Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (507. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.342
Cevap
48
Favori
367.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 505506507508509
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yavrucum bu konuyu hit yapan biziz trolcüklersiniz sizler . bir elin parmaklarını gecmeyen düz dünyacıların eseri bu konu

bu konuyu buraya getiren ler bizleriz

tutmaz !!!!

emumaster revivo olmasa burda yazmazdım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypercubematrix -- 22 Şubat 2018; 23:48:10 >
  • fringe dizisini izleyen var mı?sanırım 50 sene içerisinde ordaki gibi yandaki paralel evrenlere geçiş yapabiliriz.
    büyük ihtimal onlar kullanılmıştır şimdi ne haldedirler acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fade to Black

fringe dizisini izleyen var mı?sanırım 50 sene içerisinde ordaki gibi yandaki paralel evrenlere geçiş yapabiliriz.
    büyük ihtimal onlar kullanılmıştır şimdi ne haldedirler acaba?

aslında paralel evrenlerdeyiz sürekli geciş yapıyoruz

yani şöyle dejavu filmini hatırlarsın . zamanda geri gidiyor .. çünkü feribotta bomba yüklü arac var ve patlamamalı ... veya denizde patlamalı

yani secimlerin ile yeni paralel evrenler oluşturuyorsun aslında .

zaten sistemin kendisi çokboyutlu ve içiçe gecmiş ... her bir seciminle yeni bir boyuta adım atmış oluyorsun

fringeyi izlemedim bikaç bölüm izledim sarmadı bıraktım ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypercubematrix -- 22 Şubat 2018; 23:59:57 >
  • hypercubematrix H kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bu konu sizsiz bir hiç siz olmazsanız biz kimle eğlenicez Revivo sizin kadar başarılı değil yalnız en bombaları sensin Sen gelince konu hit oluyor bizde baya eğleniyoruz boş vakitlerimizde Revivoya bir ara dedim yok dedi bu konuyu ben dirilttim diriliş revivo Oysa hcm olmadan bu konu boş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gunumuz teknolojisi dunyanin duz olmadigini kanitlamak icin fazlaca yeterli degil mi niye inat ediyorsunuz ve duz olduguna en buyuk kanitiniz ne cok merak ediyorum. Dunyanin uzaydan fotosu yok vs demeyin. Buna gerekte yok bir suru sey var dunyanin duz olmadigina inanmak icin.

• Barmen şu arkadaşın içtiğinden istiyorum gerçekten ailevi sorunlarım var ve bazen çekemiyorum rica etsem şu arkadaş ne içtiyse ondan alabilirmiyim?

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    beni ilkin konuya cagıran emumasterdı . geldim

revivo olmasaydı konuyu dewam ettirmeseydi bende yazmazdım . doğru ..
    Konuyu devam ettiren değilde hit yapan aslında söylemek isteğim. O sensin. Sen yokken konu aşşağılara düşüyor sen gelince popi. Bu konunun buralara gelmesindeki en büyük etmen sensin bence.

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    asıl sen 2 ayaklı şeytansın .. asıl seni kırbaclamak lazım

ortama fesad yaydıgın nifakçılık yaptıgın için .

tam bi şeytansın . dua et sanal ortamdayız . yoksa seni; testerenin yaptıgı tuzakların 10 kat daha beterine tıkardım

o zaman görürdün eğlenmenin ne oldugunu .

kaybol şindi

ne yazdım ben ; emu revivo olmasa bende olmazdım burda !!! acık ve net
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanclskn

Gunumuz teknolojisi dunyanin duz olmadigini kanitlamak icin fazlaca yeterli degil mi niye inat ediyorsunuz ve duz olduguna en buyuk kanitiniz ne cok merak ediyorum. Dunyanin uzaydan fotosu yok vs demeyin. Buna gerekte yok bir suru sey var dunyanin duz olmadigina inanmak icin.

