Şimdi Ara

DUNE Android TV Box - neo 4k - sky 4k - pro 4k (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
744
Cevap
13
Favori
37.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağlam sözünden kastettiğim, ilerde yeni çıkacak yazılımlarla canavar gibi bir cihaz olacağı yönündedir. Dune yi bilen bilir, zaten hep böyle olmadı mı. Bu model yeni çıktı hele durun bakalım. İlerde görücez, İNŞALLAH yanılmam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

İki senedir hdr kullanıyorum en ufak sorun yok

TV nizde hdr 10 varsa ve bt2020 renk gamasi varsa

Yoksa zaten tv çöpe :)

Alıntıları Göster
    işte bende buna şaşırıyorum.
    şu an apple tv 4k ile aynı tv yi kullanıyorum.
    4k filmlerde hiçbir sorun yok hdr hevc vs.

ama cpu i5 7500 gpd gtx 1070 li htpc ile 4k filmlerde hep sorun yaşadım.
    Tv hdr ye geçmedi.

kesin benim ayarlarımda sorun vardı bir yerde hata yapıyordum ama bulamadım...

Bir de kucakta klavye elde moouse htpc ile uğraşmak keyfimi kaçırdı.

Apple tv den çok memnunum.. Nas daki tüm filmler netflix menüsü gibi el altında

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

işte bende buna şaşırıyorum.
    şu an apple tv 4k ile aynı tv yi kullanıyorum.
    4k filmlerde hiçbir sorun yok hdr hevc vs.

ama cpu i5 7500 gpd gtx 1070 li htpc ile 4k filmlerde hep sorun yaşadım.
    Tv hdr ye geçmedi.

kesin benim ayarlarımda sorun vardı bir yerde hata yapıyordum ama bulamadım...

Bir de kucakta klavye elde moouse htpc ile uğraşmak keyfimi kaçırdı.

Apple tv den çok memnunum.. Nas daki tüm filmler netflix menüsü gibi el altında

Alıntıları Göster
    Klawye mouse la neden uğraştınız ki

Ben onları görmeyeli yıl oldu

Flirc varken ne hacet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• akancaym kullanıcısına yanıt
    Hocam Duneyi övünce rahatsız olan şahıslar var..Kendi övdükleri cihazın Türkiyede satışı bile, Distribitörü bile yok, Garantisi Bile yok?Dune 2 kat pahalı, kendi cihazları ise yarı fiyatmış?? Getirin dedik yarı fiyatlı o cihazı ama garantili olacak??ses yok..Cihazın temsilcisi yok ki

Dune sağlam cihazdır, dediğiniz gibi Dune ile problem yaşayan arkadaş problemi tam çözemedi yoksa aynı değerlerde filim izleyip problem yaşamayanlar mevcut..

Androdi konusu ise benim zaten ilk başta eleştirdiğim bir konu, SIGMA den realteke geçmesi diğer eleştiri..

Sony nasıl Android ile hata yaptı ise Dune de Android ile hata yaptı ama..Umarım anlarlar, yazılımsal hatalar giderilir..Realtekin kendine özel limitleri olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 20 Eylül 2018; 10:9:3 >
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Apple Tv çok güzel ama beni iten şeylerden bitanesi Harici girişi yok sanırım, media player olarak kullanamıyoruz..Ücretli içerikler için ideal olsa da media player özelliği sıkıntı...

PC ile TV bağlantısı yapmak eskiden beri en sorunsuz yöntem olarak biliniyor ama Pc bileşenleri, yüklü kodekler ve maalesef Windows yazılımı problem çıkartabilir..

Sizin PC konfigrasyonu özellikle Ekran kartınızın özellikleri (Ram ve işlemcisi) önemli..Bildiğim Nvida tabanlı grafik kartları daha güzel..AMD tabanlılar biraz karışık,

Oyunlardan bildiğimiz üzere PC ile En yüksek seviyede oyun oynamak çok güç (Çok pahalı ekran kartı almadıkça)..Grafik özellikleri sınırlı demek istiyorum

Hevc kodek ise daha sıkıntı..Yeni bir sıkıştırma algoritması olduğundan sanırım standart yok..

Eskiden MKV yeni çıktığında MKV içeriklerde sıkıntı yaşanıyordu..Şimdi bu aşıldı..Hevc H265 te sanırım zamanla oturur ama farklı platformlarda Hevc/4K dediğimiz içerik sorun oluşturabiliyor..

Birebir BluRay den Rıplenmiş içerik bulmadıkça, diğer şeylerde problem çıkma ihtimali yüksek..

