Şimdi Ara

Dsmart Yeni Sözleşme!! Üşenmeyip okursanız bilgi sahibi olursunuz... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
1
Favori
38.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SerumFizyolojik

beyler harbiden en iyisini yapıyorsunuz sayenizde apartmanda herkes kumanda aldı. süper

• Bence de kesinlikle sözleşme vs imzalamayın. D-Smart kendine ait kanalların adını değiştirip ayrı isimde yayınlayıp pakete dahil edebilir lakin. Discovery'nin vs adını değiştiremez işte nereye değiştiriyor Discovery'nin adını? Moviesmart kendi kanalıydı onu kapattırıp ayrı bir isimde açtırdı oldu bitti. Lakin uluslar arası Discovery+animal vs kapanıp ayrı isimle açılmadıkça d-smart bunu kendi kafasından yapamaz. Discovery oyar bunları. Bizim kazanılmış hakkımız olan bu tür kanalları elimizden alarak bizi de paraya bağlayabilmek için bu uyanıklar da bu fırsattan istifade sözleşme yeniletiyor. Bu sayede yarın birgün paket kullanmayan üyelerine rahat rahat tepik basacak.

İçinizde daha önce ki bomba free tv miydi neydi onun kazığını yiyen yokmu acaba ? Bu adamlara hala güvenebilen var mı şaşırıyorum doğrusu. Şimdi de 50 TL'lik receiverleri ömür boyu seyret diye 350 TL'ye sattılar bize. Çoğu kanalı ücretsiz seyrediyoruz onlara bir faydamız yok diye eski kullanıcıları ayıklamanın bir yolunu bulmuşlar onun peşinden koşturuyorlar.

Ben hatırladığım kadarıyla 2008'de D-smartımı alırken zaten bize bir sözleşme imzalattılar. Hatta bulup kullanıcıda kalan kısmını tarattım ve aşağıya ekliyorum. Eski sözleşme ben iptal edene ya da o sözleşmede yazan dsmartın kurallarına karşı gelip hakkımı kaybedene kadar geçerli. Bence amaç eski sözleşmedeki açığı kapatmak.

Ve de düşündürücü bir durum daha var madem böyle bir sözleşme zorunlu kılındı o halde neden Digi'de ve Kablo da yok bu sözleşme ? Sadece Dsmarta mı mecbur kılındı bu sözleşme.

Eski sözleşme üzerinden şu anda bizi isteseler hertürlü kazıklarlar gibi birşey söz konusu değil. Ama bu yeni sözleşmeyi kendilerine göre yontmuşlar. http://www.dsmart.com.tr/sozlesme.pdf
    2.9. Maddede dsmarta tek taraflı fesih hakkı veriyor.

İmzalamayanlar olarak gerekirse sanal ortamda birleşip hep birlikte tüketici mahkemesine başvurur ya da ortak dava açarız. 2.9. maddenin iptalini ve adres değişikliği yapabilme hakkının açıklığa kavuşturulmasını ister böyle bir sözleşmeye de imza atarız. Ya da paramızı iade etsinler.

İmzalayanlara şimdiden geçmiş olsun. Çalışmayan bir Dsmartın kumandasını ne yapacaksınız merak ediyorum. Bu adamlar bu saatten sonra mecbur olmadıkça bize birşey vermezler bunu da aklınıza sokun.

Not: Dikkat ediyorum sözleşmeyi zaten imzalamış olan arkadaşlar saldırgan ve alaycı bir tavır sergiliyorlar. Canınız yanmış olabilir fakat lütfen saldırmayın size hakaret vs etmiyoruz.

Sadece kişisel görüşümdür.

ESKİ SÖZLEŞMEM:
     Dsmart Yeni Sözleşme!! Üşenmeyip okursanız bilgi sahibi olursunuz...