örnek ver bir sürü şey den ?

sizin küre dünyanız kurgu ... ve en temel dayanak roketler veya ufo uydular !!!!! ki bunlarda hurafe bilim kurgu

neymiş o bir sürü argüman ? sence 500 sayfa bu argümanlar konuşulmamış olabilir mi ?

hayır hepsini duyduk geminin bacası lens mercek eğrilmesi sonucu oluşan eğim veya içbükeylik doğuya gidelim hep aynı noktaya geliriz (birkerede kuzeye git aynı yere gel görelim ) vebenzeri

duymadıgımız bir rgümanın varsa paylaş . trolcük degiliz dinleriz :)

sen bakma trolcüklere karsı yazdıklarımıza .. gercekten ciddi argümanları kouşuruz

Bir ata sözü var boka taş atarsan üstüne sıçrar diye.

Öner dışındakilere cevap vermemek lazım.

Öner de garibim ilk geldiğinde nasıl efendi konuşuyordu sonra tozuttu kafayı. Baksan hiç 40 yaşındaki adamada benzemiyor yazması konuşması.

Popi olmak iyi değil aslında forumun ağır trolleri buraya doluşursa başlık foku yer. Semavi ve etkinus gibi beginner trollere kök söktürecek adamlar var bence hiç mesaj yazıp dalaşmaya girmeyin.

İnsanlığın düşünmemesi hakkında haklısın. Foruma giren herkes ya hakaret ediyor yada " bunlar ne içiyor lüee" diye özenti laflar kullanıp beğeni çekmeye çalışıyor. Adamın bugüne kadar hangi gerçek umrunda olmuşki üzerindeki yaşadığı toprağın şekli umrunda olsun?

Biride yazmış üçgen olsa ne olur diye. O soruyu sen bize değilde kendine sor. Sorgulamada ilerlemenin yöntemi cevabı her zaman başkasından almak değil çoğu zaman kendinin bulup cevaplamandır.

Milletin ağzının içine bakan insanlık yüzünden zaten illuminatimidir limonata mıdır ne oruspu analılar sa yapmadığı sapkınlık ve dolandırıcılık yok.

En berbat kısmıda insanlığın birde bu elitlerin kurduğu düzeni savunan beyinsizler. En tehlikeli olanlar en uğtaşması zor olanlarda bunlar. Hem sorgulamaz hemde sorgulayan kişiyi toplum içinde rencide etmeye çalışır. Kendi üste çıkamaz çıkmaya çalışanıda ayağından aşağı çeker. Genel bundan oluşır. Başlıktaki yorumlardan da anlaşıldığı üzere.

O değilde halen ban yemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Dünya küre ise her bir kilometresinde eğim olmalı allttaki resim Alaska Anchorage şehrinin güneyindeki Glen Alpleri düzlüğünden çekilmiş. Rakım 660 metre. Öndeki deniz, Anchorage Koyu. Karşıdaki ise McKinley dağı. Ortadaki en yüksek tepe Denali zirvesi, yüksekliği 6km. matematik hesaba göre 230 km mesafede 660 metre yüksekten bakınca küresel eğimden dolayı 90km'de görüş ufku bimeli. Burada delilik veya mantıksızlık yok, matematik hesap var. Ancak görüldüğü gibi 90 km'de Anchorage şehrinin kuzeyindeki ~200 metre rakımlı düz bölge, alabildiğine görünüyor, ufuk bitmiyor bu ancak dünya düz bir satıh ise mümkün olabilir. Bir resim bin söze bedeldir, resime bakınca verdiği izlenim benim burada anlattıklarımdan daha net fikir verecektir. Ve Denali zirvesi, tabak gibi ortada. Dünyamız küre olsaydı dağın altında tam ~1,5km lik kısım küre eğiminin arkasında kaybolmuş olmalıydı.

Tüm bunlarda delilik yok. İçki içmedim, sigara kullanmam. Uyuşturucu ve Zanax, Anafranil,Atarax gibi yasal uyuşturucular var onlardan da hiç kullanmadım. Hani deli falan dedin ya o yüzden ileteyim dedim :|

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Ya birader anlama kıtlığın mı var
    o mesafe 230 km değil. en fazla 60-65 km.
    Bir de üstelik senin bakış yaptığın yükseklik 660 mt.
    daha ne olmasını bekliyordun.

