Şimdi Ara

Ducati Multistrada aldım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

5 ay önce aldığım ve ilk motorum olan mondial rx3i evo'yu 7500 km kullandıktan sonra 2005 ducati multistrada 1000s ds aldım.

Tecrübeleri kullandıkça yazarım , şu ana kadar 210 km civari yol yaptım. Yol bilgisayarı 100 km de 11,5 lt gösteriyor :) Trafiğe gelmeyen bir motorsikletmiş. Ortalama hız 44 kmh.

Motorsiklette öne çıkan özellikler arkada tek kollu maşa , brembo kaliperler , hava sogutmali motor blogu , immobiliser , yol bilgisayari , kuru debriyaj ve ayarlanabilir öhlins ön-arka amortisörler mevcut. Birde on camurluk orjinalde karbonfiber fakat bunda normal plastik. Galiba kirmislar. ( 1000 ds'nin ) Ayrica zincir koruma kapagi ve bir kac parca da orjinalde karbonfiber.

Motorsiklet şu anda 23000 km de ve triger , debriyaj gibi ağır bakımları tamamlanmış. Yağı, bujileri , filtreleri amortisör bakımları yapılmış. Ufak tefek eksikleri var onları da zamanla ben tamamlayacağım.

Bu motoru yaklaşık 2 yıldır istiyordum nasip bu zamanmış.
    Mondiali de biraz tecrübe kazanmak için alıp kullandım. O da sağolsun hiç bir sorun çıkarmadı. Bir bayramda istanbul datça diğer bayramda da istanbul karabük yaptım.

Ducati hali ile 250 cc den sonra bir hayli fazla geldi. Zamanla alışacağımı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 25 Eylül 2016; 22:59:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Motoru merak ettim sahibinden e baktim bu model yok . Ducati nin model siralamasindada yok. Yada ben bulamadim. Googleden resmini buldum. Normalde sahibinden de butun modeller olur bunu bulamiyinca dahada merak ettim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bartin744 kullanıcısına yanıt
    Bundan hocam
    Bu mesaja eklenen görseller:

Ducati Multistrada aldım. Ducati Multistrada aldım.

• Kaç papele mal oldu. Pahalı bunlar mondialden sonra bir araba parası gitti mi.

• Almak degil de yurutmek biraz mesele.

Bu arada 9 yil once DH Garajda bir konu acmistim. O konuda araca yapilan tamirler,revizyonlar anlatiliyordu.

Bu konuda da tamirler bakimlar gibi konular anlatmayi dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 26 Eylül 2016; 0:55:11 >
  • O nasıl bi benzin tuketimi. Bizde 1.33 benzin, otomatik yaris var. rodaj bitmedi 100 km. 10.2 lt. Gösterio... ducati nasıl bi motor bilmiyorum ama cok güclü bi motor demekki...

• Kullanım klavuzunu okuyorum. Muhtemelen ben yanlış anladım.

11,5 km/l yani 1 litre ile 11,5 km yapıyor.
    Bizim alıştığımız ölçüme çevirirsek 8,7lt/100 km yapıyor.

• O zaman normal, ama herhalükarda şehiriçi motoru değil bunlar. Dur kalk trafik, tüketimi ciddi artıracaktır. Herhalde yine uzun yol planları yaptınız.
  • hocam yeni motorun hayırlı olsun. eski motorun nasıl birşeymiş diye bakınca karşıma çıkan motoru epey beğendim. benim için, yeni başlayan biri olarak, rx3i evo gayet iyi duruyor. birkaç soru sorsam.

performansı konusunda biraz yorum yapabilir misin?

(ehliyet kursunu tamamladım, sınava girmedim bile henüz, o derece yeniyim :) (yaş 36, 17 yıllık otomobil ehliyetim var 200bin km tecrübem var, teknik ve kurallar tamam ama motor pratiğim henüz 10km kadar )

tüketimi, işletmesi, bakımı, parçaları uygun mu? bulunuyor mu?

ikinci elde satarken kolay gitti mi?

farklı bir soru;

istanbul datça rotası. 1 günde gidilebiliyor mu? yüksek motor bile olsa, 250cc uzun yolda nasıl performans gösteriyor?

