Şimdi Ara

Dune HD TV-101 Review & İnceleme (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
4
Favori
17.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: popcornhour

Nihayet baskilarimiz sonuç Verdi.

evet. çok ta güzel oldu. 4 gözle belemekteyiz şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digitbook

arkadaşlar cihaz hakkında birkaç sorum var.
    bu yadis film bilgilerini netten kendimi indiriyor.
    film afişini kendimi buluyor.
    ayrıca film bilgilerinin sunulduğu ekranda template kullanabiliyormuyuz.
    şu an wdtv 1.gen kullanıyorum ve yine wd tv live hub yada wd tv live streaming media almak üzereyim.
    bu cihazlar arasındaki başlıca farklar nelerdir. chipset ve hız olarak karşılaştırabilirmiyiz?
    üzerine taktığım harddisklere dlna üzerinden ulaşabiliyormuyum.
    biraz araştırma yaptım fakat net bir bilgi alamadım.
    yardımcı olursanız sevinirim.

quote:

Orijinalden alıntı: digitbook

quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

ağ üzerinden kullanıyorum ben cihazı. ağ üzerinden bluray isolarda dahi takılmaya rastlamadım. ağ üzerinden de hem bilgsayardaki hem de bilgisayara bağlı harici hdd lerdeki arşivime kolayca ulaşabiliyorum. aynı şekilde bilgisyrdan da ben dune içine ulaşabiliyorum.

cihazın çipseti çok iyi, bu smart serileri üst düzey cihazlar kategorisindedir. zaten fiyattan da anlaşılabilir. wd streaming modelinin muadili aslında dune un yeni çıkaracağı tv-301w modelidir. onunla karşılaştırma yaparsak ta sonuçlar hem kullanıcıya, hem kullanıcının isteklerine, hem de aldığınız zaman verilen teknik servis, fiyat, fireware gibi konulara göre değişir.

yadis ile ilgili sorunuza da gelirsek; yadisi bilgisayara kuruyorsunuz ilk önce, ve ağ üzerinden dune un içinde bulunan ya da harici olarak bağlanabiln bir hdd içerisine bu yadis in bir ağ klasörü oluştırmasını sağlıyoruz. ve nerde ise dosyalarınız orayı göstererek programın o klasördeki filmlerin künyesini internetten indirmesini sağlıyoruz. yani evet program kendi bünyesinde kayıtlı olan film sitesinden indiriyor.

hocam cevap için çok teşekkürler.
    zaten ben yanlış yere yazdım sorumu.
    hd tv 101 inceleme konusunuda okuyordum bir yandan, yanlışlıkla buraya sormuşum.
    esas karşılaştırma yapmak istediğim cihaz 101 idi. fiyat olarakta alınabilir duruyor.
    tekrar o başlıktan devam edeceğim. teşekkürler...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

Nihayet baskilarimiz sonuç Verdi.

evet. çok ta güzel oldu. 4 gözle belemekteyiz şimdi.

Valla bizde bekliyoruz ancak ocak sonu gibi diyorlar
  • ben torrenti deniyorum ama ekran çok ağırlaşıyor torrent indirirken... çözemedim
    kullanımı kolay ve performansı genel olarak iyi makinenin... korrent ve film için aldım... torrenti denemeye devam edeceğim.. gece açık bırakıp deneyeceğim.. tecrübelerimi paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Harman/Kardon-JBL

Dune HD TV-101 Review & İnceleme

hocam bakın bu ayarları kendi ayarlarınızla karşılaştırın

Bu ekran çok yardımcı oldu buna göre biz de ayarları düzeltiriz

teşekkürler

Yadis de sorunum kalmadı, süper bir sonuç 3000 den fazla filmin ve dizinin network üzerinden arşivleme problemim bitmiş oldu

Network üzerindeki bilgisayarlara bağlı paylaşımdaki disklerdeki filmler için Dune ağyolu için smb den sonra bilgisyasın IP adresini giriyorsunuz başka türlü olmuyor ,

bayağı uğraştırdı workgroup/bilgisayarın paylaşım/disk adı şeklinde olmuyor IP şartmış Yadis kullanıcı dökümanında yazıyormuş

