Şimdi Ara

DT 9102 hd Digiturk receiverı normal uydu alıcı olarak kullanmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
10.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar DT 9102 hd var elimde. Bunu Türksat sinyalini kullanan bir uydu alıcısı olarak kullanmak mümkün müdür?

• evet ama bazılarına digitürk yazılım gönderiyo kullanılamıyo bilginiz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyduhaberleri.com

evet ama bazılarına digitürk yazılım gönderiyo kullanılamıyo bilginiz olsun

Digiturk kolay kurulum dan başka seçenek yok zaten. Buna yazılım mı yüklenmemiz gerekecek şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanrevan

quote:

Digiturk kolay kurulum dan başka seçenek yok zaten. Buna yazılım mı yüklenmemiz gerekecek şimdi?

yeni cihaz alcaksınız öteki türlü sadece digiturk sıralaması ile kullanabilirsiniz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaanrevan

quote:

yeni cihaz alcaksınız öteki türlü sadece digiturk sıralaması ile kullanabilirsiniz

RS 232 paralel port kablosu ile cihazın chipsetine komple yazılım yüklemek mümkün değil mi?
  • İyi de yazılım nerede? Olsa bile porttan yükleme için kilitli olur. İşten anlayan, yazılım bilgisi iyi olan birinin bunu kırıp kendi yazılımını atması lazım. Uyduruk digi receiveri için tabi kimse uğraşmaz.

Tek seçenek Digiturkun kendi yazılımı ile kullanmak. Size sinyal gönderip mod fonksiyonunu açmalari gerekiyor. Açıldığı zaman türksat yayınları diğer moddan izlenebilir. Cihaz mülkiyeti sizde bile olsa bu işlemi keyiflerine gelirse yapıyorlar. Bazı receiverlar menüye girilen bir şifre ile de açılabiliyor. (9500 serileri)

Geçmişte milletin 900 lira civarı ödeyip aldığı digiturk plus pace cihazları aboneliği sonlandirinca ellerinde kalmıştı. Turksat bile izleyemediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cirrus-

İyi de yazılım nerede? Olsa bile porttan yükleme için kilitli olur. İşten anlayan, yazılım bilgisi iyi olan birinin bunu kırıp kendi yazılımını atması lazım. Uyduruk digi receiveri için tabi kimse uğraşmaz.

Tek seçenek Digiturkun kendi yazılımı ile kullanmak. Size sinyal gönderip mod fonksiyonunu açmalari gerekiyor. Açıldığı zaman türksat yayınları diğer moddan izlenebilir. Cihaz mülkiyeti sizde bile olsa bu işlemi keyiflerine gelirse yapıyorlar. Bazı receiverlar menüye girilen bir şifre ile de açılabiliyor. (9500 serileri)

Geçmişte milletin 900 lira civarı ödeyip aldığı digiturk plus pace cihazları aboneliği sonlandirinca ellerinde kalmıştı. Turksat bile izleyemediler.

Teşekkürler üstad. Bu kadar detayını bilmiyordum. Bu mod fonksiyonunu belde 2124737373 deki heriflere anlat. Zaten Digiturk üyesi değilseniz bağlanmak mümkün değil. Bağlandım az önce kadın diyor "siz Digiturk üyesi değilsiniz benim buradan bir işlem yapmam mümkün değil" diyor...

Şehrimdeki bayiyi aradım oradaki zaten sorduğum soru karşısında dumur oldu...

Hocam size son bir soru sorabilir miyim. Digiturk un kendi yazılımı ile kullanmak derken acaba kana listesi demi buna giriyor. Yani turksattaki tüm kanalları izleyemiyor muyuz?

• Oncelikle uzman olmadigimi belirtmek isterim. Mod tusu aktif edilirse turksat yayinlari izlenebiliyor. Turksat kurulumu yapmak yeterli. Cikmasini istemediginiz sifreli kanallar icin manuel ayar da yapilabilir.

Karti teslim ettiyseniz sinyal gonderemezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cirrus-

Oncelikle uzman olmadigimi belirtmek isterim. Mod tusu aktif edilirse turksat yayinlari izlenebiliyor. Turksat kurulumu yapmak yeterli. Cikmasini istemediginiz sifreli kanallar icin manuel ayar da yapilabilir.

Karti teslim ettiyseniz sinyal gonderemezler.

Kartı teslim ettim. Ancak şöyle bir soru sormak istiyorum. Digiturk u olan bir arkadaşın kartı ile arasak benim cihazın mod fonksiyonunu açtırabilir miyiz acaba?

Yani digiturku olan bir arkadaş benim cihazı açtırsa olur mu mod fonksiyonuna. Acaba kart ve cihaz bilgileri digiturkte veritabanında falan yüklü mü? Anlarlar mı yani?
  • Evet anlarlar. Ayrıca başkasının kartı sizin cihaza takıldığında o kart bloke olur. Digiturk kart ile cihazı eslestiriyor.Kartı teslim ettiğiniz için sinyal gönderimi ile mod fonksiyonunu açtırmak artık mümkün değil.

Digiturk servisine gidip 35 TL karşılığında cihazınızın mod fonksiyonunu actirabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.