Storyteller dinlesinler öyle. Bunlara masal anlatacan sabah akşam mutlu olacaklar.

Gitmek yasak değil diyor , giden varmı diyoruz istediğimiz şartları yerine getirecek oda yok. Bizden gidenlerin ve başına iş gelenlerin videosunu atıyoruz adam onu delilden saymıyor.

Hayret.

Bir tane resim vardı dediğini anlatan doğudan batıya yüzlerce seyahat gerçekleşiyor. Lakin güneyden girip doğru istikamette diğer güneyden çıkmaya dayalı bir tane yolculuk yok. İlginç.

Bu arada öner tepe 'nin ismi manidar "inan tepesi"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamasi küre edebiyatı .. geçin bu masalları

test deney gözlem yapın yeryüzünü bir dolaşın . ömrü hayatınız örnegin öner sakarya adapazarının ufak bir kasabasında gecer . gelir burda kutuplardan atar tutar

antartica dediğin yer neresi bilmez bu isimlendirmenin mantığını bilmez 15 yıl teleskopla gözlem yaptıgıı iddia ettiği halde . arctic bölge

arctic ne ? neden arc ?

kuzey konuşulmuyor nedense ? buda başka bir mesele

kuzey kutbu ? neresi kuzey neresi güney ?

kuzey kutbu 90. deniz var mavi uyduruk küre google earth animasyonunda !!! açın bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster
    Flatearth camiası kendi içinde büyük bir kargaşa yaşar.

Kendi içinizde bir kaos yaşadığınız doğru.
    Çünkü hepiniz kendinizin uydurduğu bir sisteme inanır oldunuz.

quote:

Tüm bu curcunanın kaos un içinde işin içinden tek bir yolla çıkılabilir. Hepsini dinle , hangisinin dedikleri pratiğe uyuyor gerçekte deneyleniyor o doğru döylüyor demektir.

Yani olay hakikatin kendisi olan deney e gözlem ile işin içinden çıkmaktan başka şansımız olmadığını gösteriyor ki bilim de zaten böyle yapılır.

Bre mübarek insan. bu konunun başından beri size söylediğim herşeyin "gözlemlenebilir" olması ama sizin gözlemlemekten ısrarla kaçtığınızı unuttun galiba.

Size gelecek tarihlerde ne zaman nerede neyi gözlemleyebilirsiniz dakika dakika verdim, kafanızı kaldırıp baktınız mı yukarı?
    bir de çıkmış hangisinin söylediği gözlemlenebiliyorsa o doğrudur diyorsun.

benim söylediklerimi gözlemleyebilirsin. ama bakmaya korkuyorsunuz.

5 parmağın beşi bir değil. İnsanın evladı kendine enzemiyor ki. Teoloji olsun felsefe olsun çoğu şeyde insanlar ayrılık yaşar.

Dediğim gbi söz konusu bilim ise işin içinden delillere bakarak gözlem ve deney yaparak çıkmak mümkündür.

Teleskop deyip duruyorsun göksel olayların düz dünyaya ne gibi bir aykırılığı var öner? Düz olsa hangi gök olayı gerçekleşemez öner?

• hypercubematrix H kullanıcısına yanıt
    İşin daha ilginci orada araştırma yapılıyormuş. Ne araştırması yapılıyor nasıl yapılıyor hangi amaçla yapılıyor?

Papa orayı niye ziyarete gitti o daha bir garip durum.

• EmuMaster kullanıcısına yanıt
    benimde antarticada bir dağım var ben koydum ismini :) bana ait bir dağ

piramid dağları :) kalmak için mağaralar var dağın oyuklarında ..

olamaz mı ?

hacı ; burda toprak bedave !! sec begen senin olsun

inan secmiş burayı isimlendirmiş .. bizde inandık tabi
  • Guneyden kuzeye çizilen dUz bir çizgi zamanın sabit olduğu boylama göre düşünülürse yani duz bir çizgi ise ilk çıkış noktasına varmak için dünyanın yuvarlaklığından yararlanmayız.

Dünyanın yuvarlaklığından faydalanıp duz bir kesit alırsanız bu kere donduğunuz yerden mesela saat 10 çıktınız saat 12 de varırsınız. Bu 2 saat fark nasıl oluştu.

A dan çıktım kuzeye dumduz gittim vardığımda A daki saat ileri ya da geriydi.

Karanlıkta kayboldum ve geciktim.

Yuvarlak dünyada zaman fonksiyonu kayıptır. Kayboldum ve yuvarlak olduğunu anladım demek ilmen gözün gorduğudeğil kaybolup goremediğin şeyinispatı olur.

Birde adam rektör hani sen ben koysak emumaster dağı diye mame tepesi finalburn alpha yatağı haxchi cfw boyu diye bizimkini kabul etmezler.

