Şimdi Ara

Dunlop Nasıl Bir Lastiktir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
281.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracın japon muş o zaman arabana yokohama

Sen ister yüksek Japon teknoloji
    O zaman arabana yokohama
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiggestNiko

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    muhabbet nerelere gitmiş, üslup ise hak getire..
    açtım interneti neymiş bu dunlop diye.. gördüm ki dunlop şirketi kuzey amerika, avustralya ve yeni zellanda'da goodyear firmasına ait.. hindistanda dunlop india ltd şirketine ait. asyanın geri kalanı, afrika ve güney amerikada ise sumitomo şirketine ait. sonuçta her iki fikir de doğru. çankırıda üretilen dunloplar japon firmasının yani sumitomo'nun. nokta.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Dunlop_Tyres
    http://www.srigroup.co.jp/english/corporate/group/dunlop.html
    https://corporate.goodyear.com/en-US/about/our-brand-and-products.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 14 Şubat 2016; 16:07:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIME

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Dunlop'un asimetrik desenli modelinden (şimdi ismini hatırlamıyorum) megane 1 aracımıza 4 adet almıştım. Öncelikle genel izlenimim kötü. Bir daha almadım almam da. Islak ve kuruda yol tutuşu iyi ancak lastik çok sert ve konforsuz. Bu durum kabul edilebilir. Ancak lastik 3 yıl 25.000 de çatır çatır çatladı, resmen dağıldı. Oldukça dayanıksız ve kısa ömürlü bir lastik olduğunu gözlemledim. Bu nedenle kimseye önermiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadist26

Dunlop ve falken lastikleri sumitomo rubber şirketine aittir ve tamamı JAPON'dur !!!goodyear ile bi bağlantısı yok.geçmiş yıllarda Goodyear ile anlaşması vardı lastik üretiyorlardı birbirlerine. Dunlop WW - Toyota - Ford markalarıyla anlaşmalıdır fabrikadan direk dunlop olarak çıkar lastiği kaliteli ve dayanıklıdır çünkü bez Kord değil Çelik Kord vardır çoğunda ;)

Not: Sumitomo Rubber Ako'da Bakım onarım teknisyeniyim.
    Sumitomo rubber ako Avrupa'ya ihracat lastiklerini Türkiye'de üretmektedir.

Hocam ben de çankırı da yaşıyorum çankırılıyım.

Falken mi dunlop mu?

2 adet alacam arkalarda dunlop kullanıyorum.
    195.60.15
    Önlere de 195.55.15 almayı düşünüyorum sfm800 modeliydi yanlış hatırlamıyorsam.
  • Aracımı 2 yaşında aldığımda fabrika çıkış dunlopları vardı. 55000 km de yine dunlop ile değiştirdim. Balon yapmayan ender lastik markalarından zannedersem. Memnunum.
  • veyiss_18 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle Dunlop sp sport FM 800 güzel bi lastik öneririm @veyiss_18
  • quote:

Kesinlikle Dunlop sp sport FM 800 güzel bi lastik öneririm @veyiss_18

Hocam arada 20 lira var 2 lastikde 40 lira yapar değer mi dunlop için falken le fark çok mu aslında aklımda kumho ve toyo da var.
  • veyiss_18 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle değer normal lastiklere göre aşınma oranı daha uzun Kumho falan hikaye hocam @veyiss_18
  • sadist26 kullanıcısına yanıt
    Bu lastik nasıl hocam yumuşaklık olarak önerrirmisiniz, yoksa good year efficint grip performance la aralarında fiyat farkı çok fazla değil.
  • Dunlop lastikleri çok yumuşak değildir hocam.yumuşak lastik çabuk erir fazla gitmez.sana tavsiyem bi dunlop denemen Türkiye'de bilinen marka değil ancak yurtdışında müthiş tutuluyor.
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    Dunlop lastikleri çok yumuşak değildir hocam.yumuşak lastik çabuk erir fazla gitmez.sana tavsiyem bi dunlop denemen Türkiye'de bilinen marka değil ancak yurtdışında müthiş tutuluyor.Ayrıca Goodyear lastiği 2013 yılına kadar Sumitomo üretmiştir ;) @parker48
  • sadist26 kullanıcısına yanıt
    Bridegstone ER 300 olsun Lassa Revo lar olsun uzun yıllar kullandım sert lastik nedir iyi bilirim Ömrü önemli değil konforlu olsun yeter, Bu Dunlopları deneyeceğim hiçbir lastik Turanza ER 300 gibi sert olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Bridegstone ER 300 olsun Lassa Revo lar olsun uzun yıllar kullandım sert lastik nedir iyi bilirim Ömrü önemli değil konforlu olsun yeter, Bu Dunlopları deneyeceğim hiçbir lastik Turanza ER 300 gibi sert olamaz.
    Bende dün Dunlop sp sport FM 800 aldım,ne yumuşak ne de çok sert, orta sertlikte bir lastik.sessiz diyebilirim ve yol tutuşunu beğendim.bakalım şimdi yeni olmasının da etkisi vardır, ileriki zamanda anlayacağız kalitesini.
  • quote:

Dunlop sp sport FM 800 model lastiği yeni tarihli bulamadığım için başka bir marka aldım, bu arada Türkiyede Dunlop un satış hakları Good Year da diye okudum.
    http://www.haberler.com/good-year-dunlop-lastikleri-turkiye-ve-avrupa-da-7384833-haberi/ fakat üretim Sumitomo da mı Good year da mı bilemem tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker48 -- 3 Mayıs 2016; 11:55:32 >
  • quote:

Dunlop sp sport FM 800 model lastiği yeni tarihli bulamadığım için başka bir marka aldım, bu arada Türkiyede Dunlop un satış hakları Good Year da diye okudum.
    http://www.haberler.com/good-year-dunlop-lastikleri-turkiye-ve-avrupa-da-7384833-haberi/ fakat üretim Sumitomo da mı Good year da mı bilemem tabi.

Alıntıları Göster
    ıyı modelı var kotu modelı var ama saglam lastıktır. Tırlarda genelde kullananları cok gordum
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam.Yok avrupa bazı hakları sadece :)
    @parker48
  • quote:

hayırlı olsun hocam.Yok avrupa bazı hakları sadece :)
    @parker48
    .. 15 gün önce 4 lastiği değiştirdim , 660 tl .. 185 60 15 dunlop sp touring .. 2250 km yol yaptım , mükemmel lastik .. etiket değerleri , yakıt C ıslak yol frenleme A ses desibeli 69 .. petlas ve japon sumitomo ortaklığı ile çankırı üretimi ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yörükpaşa

.. 15 gün önce 4 lastiği değiştirdim , 660 tl .. 185 60 15 dunlop sp touring .. 2250 km yol yaptım , mükemmel lastik .. etiket değerleri , yakıt C ıslak yol frenleme A ses desibeli 69 .. petlas ve japon sumitomo ortaklığı ile çankırı üretimi ..

Alıntıları Göster
    daha önce kullandığım lastik markasıydı, memnun kalmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARACABEYY

daha önce kullandığım lastik markasıydı, memnun kalmıştım.

Alıntıları Göster
    lastikte pirelli kadında 1,50 demişler
  • 2008 den geri dunlop takılı artık değiştircem yine dunlop alıcam .8 yıl sorunsuz kullandığım lastik
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.