Okuduysanız eğer eski sözleşmenin bize nasıl haklar sağladığını görmüşsünüzdür. Bunları kaybetmek istemiyorsanız yeni sözleşmeyi imzalamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elaman -- 21 Mayıs 2010; 6:15:47 >

• Ben sözleşmeyi imzalamadım ve 2007 model kutum var. İmzalamayı da düşünmüyorum.

HD'ye değiştirme kampanyasına geçmek istiyorum ama.

Geçiş sırasında da çakal bir sözleşme imzalıyor muyuz? (Güya bütün haklarımızı transfer edebiliyormusuz HD geçerken de)
  • Hayır hakkınızı vs transfer edemiyorsunuz. Ve size ait olan eski kutuyu verip üstüne ayda 24x19.9 ödüyorsunuz.
    Bende HD ye geçmeyi düşündüm lakin hiç D'smart aboneliği olmayanlarda 24x2.9 ödeyerek 2 sene bitiminde HDSmart kutusuna sahip olabiliyorlar. Bu bağlamda ayda 10 TL fazladan ödeyerek eski kutumu da elde yedekte tutmayı daha mantıklı buldum. Lakin Dsmartın bize nasıl bir iyilik düşündüğünü bilemediğim için bundan da vazgeçtim. Zaten HD Receiverlarda inanılmaz dandik miş. Sanıyorum bir Atlanta HD Box receiver + DSmart modulü almak en sağlıklısı olacak. En azından yarın bir gün Dsmart bize bir kelek yapsa bile uydu seyretmeye devam ederiz.
  • Sözleşmelerde kabul etmediğiniz kısmın üzerine çizerek imzalamanız takdirde o madde geçersiz sayılır. Bazı maddeleri çizilmiş sözleşmeyi kabul etme/etmeme hakkı da onalara ait ama sözleşmeyi alan kişi dikkat etmezse yırtmış sayılırsınız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elaman

Hayır hakkınızı vs transfer edemiyorsunuz. Ve size ait olan eski kutuyu verip üstüne ayda 24x19.9 ödüyorsunuz.
    Bende HD ye geçmeyi düşündüm lakin hiç D'smart aboneliği olmayanlarda 24x2.9 ödeyerek 2 sene bitiminde HDSmart kutusuna sahip olabiliyorlar. Bu bağlamda ayda 10 TL fazladan ödeyerek eski kutumu da elde yedekte tutmayı daha mantıklı buldum. Lakin Dsmartın bize nasıl bir iyilik düşündüğünü bilemediğim için bundan da vazgeçtim. Zaten HD Receiverlarda inanılmaz dandik miş. Sanıyorum bir Atlanta HD Box receiver + DSmart modulü almak en sağlıklısı olacak. En azından yarın bir gün Dsmart bize bir kelek yapsa bile uydu seyretmeye devam ederiz.

Fiyat olarak aradaki fark çok fazla değil ama benim kutum 2007 model. Belgesel vs. ücretsiz. Yeni kutu ya da modul alırsam bu kanalları sayredemeyeceğim ya da iki kutuyu da kullanmam gerekecek.

• quote:

ESKİ SÖZLEŞMEM:

Eski sözleşmenizi tam sayfa olarak tarayıp foruma ekleyebilirmisiniz acaba.
  • Arkadaşlar bende dün başka bir foruma, 2008 Yılında üye olurken aldığım broşürü ve bayi kaşesini eklemiştim. Tarayıcım için malesef windows 7 uyumlu driver olmadığından tarattıramadım ancak webcam ile kalitesizde olsa 2 adet fotosunu çekebildim.

