Şimdi Ara

DUNE Android TV Box - neo 4k - sky 4k - pro 4k (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
743
Cevap
13
Favori
37.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saheemr

Tamam işte tam bana lazım kişisin . Şöyle düşün ikisinide aynı fiyatlara alma imkanım var. Dune 100tl gibi pahalı ve ikinci el ama temiz. Yoksa sıfır z9mu. İkisinide kullanan biri olarak. Görüntü ve ses z9 ile ne dersiniz.

Alıntıları Göster
    Zor bir soru sordun ama
    Dune ın son halini bilmiyorum. Dediğim gibi ilk çıktığında almıştım güncellemeler ile bazı küçük sorunlar vardı düzeldimi acaba?
    Ama neticede zidoo 1296 daha güncel bir chipset kullanıyor.
    dune da 1295 var.
    Ben zidoo z9s alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Zor bir soru sordun ama
    Dune ın son halini bilmiyorum. Dediğim gibi ilk çıktığında almıştım güncellemeler ile bazı küçük sorunlar vardı düzeldimi acaba?
    Ama neticede zidoo 1296 daha güncel bir chipset kullanıyor.
    dune da 1295 var.
    Ben zidoo z9s alırdım.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aidurukan

Sayın arkadaşlar,
    Neo 4K da film oynatırken(kendi Player'ı ile),alt yazıyı otomatik olarak seçme durumu yokmu acaba?
    Yoksa her seferinde dosyadaki alt yazıyı seçip oynatmak mı gerekiyor?
    Teşekkürler.
    altyazıyı her seferinde harici altyazı olarak seçmeniz gerekiyor-şimdilik- ve bu yüzden ses altyazı senkranizasyonu da çalışmıyor.

android işletim sistemi altyazı dosyasını bir metin dosyası olarak görmüyor şu anda dikkat ederseniz ? dosya şeklinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

HD pro 4k netflixte hdr ve Dolby atmos desteği sunuyor mu acaba.
    netflix kullanmadığım için cevap vermiyorum.. İngilizceniz varsa avs foruma bakın yada sorun..
    https://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2938740-dune-hd-pro-4k-ultra-thread-150.html

** bu arada millet zidoo, burası ölmüş diyorda, arasında ki iki katı olan fark öldürüyor, Türkiye de. yurtdışında durum öyle değil.

dune pro 4k şu anda

amazon.co.uk de 249 pound, buraya gönderim yok..

amazon.de de 249 Euro, gönderim yok deniyor ama sisteme giriş yapınca gönderiyor
    zidoo z9s 229 Euro, x9s 210 Euro; yani dune ile arasıda ciddi fark yok
    n11 de 1800 tl

ali Express den alırsanız kaç tl bakalım;
    dune ali de satılmıyor her zaman ki gibi,
    z9s 170 dolar+ vergi = 204 dolar
    x9s 120 dolar + vergi = 144

z9s i ali den alırsanız 1000 tl
    dune amazondan alırsanız ki bence gerek yok burada 1800 tl amazonda vergiler ve kargo ile 262 Euro yani 1600 tl

mesele bundan ibaret.. mesele ali den almayı tercih ederseniz 600 tl fark.. bu da çoğu kişi için ciddi fark..

ama Avrupalı avrupadan almak isterse fark sadece 20 euro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 30 Ocak 2019; 8:55:35 >

• mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Dune Hd'nin eski cihazlarını kullanan biri olarak ;

Dune Hd'nin tüm 4K cihazları artık Android tabanlı mı ?

Android tabanlı Dune'larda artık Yadis uygulaması çalışmaz mı ?

4K kullanan bir arkdaş cevaplarsa memnun olurum...
  • imtr kullanıcısına yanıt
    ben 7-8 sene dune bd prime 3.0 kullandım, blueray çalarlı ve full hd idi..
    geçen sene 4k tv alınca önce minix aldım ama baktım ki eski dune nun kullanım pratikliği hiç yok.
    bir çeşit android tablet veya telefon gibi her uygulaması. bir sürücüden diğerine dosya kopyalamak bile zulüm geldi.
    şu dune ne yapıyor diye baktığımda öğrendim 4k 60hz cihazlar çıkaracağını hem android hemde eskisi gibi kendi özellikleri ile devam ediyor. minix i sattım dune pro 4k aldım 3-4 ay bekledikten sonra.

