Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.240
Cevap
46
Favori
330.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 1388
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 58
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 17 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 89284
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1388
  • Favoriye Eklediklerim 46
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • etkinus (1600 mesaj) vonderplanitz (1578 mesaj) semavi7 (878 mesaj) Öner (832 mesaj) EmuMaster (726 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6711 mesaj) Mobil (4559 mesaj) Tablet (354 mesaj) Mini (1841 mesaj) Uygulama (402 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum
Giriş
    1703 Mesaj

üstadım havayla veya suyla çalışan motor projeni ilgiyle yakından takip ediyoruz. bu konuda desteğe ihtiyacın olursa yapabildiğim kadar destek olurum. hadi hayırlısı.

yanlız, aklımın takıldığı bir nokta var. uçak kanatları o kadar ağırlığı kaldıramaz demişsin. uçağın kendi ağırlığı da var onlarca ton, hatta uçağa göre yüz ton bile olan. o halde uçak kanatlarla değil de gövdesiyle mi uçuyor? bu konuya açıklık getirirsen sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 22 Şubat 2018; 11:53:30 >
    |
    |
    hypercubematrix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: hypercubematrix

bizim trolcüklerde trollendiklerini farketmeksizin atıp tutuyolar .

ispat yok halen kürelikle alakalı .. bunca sayfa .

ama bunca sayfa hoax ile ilgili onlarca paylaşım var

revivonun dediği gibi gözünün önünde quizleniyorsun trolleniyorsun farkında degilsin uzay küre masalları anlatıyorsun . mars hikayelerine inanıp adamlar koloni kuracak deyip eziklik kasıyorsun

bu ezikliği yok edin . hiç kimsenin aya marsa gittiği yok

dünyanın minik bir küre olduguda yok bazıları inansada topac gibi gene hiç dönmüyor . niye dönsün ?

Güneş ve Ay dünya üzerinde zincire bağlı gülle gibi dönüyor. Neden dönsün?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

yakıt mı basıyolar uçağa hava mı ?

hava basıyorlar as-1 hava gompresörü ile .... türbinleri çalıştıran hava işte apu ?

hava basıyor işte türbin motoru çalıştıran hava

yavrucum ! kendi etrafında topac gibi dönüşten bahsediyorum kürenin . circle dan bahsetmiyorum
    |
    |
    T Square kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yavrum bende onu demeye çalıştım ama anlamamışsın. Ha topaç gibi dönmüş ha circle. Topaç gibi dönen dünyayı sorguluyorsan circle gibi dönen güneş ve ayı da sorgulayacaksın.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    6226 Mesaj

Her robot simulasyon değil. Endüstriyel robotlar ayrı TV'de şov ve propaganda amaçlı simulasyon robot videoları ayrı şeyler. Yani robot olayı sahtedir diye diretmek değil benim ki. Teknolojinin gelişmesine karşı durmak ta değil. İnsanların kafalandığını göstermek. TED o videoyu insanları kafalamak için hazırladı. Hazırlayıcısı TED gibi büyük bir marka olunca bu şok edici gelebilir. TED Robot Şov üstte, başka bir TED bölümünden kare altta. Sahne ve seyircilerin çekim kalitesine dikkat. İpucu: Robot şov tamamen işlenmiş / CGI video, diğeri normal / orjinal cekim. Orjinal cekimde en uzaktaki seyircinin yüzü bile gayet net , CGI'da en öndeki seyircilerin yüzü tamamen flu. Ayrıntılar ele verir.

Yapay zeka / YZ konusuna gelince...O konudaki calışmalar ayrı, onlardan senaryolar üretip , gerçekmiş gibi TV simulasyonları insanların aklını almaya calışmak ayrı şeyler. Aslında cok cok cok ayrı seyler. TED robot şov'da adam kapıyı köpein üstüne itlio kopek geri cekilip yine açmaya calışıo yani robota normal canlılar gibi akıl sahibi yaptık --yalan-- mesajını vererek insanları etkilemeye calışıolar. YZ konusunda temel bilgim de var; Google Yazılım Şefi Peter Norvig'in 1992 basımı PAIP / Paradigms of Artificial Intelligence Programming ver Cognitive science / Bilişsel bilim profesörü Douglas Hofstadter 'ın 1979 basımı Ghödel, Escher, Bach kitaplarından birkaç ünite çalıştım. Bu kitaplar YZ alanında en temel 2 kaynak ve YZ'nın aslı TV'deki robot şovlarında gösterilenden cok farklı. Gerçekten YZ'e sahip gerçek bir robot, TED Robot Şov'daki robottan cok daha farklı. Ben gerçek YZ'li gerçek robotları inkar etmiyorum, insanları kandıran simulasyonlardaki robotları inkar ediyorum ki onun için de belgeleri sunuyorum, resimleri karşılaştırın olayın CGI video olduğunu fark edeceksiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    O.R.A.C.L.E kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    636 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