Bir de 4k diye insanlara çözünürlüğü düşük, farklı kodekler ile sıkıştırılmış şeyler sunuluyor..Cihazlar bunları açarken sıkıntı yaşıyor , normal

**Bu problemler yüzünden insanlar HTPC, Meida Player tarzı şeylere yöneliyor zaten..Kablo karmasası, aynı anda Farklı cihazların açık olması, cihazlar arasındaki Stream/Akışın takılma riski, wifi/İnternet altyapısı..

PC yerine Mini Pc ler belki Apple Mac mini kullanıp, Tv altına konulup güzel bir Media Player+Bilgisayar olarak kullanılabilir..Mac Mini güçlü ve ufak cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Eylül 2018; 23:15:25 >

• Forum das arkadaşlar Pm atan Aykut beyde diğer dune iade eden arkadaş ta neyin ne olduğunu iyi biliyor durumda bu boş vesvese yapan cahil arkadaş lardan uzak durun Zidoo da realtek de her hangi bi silkti yokken dune onun sınırlarına takılıyor Muş yaw millet buna ağzıyla gülmez Bırak bu isleri artık düne dune diye verdin Gazı aldırdın millete şimdi Den iki iade bu başlık tan oldu kendi de uyandı mevzuyu cihazı almadı bile kalkmış burdan millete akıl veriyor cihazın garantisi yok Muş doğru yok dilelim de bi sorun lu Zidoo var mi göster görelim velevki oldu ver kargoya adam ürününü zaten değişiyor kendini akıllı sanan istanbul efendi

Bilen de bilmeyen de yazıyor

Apple TV yi hala ücreti içerik izlenir sanıyor Infuse Den bi haber

PC ye yüklü kodec kurulduğunu düşünüyor hangi yüzyılda kaldı ise kendi daha bi lav la her şeyin bittiğin Den haberi yok

Amd ile nvidia nin farklı çalıştığını sanıyor

GTx 970 Le bile video mükemmel olduğunu bilmez çok yüksek kart tavsi eder

Hevc kodec de sıkıntı var demiş ama koca doom9 forum da bir şikayet yok

4K Remux Dan ISO’dan haberi yok fromestor Hifi krallimariko gibi bu isleri adam gibi yapanlar varken 3 kuruş vermekten kaçıp ne olduğu belirsiz rip indirir onu da 4K hevc sanar ve onunda problemli olduğu nu düşünür kendi kendi ne gelin Güvey olur yani

Yıl olmuş 2020 hala rip Le uğraşır

Yalan yanlis sitelere girip 4K adı altın da yanlış şeyler paylaşılır der kendini sorgulamaz lan ben bu siteye niye girdim diye

Su mesaja bak yaw tam bir cahiliye dönemi adam maç mini Le madvr çalıştırma peşin komik olmuş

• Adama sorarlar

Övdüğün cihazı neden almıyorsun

Dune bildiğiniz dune değil 9 yazılımcı var 7 si kodi ve zidoo ya geçti

Kalan ikisi android Den bi haber düzel mesi gelişmesi elbet zaman alcak kıvama gelince evdeki 40 tane player in yani na onu da alıp ekleriz olur biter nedir bu marka takıntısı anlamak zor

Önemli olan dune mi düzgün film izlemek mi

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Apple Tv çok güzel ama beni iten şeylerden bitanesi Harici girişi yok sanırım, media player olarak kullanamıyoruz..Ücretli içerikler için ideal olsa da media player özelliği sıkıntı...

PC ile TV bağlantısı yapmak eskiden beri en sorunsuz yöntem olarak biliniyor ama Pc bileşenleri, yüklü kodekler ve maalesef Windows yazılımı problem çıkartabilir..

Sizin PC konfigrasyonu özellikle Ekran kartınızın özellikleri (Ram ve işlemcisi) önemli..Bildiğim Nvida tabanlı grafik kartları daha güzel..AMD tabanlılar biraz karışık,

Oyunlardan bildiğimiz üzere PC ile En yüksek seviyede oyun oynamak çok güç (Çok pahalı ekran kartı almadıkça)..Grafik özellikleri sınırlı demek istiyorum

Hevc kodek ise daha sıkıntı..Yeni bir sıkıştırma algoritması olduğundan sanırım standart yok..

Eskiden MKV yeni çıktığında MKV içeriklerde sıkıntı yaşanıyordu..Şimdi bu aşıldı..Hevc H265 te sanırım zamanla oturur ama farklı platformlarda Hevc/4K dediğimiz içerik sorun oluşturabiliyor..

Birebir BluRay den Rıplenmiş içerik bulmadıkça, diğer şeylerde problem çıkma ihtimali yüksek..

