Şimdi Ara

Dual Boot Windows Tablet! [$88] [Banggood] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
16
Favori
7.829
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu ülkede gümrük kuralları değişmez aksine gün geçtikçe dahada beter oluyor devletin vatandaşı dibine kadar sömürdüğü bir sistemi değiştirmezler
    Bu arada ben bu sitenin satış sonrasını hiç beğenmedim iki gündür maile dönmediler hala sorunlu ürünle kaldıkmı şimdi yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 6 Nisan 2015; 18:36:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.aliexpress.com/item/Chuwi-Vi8-8-Inch-2GB-32GB-Windows8-Quad-Core-win8-Tablet-pc-Intel-Z3735F-WIFI-Windows/32259598544.html

http://www.aliexpress.com/item/8-Inch-Windows-8-1-3G-Tablet-Pc-Intel-Z3735F-1-83-GHZ-Quad-Core-2GB/32247755145.html
    Single os ve dual os olarak satıyorlar dusuk fiyatta yazip gonderebilirler başka saticilarda da ayni ürün var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iexorcism -- 6 Nisan 2015; 18:44:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @FerreT ben size katılıyorum anlamında sizide ekledim mesaja ;)

@iexorcism bunlar aynı model değil hocam banggood sitesindeki Super Edition (hdmi gpr gibi artıları var)
  • gümrüğe takılmasın diye fiyatı indirin dedik Banggood dan gelen cevap

Dear Customer,

Thanks for your email.

Bang good.com will accept no responsibility for customs costs incurred.

You must ensure you find out about regulations in your own country before ordering from Banggood.com.

While we can declare less value on the package than you paid to avoid custom problem.

Let us know if you have any special packing or labeling instructions when placing your order.

Could you please leave a paypal message?

Do not hesitate to contact with me if you have any problem later.

Your faithfully,

Jessy

kısacası problem olur biz yapamayık diyorlar
  • sormayı unuttum bu şekilde sipariş etsek net olarak ne kadar vergi öderiz
  • Genel olarak var mı yokmu çok tartışıldı
    Yetkili bugun yazmış bi yanlışlık oldu GPS yok diye
  • http://forum.banggood.com/forum-topic-54678.html?page=3

bu sayfada

Dear Customer, sincerely so sorry for the mistake. We have confirmed it again with our supplier, and they said they made a mistake, the tablet does not support GPS, so sorry about it.

yazan BG yetkilisi
  • aksoft kullanıcısına yanıt
    mesajı sildim gps yok sadece hdmi var

• Dear customer,
    The order we had write on price 80$ on package. and we will send it to you soon.
    Hope you can wait for it.
    Regards,
    Yolanda

bana yazdıkları mail
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksoft

Dear customer,
    The order we had write on price 80$ on package. and we will send it to you soon.
    Regards,
    Yolanda

bana yazdıkları mail

ne diyeyim hocam o zaman sana tamam diyorda bana niye yok dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: o1adana01

quote:

Dear customer,
    Regards,
    Yolanda

bana yazdıkları mail

ne diyeyim hocam o zaman sana tamam diyorda bana niye yok dediler

O değilde kaç gün ertelediler yollamayı bi ara 11i falan mı yazıyordu ben mi yanlış hatırlıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MassiveDynamic -- 11 Nisan 2015; 22:57:18 >
  • 9du 11 oldu şimdide 14 galiba zaten kargo süresi epeyce uzun beklemek yetmiyormuş gibi birde kargoya verilene kadar bekliyoruz

muadili bi ürün olsa TRden alalım ama mudaili bir üründe yok burada ki zaten olsa herhalde 600-700 gibi bi fiyata satılır
  • Ürün yine 88 dolara düşmüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Simit

quote:

Orijinalden alıntı: zebil_77

Türkiye Gümrük Sınırı 75 € yani şuanki pariteyle 82 dolardır. Bu ürün 88 dolar olduğuna göre takılır. Yüzde20 88*0.2 vergisini ödeyerek 88+17.6= 102.6$ 'a bu ürünü TR'ye sokabilirsiniz. Ekstra bilgi taşıyıcı hat uyumlu hiçbir elektronik yasal olarak TR gümrüklerinden geçmez.(3G,4G vs..)

Hocam yanlis biliyorsunuz. Daha önceden defalarca gümrük vergisi odedim, sizin dediginiz gibi hesaplanmiyor.
    Muafiyet kismina ve kargo ücretine vergi ödenmez. Örnegin bir mal aldiniz ve fiyati 100$ arti 20$ da kargosu vardi.
    Bu ürün icin 100-82=18$ muafiyet üstü
    18$ in %20 si 3,6$ vergi arti 2-3 lirada depolama ücreti öder mali gümrükten teslim alirsiniz.

Bu hesaplamalar ptt kargo ile gelme sürecidir. Egerki özel kargo sirketleri ile ürün getirirseniz UPS DHL FEDEX gibi kesinlikle gümrük sinirini gecmeyin aksi halde bu firmalar sizin yerinize tüm gümrük islemlerini yapar ve inanilmaz hizmet bedelleri talep ederler.

