Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.240
Cevap
46
Favori
330.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 1388
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 58
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 17 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 89284
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1388
  • Favoriye Eklediklerim 46
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • vonderplanitz (1578 mesaj) Deleted User (61 mesaj) 36 (19 mesaj) öztin (15 mesaj) jonywayt (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6711 mesaj) Mobil (4559 mesaj) Tablet (354 mesaj) Mini (1841 mesaj) Uygulama (402 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum
Giriş
    6210 Mesaj

Sözkonusu videodan birkaç kare:

Adamların giysilerin resim kalitesi ve çözünürlüğü robota göre farklı, cunku adamlar çeşitli video teknikleri ile robot simulasyonu üzerine sonradan eklendi.

Seyircilerde ortada ön sırada oturanların yüzü neden kapatılmış? Stüdyo kamerasından bahsediyoruz, net çekmesi gerekli. Benim 2003'te aldığım ilk kameralı cep telefonum Samsung bundan daha net cekim yapar, bu nasıl iştir?

Alttaki karede belli bazı bölgeler aşırı flu, neden? Cunku bölgesel yama ile hazırlanıo video. İlgi gösterilmesi gerekmeyen bölgelerde grafik editörü gereksiz yere çalışmamak için flu yapıp geçio. o yüzden ortadaki ve soldaki koridorlar bulanık flu. Kutunun bulunduğu sehpa? Cok keskin cok net.Robot köpeğin bacaklarından biri yok.

Bu tür videolarda olaya mantık çercevesinden bakmayı kimse aklına getirmesin diye duygu da katıolar, sonda köpek yana yatıo 'cok calıştım cok yoruldum' anlamınd sosyal duygusal mesaj verio ve video güzel hislerle akılda kalması sağlanıo. Hepsi birer senaryo metniyle cok güzel ayarlanmış ve tam donanımlı bilgisayarlar ve kalifiye grafik video editörleri ile böyle bir video hazırlanıp, TED şov adı altında yayınlamışlar, hepsi bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    O.R.A.C.L.E kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    230 Mesaj
    yahu tutturuyorsun bir kamera kalitesi diye. 240p olsa anlarım da, bir ham video vardır bir de youtube kalitesi. senin elindeki kamera fıstık gibi 4k çeker youtube'a 4k atarsın ağzına eder o kalitenin.

Hayır robot olayı sahtedir diye niye bu kadar diretiyorsun ki. Şu gösterilen şey o kadar basit bir olayki aslında. Evindeki çamaşır makinesi bile bir robot en basitinden. Verilen programı hallediyor.

Tünel açan solucanlar da bir robot. Varlığını görmesen ona da uydurma derdin herhalde. 10 kmlik alanı yer altından nasıl deliyorlar ya kesin önceden delinmiş yerleri kullanıyor falan

İnşaat için geliştirilmiş bir sürü robot var kumanda ile kontrol edilen.

Bomba imha için kullanılan robotlar var.

Dronelar da bir robot aslında.

Mekanik + yazılım. Sen buna gyro sensör eklersen ve hangi durumlarda ne yapacağını programlarsan o robot kendi dengesini kendisi sağlar. Buna kol ekler kapı açmasını öğretirsen kapı da açar bulaşık'da yıkar. Seri üretimlerde kullanılan oto fabrikalarındaki robotlar da aynısı tek farkı yürümüyorlar :) Lazerler sayesinde programlanmış noktalara işlem uyguluyorlar.

Bu videolardaki robotlar ise yapay zeka araştırmaları. Mekanik bir robota yapay zeka nasıl yaparız nasıl öğretiriz deneyi hep. Yıllar yıllar önce duvara çarpınca durup tekrar geri giden arabalar vardı, yaşın kaç o kadar eskiyi bilir misin bilmiyorum ama en basit mantıkla altında bir mekanizma ile mekanik olarak kendini döndürür tekrar devam ederdi hakaretine ama sadece mekanik olduğu için öğrenme kabilyeti yoktu. Şimdi yazılım denen bir şey var. Robot gitti kapıya mı çarptı, tekrar hesaplama yapıyor ve burada kapı olduğunu öğrenip ona göre işlem yapıyor, hatta ölçü ekipmanları ile mesafe ölçüyor vs vs vs.