Bir de 4k diye insanlara çözünürlüğü düşük, farklı kodekler ile sıkıştırılmış şeyler sunuluyor..Cihazlar bunları açarken sıkıntı yaşıyor , normal

**Bu problemler yüzünden insanlar HTPC, Meida Player tarzı şeylere yöneliyor zaten..Kablo karmasası, aynı anda Farklı cihazların açık olması, cihazlar arasındaki Stream/Akışın takılma riski, wifi/İnternet altyapısı..

PC yerine Mini Pc ler belki Apple Mac mini kullanıp, Tv altına konulup güzel bir Media Player+Bilgisayar olarak kullanılabilir..Mac Mini güçlü ve ufak cihaz
    Apple tv nin media player olarak hiçbir sıkıntısı yok.
    Gayet stabil hızlı, infuse ile nas daki tüm filmler afişli ve kategorli el altında.
    görüntü kalitesi de ziddo ve dune dan daha iyi.

Htpc ile ben kişisel sorunlar yaşadım. mpc lav ve madvr atarlarında stabilite yakalayamadım.
    Ama hiçbir cihaz da htpc nin yerini alamaz görüntü kalitesi anlamında.
    Hatta nvidia nın yeni seri gpu ları gelince yeniden bir htpc kurmayı düşünüyorum.

Dune ve zidoo ya gelince. ziddoo varken bu fiyata dune alınmaz.
    Nitekim dune aldım birkaç gün sonra elden çıkardım.
    Dune da en son gelen beta yazılmda dahi altyazı indirme daha olmamıştı.
    Zidoo fiyatına rağmen dune dan 2-3 adım önce.

Hatta bugün diğer oda için yeniden zidoo aldım

• aykutx kullanıcısına yanıt
    Aple Tv, media Player değil..Stream playerdir...Kalitesine sözüm yok kaliteli ama kullanım olarak Meida Player yerini tutmaz çoğu kişiye..Farklı amaçlar için cihazlar

Harici Usb/Hdd takılıyor mu , hayır..Media Player dediğiniz şeye harici cihazlar takılabilmeli..

Yine Apple Tv de Web Tarayıcı da yok sanırım..Herşey paralı sitelere yönlendirme şeklinde işliyor

HTPC için bu işe ayrılmış bir cihaz toplamanız daha perfonmanslı olur...

Nvidia Shield bile iyidir...

Zidoo yokken bile Dune vardı, tabi Siz Zidoo alın :)

Daha düne kadar Zidoo da birçok altyazı, afiş problemleri vardı...Önceki sürümlerdeki problemleri okuduk, kaç yıldır piyasada daha yeni yeni oturmaya başlayan cihaza çok süper dememek lazım, olsun o kadar

Dune altyazı problemi diyorsunuz?? Zido son yazılımla bile Altyazı ebatını gercek zamanlı değiştiremiyorsunuz??

Benim kaç yıllık dunede altyazı anında değişiyor ;) Dune işte

Birileri kızacak ama kalkıp Dune ile Zidooyu kıyaslamayınız..Ne olduğunu gayet iyi biliyoruz,Yeni Dune Androıid versiyonunda problem var tamam ama kalkıp koskoca dune serilerini kötülemek olmamış..

Ayrıca kıyaslama yanlış

Apple ve Duneyi Auidi,BMW düşünürseniz Zidoo olsun Fiat :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 20 Eylül 2018; 20:44:53 >

• Zidoo Fiat sa dune bisiklet olur mevcut haliyle

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Aple Tv, media Player değil..Stream playerdir...Kalitesine sözüm yok kaliteli ama kullanım olarak Meida Player yerini tutmaz çoğu kişiye..Farklı amaçlar için cihazlar

Harici Usb/Hdd takılıyor mu , hayır..Media Player dediğiniz şeye harici cihazlar takılabilmeli..

Yine Apple Tv de Web Tarayıcı da yok sanırım..Herşey paralı sitelere yönlendirme şeklinde işliyor

HTPC için bu işe ayrılmış bir cihaz toplamanız daha perfonmanslı olur...

Nvidia Shield bile iyidir...

Zidoo yokken bile Dune vardı, tabi Siz Zidoo alın :)

Daha düne kadar Zidoo da birçok altyazı, afiş problemleri vardı...Önceki sürümlerdeki problemleri okuduk, kaç yıldır piyasada daha yeni yeni oturmaya başlayan cihaza çok süper dememek lazım, olsun o kadar

Dune altyazı problemi diyorsunuz?? Zido son yazılımla bile Altyazı ebatını gercek zamanlı değiştiremiyorsunuz??