son çıkan tüm cihazları android ve openwrt(Linux) tabanlı. hem android in avantajlarından yararlanıyorsunuz, hemde eski cihaz yazılımın avantajlarını. örneğin benim büyük önem verdiğim kendi dahili player ı.. kumandası full fonksiyonlu.. sırf android çalıştıranlar aynı minix gibi zulümdür diye düşünüyorum.

yadis i ben hiç kullanmadım eski cihazımda ama çalışması lazım mantıken.. fakat şöyle birşeyde var. elinizdeki hdd leri "koleksiyonum" klasörüne atıyorsunuz(hatta atmasanız da) dune kendisi imdb den tüm verileri çekiyor. tabi video isminin düzgün olması lazım. ilk mesajlara bakarsanız resimleri görebilirsiniz. kısaca yadis in size kattığı bazı avantajlar var mı bilmiyorum, bu yeni cihazlarda yadis e ihtiyaç yok.

DUNE hd Pro 4k incelemesi:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/133812590
    aşağıda thor:ragnorok posterini görebilirsiniz..
    film i oynat tuşu altında
    bir sürü özellikleri var..

YADIS in yerine kullanabileceğiniz özellikler. koleksiyonum a sizin hdd lerdeki tüm film dizileri ekleyebiliyorsunuz. cihaz imdb den posterleri ve verileri çekiyor.

filmler klasöründe ise yine imdb de bulunan her türlü film dizi bilgilerine aratıp ulaşabilirsiniz. ama cep teki imdb uygulamasından bakmak daha kolay olabilir. kumanda ile bir film ismi yazmak aramak çok zaman alabilir :) ama usb kablosuz klavye Mouse varsa o zaman başka.

Favorilerime ise istediğiniz uygulama film vb kısa yolları atabilirsiniz

yeni Türkçe arayüzü indirin : https://1drv.ms/t/s!AtE3huBtwWefjmVHPQYHZ5gE9AS2
    dune a kopyalayıp üstünde ok e bas. hata mesajı verirse de tamam deyin.. hali hazırda çevrilmeyen yerleri için hata verir. uydu alıcısı özelliği olan satırları çevirmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 9 Mart 2019; 11:29:28 >

• Arkadaşlar, Dune HD Pro 4K için bugün yeni Firmware çıkmış. Türkçe Altyazı karakter sorunu düzelmiş midir acaba?
    https://dune-hd.com/firmware/pro4k_tv292a/
  • İnşallah denerim.. Adamlara 2,3 kere yazdım 8 yıllık bd prime da çalışan şu 3 özellik Pro da yok diye.. Bakalım zamanla giderilecektir ama 1 sene oldu cihaz çıkalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Detayları daha araştırmadım ama ilk kullanım,

Sanki kumanda gezinmelerde daha hızlı tepki veriyor
    Altyazı otomatik başlatılıyor ama dahili altyazı varsa önce o çıkıyor. Türkçesi için yine harici srt seçilmesi gerekiyor.
    Altyazı ses senkronizasyon ayarı düzelmemiş, çalışmıyor.
    *en önemli özellik cep ten cihaz kontrolü yapılıyor.. Mesela yazacağınız bir şeyi, film ismi değiştirseniz, cepteki klavyenizle yazabiliyorsunuz Denemedim.. mobil app detaylı bilgi: http://dune-hd.com/dunecontrol/
    Temel özellikler düzeltilmesi bence daha öncelikli olmalı
    Farklı birşeyler tespit edersem bu mesajı güncellerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 2 Nisan 2019; 22:30:7 >

• yukarıdaki mesajımı düzeltmektense yeniden yazayım dedim çünkü düzelen mesajı okumayan çıkabilir. eklenen ise bildirim olarak çoğunuza ulaşacaktır :)

sevindirici haberi vereyim az önce ki denemelerimden sonra altyazı meselesi tamamen çözülmüş.. tek eksik ses-altyazı senkranizasyon ayarı hala çalışmamakta.

ne düzelmiş derseniz;
    1-artık harici altyazıyı otomatik görüyor
    2-bozuk karakterler yok olmuş ama ayarı Türkçeden otomatiğe almak gerekiyor

tüm bunları düzeltmek için yeni ayarlar eklenmiş..alttaki resimlere bakın, ayarları bu şekilde değiştirince, hem Türkçe altyazı otomatik başlıyor hemde bazı bozuk karakterli ama utf-8 e çevirince düzelen altyazı, artık otomatik ayarla doğru gösteriyor. sürekli Türkçe ve utf-8 arasında gidip gelmeye gerek kalmıyor.