Onları buraya da ekliyorum

Ürünü ilk alırken bana verilen ürün broşürleri halen elimde bulunuyor. Siyah 4 kat halinde katlanmış bir broşür. İçerisinde Ücretsiz kanallar + Radyo kanalları + Ulusal kanallar + Yerel kanallar bulunuyor. Aldığım ürün tüm bu broşür içerisindeki kanalları kapsamakta ve ücretsiz olarak seyretmekteyim. İçerisinde 6 adet belgesel kanalı, moviesmart,movies24,FX vs... hepsi bulunmakta. Ürün broşüründe yer alan bilgilerin doğruluğunu belgelemek amaçlı da broşür arkasında yer alan Bayi Kaşesi bölümünde de ürünü aldığım bayinin kaşesi bulunmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 21 Mayıs 2010; 11:40:29 >

• en iyisi beyler cidden, biz kumanda aldık kanallarımız kapandı lütfen siz imzalamayın

quote:

Değerli Müşterimiz,
    Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun(BTK)17.11.2009 tarih ve 2009/İK-08/596 sayılı kararı gereği tüm Uydu Platform Hizmeti alan kullanıcılarımızın bir abonelik sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir.

Siz kullanıcılarımıza ek bir yasal yükümlülük getirmeksizin, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata uygun olarak BTKnın, hizmet alan kullanıcılarımızın haklarını korumak amacıyla imzalanmasını şart koştuğu bu sözleşmeyi D-Smart Shop’lardan veyawww.dsmart.com.tr/sozlesme.pdf adresinden sağlayabilirsiniz.

madem kumanda vermesi saçma geliyor ben imzaladım diye kapanırken senin hala izleyebilecek olman daha saçma bence.. paranoyaya gerek yok isteyen imzalar isteyen imzalamaz zaman gösterecek kimin haklı olduğunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi risendark -- 21 Mayıs 2010; 11:48:13 >

• quote:

en iyisi beyler cidden, biz kumanda aldık kanallarımız kapandı lütfen siz imzalamayın

quote:

beyler harbiden en iyisini yapıyorsunuz sayenizde apartmanda herkes kumanda aldı. süper

Konu içerisindeki mesajlarınızı sürekli iğneleyici olarak buluyorum. Siz ve komşularınızın imza atmasından ötürü böyle bir tutum sergilediğinizi düşünüyorum. Yayınınız kesin kapatılacak diye bir durum zaten söz konusu değil, söz konusu olan bir bedel karşılığı ömür boyu ücretsiz seyredebilmek için üye olduğumuz ve haklarımızın önceden belirlendiği bir platformda ikinci bir sözleşme ile haklarımızın platform sahibinin eline geçmesine karşıyız. Bu platform sahibi iyi niyetini gösterip ömür boyu ücretsiz yayın vermeye devam edebilir ancak ne demişler,

Eşşeğini sağlam kazığa bağla, sonra Allah'a ısmarla...

Edit: Sizin mesajınızı sonradan editleyip "" gibi bir icon koymanızdan ötürü bende mesajımı editliyor ve ekliyorum,

Ola ki yayının kesilmesi halinde,

İmza atan arkadaşların yayınları kesilir ise ellerini havaya açar Dsmart'a beddua eder.
    İmza atmayan arkadaşların yayınları kesilir ise mahkemeye giter, çatır çatır tazminatını alır. Aldığı tazminat ile de 20TL lik akıllı kumanda alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 21 Mayıs 2010; 11:56:24 >

• olay iğnelemek falan değil anlamadığım btknın niye böyle gereksiz birşey yapmak isteyeceğinin düşünülmesi?? kapanmazsa insanların hakkı olan kumandayı sizin yüzünüzden alamaması hoşunuza gidecek mi? neyse dediğim gibi zaman gösterecek..
  • Bakınız,

BDK sadece yayıncı kuruluştan sözleşme istiyor. İçeriğindeki 2.9. maddeyi BDK koymuyor, yayıncı kuruluş koyuyor.

BDK nın Dsmart' a dediği. "Kardeşim madem abonen var bana sözleşme göster." Dsmart'ta zamanında sözleşmesi olmayan üyelere sözleşme imzalatmaya çalışıyor ancak ne hikmetse ilk sözleşmenin aynısını imzalatmak yerine yeni sözleşme çıkartıp içerisinde kendine yontacağı maddeler koyuyor. Arada eski sözleşme sahiplerine de aba altından sopa gösterircesine" yeni sözleşmeyi imzalayacaksınız" diyor. Benim zaten geçerli bir eski sözleşmem var eğer niyeti gerçekten iyi ise 2.9. Maddeyi düzenler.

