Şimdi Ara

DUNE Android TV Box - neo 4k - sky 4k - pro 4k (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
744
Cevap
13
Favori
37.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bluray remux formatında ve gömülü orjinal diller var,ama sağ sol yapınca da değişmedi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 0253_r13 no lu yeni beta fw çıktı.
    neler değişti şimdilik bilgim yok..

ayarlar>diğer ayarlar>fw yükseltme

denetleyin ve tüm versiyonları gösteri seçin
  • Arkadaşlar, Menülü BluRay İSO veya klasörleri orijinal menüsüyle açar hale geldikten itibaren hiçbir 3D BluRay discleri 3D olarak açamadı. Baktım son çıkan yazılımda aynı problem devam ediyor. İlgili birisi bunu DUNE ye iletirse sevinirim. Teşekkürler.
  • akancaym kullanıcısına yanıt
    Yazarım...
    Ayarlarda bir 3d ayarı var ama?

• Ayarlarda çok ayrıntılı 3D ayarı mevcut değil. Sadece HDMI üzerinden 3D enable (aktif) seçeneği var o kadar. Daha başka ayrıntılı bilen varsa yazabilir buraya, veya 3D disc deneyenler. Bir de normal 2D bluray İSO veya klasörleri menülü açarkan bazılarında menü tam açılmıyor siyah ekran geliyor. Filmde TR ses seçiyorum ama ingilizce olarak açılıyor. Film menü ayarlarına dönüp tekrar TR ses diyorum veya kumanda dan audio dan seçiyorum bir türlü TR ses gelmiyor ingilizce ses olarak devam ediyor. Play Lite olarak izlersem sorunsuz TR sesi açıyor. Ben inanıyorumki ilerleyen günlerde DUNE bunların hepsini kesinlikle çözecektir. Son olarak sorabilirmisiz , ilerde UHD BluRay discleri de menülü açacak mı? Yoksa sadece BluRay disclerle mi sınırlı olacak. Filmi menülü izlemekten keyif alan birisi olarak.

• akancaym kullanıcısına yanıt
    Son iki güncellemede malum disk seçeneği var.. Pc deki blueray sürücü paylaşılabilir yada harici blueray sürücü alınsa tanır sanırım.. Menüleri orjinal dsklerle deneme şansımız olsa keşke..
    İSO larda düzelir zamanla..
    Ne zaman support a yazsam ilgileniyorlar.. Şu anda power seçeneğini software standby ayarlarsam cihaz kapanınca açılıyor ama görüntü yok
    Ya arka düğme yada power off seçeneği ayarlanmalı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 10 Ekim 2018; 10:31:47 >
  • Arkadaşlar bildiğiniz üzere oppo kapandı.
    Oppu nun mühendislerinin dune a geçtiği söyleniyor doğrumudur bu bilgisi olan?
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Keşke ama cijazlar oppo gibi olursa ilerde alacağımız son dune bu olmasa bari :D

Hoş öyle olursa ders almamışlar demektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 10 Ekim 2018; 12:16:56 >
  • Zidoo nun ürününe benziyor diye resimleri kaldırıldığı iddia edilen cihazlar gün yüzüne çıktı..

bir tanede içine hdd takılabilen pro model çıkıyor;
    dune hd pro 4k kendi sitelerinde 220 Euro idi, aşağıdakiler ise

*Pro 4K plus - 300 euro: http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/60

DUNE Android TV Box - neo 4k - sky 4k - pro 4k

**Max 4K - 650 euro:http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/61

***Ultra 4K - 1500 euro:http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/62

Türkiye ye hitap etmese de, blueray sürücü eklenebilirdi bir iki modele.
    sitede hata yoksa rtd1296 dan vazgeçilip tamamı 1295 chipsetli; eğer böyle olacaksa fw bütünlüğü açısından çok iyi olacak. tek yazılımla mevcut cihaz kullanabileceğini sisteme adapte edecektir daha önceki linux modeller gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 6 Kasım 2018; 21:12:23 >

• mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Bu fiyatlar çok fazla bir media player için..

Diğer markaları bilmem ama Dune, Linux yazılım ve SIGMA çipe dönse daha güzel olur bence..

İnternet özelliği isteyen gider hepsi bir arada cihaz alır piyasada çok..Ama Media Player işi ciddi..Hele 4K gibi yüksek kapasiteli videoları açmak için daha çok RAM ve işlemci gücü gerekiyor..

Web uygulamaları için de cihaz PC veya Laptoptan 3ncü parti bir yazılımla Ekran yansıtma yapsa yeterli ve daha güçlü olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 8 Kasım 2018; 1:0:32 >
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    1295 chipsete dönmüşse 4k oyanatacak olanlar tamamen test edilmeden almasın derim özellikle büyük ekranda takılma bariz 1295 chipsette daha düne kadar zidood x9sten çok memnunken 4k ve büyük ekrana geçince atasım geldi cihazı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    ben pro 4k yı 55 inç philips 7502 ile kullanıyorum.. en iyi kablolarla..arada Pioneer vsx-832 var.. 75 mbit e kadar ki filmlerde sorun yok.. 75 mbit i geçince 1 filmde ve 1 test videoda takılma yaptı ama zaten onlarıda deneme amaçlı indirmiştim.. o filmler 40-50 gb ve üstü olunca kotaya takılmamak adına ve indirme süresinden dolayı artık indirmiyorum. genelde indirdiğim filmler 20 gb altı h265 filmler.. onlarda 10-25 mbit arası..

ocak ayında ultra da 1296 yazıyordu özelliklerde, şu anda 1295 yazıyor.. neden 1295 e döndüler maliyet mi yoksa 1296 da mı sıkıntı var, yoksa ciddi fark göremediler mi??? çünkü 1295 ve 1296 her ikiside t820mp3 gpu kullanıyor.. z9s de öyle dendiği kadar görüntü farkı var mıdır emin değilim aynı gpu olduktan sonra..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 12 Kasım 2018; 18:51:15 >
  • Topiği kirletmemek adına z9s başlığında yazdım diyeyim farkları

sizdeki pro 4k hangi chipsetli 1295 mi 1296 mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kusura bakmayın mobilden yazınca bazen mesaj iki kere gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 13 Kasım 2018; 9:33:54 >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    1295
    Şu anda 3 sıkıntı var cihazda,
    Altyazıyı otomatik başlatmıyor
    Ses kayma düzeltme menüsü var ama çalışmıyor
    Bazı altyazılar dune prime da normalken, Pro da Türkçe göstermiyor utf ayarına almak gerekiyor.

Prime da 5,6 altyazı ayarı varken Pro da 3 adet sanırım altyazıyı hazırlayanlar daha titiz olmalı yada Pro ya ekstra altyazı menüsü eklenmeli prime gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 13 Kasım 2018; 9:36:6 >
  • Gerçi dune tanıtırken rev b demişti 1295 için yanlıs hatırlamıyorsam elden geçirmiş de ondan takılmıyor olabilir ya da bizim zidoolar takılıyor da olabilir

• Evet 1295 rv B

• Pro da bozuk altyazıyı türkçe görebilmek için sub ayarını türkçeden utf ye çevirmek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 13 Kasım 2018; 9:59:25 >

• Gerçek şu ki rev 1295 chipseti bilmem ama 1295e göre çok daha renk doygunluğuna sahip keskinlik bir parça daha iyi ama akıcılık mükemmel 1296da geniş açılı çekimlerde dahi zerre takılma yok
  • https://dune-hd.com/firmware/pro4k_tv292a/

Yeni beta..

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.