üstadım havayla veya suyla çalışan motor projeni ilgiyle yakından takip ediyoruz. bu konuda desteğe ihtiyacın olursa yapabildiğim kadar destek olurum. hadi hayırlısı.

yanlız, aklımın takıldığı bir nokta var. uçak kanatları o kadar ağırlığı kaldıramaz demişsin. uçağın kendi ağırlığı da var onlarca ton, hatta uçağa göre yüz ton bile olan. o halde uçak kanatlarla değil de gövdesiyle mi uçuyor? bu konuya açıklık getirirsen sevinirim.

Üstat helal olsun sistemdeki açığı buldun. Bizden saklanan bazı şeyleri yavaş yavaş gün yüzüne çıkaracağız umarım. Yakıtı kaldıramayan kanatlar uçağı ve o kadar yükü nasıl kaldıracak dediğin gibi. Bence de uçak direk gövdesi ile uçuyor, nasıl uçtuğunu çözmemiz lazım.

Hopps bir dk. tüm sırrı çözdüm sanırım. Aslında uçakların kanatlarında motor yok, motor uçağın ön tarafında ve gövdesine bağlı, böylece havayla sürtünmeden dolayı gövde elektrik enerjisi ile enerjilenip oradan yükü devamlı öndeki motora aktarıyor. Kanatlarda motor olarak gözüken şey kartondan yapılma marketler, öndeki motoruda illüzyon ve çeşitli RCGI ile çalışmaları ile görmemizi engelliyorlar.

|
    |

• Yüzbaşı
    636 Mesaj
    quote:

yakıt mı basıyolar uçağa hava mı ?

hava basıyorlar as-1 hava gompresörü ile .... türbinleri çalıştıran hava işte apu ?

hava basıyor işte türbin motoru çalıştıran hava

|
    |

Cumhuru reis insansız tank yapacakmış foruma konusu açıldı.

Daha arabasını üretemeyen ülke her seçimde çıkan yerli hurafeyi yapamayan ülke insanlı tankı yaptıkta insansızı kaldı.

Neyse isminin yanında etiket olunca inanan çok olur. Manipülasyon sempati sayesinde işini daha kolay yapar.

Amerikada olan olayların hangisi gerçekki diye sorguluyor insan.

Zamanında ırakta bir bomba patlama videosu vardı. Liveleakta bulabilirseniz önce bomba patlıyor sonra oraya insanlar geliyor yere düşüyor acı çekme numarası yapıyor onun hemen ardına başkaları geliyor onları hastaneye kaldırıyor.

Mesela buda hoax değildir kürecilere göre. Aslında hayat türk telekom altyapısı ile çalıştığı için ping oluyor muhtemelen. Oradaki insanlarda da lag oluşmuştur.

Zaten onca hoax ifşa kanalı hep şizofren hep manyak hep deli. Bir tek görüntü sahtede olsa inanan kişiler akıllı.

Etkinus ve semavi nin sayfalarca trollük yapmasının sebebi saplantı.

Görmek istemedikleri şeyler kabul edemedikleri şeyleri görünce yediremediler alay etmeye başladılar.

Matrix de buna uygun bir benzetme vardı. Neo zion a geldikten sonra morpheus ile birlikte matrix simulasyon versiyonuna geri dönüyor ama yaşadığı çoğu şeyin yalan olduğunu öğrenince kusuyordu. Beyin bir şeyleri yanlış algılayınca kabul edemiyor gerçeği kusuyor.

Sanal gözlükte de buna bağlı bir olay yaşanır gözlüğü takınca beyine düşen görüntü onu gerçek olarak algılayınca sanal görüntü yüzünden vücut hareket etmeye başlayıp düşüp sağı solu döküyor insan. Youtube da bir çok vr fails videosunda mevcut.

Üstteki matrix örneğini götünden anlayan troller şimdi sanki matrix deymişiz demişim gibi örnek vererek bu mesajıda dejenere edecekler ve mesajı çarpıtacaklar.

Kafir ve münafığın işi başka nedir?