ayarlar-playback ayarlarına gidin

dune kontrol mobil uygulama şimdilik harici apk, nisan ayında playstore a eklenmesi bekleniyor..
    indirip harici kurmak isterseniz http://dune-hd.com/dunecontrol/
    son çevirimde cihaza firma tarafından eklenmiş.. kaynakların yanındaki klasörü "geçmiş" olarak görüyorsanız son çeviriye sahipsiniz demektir.

ipucu;
    işiniz benim gibi daha çok seyretmek ve diğer özelliklerden çok filmlerinizin olduğu klasöre hemen erişmek isterseniz..
    kaynaklara gidin, harici hdd iniz veya içindeki bir klasörün üzerinde iken "pop up" menü açın ve favorilere ekleyin..
    ayarlar, diğer ayarlar, güç yönetimine gidin;
    favori öğeyi başlangıçta çalıştırdan; favorilere eklediğiniz hdd veya klasörü seçin.. çıkın..
    artık cihaz her açıldığında direk oraya gidecektir.

denememiş olanlar için;
    ayarlar, görünüm,
    arayüz: temel seçerseniz eski sigma-linux ta alışık olduğunuz klasik arayüze erişirsiniz..
    cihazı ilk aldığınızdaki android vari arayüz hoşunuza gitti ise "silver" seçeceksiniz, biraz daha farklısını denemek için "black" seçin bakalım hangisi arayüz hoşunuza gidecek.. aslında black de güzel ikonlar var ama arka planın siyahtan başka renklerede sahip olması gerekir.. özel seçeneğide var belki birileri yeni arayüzler dizayn edip ekleyebilir ve paylaşabilir.

yeni klasik arayüz

eski klasik arayüz

yeni "black" arayüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 3 Nisan 2019; 0:7:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

yukarıdaki mesajımı düzeltmektense yeniden yazayım dedim çünkü düzelen mesajı okumayan çıkabilir. eklenen ise bildirim olarak çoğunuza ulaşacaktır :)

sevindirici haberi vereyim az önce ki denemelerimden sonra altyazı meselesi tamamen çözülmüş.. tek eksik ses-altyazı senkranizasyon ayarı hala çalışmamakta.

ne düzelmiş derseniz;
    1-artık harici altyazıyı otomatik görüyor
    2-bozuk karakterler yok olmuş ama ayarı Türkçeden otomatiğe almak gerekiyor

tüm bunları düzeltmek için yeni ayarlar eklenmiş..alttaki resimlere bakın, ayarları bu şekilde değiştirince, hem Türkçe altyazı otomatik başlıyor hemde bazı bozuk karakterli ama utf-8 e çevirince düzelen altyazı, artık otomatik ayarla doğru gösteriyor. sürekli Türkçe ve utf-8 arasında gidip gelmeye gerek kalmıyor.

ayarlar-playback ayarlarına gidin

dune kontrol mobil uygulama şimdilik harici apk, nisan ayında playstore a eklenmesi bekleniyor..
    indirip harici kurmak isterseniz http://dune-hd.com/dunecontrol/
    son çevirimde cihaza firma tarafından eklenmiş.. kaynakların yanındaki klasörü "geçmiş" olarak görüyorsanız son çeviriye sahipsiniz demektir.

ipucu;
    işiniz benim gibi daha çok seyretmek ve diğer özelliklerden çok filmlerinizin olduğu klasöre hemen erişmek isterseniz..
    kaynaklara gidin, harici hdd iniz veya içindeki bir klasörün üzerinde iken "pop up" menü açın ve favorilere ekleyin..
    ayarlar, diğer ayarlar, güç yönetimine gidin;
    favori öğeyi başlangıçta çalıştırdan; favorilere eklediğiniz hdd veya klasörü seçin.. çıkın..
    artık cihaz her açıldığında direk oraya gidecektir.

denememiş olanlar için;
    ayarlar, görünüm,
    arayüz: temel seçerseniz eski sigma-linux ta alışık olduğunuz klasik arayüze erişirsiniz..
    cihazı ilk aldığınızdaki android vari arayüz hoşunuza gitti ise "silver" seçeceksiniz, biraz daha farklısını denemek için "black" seçin bakalım hangisi arayüz hoşunuza gidecek.. aslında black de güzel ikonlar var ama arka planın siyahtan başka renklerede sahip olması gerekir.. özel seçeneğide var belki birileri yeni arayüzler dizayn edip ekleyebilir ve paylaşabilir.

yeni klasik arayüz

eski klasik arayüz

yeni "black" arayüz
    hocam cihazın video oynatma özellikleri ve kalitesi konusunda sanırım herkes hemfikir.

