Şimdi Ara

Dsmart 3 ay sonra 400 tl fatura çıkardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    DAHA ÖNCE TARAFINIZA DSMART ABONELİK İPTALİYLE İLGİLİ 2 ADET ŞİKAYETİM OLMUŞTU. SİZLERİN İLGİ VE ALAKASI SAYESİNDE ABONELİĞİMİ İPTAL ETTİLER. BAHSETTİKLERİ FATURA TUTARINDAN DAHA AZ BİR MİKTAR FATURA ÇIKARDILAR ABONELİĞİN İPTALİNDEN SONRA. ABONELİĞİMİ İPTAL ETTİKTEN 3 AY SONRA BANA 400,97 TL GİBİ KOMİK BİR RAKAM FATURA ÇIKARMIŞLAR (EKTEDİR). ŞUAN SAAT GECE 1 ŞU SAATTE MAİLLERİMİ KONTROL ETTİĞİM ZAMAN BUNU ÖĞRENDİM. VE HEMEN MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNİ ARADIM, MÜŞTERİ TEMSİLCİSİDE DOĞRULADI AYLAR SONRA BÖYLE BİR FATURANIN NE KADAR SAÇMA OLACAĞINI BELİRTSEMDE GARİBİM İŞÇİ OLDUĞU İÇİNDE ELİNDEN HİÇ BİR ŞEY GELMEZ. SIRF KAYIT ALINDIĞI İÇİN KENDİSİNE BELİRTTİM ŞUAN SİZEDE BELİRTİYORUM. ŞUAN İSSİZİM, OCAK AYINDA BÜYÜK İHTİMALLE SÜLÜS ALACAĞIM VE ŞUBATTA ASKER OLACAĞIM KEZA BUNLARI DSMART İPTALİ YAPARKEN KONUŞTUĞUM YETKİLİ KİŞİLERE BELİRTMİŞTİM KAYITLAR İNCELENE BİLİR. ŞUAN 5 KURUŞ PARASIZIM ASKERE GİDERKEN NASIL GİDECEĞİMİ DAHİ DÜŞÜNÜR OLDUM. MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNE BELİRTTİM SİZEDE BELİRTİYORUM BU FATURAYI DSMARTA HİÇ BİR ŞEKİL VEYA KOŞUL ALTINDA ÖDEMİYORUM YASAL İŞLEMMİ BAŞLATSIN KARDEŞİM HACİZMİ EVDE GÖTÜRÜLECEK BİŞEY VARSA BUYURSUN GÖTÜRSÜN. AMA BU FATURAYI ÖDEMİYORUM ARKADAŞ. NAPALIM YANİ SEVEREK YAŞADIĞIMIZ ŞU ÜLKEDE ÖLELİM Mİ YANİ GENÇ YAŞIMIZDA BU KADAR MI İNSANIN ÜSTÜNE GELİNİR ARKADAŞ İLLA CİNNET GEÇİRİP İNTİHAR MI EDELİM AYIPTIR YAZIKTIR YAHU. ELİNİZDEN BİŞEY GELİYORSA ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

İYİ ÇALIŞMALAR.

(Başbakanlık Şikayet E-Devletten) BTK YA YAZDIĞIM ŞİKAYET AYNEN BÖYLEDİR KAYAYI YEME NOKTASINDAYIM. PARASIZLIKTAN BABASIZLIKTAN BORÇTAN. ELİNİZDEN BİR ŞEY GELİYORSA YAPIN LÜTFEN...)

Sizlere sorarım şimdi birşey çıkarmı sizce. Hakkatten cinnet geçirme noktasındayım ramak kaldı böyle neredeyse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Zero -- 3 Aralık 2015; 1:16:38 >

• Mr. Zero kullanıcısına yanıt
    Hocam neye dayanarak fatura çıkarttılar bilmiyordum faturanızı görmek lazım .
    Sözleşme süresi dolmadan abonelik iptali yaptığın için veya modul cihaz iadesi yapmadığınız için fatura çıkartmış olabilirler .
    Sen haklı gerekçeleri sunarak tüketici haklarınada başvurabilirsin .
    Sözleşmeden kaynaklanan Haklı gerekçelere dayanıyorlarsa ödemekten başka çaren yok .

Haciz sana pahalıya patlayabilir . 400 tl faturayı bir yıl sonra masraflarla birlikte 1000 tl veya daha fazlasına çıkartabilirler .
    Ailen haciz tebligatını almasın . askerdede arkandan gelir .Askerde canınımı alacaklar .

