Şimdi Ara

Dual kit olarak ram almak/Bir ramden 2 adet almak ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
6.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1-3 slotlara Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8) DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16R (şu anda takılı)

2-4 slotlara Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CMW16GX4M2C3200C16 alabiliriz yani sorunsuz ve efektif çalışır diyorsunuz.
  • leylameyla L kullanıcısına yanıt
    evet CMK16GX4M2B3200C16R (şu anda takılı) olandan 2 adet daha alırsan uyum sorunu olmadan çalışır hatta şu an takılı olanı 2 4 de kullansaydın daha iyi olurdu 2 ram varsa önerilen ram takma bu çünkü (alt resim) ama aynı ram den 2 adet daha alacaksan öyle kalsın

Dual kit olarak ram almak/Bir ramden 2 adet almak ?

• cevap için çok teşekkürler öyle yapacağım.
    şimdi aslında şöyle. ramlerin takılı olanları yandı ve servise gönderdim (Corsair vengeance LPX 16GB(2x8) DDR4 3200MHz)
    bu arada beklememek için ram ihtiyacım doğdu ne tavsiye edersiniz ?
    ben Corsair Vengeance Rgb Pro 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 alayım diye düşündüm. diğerleri gelincede birlikte kullanırım diye düşündüm. düşüncem doğrumudur ? bu ramlerin 4 ünüde sağlıklı olarak kullabailirmiyim yada ne önerirsiniz ?
  • leylameyla L kullanıcısına yanıt
    az önce 2ci dediğin rami alacaksan tamirden geleceklerle olmaz çünkü farklı modeller ama tamirdekiler gibi alacaksan olur

yani bunu alacaksan CMW16GX4M2C3200C16 ve tamirden geleni de yanına takacaksan olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 30 Nisan 2019; 21:17:25 >
  • Bende 2x4GB vardı, RAM yetersiz gelince yanına bir 4 daha alayım dedim, olmazsa bir 4 daha alacaktım ama yaptığım araştırmalarda 3x olunca da dual channel olarak çalıştığını okudum. Deneyince bende de dual olduğunu gördüm. Yalnız 3x4 yapmadan önce ve sonra ram testi yapmıştım ve 2x4'e göre çok az performans kaybı olmuştu.

Bu arada ramlerin hepsi aynısından.
  • Darklord Sauron kullanıcısına yanıt
    dual gördüğün ramler 1 3 yada 2 4 de taktığın ramlerdir diğer taktığın 3cü ram dual çalışmıyor bilgine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Mayıs 2019; 0:53:6 >
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Mantık olarak ben de sizin gibi düşünüyorum ama sonuç bu

Dual kit olarak ram almak/Bir ramden 2 adet almak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Bu mesaj silindi.
    Açıkladım ama arkadaş 2dual kanala takılan ram olduğu için cpuz de dual yazısını görüp 3 cü raminde dual çalıştığını sanıyor halbuki 3cü ramin eşi yok ve tek tabanca takılıyor
  • arkadaslar yeni konu açmadan hızlıca sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

2x8gb corsair 3200mhz ram kullanıyorum (CMU16GX4M2C3200C16). dual channel olarak güzel calisiyor sıkıntı yok.

aynı parça numaralı bir takim daha 2x8 almayı düşünüyorum 32gb yapmak için.

performansta sıkıntı yaşar mıyım ? hala dual channel olarak çalışır mı ?

tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharkemir

arkadaslar yeni konu açmadan hızlıca sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

2x8gb corsair 3200mhz ram kullanıyorum (CMU16GX4M2C3200C16). dual channel olarak güzel calisiyor sıkıntı yok.

aynı parça numaralı bir takim daha 2x8 almayı düşünüyorum 32gb yapmak için.

performansta sıkıntı yaşar mıyım ? hala dual channel olarak çalışır mı ?

tesekkürler
    yukarıda örnek gösterdim aynı marka model hız ve cas aynı olursa 4 ramde dual çalışır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Mart 2020; 2:12:42 >
  • evet aldim ramleri dual calisiyor suanda
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.