Teknolojinin bu denli geliştiği şu günde bu çok basit robotları bile inkar etmek dünya düzdür demekten daha saçma bence. :))

• Emekli Yönetici
    16799 Mesaj
    dünya içe kıvrımlı hadi aksini ispat edin

|
    |

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
    Ne mutlu Türküm Diyene

• Yarbay
    8595 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

ne o, resimler sahte diyemedin bu sefer ? resimler sahte demedin başka çamura yattın neymiş resimler 50-60km uzaktaki Denali Park civarından cekilmiş miş... Şimdi bahsettiğin Denali Park nasıl bi yer önce onu görelim, çürük tahtaya bastın cunku denali park benim gönderdiğim resimlerden cok cok farklı bir yer:

https://duckduckgo.com/?q=denali+park&iar=images&iax=images&ia=images (kusura bakmayın, privacy/mahremiyet haklarıma tecavüz ettiği için google search pek kullanmıyorum)

Benim gönderdiğim resimlerdeki Glen Alps, chugach state park dahilinde ki o Alaska eyaletinin bastırdığı broşürde de yazıo. Chugach Park nere, Denali Park nere? Baltayı taşa fena vurdun, kıvılcımlar çıkıo.

660 mt konusuna gelince... 660mt yüksekten 230km ötesine bakınca, dünya küre gezegen şeklinde olsaydı, eğimden dolayı 91km 'den itibaren zemin görünmezdi dolayısıyla 230 km ötesinin zemini kesinlikle görünmezdi ancak tam ve net görünüyor. Ve 230km ötesi, 660mt yüksekten 1,5km batık görünmeliydi ancak 6km lik McKinley dağının 6km'si de görünüo. Bu da demek oluyor ki dünya düz bir satıh. Bu kadar basit. Ganz so einfach ist das :|

https://dizzib.github.io/earth/curve-calc/?d0=230&h0=660&unit=metric

Resimler zaten sahte. Bunu önceki mesajlarda da söyledik.
    İnsan gözü 230 metre ötedeki detayı çıplak gözle göremez.

Balta nasıl tasa vurulur gösterelim mi herkese?

Revivo72 düz dünyada güneş tutulmasına ay sebep olmuyorsa ay nerede oluyor?

Ne o 400 sayfadır cevap veremedin ve her seferinde konu değiştirip kaçtın şimdi de cevap vermeden konu değiştirecek misin?

Sen güneş tutulmasına ay sebep olmuyor dediğin an baltayı vurdun zaten.

Hadi o saf zekan ile cevapla... Millet de görsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 22 Şubat 2018; 3:56:21 >
    |
    |

özel mesajları okuyamıyor ve gönderemiyorum. özel mesaj göndermeyin bana.

• Yüzbaşı
    317 Mesaj
    Evet dünya düzdür. Seninle aynı fikirdeyim. Bari bunun hatrına yemek ısmarla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Simülasyon değil Üstadım, birtürlü öğretemedik, cgi denir buna. Veya görsel efekt de olur.

Bak bi cgi de burada. Sanki star wars dan çıkma gibi. Verilen mesaj gayet açık. "Sizin mezarınızı bununla kazarız" diyorlar insanlığa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 22 Şubat 2018; 8:4:42 >
    |
    |
    revivo72 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Valla hocam şu düz dünya konusundan robotlara nasıl geldik alakaya maydanoz ama bunların olayı bu. Dünya düz uzay yok teknolojide cgiden ibaret

|
    |

ohooo hocam siz daha yolun başındasınız
    tünel kazan robotu geçtim tünel diye birşey yok. tünel diye yolun üstünü branda ile kapatıp beton döküyorlar insanlarda tünel var zannediyor.