Banggood tan gelen ürünlerin türkiye dagiticisi PTT dir. Banggood siz söylemesenizde ürünlerin fiyatlarini hep düsük yazar.

Not olarakta tablet alacak olanlarin ekran koruyuca yaninda siparis etmelerini öneririm.

http://www.banggood.com...I8-Tablet-p-966979.html

Hocam bu söylediğiniz muafiyet kısmına vergi ödenmez konusunda emin misiniz? Zira son zamanlarda değişmediyse; "malın değeri üzerinden %20 maktu vergi" şeklindeydi gümrük mevzuatı.

• quote:

Ürün yine 88 dolara düşmüş

Adamlar restock yine gecikti 1 2 haftaya getirip gönderebiliriz dediler açıkça hangi gün yazın dedim cevap bekliyorum

Büyük ihtimalle beklenenden fazla sipariş aldılar 100erli falan geliyor mal toptancıdan yada banggood kısa süreli para döndürmek için(masrafsız kredi) bu ayaklara gidi

• EXcom_Zkko kullanıcısına yanıt
    Daha önce onlarca paten getirdim degerli 300€ ve üstüydü faturada da ayni sekilde yaziyordu.(kirtasi patenleri degil profesyonel patenler)
    Ürünlerin takipli oldugu icin gümrüge girdigi gibi ptt topkapi merkez subesine giderim arka tarafinda ptt nin gümrüklü gönderiler binasi var orada girer memura vergimi öder ürünlerimi alirdim ve hicbir zaman ilk 75€ luk kisma vergi ödemedim bu linktende inceleyebilirisiniz.
    Hocam sizde bilirsinizki bizim halkimiz okumaz bilmez, birde okur ama okudugunu anlamaz, herkes cesitli cesitli yorumlar yaziyor gercekten ilginc.

Buyrun, devletin güncel gümrük sitesi:
    http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyetleri

Söz konusu eşyanın vergilendirilmesinde, eşya kıymetinden önemli değeri olmayan eşyaya ilişkin olan 75 Avro mahsup edilmeyecektir.

Ayrica banggood faturali düsük gösterir bu tür firmalar her ülkenin gümrük sinirini bilir ve ona göre ortalama bir fiyat yazarlar kargoya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Simit -- 13 Nisan 2015; 15:23:26 >

• Verdiğiniz bilgi için teşekkür ediyorum hocam. Gayet önemli ve çoğunlukla yanlış bilinen bir durumdu.

Bundan sonraki alışverişlerlerimde ben de bu durumu dikkate alarak hareket edebilirim.
  • Şehirdışına çıkacağım için acelem yok ancak şöyle bişey geldi başıma;

benden gören bir arkadaşıma dün şipariş verdik 13 nisan bugun şipariş kargoya verildi 14 nisan
    ben 5 nisanda şip verdim henüz kargoya verilmedi
    canlı sohbetten yazıyorum out of stock diyor lan out of stocksa onu niye yolladın diyorum mal gibi kalıyor dediğiniz gibi stoklar 100er 10err gibi rakamlarla geliyor muhtemelen de .. önce şipariş vereni önce yolla kardeşim şaka gibi
    bide canlı sohbette mala denk geldim
    Allah kimseyi müşteri temsilcisinin malıyla imtihan etmesin çok uğraştırdı bide ing derdimi anlatmak yordu harbiden ..
    en son iptal edip paranızı ödeyelim isterseniz dedi ama YOOOK o Tableti İstiyorum
  • quote:

Şehirdışına çıkacağım için acelem yok ancak şöyle bişey geldi başıma;

benden gören bir arkadaşıma dün şipariş verdik 13 nisan bugun şipariş kargoya verildi 14 nisan
    ben 5 nisanda şip verdim henüz kargoya verilmedi
    canlı sohbetten yazıyorum out of stock diyor lan out of stocksa onu niye yolladın diyorum mal gibi kalıyor dediğiniz gibi stoklar 100er 10err gibi rakamlarla geliyor muhtemelen de .. önce şipariş vereni önce yolla kardeşim şaka gibi
    bide canlı sohbette mala denk geldim
    Allah kimseyi müşteri temsilcisinin malıyla imtihan etmesin çok uğraştırdı bide ing derdimi anlatmak yordu harbiden ..
    en son iptal edip paranızı ödeyelim isterseniz dedi ama YOOOK o Tableti İstiyorum

Bugün cevap yazmışlar 3-4 güne restock yapıcak sağlayıcı dediler dolar da yükseldi 3 güne göndermezlerse daha beklemem

• aksoft kullanıcısına yanıt
    Banggood un müşteri temsilcisi adamı deli eder, dünyadan haberleri yok beni bir haftadır sallıyolar, ayrıca parayı çalıştırıyolar bence, stokta olmayan malı satıyolar..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.