Ben Anamur'da askerlik yaptım.
    65 km ötede 5parmak dağları vardı, bunun kadar yüksek görünmüyorlardı.
    görev yaptığım radar 800 mt civarı bir yükseklikteydi ve sabah 5 gibi Kıbrısdaki evler görünürdü.
    Ama öğlene doğru ve öğleden sonra görünmezdi çünkü denizin üzerindeki buhar tabakası görüşü engellerdi.
    sen maşallah dürbün gibi göz var sanırım 230 km öteyi görüyorsun ama deniz görüşünü hiç etkilemiyor.
    At yalanı öpeyim inananı misali.

Elinde adam gibi delil ile gel.

Ah pardon sizin elinizde hiç delil yoktu ki bir de adam gibisini sordum.. hata benim.
    500 sayfanın hiçbirinde kendinize ait bir çalışma ortaya koyamadınız.
    Hep milletin hazırladığı montaj resim ve video ile geldiniz.
    Merak ediyorum, her işin içinm "elalem"in kaynaklarını mı kullanıyorsunuz?

Alıntı yaptım ki cevap kapak olsun: İzin ver de onu gönderiyi yaptığım kişi (arghh) değerlendirsin.

Mesafe 65km mi, 230km mi, 660 mt'den küre dünyada nasıl görünür, bunlara alıntıladığım kişinin yorumu önemli, senin değil.

Böyle mesajların arttığı için blok düşünmeye başladım. Yarı trol yarı ciddi, hep aynı mesajlar, forumda gereksiz yer kaybı ve benim de zamanımın kaybı.

Hürmetler sunarım daha güneş tutulmasını açıklayamayan astronomi cahili arkadaşım.
    Sen hele bi güneş tutulması gibi ortaokul seviyesinde bir soruyu cevapla da sonra söz hakkın olsun.
    En azından bakalım konuşmaya yetecek kadar aklın var mı diye...

Sahi güneş tutulmasında ay nerede oluyor?

bilmiyor ki nerede olduğunu, nasıl cevaplasın

ekleme:
    Nedense ben bu soruyu sorduğumda bütün düz dünyacılar error verip kaçmaya başlıyor.
    biraz ortamın durulmasını ve yedikleri şokun etkisinin geçmesini bekleyip gelip konu değiştirip devam ediyorlar.

Yahu tutulma tutulma diye tutturuyorsun şimdi bir tutulma videosu atacam küreyi debunk eden ya dut yemiş bülbüle döneceksin yada her zaman yapdığınız gibi "başkalarının videolarını paylaşmayın,youtube videosuyla bilim yapüür" diyecen.

Aga ne bok yiyeceğimizi şaşırdık sana cevap yazarken.

• UZAY-SPACE-BOŞLUK VE UZAYLI-ÖCÜ ÜZERİNE

Bu yazıyı yazarken bolca kullandığım klavyede kelimeler arası boşluk bırakmaya yarayan tuşun adı SPACE dir.Yani boşluk manasına gelir.Boşluk aynı zamanda yokluğu temsil eder.

Space-boşluk-yokluk.

Adamlar koydukları isimle zaten bize ipucu vermişler.YOK space diye bir yer yok.

Evrenin big bang'den patlayıp genişlediği söylenir.Evren neyin içinde genişliyor?Uzayın.Peki Uzay neyin içinde?

Daha basit anlatabilmek adına balona üflediğimiz hava balonun içinde genişliyor balon evin odanın içinde genişliyor oda yer ve göğün arasında gibi bir örnekten kafanızda canlandırın.Ve bulduğunuz küreciye lütfen bunu sorun.

Uzay sonsuzdur geyiği yapanın ağzına ıslak banyo terliği ile vurun.Bilim zan ile yürümez adamın asabını bozmasınlar.

Küre dünyada da düz dünya dezenformasyonu yapılmaya çalışıldığında da ana akım medya bu 2 modelinde SPACE yani uzay'ın yani boşluğun içinde olduğunu iddia eder ki düz dünyaya vurulmaya çalışılan ilk darbe budur.