5 ayda 7500km, bana epey iyi bir rakam gibi geldi. bol bol gezmişsin

• Selamlar

Performans olarak şöyle diyebilirim.
    0-100 ü sanırım 7-8 sn civarı. Ama 110-120 den sonra pek hızlanmıyor.

Yaş ve araç tecrübemiz sizinki ile benzer sayılır. İlk motorunuz olacak ise ve boyunuz da biraz fazla ise kesinlikle tavsiye edeceğim bir motor. Aynı paraya 13-15 yaşında bmw f650 gs falan da var ama 250 lik ile başlamanızı tavsiye ederim.

Bu motoru alırken benim de tecrübem 30-40 km kadardı.
    Aldıktan sonra hızlı bir şekilde alıştım. Daha 200 km de iken kocaelinin köylerine gitmeye başladım.

3000 km de iken önce izmire , oradan gökovaya oradan da datçaya farklı zamanlarda gidip , dönüşe tek kontakla ( benzin ve yemek su molaları en fazla 10 dk sürdü ) 801 km yi kazasız tamamladım. Tabi ki yorgunluk yaptı. 10 saat sürdü.

Tüketim olarak bir depo ile şehir içi 285 km yol yapıyordum. Uzun yolda ise devamlı tapagaz gittiğimden ( 120-130 kmh ) 23 kuruş yakıyordu.

Bakım olayı 500,2000,4000,6000,8000 şeklinde gidiyor.
    120-140 tl arası bakım ücretleri ödedim. Yedek parçaya hiç ihtiyacım olmadı ama sol aynası 25 tl. Bir tek bunun fiyatını biliyorum.

Sahibinden comda 2 ay kadar kaldı , 20 kişi takas teklif etti , 5 kişide de ücrette anlaşamadık. Bence piyasası var ve insanlar tanımaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 26 Eylül 2016; 14:51:54 >

• Motorun ufak tefek eksikleri vardı. Gösterge panelinde boş lambası , sağ-sol sinyal lambası yanmıyor. Gece devir saati komple karanlık sadece ibrede ışık var , digital ekranda ise aydınlatma yetersiz , yağ sıcaklığı göstermiyor.

Şansa sahibinden comda 620 nin gösterge panelini bulup hemen aldım. Elime ulaşınca gösterge panelini adam edeceğim.

Daha önce de eski aracımın göstergelerini komple değiştirmiş biri olarak üstesinden gelirim diye düşünüyorum.

Üstteki aldığım 620 göstergesi
    Alttaki bendeki 1000 göstergesi

Ducati Multistrada aldım. Ducati Multistrada aldım.

• Hocam hayirli olsun kazasiz belasiz iki motor da begendigim motorlar. Secimleriniz guzel.

• Hayırlı olsun güzel makina. Fyat, foto bekliyoruz.
  • Yakıt tuketımınız aşırı fazla motosikletiniz karbüratörlü ise ayarını yaptırın.iyi günlerde kullanın

• Herkese ayrı ayrı teşekkürler.

Motorsiklet enjeksiyonlu , yol bilgisayarını sıfırlayamadım. Kısa bastım olmadı , uzun bastım olmadı. 2 gündür de motoru kullanmadım.

Bir ara depoyu fulleyip öyle ölçüm yaparım.
    Bu arada çıkma gösterge panelim tahmininden hızlı elime ulaştı.

Boş vakitte tamir edeceğim.

Ducati Multistrada aldım.

• Güle güle kullanın güzel motor

• Teşekkürler.

Yakıt ortalaması 16,5 km/l gözüküyordu bugün.
    6,0 lt / 100 km yapıyor bu seferde ama yollar boşken kullandım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.