mesela boğazdaki tüp geçit;

aslında tünel 122mt uzunluğunda bir tüp, perspektif ten ve duvar hareketinden dolayı daha uzun görünüyor

arabalar tünele girdiklerinde tünel denizaltı ile karşıya taşınıyor, tünelin tabanı ve duvarı kayar bant olduğundan arabalar sürekli ilerliyoruz zannediyor.

bize tünel kazıcı diye yutturdukları sahte robot aslında koşu bantlı tünel tüpü

şimdi herkesin aklında haklı bir soru var

neden tünel kazılmıyor?
    kazılmıyor çünkü düz dünyamızda(su damlası modeli) taban kalınlığı çok az, birkaç km, tabanı delersek tüm yeraltı suyu aşağı akar ve dünya susuzluktan kurur. devletler arası gizli anlaşmalarla(Antarktikada olduğu gibi) tabana doğru kazı yapmak yasak.
    petrol kömür gibi madenler için kazı yapılabilir çünkü bu madenlerin olduğu yerlerin tabanı diğer yerlerden daha kalındır.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Kerhaneci kadınlar gibi arkadan atmaya devam ha? Neyse kulağıma bir şeyler gelirse gereği yapılır

|
    |
    semavi7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Anakart:Gigabyte Z77m-d3h---İşlemci:İntel i5 3570k---SSD:Samsung 840 EVO 120 gb---GPU:Evga GTX960 SuperSC ACX 2.0+ GDDR5 4GB---Ram:Gskill Ripjawsx 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz ram cl9 (1.5 volt)---HDD:WD Caviar Green 3.5" 1TB---Audio:???---Ses sistemi:Edifier DA5000pro---Kasa:Corsair Carbide 200r---PSU:OCZ Modxtream Pro 80+ 700W

Xiaomi MI 6 128 gb

Boston videolarına gelince gerçek diyorlar dağ resimlerine gelince şokofok.

Görece böyle bir şey işte at gözlüğü ile bakınca öyle oluyor.

|
    |
    revivo72 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Anakart:Gigabyte Z77m-d3h---İşlemci:İntel i5 3570k---SSD:Samsung 840 EVO 120 gb---GPU:Evga GTX960 SuperSC ACX 2.0+ GDDR5 4GB---Ram:Gskill Ripjawsx 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz ram cl9 (1.5 volt)---HDD:WD Caviar Green 3.5" 1TB---Audio:???---Ses sistemi:Edifier DA5000pro---Kasa:Corsair Carbide 200r---PSU:OCZ Modxtream Pro 80+ 700W

Xiaomi MI 6 128 gb

Küreci taraftan troll olmayan yani çocuk olmayan sadece öner.

|
    |
    trakyAli-1986 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Xiaomi MI 6 128 gb
  • Teğmen
    188 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

Simülasyon değil Üstadım, birtürlü öğretemedik, cgi denir buna. Veya görsel efekt de olur.

Bak bi cgi de burada. Sanki star wars dan çıkma gibi. Verilen mesaj gayet açık. "Sizin mezarınızı bununla kazarız" diyorlar insanlığa.

bu makinanın gerçek olmadığını mı iddia ediyorsun ?

• Yarbay
    8595 Mesaj
    Revivonun mesaisi bitti galiba. Konuya yine cevap yazamadı.

Saf zekam var diye övünüyordu, hakikatten safmış..

|
    |

özel mesajları okuyamıyor ve gönderemiyorum. özel mesaj göndermeyin bana.
  • Yüzbaşı
    636 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Valla hocam şu düz dünya konusundan robotlara nasıl geldik alakaya maydanoz ama bunların olayı bu. Dünya düz uzay yok teknolojide cgiden ibaret

Oda birşey mi? Uçaklar yakıtsız uçuyormuş.