Kafir = gerçeğin üzerini örten

Münafık = iki yüzlü

Hakaret değiller.

|
    |
    Anakart:Gigabyte Z77m-d3h---İşlemci:İntel i5 3570k---SSD:Samsung 840 EVO 120 gb---GPU:Evga GTX960 SuperSC ACX 2.0+ GDDR5 4GB---Ram:Gskill Ripjawsx 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz ram cl9 (1.5 volt)---HDD:WD Caviar Green 3.5" 1TB---Audio:???---Ses sistemi:Edifier DA5000pro---Kasa:Corsair Carbide 200r---PSU:OCZ Modxtream Pro 80+ 700W

Xiaomi MI 6 128 gb

kanatlar uçağıda tasıyor uçak gövdeyle uçuyor

nasılda unutmuşum kahretsin
    |
    |

Bir topun üzerinde yaşadığını sanan insan hakikaten nasıl olabiliyor anlam veremiyor insan. Uyarılmayanlar nesede uyarılanlar.

Top la top top

Bu top diğer 8 9 top ile ateş topunun etrafında dönüyormuş

Onların etrafındada hiç bozulmayan tidal lock uydu topları dönüyor. Sonra bu galaksi de başka galaksilerin etrafında dönüyor hey yavrum hey. Yüce kozmos ne yaratmış.

|
    |
    Anakart:Gigabyte Z77m-d3h---İşlemci:İntel i5 3570k---SSD:Samsung 840 EVO 120 gb---GPU:Evga GTX960 SuperSC ACX 2.0+ GDDR5 4GB---Ram:Gskill Ripjawsx 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz ram cl9 (1.5 volt)---HDD:WD Caviar Green 3.5" 1TB---Audio:???---Ses sistemi:Edifier DA5000pro---Kasa:Corsair Carbide 200r---PSU:OCZ Modxtream Pro 80+ 700W

Xiaomi MI 6 128 gb

trolcükleri çok ciddiye alıyon .

sağır dinlemeyen 2 ayaklıdır kör de görmeyen dir .. fiziksel bir mesele degil metafizik bir mesele . bel hüm edall bu tipler için kullanılır :)
    |
    |
    EmuMaster kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yukardan asagıdan 5 lik borularla

özellikle burcu yu istiyorum

evet görüntülerde laylon hortumla çok çok yüksek basınçlı hava basıldığı aşikar.
    aslında mantıklı... biz de araba lastiğine hava basıyoruz. belkide arabayı götüren de havadır.
    üstadım çok yaşayın e mi...
    |
    |

evet görüntülerde laylon hortumla çok çok yüksek basınçlı hava basıldığı aşikar.
    aslında mantıklı... biz de araba lastiğine hava basıyoruz. belkide arabayı götüren de havadır.

bravo işte bu ve hoaxı gördü .

laylon hortumla yüksek basınçlı hava ? no olamaz

zihinler acılacak sürec içinde . bu bir sürec

senden umudumu kesmiştim oysaki

aynen üstadım gözüm açıldı. araba lastiğine de laylon hortumla hava basılıyor sonuçta. laylon hortumla hava basılamaz diye birşey mi var?
    zaten çelik ile laylon dayanımı aşağı yukarı aynıdır. sen bakma yüksek basınç kablarının çelik olduğuna, aslında laylondan da yapılabilir.
    |
    |

quote:

bravo işte bu ve hoaxı gördü .

laylon hortumla yüksek basınçlı hava ? no olamaz

zihinler acılacak sürec içinde . bu bir sürec

senden umudumu kesmiştim oysaki

trolcülük oynayayım derken sacmalıklar uçuşuyor

arabayı götüren tabikide hava dır . yakıtı neyle yakıyon yavrucum motor bloğunda ? pistonlar nasıl hareket ediyor

hava olmasa yakıt bi işe yaramaz yanmaz cünkü .

Burçin karı pazarlamaya başlamış. Kendi itirafı.

|
    |

Xiaomi MI 6 128 gb
    quote:

aynen üstadım gözüm açıldı. araba lastiğine de laylon hortumla hava basılıyor sonuçta. laylon hortumla hava basılamaz diye birşey mi var?
    zaten çelik ile laylon dayanımı aşağı yukarı aynıdır. sen bakma yüksek basınç kablarının çelik olduğuna, aslında laylondan da yapılabilir.

o naylonlardan görünmeyen poklar geciyor zaten gider borusu bunlar demi ? pis ve temiz su giderleri

ha gayret . çözecen meseleyi

yeminlen gözlerimden yaş geldi gülmekten .

burcu veya burçin namı diger zaten bastard ..
    |
    |
    EmuMaster kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
SEO
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.