Benim merak ettiğim,

1 - Kodi performansı ( akıcılık ve görüntü kalitesi ) nasıldır ?
    2 - Android marketten cihaza oyun kurulabiliyormu ?

deneme şansınız olursa memnun olurum

teşekkürler

• orsimsek O kullanıcısına yanıt
    Kodi yi sevmediğimden bu cihazı aldım. Dahili oynatıcısı için ama siz illa Kodi diyorsanız sanırım sorun yoktur..

Playstore dan herşey diğer Android cihazlarda olduğu gibi eklenemiyordur. Bazı uygulamalar malum cep ekran için, tv ekranı olunca uyumsuzluk olabiliyor. Bu içerik uyumlu değil uyarısı çıkıyor.

Sizin özellikle denememi istediğiniz oyun varsa deneyebilirim aşırı büyük olmayan ve oynamak için usb klavye mouse vb gerekli olabilir.

Biri için uyumlu iken diğeri için uyumsuz olabilir.

Mesela online film açıyorsunuz. Bir sitede sorun yokken tam ekrana çevirince öbüründe siyah ekran çıkıyor. Bu sitenin cihazla uyumsuzluğu..

Bu cihazlara özel gerçek yazılım çıkmadıkça bunların sonu gelmeyecektir. Cep, tablet gibi medya player yazılımı çıkmalı

• @Mdmrx Hocam ilginiz icin teşekkür ediyorum
    Oyun olarak Asphalt oyunu, uygulama olarakta Amazon prime video ve Turkcell TV+ uyumlumudur, deneyebilseniz memnun olurum

• amazon u yükledim, amazon hesabımla açtım, deneme prime ı aktif etmedim. trial lardan birini açtım..
    herşey çalışıyor ama çözünürlük kötü 480 veya 720p düzeylerinde.. ayarlara baktım özel çözünürlük seçtirmiyor, "best" e ayarlı ama 1080p bile vermedi..trial olduğundan mı, dune ayarından mı yoksa bağlantımı yavaş, lisans la mı alakalı bilgim yok.

asfalt 9 yükledim.. ilk başta wifi bağlantısı yok dedi..açtım görmedi, sonra lan kablosunuda çekdim, cihazı yeniden başlattım ve oyun açıldı.. çözünürlük kötü idi, sonra ayarlardan varsayılanı, yüksek e çevirdim, düzeldi ama öyle 4k değil sanırım.. oyunu takılmadan oynuyor ama menü geçişlerinde eya yarış bitince sonlandırma sıralarında hafif kesik kesik takılma var..
    pc de kullandığım logitec pad i gördü dune ve oyunu onunla oynadım, işe yaramadığı yerlerde kumandanın Mouse ikonu kullandım. ayaralara falan ulaşırken, oyunu pad le oynuyorsunuz.

turkcell i kurmuyor, sürümünüzle uyumlu değil uyarısı çıkıyor. "yükle" düğmesi bile gözükmüyor.. bilmiyorum cihazı cep tel gibi görüp turkcell hattı olmadığı için mi yapıyor.. tablette falan da gösteriyorsa dune da da göstermesi lazım normalde. android 7.1.1 yüklü.

puhu tv de kurulu onuda sorunsuz oynatıyor.. digiturk bein i hiç denemedim..

cihaz hafıza 16 gb, 4 ü sistem kullanıyor.. 3 gb uygulama var, 7.5 gb boş..

sonuçta cep tel i ekrana yansıtarakta tv den birçok şeyi yapabilirsiniz.. ama bir cihaz bence asıl amacına hizmet etmeli
    cep uygulamaları çoğunlukla dokunmatik ekrana göre yazılıyor ama dune da çalışırken böyle şansınız yok veya ekranı döndürme fonksiyonu jiroskop vb şeyler dune veya android medya cihazlarda uyumsuzluklara sebep oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 5 Nisan 2019; 0:40:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

amazon u yükledim, amazon hesabımla açtım, deneme prime ı aktif etmedim. trial lardan birini açtım..
    herşey çalışıyor ama çözünürlük kötü 480 veya 720p düzeylerinde.. ayarlara baktım özel çözünürlük seçtirmiyor, "best" e ayarlı ama 1080p bile vermedi..trial olduğundan mı, dune ayarından mı yoksa bağlantımı yavaş, lisans la mı alakalı bilgim yok.