Dune ağyolunu

smb://192.168.2.23/paylaşımdaki disk adı/klasör adı

şeklinde yapın

• quote:

dune üzerinden ağ klasörü açarken server yerine ne yazdıysanız onu yadiste yazmanız gerekiyor :)

sanırım siz orda server kısmına ip yi yazdınız ondan dolayı bir türlüerişim saplayamıyordunuz.
  • quote:

quote:

dune üzerinden ağ klasörü açarken server yerine ne yazdıysanız onu yadiste yazmanız gerekiyor :)

sanırım siz orda server kısmına ip yi yazdınız ondan dolayı bir türlüerişim saplayamıyordunuz.

Farkında değilim bu ağ klasörü > server kısmı hangi menude?
  • dune içerisinde ağ klasörü açarken (tabii eğer yaptıysanız), yazıyorsunuz.
  • Belki H1 le 101 farkı var ağ ayarlarında otomatik yada sabit IP al var başka birşey seçenek yok

Networke bağlanırken de sources>ağ tarayıcısı>SMB >

yapınca networkteki tüm sunucuları görüyorsunuz

sonuçta sorun kalmadı teşekkürler
  • torrent ben de indirmiyor. bilgisayarda inen torrent media playerda aktif değil olarak görünüyor.....ya da hata veriyor...
  • Qnap sahibi olarak böyle bir cihazda ağ sürücülerine bağlanmak için nfs protokolü olmaması büyük bir eksiklik.
    @popcornhour
    bu eksikliğinde birşekilde giderilebilmesi için yardımlarını bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benign2004 -- 10 Aralık 2011; 19:05:02 >
  • makforever , torrent portun modemde açık mı ?
  • bugün gg de %8 indirim vardı 261 tl ye geliyor düşünen arkadaşlar için güzel fırsat
  • yadiste filmler menüsünün altında yer alan ''seçtiklerim '' bölümüne filmleri nasıl atıyoruz ?
    selamlar.
  • Dün sipariş verdiğim Dune HD 101 bugün geldi. Dune'nin en düşük modeli böyle ise diğerleri nasıldır kimbilir. Daha önce WD Live Hub kullanmıştım, kesinlikle o 500-600 liralık aleti ona katlar Dune. Hayran kaldım. İyi ki WD live bozulmuş da geri vermişim.
    popcornhour a da ayrıca teşekkür etmek istiyorum Hem çabuk teslimat hem de teknik destek için. Çok memnunum, teşekkür ederim.
  • Dostlar benim de bu gün cihaz az önce elime geçti.,

Ben bu cihazda streaming şeklinde film izlemek istiyorum.,bana tavsiye edebileceğiniz ücretli ve sağlam 1 -2 server ya da site önerebilir misiniz.?

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdaguler

yadiste filmler menüsünün altında yer alan ''seçtiklerim '' bölümüne filmleri nasıl atıyoruz ?
    selamlar.

Listedeki bir filmin üzerine sağ tıklayın, seçenekler arasında göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdaguler

yadiste filmler menüsünün altında yer alan ''seçtiklerim '' bölümüne filmleri nasıl atıyoruz ?
    selamlar.

tv den yadis üzerinden filmin üzerine gelip ''pop up menü'' tuşuna bastığınızda en yukarda favorilerime ekle çıkıyor orası da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saintroyo -- 15 Aralık 2011; 8:05:54 >
  • port açtım... torrentte şu problem var... indirmeye başlıyor bazılarını.. bazıları hata veriyor... bir iki dakka sonra indirmeye başladığını da devre dışı bırakıyor... ve torrent inerken makine kilitleniyor devamlı kilitleniyor... denediğim torrentler bilgisayarda 700-800 kb ile indirebiliyorum... paylaşanı yüksek torrentler... anlamadım...2 farklı harddiste denedim.. biri usd 2.0 biri 3.0 ikisinde de bu kilitlenme oldu..
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.