Hoax Hepsi

|
    |

üstad, bir eksiği düzeltelim. boston resimleri de fotoşop, dağ resmi de fotoşop. dağ resmi küreselliği kanıtlamak için fotoşoplanmış, siz de iyi bişeymiş gibi sağda solda bunu paylaşıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 22 Şubat 2018; 10:27:38 >
    |
    |
    EmuMaster kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Troll o troll.

|
    |
    ali_kocak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Xiaomi MI 6 128 gb
  • Yüzbaşı
    470 Mesaj
    hergün gelip ne troller oluyor deyip eğlendiğim tek konu burası
    |
    |

ne yani sen o makinanın gerçek olduğuna inanıyor musun?
    şu da mı gerçek üstadım? yapmayın, bu kadar saf olmayın.
    |
    |

global trolleri bazen takdir ediyorum insanları kandırıyor olsalarda çünkü bunu yapabiliyorlar

1 hafta önce floridada klasik hoax lardan okul baskını kısa filmi vizyondaydı .

Google Shows Florida Shooting 2 Days BEFORE Event

https://www.youtube.com/watch?v=h1yos5gbRGE

anında kaldırmışlar linki youtube ayın 12 sinde baskın haberleri oluşturulmuştu silinmeden önce izledim videoyu :)

Kullanıcı raporlarında bazı izleyiciler için uygunsuz veya rahatsız edici olabilecek içerik barındırdığı belirtilen bu videoda yorum, paylaşma ve önerilen videolar gibi bazı özellikler devre dışı bırakıldı.

halbuki 2 dakikalık bir videoda web sayfalarını gösteriyordu bu baskın filminden 2 gün önceki 17 kişi ölmüş vesaire

çünkü hepsi kurgu yalan hoax ..

bunu gectik şu uçak meselesi ile ilgili

uçak yakıtsız uçuyor demedim hava uçağın yakıtı dedim vede arastırmam devam ediyor SU water yakıt .

nasıl ki insanın hava su toprak ve ateşin türevleri yakıtı ise uçakta hava su ile yakıtını sağlıyor . jet yakıtı denilen kerosen nedir arastırıyorum muhtemelen su ve donmasını engelleyen bazı karışımların ilave edilmesi suya

cünkü su yakıttır . hidrojen oksijen ... kanatların tonlarca agırlıkta yakıt tasıdıgı MASAL ... 7 ton türbin ağırlığı mış 15 000 lbs + tonlarca yakıt kanat bu agırlığı cekmez neden üretirsen üret .

bbc belgeselinde gördüm kanatların içinde iskelet vede türbine giden borular var belkide ufak tnklar .. jet motoru dedikleri şeyde türbin comperssion air ile dönen türbinler :)

buülkede 1930 larda uçakta üretildi araba da .. 100 yıllık bir endüstrimiz olacaktı devam etseydi .

fakat tekelcilik engelledi . ve bu ülke adına büyük bir kayıptı

doğal olarak tekelsen basit türbin motorlarını milyon dolara pazarlarsın uçak yakıtı diye pazar oluşturursun kontrol edersin ulaşımı . bir çok konuda bu böyle enerji iletişim teknoloji gıda

bu engellemeleri bilgiyi ketmederek vede sihirle yapıyorlar

yıl olmuş 2020 boston dynamikin dandirik robotlarına baksana velev ki gercek olsun komik degil mi 2020 de havada uçan uzay araclarımız olmayacakmıydı 1980lerde star wars ile büyüdük biz

100 yıl evvelki teknolojiyi kullanıyoruz uçan kuşları kopyaladıgımız ..
    |
    |

bizim trolcüklerde trollendiklerini farketmeksizin atıp tutuyolar .

ispat yok halen kürelikle alakalı .. bunca sayfa .

ama bunca sayfa hoax ile ilgili onlarca paylaşım var

revivonun dediği gibi gözünün önünde quizleniyorsun trolleniyorsun farkında degilsin uzay küre masalları anlatıyorsun . mars hikayelerine inanıp adamlar koloni kuracak deyip eziklik kasıyorsun

bu ezikliği yok edin . hiç kimsenin aya marsa gittiği yok

dünyanın minik bir küre olduguda yok bazıları inansada topac gibi gene hiç dönmüyor . niye dönsün ?
bankalar.org
Canlı Tv izle
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,639
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.