Hani gelip diyorlar ya "bi kerem dünya düz olsa kenercığından aşahı düşeririkk tağammı???" he tamam oldu canım.Kenarından aşağı düşermiş.Bu argümanı düzdünyayı etrafınıza anlattığınızda duymayan yoktur.Lakin okulda öğretmenlerin anlattığı hatta ders kitaplarında bilhassa tasvir edilen saçma sapan bir olaydır.

Bir kere düz modelin boşlukta uzay da olduğunu size düşündüren nedir?Bunu kim iddia etti?

Küre model icat edilmeden önce insanlar dünyayı düz olarak biliyordu diye iddia edenlerde sizsiniz.

E peki sevgili ana akım medya ve yalakası koyun sürüsü, binlerce sene evvelki insanlar düz dünya üzerinden beyin fırtınası gerçekleştirirken, aşağı düşmeyle ilgili bir sohbetleri geçmiş midir acaba yada uzay ile ilgili en ufak bir lafları?

Başlıktaki öcü ne olaki diyenler olacaktır.Başlıktaki uzaylı ne ise öcü'de odur.Amerikan filmlerinde belgesellerinde ki uzaylı zira öcünün ta kendisidir.Öcü küçük çocukları korkutmak için kullanılan bir hikaye iken, uzaylı ise hem çocukları hemde yetişkinleri korkutmak ve bunun yanı sıra algı oyunu yapmak için ortaya çıkartılmış ciddi bir hurafedir.

Olmayan yerin memleketliside olmaz.Yani halihazırda uzay diye bir yer yoksa otomatik olarak uzaylı diye bir şeyinde olması imkansızdır.İMKANSIZ'dır derken uzaylıya imkan için uzay İMKAN'ının sağlanması lazımdır.Tıpkı yeryüzündeki canlılar için gök ve yer arasındaki sistemin olması gibi.

Uzaylıları dikkat ederseniz hep amerikalı hükümetler ve bilim adamları bulmuştur.Hiç mahallede top oynayan çocuğun önüne çıkan bir uzaylı, 90 model tofaşa modifiye yapan ergenin arabasının üzerine düşen bir uzay mekiği yada ufo falan yoktur.Hep ne hikmetse hükümetler ve bilim adamları bu yaratıklara rastlamışlardır.Tıpkı dinazor meselesi gibi.Onca arkeolog insan var bir sürü ölen dinazor var, ne hikmetse sürekli kazı yapılmasına rağmen bazı kesimler dışında hiç kimse dinazor fosili bulamıyor, bulunan fosilin kemikleride gizli, müzelerde de alçıdan halleri sergileniyor.

• Gerçek: Güneş, ay ve gök seyir ediyor (akıyor, gidiyor, dönüyor).

Küreci: Yok yok üzerinde durduğun şey dönüyor, ama sana göktekiler dönüyormuş gibi geliyor.

Gerçek: Güneş ve ay aynı büyüklükte ve aynı yükseklikte gibiler.

Küreci: Yok yahu!. Güneş ortalama 150.000.000 km uzakta ay ise 380.000 km uzakta.Uzaklıkları ve büyüklükleri öyle birbirine orantılı ki sen aynı büyüklükte ve uzaklıkta olarak görüyorsun.

Gerçek: Uzaklaşan cisim görüş açısından kaybolur.Denizde uzaklaşan geminin alt kısmı kaybolmaz.Zoom yapıldığında da oradadır.

Küreci: Ya o mesele çocuklar meseleyi kolay anlasınlar diye yapılmış bir mevzu.

Gerçek: Çocuklara yalan söylüyorlar yani okullar da?

Küreci: Yalan değil de benzetme işte.

Gerçek: Gök hiç bir zaman aşılamadı.

Küreci: Ya tamam aya çıkıldığına bende inanmıyorum ama dünya düz de değil.

Gerçek: Yani yalan söyleyen adamların dediklerinin bir kısmının yalan olduğunu kabul ediyorsun diğer kısmını etmiyorsun öyle mi?