Benim kaç yıllık dunede altyazı anında değişiyor ;) Dune işte

Birileri kızacak ama kalkıp Dune ile Zidooyu kıyaslamayınız..Ne olduğunu gayet iyi biliyoruz,Yeni Dune Androıid versiyonunda problem var tamam ama kalkıp koskoca dune serilerini kötülemek olmamış..

Ayrıca kıyaslama yanlış

Apple ve Duneyi Auidi,BMW düşünürseniz Zidoo olsun Fiat :)

Arkadaş hiçbir marka umurumda değil.
    Baktım piyasada ziddo dune ve apple tv var 3 ünü de aldım denedim.
    Apple tv hoşuma gitti. Sinema sistemim için apple tv yi bıraktım.
    Diğer oda için de zidoo kullanıyorum. Dune 2000 lira gereksiz geldi biraz zararrına satttım.
    Bakarsın 1 ay sonra dune çok iyi bir yazılım güncellemesi yapar dune alırım sorun yok.

Htpc yi zaten çok ayrı bir yere koyuyorum. 2080 ti için saklıyorum onu

Size de tavsiyem bir markayı saplantı yapmayın. Kullanın geçin

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Arkadaş hiçbir marka umurumda değil.
    Baktım piyasada ziddo dune ve apple tv var 3 ünü de aldım denedim.
    Apple tv hoşuma gitti. Sinema sistemim için apple tv yi bıraktım.
    Diğer oda için de zidoo kullanıyorum. Dune 2000 lira gereksiz geldi biraz zararrına satttım.
    Bakarsın 1 ay sonra dune çok iyi bir yazılım güncellemesi yapar dune alırım sorun yok.

Htpc yi zaten çok ayrı bir yere koyuyorum. 2080 ti için saklıyorum onu

Size de tavsiyem bir markayı saplantı yapmayın. Kullanın geçin

Alıntıları Göster
    Beni biliyor sun 40 Dan fazla cihaz olunca marka mi :)))

• Zidio xs9 görüntü kaliresi apple tv 4k dan bir tık daha iyidir bunu iki cihazıda kullanmış biri olarak yazıyorum iki cihazıda aynı tv de ve aynı filmde test ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Zidio xs9 görüntü kaliresi apple tv 4k dan bir tık daha iyidir bunu iki cihazıda kullanmış biri olarak yazıyorum iki cihazıda aynı tv de ve aynı filmde test ettim
    Ben de şu an ikisi de var. Bana da apple tv daha iyi geldi.
    Hatta farklı filmlerle testlere devam ediyorum.
  • Apple tv nin görüntü zidoo göre biraz daha iyi tabi bu kişiye göre degişir. Dune çok merak ediyorum denemek için mutlaka alıcam. Yazılım biraz daha otursun takipteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 21 Eylül 2018; 22:33:28 >
  • dune pro 4k da ağ sorunu yaşayanlar, hem dune a hem de paylaştığınız hdd in bulunduğu bilgisayara sabit ip vermeyi deneyin.
  • Arkadaşlar selam,

4k film indirebileceğim torrent sitesi önerebilir misiniz pm den.

Teşekkürler şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

dune pro 4k da ağ sorunu yaşayanlar, hem dune a hem de paylaştığınız hdd in bulunduğu bilgisayara sabit ip vermeyi deneyin.
    Sabit IP vermeden yapılıyor olması lazım..Sabit IP, Modem açılışında değişebilir..Pek perfonmanslı değil..

SMB olarak IP no olmadan olması gerek..

Windows veya IOS ta etken tabi, aslında DLNA denilen standart çok eskiden beri var ama cihazlar nedense PC ile iletişim kurmada sıkıntı yaşıyor

Intel Widi teknolojisi Direk Ekran Paylaşımına izin veriyor..Cihazlara böyle bir özellik konulsa da hala wifi/Ağ bağlantısı ile uğraşılmasa
  • altyazı'da 32.dile kadar gösteriyor,halbuki devamı var 33.altyazı türkçe,
    sebebi ne olabilir?
    DUNE Android TV Box - neo 4k - sky 4k - pro 4k

• PANTER_111 kullanıcısına yanıt
    Hiçbir fikrim yok.. Cihaz dilini değiştirin bakalım.. Ayarlardan.. Şu anda harici altyazıyı otomatik görmediğinden sanırım audio, sub sekronizasyonu çalışmıyor..
    Blueray İSO değilde herhangi bir harici türkçe altyazılı film açın, altyazı ayarlarından - + yapın sol sağ.. Kayma var mı bakar mısınız?
    Dune support a yazdım bu hataları..
    Birde cihazı kapatınca 5. Dak da kendi açılıyor.. 3. Kez kapatınca kapalı kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 1 Ekim 2018; 14:5:33 >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.