Şimdi Ara

Dts müzik (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
478
Cevap
11
Favori
74.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kornman887

arkadaşlar arkadaşlar ps3 te dts çalıştırma olayını çözdüm!!!

1 - "Audio Output Settings" den hdmi veya optik olayını seçin hangisini kullanıosanız sonra manual settings deyin
    2 - LPCM 2ch 88.2 ve 176.4 tiklerini kaldırın, sadece 44.1 i bırakın.
    3 - "Music Settings" girin ve 48 i değil 44.1/88.2/176.4 kHz seçin

Eline sağlık arkadaşım,akşam bu dediğin ayarlarla deneyeceğim,inşallah çalışır.
  • direk imaj dosyası olarak indirdiğim veriyi nero ile cd ye yazdırdım, sonra baktım işte sırf cızırtı geliyor, sonra okudum bu kayıtların hepsi 44.1 imiş, diğerlerinin tikleri kaldırdım, çatır çatır dinliyorum ps3 de şimdi black albümle wish you were here'ı ve herkesin duyması gerekir bu sesi bence. çok güzel ya
  • Bu arada denedim wd de tüm formatları.ac3 olarak kaydedilmiş müzikleri dolbydigital olarak 5 ayrı kanaldan veriyor o kadar.bunun dışında normal mp3 falan filan.kısaca wd den dts müzik dinlenmiyor.komik olan mesela bende Taken adlı mkv bi film var.hdrip-dts filmde müzik çalan sahne var, bi ara orda duydun duydun:))) o kadar.
    bu arada dts ile ilgili paylaşım yapacağım.oluşturduğum sistemi tek tek videoya çekeceğim.ürünler,kablolar,bağlantı,ses kartı ayarları,ac3 ayarları playerler,wd,dts,dd,hd ne varsa.buraya video ekleniyomu bilmiyorum olmadı mail atarız isteyene.1 hafta içinde yapcam bu filmi:)))
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gianfranco

quote:

1 - "Audio Output Settings" den hdmi veya optik olayını seçin hangisini kullanıosanız sonra manual settings deyin

hocam oldu mu haber bekliyorum senden merak ettim =)
  • HD konser bulabilirseniz mkv olarak, pekala dinleyebilirsiniz dts. Ben özellikle dts sesli konser indirdim hem seyrediyorum hem de dinliyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: mozanlar

Bu arada denedim wd de tüm formatları.ac3 olarak kaydedilmiş müzikleri dolbydigital olarak 5 ayrı kanaldan veriyor o kadar.bunun dışında normal mp3 falan filan.kısaca wd den dts müzik dinlenmiyor.komik olan mesela bende Taken adlı mkv bi film var.hdrip-dts filmde müzik çalan sahne var, bi ara orda duydun duydun:))) o kadar.
    bu arada dts ile ilgili paylaşım yapacağım.oluşturduğum sistemi tek tek videoya çekeceğim.ürünler,kablolar,bağlantı,ses kartı ayarları,ac3 ayarları playerler,wd,dts,dd,hd ne varsa.buraya video ekleniyomu bilmiyorum olmadı mail atarız isteyene.1 hafta içinde yapcam bu filmi:)))

• evet doğru diyosun arkadaşım.ama konser bulmak zor oluyor.şimdi evde var binlerce şarkı.istediğim şarkının dts sini bulmak amaç..dediğin gibi belli başlı konserleri bulmak lazım.daha yaygınlaşmadığı için mp3 gibi bulamıyoruz tabi.ee napcaz..
  • http://www.dts.com/Find_DTS_Enabled_Content.aspx film fragmanlarına bi bakın derim.özellikle hb2:)
    http://www.sumotorrent.com/search/dts+music.html e hadi hayırlı indirmeler..:) paylaşım herşey..
  • Evet doğru diyorsunuz. Özür diliyorum. Ben de bu konuyu okuduktan sonra dts müzik indirdim biraz. WD ile oynatabilmek için bi çözüm bulsak süper olacak. Laptopta dinleyebiliyorum ama ses sistemine bağlamaya üşeniyorum. Metallica black albümü dinliyorum inat ettim başka çözüm bulmadan laptopu ses sistemine bağlamak yok.
    quote:

Orjinalden alıntı: mozanlar

evet doğru diyosun arkadaşım.ama konser bulmak zor oluyor.şimdi evde var binlerce şarkı.istediğim şarkının dts sini bulmak amaç..dediğin gibi belli başlı konserleri bulmak lazım.daha yaygınlaşmadığı için mp3 gibi bulamıyoruz tabi.ee napcaz..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Gianfranco

quote:

hocam oldu mu haber bekliyorum senden merak ettim =)

Hocam daha deneyemedim,.nrg dosyalarını yazmak için kırılmış nero arıyorum

• WD HD TV ile DTS müzik dinlenebiliyor. Tabii DTS dekoderli ses sistemi yardımı ile.

Mkvmerge ile DTS müziklerinizi *.mka uzantılı hale getiriyoruz ve dinliyoruz. Bunu tek tek yapmak sayı fazla ise zor.
    Benim indirdiğim müzikler *.wav uzantılı olduğu için hepsini birden çevirecek bir program aradım önce. River Past Audio Converter programını buldum çevirdim ama işe yaramadı. Bu programın çevirdiği dosyalardan sadece cızırtı duydum tıpkı *.wav uzantılardan duyulduğu gibi.

mkvmerge programını da kullanarak topluca çevirmek için buradan Batchenc programını indiriyoruz. Eğer mkvmerge yok ise onu da buradan indirip kuruyoruz. Batchenc programını açıyoruz. Sonra windows explorer yardımı ile *.wav uzantılı dosyaları buluyoruz ve hepsini seçerek, sürükle bırak yöntemi ile listeye ekliyoruz.