Yarın yayın kapansa sen BDK ya gitsen, BDK nın vereceği cevap " arkadaşım ben yanlızca sözleşme istedim, içeriğindeki maddeler abone ve platformu bağlar. Eğer sözleşmenin uygun olmadığını düşündüyseniz imza atmayıp hakkınızı yetkili mercilerde arardınız" diyecek.

BDK nın müşteri üzerine yaptırımı olamaz, yayıncı kuruluş üzerine yaptırımı olur. Yayıncı kuruluş abonelerinin sözleşmesini göstermez ise ceza yer. Burda yayıncı kuruluşun abonenin suyuna gitmesi gerekirken aboneyi açıkta bırakacak bir sözleşme imzalatması söz konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 21 Mayıs 2010; 12:07:27 >

• Tekrar yazıyorum. Sözleşmede beğenmediğiniz maddelerin üstünü çizin ve öyle gönderin. Çizdiğiniz maddelerin geçerliliği olmayan bir sözleşmeniz olur, o kadar.
  • SerumFizyolojik diğer bir topikteki mesajıma vermiş olduğun cevabı da göz önünde bulundururarak seni daha seviyeli olmaya davet ediyorum. Çünkü ne kadar inkar etsen de yazdığın mesajlarda sergilediğin tavır kaybeden insan portresi. Kızacak birisini arıyorsan DSmart'a kız ya da araştırmadan neden imzaladım diye kendine kız fakat bize kızma zira biz senin gerçekleştirdiğin eylemin tam zıddı yönde tavsiyede bulunuyoruz. Fikirlerimize katılmadığını beyan etmişsin zaten. Yazdıklarımızla dalga geçer bir hava içerisine girmen ya da "göreceğiz bakalım" vs gibi hani dediğiniz doğru çıkmazsa mor olursunuz şeklinde imalar da bulunman gereksiz. Biz zaten burada kesinlikle olacak diye birşey söylemiyoruz. Ayrıca biz saf olduğumuz için apartmandan kumanda alan herkese saygılar. İnan bugün 20 TL'yi hepimiz bulup alırız o kumandayı. Hatta çankaya da 10 15 TL arasında satılıyor o kumandalar.

Helldancer arkadaşım emeklerin ve bizleri bilgilendirdiğin için sana ayrıca teşekkür ederim.

Ve fethiyetv eğer illaki sözleşmeyi imzalayacak kaçarımızın olmadığı bir durum içine girersek senin dediğin şekilde yapmayı deneriz.

Bu arada eski ve yeni sözleşmeyi karşılaştıran oldu mu ? Bence sorun sadece tek bir madde'de de değil. Eski sözleşme daha bi son kullanıcı dostu görünüyor.

• @Elaman

Elimden geldiğince bu konuya önem veriyorum, sonucta kimse mağdur duruma düşmesin yeter.

@SerumFizyolojik

Dostum ilk mesajımda belirttiğim gibi ;

Yukarıda ve aşağıdaki mesajlarda yazdıklarım akrabamın söylemleri ve benim şahsi görüşümü içermektedir. Alacağınız kararlarda sorumluluk kabul etmemekteyim.

Yani bahsi geçen kumandayı alamayacak olan arkadaşlar kendi sorumlulukları dahilinde olacaklardır. Ben burda insanlara bu işin başka boyutlarının da olabileceğini, kaygılarımı dile getiriyorum siz 20TL lik kumanda için insanların hakkı hukuku meselesine giriyorsunuz. Ya benim söylemlerim doğru çıkarsa ve insanlar 400TL para bayılıp üstüne birde ücrete bağlanırsa ne olacak?

quote:

kapanmazsa insanların hakkı olan kumandayı sizin yüzünüzden alamaması hoşunuza gidecek mi?