asfalt 9 yükledim.. ilk başta wifi bağlantısı yok dedi..açtım görmedi, sonra lan kablosunuda çekdim, cihazı yeniden başlattım ve oyun açıldı.. çözünürlük kötü idi, sonra ayarlardan varsayılanı, yüksek e çevirdim, düzeldi ama öyle 4k değil sanırım.. oyunu takılmadan oynuyor ama menü geçişlerinde eya yarış bitince sonlandırma sıralarında hafif kesik kesik takılma var..
    pc de kullandığım logitec pad i gördü dune ve oyunu onunla oynadım, işe yaramadığı yerlerde kumandanın Mouse ikonu kullandım. ayaralara falan ulaşırken, oyunu pad le oynuyorsunuz.

turkcell i kurmuyor, sürümünüzle uyumlu değil uyarısı çıkıyor. "yükle" düğmesi bile gözükmüyor.. bilmiyorum cihazı cep tel gibi görüp turkcell hattı olmadığı için mi yapıyor.. tablette falan da gösteriyorsa dune da da göstermesi lazım normalde. android 7.1.1 yüklü.

puhu tv de kurulu onuda sorunsuz oynatıyor.. digiturk bein i hiç denemedim..

cihaz hafıza 16 gb, 4 ü sistem kullanıyor.. 3 gb uygulama var, 7.5 gb boş..

sonuçta cep tel i ekrana yansıtarakta tv den birçok şeyi yapabilirsiniz.. ama bir cihaz bence asıl amacına hizmet etmeli
    cep uygulamaları çoğunlukla dokunmatik ekrana göre yazılıyor ama dune da çalışırken böyle şansınız yok veya ekranı döndürme fonksiyonu jiroskop vb şeyler dune veya android medya cihazlarda uyumsuzluklara sebep oluyor

Hocam vallahi bravo size, erinmeşsiniz ve denemişsiniz, teşekkürler öncelikle.

Bende size katılıyorum, öncelikle her cihaz asli görevini layıkıyla yapmalı. Diğer şeyler extra olmuş oluyor. Onlardanda tam olarak stabilite beklemek yanlış olur.
    Bende sigma işlemcili Dune 303D mevcut ve görüntü kalitesi herkesçe çok iyi olarak kabul ediliyor.
    Bu yeni seriler RTD 1295 olduğu için görüntü kalitesi nasıldır görme fırsatım olmadı.
    Yalnız fiyat olarak biraz muadillerinden pahalı görünüyor, bu durumda Dune markasının kalitesinden kaynaklı diyebilirmiyiz ve fiyatını hak ediyormu sizce ?

• rica ederim;
    fiyat meselesi şu.. netflix, amazon vb diğer cihazlarda nasıl çalışıyor bilgim yok. dune a en iyi alternatif zido z9s.
    onu da aliexp den alırsanız hesaplı, yok avrupadan alırsanız arasında 30 Euro fark ya var ya yok.. eski bir mesajda kıyaslamıştım.
    amazon.de ve aliexp le kıyaslayabilirsiniz.
    4k tv ye geçecekseniz ve indirme kısa sürmesi için h265 kullanılacaksa güncel cihaz şart.
    son güncelleme ile altyazı problemleri bitti.. zido da öyle mükemmel cihaz değil şu anda, sorunları olan çok.
    kodi falan kullandım.. ağı tanıtıyorsunuz, cihaz kapanıp açınca bir daha ayarlamanız gerekiyordu o sürümünde. altyazı desen yine öyle.. dosya manager var karma karışık çünkü tüm uygulamalar cep telefonu temelli ama dune nun oynatıcısı ve dosya tarayıcısı ağ klasörleri kendine özel ve tıkır tıkır.. artı diğerlerinin kumandaları 2-3 tuşlu olunca cihazların bu ayarları yapmak için uğraş dur..
    ama dune tek kumanda ve dahili player ile temel işlevleri çok pratik şekilde yaptırıyor. minix u9h cihazı (500 e alıp 350 satmıştım sanırım) 2-3 ay sonra sattım. dune kullanan diğer cihazlara zor alışır. avs forumda dendiğine göre netflix e multichannel desteği gelecekmiş eğer netflix merakınız varsa.. netflix te görüntü sorunu yok.