Command line kısmına mkvmerge programının yolunu ve gerekli komutları yazıyoruz:
    "C:\Program Files\MKVtoolnix\mkvmerge.exe" -o <outfile.mka> <infile>
    (Tırnak içindeki ifade mkvmerge'in kuruluduğu yere göre değişebilir)

Sonra da Start'a basıyoruz. Kendisi komut satırı penceresi açarak işlemleri yapıyor.

Hepinize iyi dinlemeler

Dts müzik

Dts müzik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugosan_tr -- 7 Nisan 2009; 23:28:37 >

• Bendeki dts müziklerin uzantısı da dts.
    Siz uzantısı wav olan dts müziklerden bahsetmişsiniz
    Anlattıklarınızı dts uzantılı dosyaları mka formatına çevirmek için uyguladım, ama olmadı.
    Batchenc programı hata veriyor ve kapanıyor.

dts uzantılı dosyayı çevirmeyi denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmazekici -- 8 Nisan 2009; 0:21:47 >
  • @hugosan_tr

Hocam çok teşekkür ederim elimdeki waw uzantılı albümleri mka'ya çevirdim ve wd ile sorunsuz bir şekilde dinleyebiliyorum.
  • Topu topu iki gündür DTS müzik indiriyorum. *.dts uzantılı hiç denk gelmedi. Bulursam onunla ilgili deneme de yaparım.
    quote:

Orjinalden alıntı: yilmazekici

Bendeki dts müziklerin uzantısı da dts.
    Anlattıklarınızı dts uzantılı dosyaları mka formatına çevirmek için uyguladım, ama olmadı.

• Tabi Bir site buldum yaklaşık olarak 100 e yakın DTS album var ki Metallicanın bile 5-6 albumu var...
    link paylaşmak sorun teşkil etmesin

quote:

Orjinalden alıntı: BaMKaN

quote:

Orjinalden alıntı: Slayer_

quote:

Orjinalden alıntı: BaMKaN

Emule den nasıl aratacağız bu dts müzikleri acaba?

Mesela Metallica'nın albümüne sahip olan arkadaşlar download linki verebilir mi?

http://i sohunt.com/download/21252548/metallica+dts
    http://i sohunt.com/download/14650349/metallica+dts

Teşekkürler...

Edit: Windows media player da bu dosyaları açınca DTS ifadesi yazmıyor hiçbir tarafta... DTS formatında olduğunu nasıl anlayacağız?

• Ok,

Teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: hugosan_tr

Topu topu iki gündür DTS müzik indiriyorum. *.dts uzantılı hiç denk gelmedi. Bulursam onunla ilgili deneme de yaparım.
    quote:

Bendeki dts müziklerin uzantısı da dts.

• Bakın forumun şu sayfasında yüzlerce harika dts albümler paylaşılmış.

Ama dediğim gibi çoğunluğu dts uzantılı.

http://forum.donanimhaber.com/m_26363718/mpage_1/key_dts%2Calbumler/tm.htm
  • Buradan indirdiğim Eagles - Hotel Californiya'yı denedim. Önce sadece mkvmerge'i kullanarak, sonra da anlattığım yöntemle; her ikisi de mka'ya çevirdi. Ama WD'de deneme şansım akşama kadar olmayacak.
    quote:

Bakın forumun şu sayfasında yüzlerce harika dts albümler paylaşılmış.

• mkvmerge programı açılır açılmaz kapanan bir dos uygulaması bende.

Nasıl kullanıyorsunuz bunu?

quote:

Orjinalden alıntı: hugosan_tr

Buradan indirdiğim Eagles - Hotel Californiya'yı denedim. Önce sadece mkvmerge'i kullanarak, sonra da anlattığım yöntemle; her ikisi de mka'ya çevirdi. Ama WD'de deneme şansım akşama kadar olmayacak.
    quote:

Bakın forumun şu sayfasında yüzlerce harika dts albümler paylaşılmış.

• Batchenc programı ile çevirirken dosya seçmek istediğimde desteklenen formatlar listesinde dts yok, bu nedenle tüm dosyaları görüntületip seçebiliyorum.
    Ardından Command Line bölümüne sizin belirttiğiniz şekilde mkvmerge'nin bulunduğu yolu ve diğer kodları ekliyorum. Bende şu şekilde oluyor bu:
    "C:\Documents and Settings\user\Desktop\Tools\MKVtoolnix\mkvmerge.exe" -o <outfile.mka> <infile>

Start'a bastığımda aşağıdaki runtime error'u veriyor..

Ne yapmalıyım...?

Dts müzik

• Mkvtoolnix klasörünün içinde bulunan mkvmerge.exe dos versiyonu. mmg.exe ise GUI versiyonu. Mkvmerge'in GUI'si ile bir dosyayı deneyin. Eğer olmuyorsa mkvmerge'i tekrar kurmanızı tavsiye edicem. Bendeki versiyon 2.6.0

Bu arada Batchenc'de komut satırına,

mkvmerge.exe -o <outfile.mka> <infile>

yazınca da çalışıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.