Küreci: Küre olduğu hakkında niye yalan söylesinler ki?

Gerçek: Aya çıkıldığı hakkında niye yalan söylesinler ki?

Gerçek: Su bükülmez.

Küreci: Yer çekimi büker.

Gerçek: Helyum.

Küreci: O yoğunluk.

Gerçek: Hani yer çekimiydi?

Küreci: 0x00000001E beginning dump of physical memory

• Çok sevdiğim yabancı bir abimin şiiri. Bana ilham olan yüce şahıslardan birisi.

"Welcome"

You've heard it before,

not to sound like a hack,

but once you go flat,

you can never go back.

You ventured down that road,

the one off the beaten track,

you let the truth be your guide

to the knowledge you lack.

You knew of the dangers,

you knew they'd give you no slack,

you knew the people that love you

would be taken aback,

you knew you'd be called crazy,

you knew they'd give you some flak,

but you also knew that they were the

ones that were all out of whack!!

So you pushed on, and you repealed

the attacks, you wielded your new

found knowledge like a battle ax,

you cut down the trolls, the shills

you just hacked, for exposing and

cutting em' to size you found you

had a knack.

It's a crazy world out there,

most people are still in the black,

but you found your way, you can now

see the light through the cracks,

and now you know the true meaning of

"you can never go back."

Welcome to the flat earth,

let me help you unpack!!

• Yönetim şu konuyu sabite alsa bari.
    Zaten hep ilk sayfada
  • quote:

Orijinalden alıntı: T Square

quote:

Defalaca TROL olduğunu söylemiş birinden bahsediyoruz.. Ayrıca senin benim buradaki mesajlarımızı kopyalayarak (Dünyamız gerçekten düzdür, aksini ipatlayana üçün birini veriyorum) şeklinde yeni bir TROL konusu açan Semavi7'nin takım arkadaşından bahsediyoruz. Açtığı TROL konusunu benden 10'larca mesaj kopyalaya kopyalaya 18 sayfaya taşıyarak TROL keyfinin doruklarında dolaşırken konusu yönetim tarafından silinerek soğuk duş almış birinden bahsediyoruz.TROL eğlencesi bitince ciddi olmaya calışan, öyle olduğu esnada TROL olduğu hatırlatılınca bozulan birinden bahsediyoruz. Hatırlatayım dedim.

Ciciş sen şu psikoz raporunu şuraya bir eklesene

TROL olduğunu defalarca kendin söyledin, ben de senin o söylediğini tekrar ediyorum, neden atarlandın, Önce Trol olayım sonra yok yok olmayayım ciddi olayım, yooo öyle şey. Nasıl başladıysan öyle devam etcen. İstikrar lütfen :

• Sen papağanmısın üstat, söyleneni 50 kere tekrar ediyorsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • EmuMaster kullanıcısına yanıt
    Semavi ve etkinus gibi beginner trollcük ler ..

turgutta bi gariplik var hakkaten ;
  • Yıl olmuş 2018 hala dünya yuvarlaktır diyenler var ya bide buna yeni bi isim bulmuşlar feoit mi geo it mi ne

Aşağıdaki dünyanın uzaydaki gerçek görüntüsü

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Bize gösterilen öğretilen şekildeki resimlerde yuvarlak olmasının sebebi kameranın uzaydaki serbest ışın demetleri ve kızılötesi radyo dalgalarının etkisine maruz kalıp lens deformasyonuyla merceğinin kırılması bir nevi kayması ve gerçeğinin aksine yuvarlak çekmesinden dolayıdır.

"Dünya düzse düşeriz " diyen lerede şunu söyleyeyim; düz bir masanın üstünde ilerleyen bir karınca masa bitiminde nasıl oluyorda düşmüyor yoluna masanın altından devam ediyorsa bizde böyleyiz.

Bu durumda bu karıncanın prensibi bizim içinde geçerlidir yani fizik bilimi de bunu destekler nitelikte

Varsa itirazınız lütfen bilimsel verilerle gelin.

• 
Sayfa: önceki 505506507508509
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.