Dünyada onca zengin var , pezevenklerin hiç biride güney istikameti diye seyahat edip "alın la düz değil" diye ıspata kalkışmıyor.

Aslında bununla ilgili challenge başlatmak lazım. Zenginleri gaza getirmeye.

papa deyip gecme vatikan denilen düzenek cizvitler . hatta yahudileri bile bunların kullandığı söylenir . gecen bir konuya bakıyordum . uluslarası para hareketini asıl kontrol eden vatikan oldugu yazılmış . bazı yahudi aileleride öne çıkarıyorlar

rockofeller roth lar felan hikaye ..

bizimkilerde papayı ziyarete gitti nedense ? vatikan göründüğü bilindiği gibi bir düzenek degil
  • 0 başlangıç noktasını duşunun.

0 hiç ya da yok değil bir doğruyu 2 eşit parçaya bolen başlangıç noktasıdır.

Dünyanın yuzeyini bir masada gosterdiğinizde 0 nereden başlar?

Dünyanın yarısı aydınlık yarısı karanlıktır ve bu devamlı surette değişir. Başlangıç yani 0 noktasını bu şekilde oluşturmak için kuzey kutup noktasını seçeriz. Zira güneş orada hiç batmaz. Mekan duzdur.

Bu şu demek güneşin o an için aydınlattığı yer teğettir ve 0 noktasını oluşturur ve mekan duzleşir.

Karanlık ise ikieşit parçanın sağıya da solu gibidir ve mekanın duz olmadığını söyler yuvarlak olduğunu değil. Biz duz olamayacağı için yuvarlak demek zorundayız o esnada.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tüm bu curcunanın kaos un içinde işin içinden tek bir yolla çıkılabilir. Hepsini dinle , hangisinin dedikleri pratiğe uyuyor gerçekte deneyleniyor o doğru döylüyor demektir.

Yani olay hakikatin kendisi olan deney e gözlem ile işin içinden çıkmaktan başka şansımız olmadığını gösteriyor ki bilim de zaten böyle yapılır.

Bre mübarek insan. bu konunun başından beri size söylediğim herşeyin "gözlemlenebilir" olması ama sizin gözlemlemekten ısrarla kaçtığınızı unuttun galiba.

Size gelecek tarihlerde ne zaman nerede neyi gözlemleyebilirsiniz dakika dakika verdim, kafanızı kaldırıp baktınız mı yukarı?

5 parmağın beşi bir değil. İnsanın evladı kendine enzemiyor ki. Teoloji olsun felsefe olsun çoğu şeyde insanlar ayrılık yaşar.

Dediğim gbi söz konusu bilim ise işin içinden delillere bakarak gözlem ve deney yaparak çıkmak mümkündür.

Teleskop deyip duruyorsun göksel olayların düz dünyaya ne gibi bir aykırılığı var öner? Düz olsa hangi gök olayı gerçekleşemez öner?

Tamam deneyden bahsediyorsun ya, o halde bir deney yapalım senle.

Aşağıdaki konuma gideceğiz, oradan denizin karşı kıyısına bakacağız.
    271 km...

karşı kıyıyı görebilirsek ben burda düz dünyacı olduğumu herkese karşı kabul edicem.
    Ama göremezsek sen fikrini değiştirecek misin?

Hatta yanımızda dürbün veya teleskop götürürüz onunla bakarız.
    sahili mi görüyoruz yoksa daha yukarı tepeleri mi hep beraber gördüğümüz şeyin resmini ve videosunu çekip burda paylaşalım.

Tüm masraflar ortak... beraber gidicez ve beraber bir gözlem yapıp sonuçlarını burda paylaşıcaz.

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

cadence1 ya da adembd, şimdiki adı hypercubematrix mi ne işte o.. Onu geç
    beyin ve zeka olduğunu sanmıyorum.
    revivo da zaten köşeye sıkışınca iyice saygı sınırını aştı hakaretlere başladı,
    şu an bir tek seni adam yerine koyup soruyorum.
    bu deneyi yapalım mı?

masraflar beraber.

ayrıca sizin dediğiniz gibi düz olsa güneş gece de görünürdü.
    karanlık taraftayken brezilyayı aydınlatan birgüneşi görürdük.

güneş tutulması olmazdı

ay tutulması olmazdı

güneş ve ay birbirine çok yakın gelemezlerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 24 Şubat 2018; 13:59:52 >

• Düz olduğunu iddaa eden arkadaşlar izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=tUiP0_B6pP4
  • Zaman kaybının doğudan batıya giderken de olduğu gorulecektir. Kuzeyden güneye doğudan batıya. Zira gozlemci karanlıkta kaybolmaktadır.

