Şimdi Ara

Dual sim ve Tek simli telefon arasındaki farklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
40.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çift hatlı ve tek hatlı telefonlar arasında fark oluyor mu? Mesela yavaşlık, donma, ısınma falan.

Samsung a7 düşünüyorum ama bi' tarafta a7 diğer tarafta a7 dual var. Hangisini önerirsiniz?

Teşekkürler

• güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aldıgım telefonun dual sim çıkması sonucu yaptıgım arastırma sonucunda konuyu acıklayayım:

dual sim telefonlar, çift sim olmasından dolayı avantajlara sahipler, iki numaranız tek telde, ikinci tele gerek yok vesaire gibi,

negatif yönleri ise şöyle:

1.en önemlisi Sar değerleri tek sim telefonların 2 katıdır. çift hat oldugundan 2 kat radrasyon yayar. bunu ogrenınce dedimki , e ben tek sim kullanıcam bu telefonda ? yinemi 2 katı, ilgili ölçüm sitesi, tek sim kullansanız bile oranların tek sim den çok daha yüksek oldugunu söylüyordu.

2.dier bir sey, her sim telinizden bazı kaynakları kullanıcaktır, dolayısı ile çift simli telefondan hiçbirsey acık deilken bile çalışan arka plan işi sayısı daha fazladır ve tek simli telefon performans yönünden gözle görülmese bile daha avantajlıdır çift sime göre.

3.birçok kaynakta androidin çift sim yeni bir teknoloji oldugundan henuz bu teknoloji için olgunlasmadıgını hatalarla karsılasabilceginizi ama yinede 4 5 yıl gectiginden bunun sorun olmayacagını söyluyor bencede dogru bu dikkata deger bir sorun deil.

ben çift sim çıkan teli geri vermiştim iyiki vermisim dedim arastirinca, daha ucuz olmalarının sebebide budur başka birsey deil.

sonuc olarak, çift sim kullanmaya ihtiyacınız yok ise, ve arada çok büyük bir fiyat farkı yok ise kesinlikle tek simli telefonları tercih edin.

• descartes_gs D kullanıcısına yanıt
    bir dahaki sefere alıntı yaptığın yeri söyleyerek aktar. yoksa alıntı değil çalıntı olur.

https://forum.shiftdelete.net/threads/dual-sim-telefonlar-hakkinda.465883/
  • çift değil yine tek simle kullanacaksan fark yok bence. çift simli kullanınca sar değeri artıyor bide arkadaşın dediği gibi ram kullanımı falan artabilir. bence mantıklı olan hangisi ucuzsa onu almak.
  • bu arada helal olsun kardeş şerlok musun mübarek nasıl buldun adamın ordan aldığını
  • araştırırken denk geldim aynı ibareye. kaçmaz. yani arkadaşın dediği gibi derken, çift sim kullanmasak da tek simli telefonlardan farklı çalışabilir diyorsun ram vs artışı gibi. ucuz da şimdi içim rahat etmezse bi anlamı yok. en az iki yıl kullanıyoruz bir telefonu. (sanki çok uzun süreymiş gibi dedim.)
  • mi a1 cift sim destekli.

1 sim + 1 hafiza karti seklinde kullancam.Cok da onemli degil galiba.

Tek sim kullanmana ragmen sar degerinin yuksek olmasi ne alaka cozemedim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben şimdiye kadar hep daha pahalı da olsa tek simli telefonları tercih ederdim ama bu yazılardan anladığım kadarıyla tek sim kullanacak olduktan sonra çift simli telefonların bana bir zararı olmayacak, hatta çift simli telefonlar tek simli den daha ucuz olduğu için işime yarayacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.