Şimdi Ara

DTS'i AC3'e çevirme (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
25
Favori
121.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Et-ete-degmeli
    Eğer bilseyim başıma bu kadar bela olacağını Vallahi LG marka televizyon almazdım... Araştırmadan etmeden ürün almanın cezasını çekiyorum gerçi LG nin suçu yok... Ama satarken söylemiyorlar tabi bunu uyanık satıcılar...

valla hocam haklısın. ben bazen forumda dile getiriyorum bu konuyu. ama nedense "yav, TV den DTS ses alsan ne olur, almasan ne olur" gibi alakasız bir yöne çekiliyor yorumum. oysa indirilen filmi usb ye atıp seyretmek çok pratik. o codec bu codec uğraşmak ise zahmetli. 1 hafta önce i5 laptop ile 8 GB lık film çevirdim, 6 saat sürdü. internette bir sitede DTS treagedy diye bir başlık gördüm geçenlerde. sitedeki ankete göre, bu DTS desteği olmaması konusunu önceden bilseydim, bu TV yi almazdım diyenlerin oranı 1/3. yani böyle düşünen tek siz değilsiniz

• Ya tuhaftır bende walhalla rising diye 3D film var DTS codecli ama tv açıyor usb den bende bunu anlamadım.
  • Neyi beceremedim bilmiyorum ama run butonu çıkmıyor bende. :/ Bir de uyarı çıkıyor kırmızı yazı ile...

DTS'i  AC3'e çevirme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Bishounen -- 6 Şubat 2012; 16:14:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Et-ete-degmeli

Eğer bilseyim başıma bu kadar bela olacağını Vallahi LG marka televizyon almazdım... Araştırmadan etmeden ürün almanın cezasını çekiyorum gerçi LG nin suçu yok... Ama satarken söylemiyorlar tabi bunu uyanık satıcılar...

Bende de aynı tv var satıcıya özellikle 2-3 kez sordum dts desteği var mı diye var dedi ama emin olmak için birini aradı sonra evet varmış dedi tekrar.Sonra tv gelince olmadığını anladım tabi.sırf dts içinde iade etmek istemedim.Media player çözüyor dts problemini.
    MKV2AC3 programını denedin mi?
    Deneyipte çalışmadıysa usb'yi tv'ye takıp filmi başlattıktan sonra ses özelliklerinden 2. seside denedin mi?Çünkü ac3'e çevirirken ayarlarda değişiklik yapmadıysan ac3'ün yanında dts'de kalıyor.AC3 muhtemelen 2. ses olarak kalıyor.Ayarlardan sesi 2 yapman lazım.Ben böyle yapıyorum sende de olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcfalcon

Üstat bende lg 4500 var. 15 e yakın elimde 3D film var. yarısını tv açıyor. Diğer yarısında ise ya geçersiz dosya yada desteklenmeyen ses yazıyor. Mkvtoac3 ile bu sorunu gideremedim. Zaten diğer programlarla hiç yapamadım. Dark mini hd box aldım. Görüntü o kadar kötüleşiyo ki makineden soğudum. Ama sadece 3D lerde yapıyor bunu. Allah rızası için 2 aydır çözemedim sorunu.

Görüntü ayarlarını yaptın mı.Keskinlik,kontrast,renk vs.Onları yapmazsan kötü görüntü alman normaldir.
    Ezcool hd box'ı da deneyebilirsin.usb'yi tv'ye taktığın kadar iyi görüntü vermiyor yine ama görüntü iyi diyebilirim.
  • faydalı konu takip.
  • Boyuna bu hatayı veriyor bıktım artık.
     DTS'i  AC3'e çevirme
  • arkadaşlar;

bu konu gördüğüm kadarıyla bayağı aktif ve sanırım sorularıma yardım alabileceğim bir yer durumunda..

elimde bulunan dvd iso larda bulunan sesleri yine elimde bulunan aynı filmlerin 1080p olanlarına eklemek istiyorum. dvd deki sesleri sorunsuz olarak çıkarabiliyorum dışarıya. fakat anladığım kadarıyla bu sesler dışarıya 24 fps ile çıkıyor. ben de bunları bir türlü 1080p filmlerin içine düzgün bir şekilde muxlamayı beceremiyorum. fps ler tutmuyor haliyle. ve şöyle basit bir program da bulamadım fps ayarı ile oynayabileceğim.. bana önerebileceğiniz bir program varsa sevinirim.. besweet i denedim ama beceremedim.. çok karışık ve kullanımı zor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

arkadaşlar;

bu konu gördüğüm kadarıyla bayağı aktif ve sanırım sorularıma yardım alabileceğim bir yer durumunda..