0 yani başlangıcın 1 yani ışığa doğru hareketi 1 doğru limitlidir ancak yuzeydekihareket (donuş değil karanlığın turevi) devamlı değiştiğinden ) asla 1 olamaz ve mantığın temelindeki 0 devre hep kapalıyken 1 devre hep açık gibi gozukur. Bu durum duyun açıldığı ortamı aydınlatır ve mekan duzleşir.

Bu kere ayak tabanımıza bakarız ve kavisi goruruz. Mekan duz olsa da yaratılışımız mekanı eğmektedir.

Tabanımız mekanın yukarı kavis yaptığını bombeli olduğunu söyler. Ayakkabı tabanları duzdur ancak ayak kavislidir. Duz taban yere basınca aydınlık karanlık çizgisinin yer değiştirdiğini hissederiz. Canımız yanar.

Üstadım bu kadar akıl vermek yerine sen anlattığın gibi gitsen de bize hakikati göstersen. Küp mü, üçgen mi, altıgen mi artık her neyse

biliyorsun bizleri ;;; etiketler ilgilendirmez serbest düşünen insanlarız .

rektör reaktör ordinaryus bilimadamı profcuklar ın her dediğini mutlak hakikat kabul etmiyoruz .

insanlar için çizilmiş yapay sınırlarıda reddediyoruz devletlerarasında .

yeryüzü Allahın topragı her insanın bir yerden bir yere gitme özgürlüğü en temel insan hakkıdır . pasaport denilen kölelik kartlarına bağlanamaz bu insani hak ..

trump da tiktir olsun nerden gelmişse anası nın ingiltere komşusu bir adadan göç ettiği bbasınında alman yada pimp çilik yaptıgı yazılıyor zamanında . travesti garısıda rusya orijinlimiydi neydi unuttum

hepsi öyle ..

bunlar 1940 larda askeri operasyonlarda neyin ne oldugunu gördüler

rahman suresinde dewam ayetini sona sakladım babası hafız öner efendi nin hatasını bir kez daha söyleyeyim diye

babası hafız cocugunun yazdıklarına bak yaw .

Allah tan bir sultan izin belge pasaport olmaksızın ; nufuz edemezsiniz

ÜZERİNİZE ATEŞTEN BİR ALEV VE DUMAN GÖNDERİLİR . YARDIMLAŞAMAZ BAŞARAMAZSINIZ nüfuz edip gecip gitmeyi

tutumuş burda küre edebiyatı yapıolar oturdukları yerden ..

• Öner kullanıcısına yanıt
    öner sen neden anlamıyorsun bazı konuları

sinop tan karşı kıyıyı göremiyor olmanın sebebi EĞİM degil !!! sordugum sorudan köşe bucak kaçtın . ucak sorusuna niye cevap vermiyorsın . köşe bucak kacmaya basladın . ?

senin gözlerinin tasarımı gibi üretmiş oldugun dürbün teleskop kamera cihazlarınında sınırlı bir görüşü vizyonu var

bu durumun sebebi mekanın eğimi degil .. optik cihazların tasarımları

uçağıda 6 km sonra göremezsin gökte veya 10 km sonra !!! köşe bucak kaçtıgın soru bu

bir yolcu uçağını gözlemle bakayım kaç km dakika görebilecen cıplak gözle veya teleskopla ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam deneyden bahsediyorsun ya, o halde bir deney yapalım senle.

Aşağıdaki konuma gideceğiz, oradan denizin karşı kıyısına bakacağız.
    271 km...

karşı kıyıyı görebilirsek ben burda düz dünyacı olduğumu herkese karşı kabul edicem.
    Ama göremezsek sen fikrini değiştirecek misin?

Hatta yanımızda dürbün veya teleskop götürürüz onunla bakarız.
    sahili mi görüyoruz yoksa daha yukarı tepeleri mi hep beraber gördüğümüz şeyin resmini ve videosunu çekip burda paylaşalım.

Tüm masraflar ortak... beraber gidicez ve beraber bir gözlem yapıp sonuçlarını burda paylaşıcaz.

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

cadence1 ya da adembd, şimdiki adı hypercubematrix mi ne işte o.. Onu geç
    beyin ve zeka olduğunu sanmıyorum.
    revivo da zaten köşeye sıkışınca iyice saygı sınırını aştı hakaretlere başladı,
    şu an bir tek seni adam yerine koyup soruyorum.
    bu deneyi yapalım mı?

masraflar beraber.

ayrıca sizin dediğiniz gibi düz olsa güneş gece de görünürdü.
    karanlık taraftayken brezilyayı aydınlatan birgüneşi görürdük.

güneş tutulması olmazdı

ay tutulması olmazdı

güneş ve ay birbirine çok yakın gelemezlerdi

• 
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.