Sizin söyleminiz ile soracak olursak soruyu,

yayınlar kapanırsa insanların hakkı olan 400TL yi sizin yüzünüzden çöpe atması hoşunuza gidecek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 21 Mayıs 2010; 16:08:25 >

• Elaman arkadaşın vermiş olduğu sözleşmede 7. ve 8. madde bariz bir şekilde kullanıcının haklarını korumaktadır. Bu maddeler doğrultusunda hiçbir kuvvet yayınları paralıya çeviremez.
  • quote:

SerumFizyolojik diğer bir topikteki mesajıma vermiş olduğun cevabı da göz önünde bulundururarak seni daha seviyeli olmaya davet ediyorum. Çünkü ne kadar inkar etsen de yazdığın mesajlarda sergilediğin tavır kaybeden insan portresi. Kızacak birisini arıyorsan DSmart'a kız ya da araştırmadan neden imzaladım diye kendine kız fakat bize kızma zira biz senin gerçekleştirdiğin eylemin tam zıddı yönde tavsiyede bulunuyoruz. Fikirlerimize katılmadığını beyan etmişsin zaten. Yazdıklarımızla dalga geçer bir hava içerisine girmen ya da "göreceğiz bakalım" vs gibi hani dediğiniz doğru çıkmazsa mor olursunuz şeklinde imalar da bulunman gereksiz. Biz zaten burada kesinlikle olacak diye birşey söylemiyoruz. Ayrıca biz saf olduğumuz için apartmandan kumanda alan herkese saygılar. İnan bugün 20 TL'yi hepimiz bulup alırız o kumandayı. Hatta çankaya da 10 15 TL arasında satılıyor o kumandalar.

Helldancer arkadaşım emeklerin ve bizleri bilgilendirdiğin için sana ayrıca teşekkür ederim.

Ve fethiyetv eğer illaki sözleşmeyi imzalayacak kaçarımızın olmadığı bir durum içine girersek senin dediğin şekilde yapmayı deneriz.

Bu arada eski ve yeni sözleşmeyi karşılaştıran oldu mu ? Bence sorun sadece tek bir madde'de de değil. Eski sözleşme daha bi son kullanıcı dostu görünüyor.

kaybeden insan portresi ne demek anlamadım neyi kaybetmişim ki..

• Eski sözleşme diyorsunuz ya deli oluyorum. Biz alırken bir sözleşme imzalamadık ki... Sözleşme dediğin 3 sayfa olur. Biri d-smart biri bayi biri kişide olur ve katiyen imzalı olur. O kağıt parçası sade tahaahüt edilenler kurallar vs var.

1. 2008 de sözleşme denen birşey yoktu... 2. O kaşe ve kağıtla mı hak iddaa edebileceksiniz. O zaman ne duruyorsunuz doğru mahkemeye oradaki kanalların kaçını izliyorsunuz bir sayın...
    Sizin sözleşme dediğinizi hiç ellemeyenler var... İnternetten normal satıcıdan alıp telefonla aktivasyon yapanlar... vs...
    Bende kaşe de yok hatta
    @Elaman arkadaşımızın dediği isim değişikliği vs istese zaten alırdı. çünkü rtük tarafından yayınlar kesilecekti ve D-smart çoğu kanallarının ismini değiştirdi 1 sene oldu olmadı. İsterse havada karada kapatır.
    Ve dediğin diğer hd üyelikte 10 tl fazla verip kutu senin olmuyor 24 ay sonunda 175 lira daha istiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 21 Mayıs 2010; 18:28:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Eski sözleşme diyorsunuz ya deli oluyorum. Biz alırken bir sözleşme imzalamadık ki... Sözleşme dediğin 3 sayfa olur. Biri d-smart biri bayi biri kişide olur ve katiyen imzalı olur. O kağıt parçası sade tahaahüt edilenler kurallar vs var.