elimde bulunan dvd iso larda bulunan sesleri yine elimde bulunan aynı filmlerin 1080p olanlarına eklemek istiyorum. dvd deki sesleri sorunsuz olarak çıkarabiliyorum dışarıya. fakat anladığım kadarıyla bu sesler dışarıya 24 fps ile çıkıyor. ben de bunları bir türlü 1080p filmlerin içine düzgün bir şekilde muxlamayı beceremiyorum. fps ler tutmuyor haliyle. ve şöyle basit bir program da bulamadım fps ayarı ile oynayabileceğim.. bana önerebileceğiniz bir program varsa sevinirim.. besweet i denedim ama beceremedim.. çok karışık ve kullanımı zor..

Besweet oldukça kolay kullanım olarak, şayet onu kullanamadıysan internet de Turkce ses olarak arat bazı forumlarda çoğu filmin veya belgeselin dublajını bulabilirsin...

Şayet istediğin dublaj ses eklemek ise...

Ben besweet ile dönüşüm yaptığımda en büyük zorluk film ile sesin senkron tutmaması oluyor, fps ayarını yaptıktan sonra senkron ayarını besweet den değil de mkvmerge gui üzerinden yaparsan cuk diye oturuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Afterdarq

mkvmerge den önce fps yi ayarlamam gerekiyor. fps ler farklı olunca film ve ses hiç bir şekilde birbirine uymuyor. fps yi dönüştürmeyi bir türlü beceremedim.. besweet sanki kolay gibi ama sinir etti beni cumartesi akşamı, ben de bıraktım. onun gibi bir program olsa onunla hallederim de bulamadım.

bi de bu upload siteleri uçtu ya, çoğu link yokoldu.. elimde de varken onları kullanayım diyorum
  • Pop Cornla mop Cornla uğraşmayın. MKV2AC3 Programı çatur çutur DTS den AC3 e çeviriyor.
  • eline sağlik cok tesekkürler
  • takip,
  • şimdi bu programla dts yi ac3 e çevirdigimizde,tv lerden ses alamama gibi sorun olur mu?
  • mkvmerge kullanıyorum genelde indirdigim hd filimler 8-9 gb 2 sesli oluyor 1 dts ing 2 ac3 türkçe dts ingilizceyi mkvmerge ile çıkarıyorum 2 yada 3 e bölüyorum lcd nin usb sinden izliyorum .ne medyaplayere ihtiyaçvar nede başkabişe

splash pro ex te ac3e çeviriyor
    siterseniz filimin boyutunuda indiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 7 Mart 2012; 17:44:42 >
  • ama az kaldı bunların hepsinden kurtulucaz 60 tl lik pc ler çıktı 3-4 aya heryerde bulunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elharess

Haha şaka gibi ama buraya mesajı yazdıktan yarım saat sonra son olarak HDD içinde TV'ye götürdüğüm Clash of the Titans'ta ses aldım. 3 günlük kabus sona erdi. Çeviri için MKV2AC3 isimli bir program kullandım. Ciddi söylüyorum tam 5 adet farklı çevirici ile denedim ama sorunum çözülmemişti. Programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Haydi kolay gelsin.

MKV2AC3

kardeş program işe yaradı popcorn ile bende çeviremedim bu program ilaç gibi geldi sağolasın

• bu programlardan en hızlısı hangisi? 1 saat çevirme işlemi çok yahu.
  • ben avidemux ile çevirmeye çalıştım olmadı nasıl kullanılıyor program
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix

Bir çok arkadaşımız bu konuda nasıl yapılacağını sorduğu için konuyu buraya açmayı uygun gördüm. Birçoğumuz MKV destekli lcd aldı. Ama malum çoğu Mkv film içinde DTS kodeği olması dolayısı ile lcdler kodeği desteklemediğinden sesi açamıyor. Aynı filmi Dts formatından AC3 formatına çevirerek sorunu halledebiliriz.
    Aşağıda yazacağım AC3 formatına çevirme işlemi turke**** sitesinden MytHoLoG isimli üyeden alınmıştır.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bu makalede DTS kodeğini AC3 kodeğine çevirmeyi anlatacağım. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki DTS (Digital Theater System) kodeğinin AC3'e nazaran çok çok daha kaliteli bir ses sunduğu. Eğer videoyu DTS kodekli olarak izlemek için gerekli donanımınız varsa bu seçeneği değerlendirmeniz. Günümüz koşullarında bu imkan olmadığı için aşağıdaki işlemleri yapmamız gerekiyor.