kimileri full bd menü falan diyor.. vallahi ilk bd menü desteği çıktığında denedim. herşey iyi ama önemli ve sakat olan bd filmde dahili Türkçe altyzı yoksa harici altyazıyı görmüyordu, bu güncelleme ile oldu mu denemek lazım.. deneyeceğim de.. ama mesele şu; bd menü isteyen kaç kişi bd menülü film seyrediyor tartışılır. benim bildiğim bir iki kişi iş yerinden yüksek hızla indirenler var. şimdi ful menü seyredeceğim diye 70-100 gb lık filmi indirmek bana saçmalık geliyor ki kotam 250 gb :D
    hd sesli 10-15 gb lık 4k h265 25+ mbit video süper

bd prime 3.0 ı 8 sene kullanıp, üniversitede okuyan oğluma verdim, evde pro 4k var..sanırım 8k ya geçmeyeceğim bundan sonra. bozulmazsa 15 seneden fazla bile kullanırım diye düşünüyorum.. o zamana kim bilir neler çıkacak, belki bu cihazlar bitecek 5G ile falan. ama 4k tv yi 5 bin e aldım.. emekli olduktan sonra 10 sene sonra 8 tv ye 5 bin veremem değil mi.. şimdi nasıl fhd ler 2500 civarı.. ben yine 4k dan devam ederim ki elimdeki amfi vs de kullanılabilsin :)

bütçeniz uygunsa dune derim her zaman
    dune u baharda döviz zıplamadan önce 1250 tl ye almıştım, yurtdışından..

karar zidoo olursa, çinlilere güvenmiyorsanız ve hızlı gelsin derseniz şuradan alabilirsiniz: www.futeko.com
    iletişime geçerseniz türkiye den diye, İngiliz kdv sini düşerler, parayı havale edersniz(swift) ama bu durumda 150 tl ye yakın masraf çıkıyor.. %18 de gümrük..

ali de kendi mağzaları:https://www.aliexpress.com/item/Zidoo-Z9S-Media-Player-4K-Smart-TV-Box-Android-7-1-NAS-System-2GB-DDR-16GB/32922601859.html?spm=2114.search0104.8.4.614959b3lFfzhi&transAbTest=ae803_3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 5 Nisan 2019; 11:36:19 >

• yeni güncellemeyle beraber kodiyi kullanamıyorum.program sürekli kendi kendine kapanıyor.aynı sorunu yaşayan var mı?
  • ozguradam1 kullanıcısına yanıt
    güncelleme sonrası full reset denediniz mi?
    sonra kodi yi kaldırıp tekrar kurun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 5 Nisan 2019; 11:58:19 >
  • 45 gb lık full BD bumblebee indirdim..
    malum dosyalar bir klasör altında.. harici altyazıya klasörle aynı ismi veriyorsunuz..altyazı klasörün dışında yani..

filmi "lite menü" ile oynatırsanız harici altyazıyı otomatik başlatıyor, diğer dahili altyazılarda görülüyor seçenek olarak
    "full menü" oynatırsanız harici altyazı görünmüyor, 11 adet dahili altyazı arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

işin özüne bakarsanız bu bir problem değil çünkü full menü de extra lara, sahnelere baktığınızda onlara ait altyazı yok zaten.. yani full menüde harici altyazı görse bile bir işe yaramaz. mecbur ek özellikleri İngilizce seyredeceksiniz..
    kısaca bd disk in ilave özellikleri için ful menülü açın..filmi seyretmekse amaç lite menülü..
    buradaki tek sıkıntı ekstralardan ana filme geçtiğinizde full menü kapatıp, lite menülü açmak için 30 sn vakit kaybetmek.
    yapılabilecek bir şey ise eminim yapılacaktır..

45 gb lık film indirmek zaten benim için cazip değil, sırf denemek için bir kez indirdim.

bu arada zidoo başlığında paylaşmış papirus arkadaş: https://www.arseyticaret.com/kategori/zidoo-android-tv-box/5
    dune pahalı diyenler için zidoo burada.. fiyatlar cazip, tam da ali exp + gümrük tarifesine denk geliyor.. kaçırmayın derim zidoo düşünenler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 6 Nisan 2019; 10:58:37 >

• Merhaba Arkadaşlar, yeni güncelleme geldi ve 4K UHD Bluray full menu olayı başladı. Baya bişeyler olmuş sanki. İşte detaylar:
    https://dune-hd.com/firmware/pro4k_tv292a/

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.