1. 2008 de sözleşme denen birşey yoktu... 2. O kaşe ve kağıtla mı hak iddaa edebileceksiniz. O zaman ne duruyorsunuz doğru mahkemeye oradaki kanalların kaçını izliyorsunuz bir sayın...
    Sizin sözleşme dediğinizi hiç ellemeyenler var... İnternetten normal satıcıdan alıp telefonla aktivasyon yapanlar... vs...
    Bende kaşe de yok hatta
    @Elaman arkadaşımızın dediği isim değişikliği vs istese zaten alırdı. çünkü rtük tarafından yayınlar kesilecekti ve D-smart çoğu kanallarının ismini değiştirdi 1 sene oldu olmadı. İsterse havada karada kapatır.
    Ve dediğin diğer hd üyelikte 10 tl fazla verip kutu senin olmuyor 24 ay sonunda 175 lira daha istiyorlar

Arkadaşım bunda deli olmanı gerektirecek birşey yok.

1) Benim elimde sözleşme yok ancak 2008 yılında sözleşme imzalayanlar da var. Yukardaki arkadaşta sözleşmesinin olduğunu söylemiş.
    2) Evet bu kaşe ve kağıt ile iddaa mı destekleyeceğim. Bu kağıtta yer alan kanalların hiçbiri paralıya dönmedi arkadaşım bende. Kapanan kanal hakkında hak iddaa etme şansımız yok ancak kanal ücretsizken ücrete tabi olduğu an hak iddaa edebiliyoruz. Örnek: moviesmart kanalı kaldırılsa hak iddaa edemem ancak bu kanal tekrar platforma eklenir ve bana şifreli olursa veya ben ücretsiz seyrederken aniden ücrete tabi olursa hak iddaa ederim. Yukardaki mesajlarımda bu konuyu anlatmaktan gına geldi vallahi. Hayır okumadanmı yorum yapıyorsunuz anlamıyorum ki.

Sen bu ürünü ilk 350-400TL ye alırken karambolemi aldın arkadaşım? Yani ömür boyu ücretsiz seyredemeyeceğini düşünerek mi aldın? Öyle ise neden bukadar para bayıldın? Neden şuanda "elimizde sözleşme yok, bende kaşe yok" falan diyorsunuz. Benim şuanda elimde sözleşme yoksa ozaman bu adamlar ne hikmet benim yayınımı kesemiyorlar? Neden benim 6 belgesel kanalım açıkda benden sonra alanların 2 belgesel kanalı açık? Bu adamlar benim kanallarımı neden kapatamıyorlar? Benim platformumda ücretsizken sonradan paralıya dönen hiçbir kanalım yok, neden?

Demek ki adamları bağlayan bir şey var ki ortada ondan. Ama yeni sözleşme imzalayan arkadaşları yeni sözleşmeleri bağlayacak bu da bir gerçek...

Herşey bir yana ben bunları kendim uydurup, komplo teorileri sunmuyorum arkadaşım. Ben mühendis adamım, hukuk işlerinde çokta fazla anlamam. Ama ben bunları yazımın en başında söylediğim gibi Hukuk müşaviri avukat bir akrabamdan öğrendim. Kendisi bana elinde sözleşme olmasa dahi sorun değil, emsal durumdan binlerce kişi olacağı için verilen taahüt belli. Ayrıca reklamlar ve broşürler aracılığı ilede bunu çok rahat kanıtlayabilirsin diyor.

Siz yeni sözleşmeyi imzaladınız değilmi invisible?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 21 Mayıs 2010; 20:53:01 >

• Tam tersine konuyu ilk açan benim ama gidip imzalamadım onlar gelsin ayağıma o kadar para kazandırıyoruz:)
    Demek istediğim o değil bu adamların bizim bedavaları elimizden alacak halleri yok. Ama bizi mecbur platformda tutmaları lazım. Resmi olarak platformda değiliz bu belge bizi platforma sokacak (resmi) olarak durum bu. Adamların herşeyi usulsüzlük üzerinden başladı yapacak birşey yok sıkıntı çekicez böyle...
    Kanal isimlerini değişme ile başladı şimdi bu sözleşme çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 21 Mayıs 2010; 20:56:18 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.