1. Öncelikle ihtiyaç duyduğumuz araçları edinmemiz ve sistemimize kurmamız gerekiyor. Aşağıda ihtiyaç duyulan programların tamamı ücretsiz lisans modeliyle lisanslanmışlardır. Kolaylıkla edinip sisteminize kurabilirsiniz.

1.1. K-lite Codec Pack
    1.2. MKVToolnix
    1.3. PopCorn MKV Audio Converter

İhtiyaç duyulan araç/programların açıklamaları :

1.1.a. Dosya adından da anlaşılacağı üzere bu paket ihtiyaç gerek çeviri esnasında gerekse video/ses dosyalarının bilgisayarımızdan izlenmesi esnasında ihtiyaç duyulan kütüphane dosyaları barındırıyor. Kurulum yaparken "Haali Video renderer" özelliklerini seçmeniz önerilir.

1.2.a. Bu program başlı başına bir araç. Tek başına kullanıldığında mkv dosyalarına alt yazı gömmek, dosyayı parçalara ayırabilmek gibi özellikleri bulunuyor. Programı kurma amacımız PopCorn MKV Audio Converter programı işlemleri yaparken bu araçla beraber gelen bazı araçlara ihtiyaç duyması. Kurulum yaparken kurulumu yapmak istediği yol adında (C:\Program Files\MKVToolnix) bir değişiklik yapmayın.

1.3.a. İşlemleri yaparken ihtiyaç duyduğumuz ana program. Çeviriyi bu program vasıtasıyla yapıyoruz. Program kurulduktan sonra bir dosya indirmeyi önerecek. Bu öneriyi kabul edin bir süre bekleyin, işlem tamamlandıktan sonra arayüzü kullanmanıza izin verecektir.

Programları sırasıyla ve belirtilen açıklamalara uygun olarak kurduktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtilen şekilde yapılandırıyoruz.

2. PopCorn MKV Audio Converter programının kullanımı
     DTS'i  AC3'e çevirme

"File Specification" bölümünde kaynak ("source file" *1) ve hedef ("target file" *2) dosyaları seçin. "Source file" kodek değişikliği yapmak istediğiniz video, "target file" ise işlem yapıldıktan sonra oluşacak olan dosya oluyor. Her hangi bir hataya karşı, kaynak dosyanın elinizde olmasında fayda olduğu için oluşacak dosyanın adını farklı girmeniz faydanıza olacaktır. Dosyayı tanımladıktan sonra sağ üst kısımda yer alan "Convert DTS tracks" *3 başlığında yer alan "Convert to Dolby Digital" *4 seçeneğini işaretleyin. Dosyada DTS kodeğininde kalmasını istiyorsanız "Preserve DTS track" *5 seçeneğini işaretleyin. Eğer DTS kodeğine ihtiyaç duymayacaksanız bu seçenek işaretliyse, işaretini kaldırın. "Bitrate" *6 için güzel bir 5.1 ses sisteminiz varsa "640" seçerseniz daha iyi ses örneklemesi anlamına (daha kaliteli ses) gelir. "DTS Decoder Library" *7 seçeneğinde "libav"' ı işaretleyin. Bu ayarları yaptıktan sonra "Run" *8 düğmesine tıklayın. Bilgisayarınızın yeteneklerine göre yaklaşık 10 - 15 dakika içerisinde işlem tamamlanacaktır. *5 te "Preserve DTS track" seçeneğini işaretlediyseniz oluşan dosyada, hem AC3 hemde DTS kodeği barınacağı için dosyanın büyüklüğü kaynak dosyadan büyük olacakdır. İşaretlemediyseniz dosya boyutu kaynak dosyadan daha küçük olacaktır.

3. Yapılan işlemin kontrolü

Aşağıda ki ekran görüntülerinde kodek değişikliği olmadan önce ve olduktan sonra ki medya bilgilerini görebilirsiniz.

3.1. Kodek değişikliği yapılmadan önceki medya bilgisi
     DTS'i  AC3'e çevirme

3.2. Kodek değişikliği yapıldıktan sonra *5 "Preserve DTS track" seçeneğini işaretlendiyse görünen medya bilgisi
     DTS'i  AC3'e çevirme

3.2.1. İşlem sonrası oluşan AC3 kodeği bilgisi
    3.2.2. Kaynak dosyamızda da yer alan DTS kodeğinin bilgisi

3.3. Kodek değişikliği yapıldıktan sonra *5 "Preserve DTS track" seçeneğini işaretlenmediyse görünen medya bilgisi
     DTS'i  AC3'e çevirme

bu ıslemlerı yaptıgımızda goruntude bı dusukluk olacakmı yanı goruntu bozulacakmı?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.