Tebligat yapıp Beş yıl seni yakalayamazlarsa borç silinir.
  • cemmail kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmen için teşekkür ederim paşam. Büyük ihtimalle hiç bir şekilde ödemeyeceğim o 5 yıl içerisinde de beni bulamazlar zaten, acayip inatçı bir insanım.
  • Faturada ne yazıyor ?
    Verilen hizmet veya alinan mal ne yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    400 tl için 5 yıl saklandığına değmez .asgari ücretten çalışsan 10 günde kapatırsın .
    açık buldularmı ailenin üzerine dahi gider bu şerefsizler .
    faturada ne yazıyor . onları yazarsan çare üretebiliriz .
    geçmiş borç . uydu alıcısını teslim etmemiş olabilirsin .. yinede teslim edebilirsin .
  • Diger Ücretler 329,19 TL
    D-Smart Internet Abonelik Sonlandırma Bedeli(Kalan Erisim Bedeli) 401,92 TL
    D-Smart Abonelik Sonlandırma Bedeli (Kalan Uydu Alıcısı Kullanım Bedeli) 53,90 TL
    D-Smart Abonelik Sonlandırma Bedeli (Kalan Paket Bedeli) 48,28 TL
    D-Smart Abonelik Sonlandırma Bedeli (Kalan Iletim Bedeli) 10,95 TL
    Gecikme Bedeli 0,89 TL
    Gecikme Bedeli 0,31 TL
    D-Smart Internet Abonelik Sonlandırma Bedeli(Kalan Erisim Kampanya Indirimi) -187,06 TL
    Devlete Iletilecek Yasal Kesintiler Matrah Vergi
    Katma Deger Vergisi (%18) 329,19 TL 59,26 TL
    Özel Iletisim Vergisi(%15) 11,84 TL 1,77 TL
    Özel Iletisim Vergisi(%5) 214,86 TL 10,75 TL
    VERGILER VE DIGER YASAL KESINTILER TOPLAMI 71,78 TL
    FATURA TOPLAMI 400,97 TL

Aynen bunlar yazıyor.
    Cihazları falan filan herşeyi teslim ettim. Abonelik iptalinin olduğu ayda 100 TL fatura ödedim normalde 60 tl idi.
    Bu arada ailenin üstüne gelirlerse onlar uğraşır biz değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Zero -- 3 Aralık 2015; 17:52:37 >

hocam fatura normal görünüyor .
    187,06 TL erken sonlandırma nedeni ile kesmişler ıvır zıvır bu fiyatı bulmuş .
    Sen bunu fazla uzatmadan bir şekilde öde .
    Daha düzgün ağızla bir dilekçe yaz zor durumda olduğunu belirt . Taahütlü gönder .
    Kabul etmezlerse yapılacak bir şey yok .
    avukata düşer icraya koyarlarsa mahkeme masrafı falan katlar allah katlar .öde kurtul .
    tüketici hakem heyeti d-smartı haklı bulur .
    geçmiş olsun .
    Eyvallah paşam cevabın için.
  • taahüt bitmeden iptal mi ettiniz?
    Keşke yardımcı olabilseydik .
    Onları uğraştıracak bir şey yok .Ellerinde onlarca maaşlı avukatları var . sırf bu işleri takip etsin diye .

Elbette inat edersen senden bu parayı kesinlikle alamazlar ama .Daha çok gençsin . 3 kuruş için kaçtığına değmez .

Bana göre 400-500 bin TL için dahi kaçtığıma değmez . haksız borç olursa kaçarmıyım bilmiyorum .
    3-5 milyon tl borç haksız ise kaçacağım kesin . doğru Bolivia

Öde kurtul .. zamanını daha faydalı şeylere ayır . adamlar ayakkabı kutularında bilmem kaç milyon tl saklıyorlar .
    kesinlikle böyle bir şey yap demiyorum . Sen yaparsan hırsız olursun . onlar yaparsa müdür olur .
    Bize yutkunmak kalır .Tekrar geçmiş olsun .

D-Smartı on yıl öncemiydı ne peşin ödemeli 250 tl Modul Kart almıştım teknosadan .. az buz para değil on yıl öncesinin 250 tl si
    ülen bir sürü reklam aa o ne 1 ay sonra film kanalları gitti .
    3 ay sonra belgeseller gitti kaldımı cıs cıbıl Türksat kanallarla .Resmen kerizlendim .

utanmadan her ay arıyor. bazan haftada 2 defa aradıkları oluyor şerefsizlerin . Yeniden üye olacakmışım . milleti yolunacak keriz sanıyorlar .
    Sen benim gibi kısa yoldan kurtulduğuna sevin

• 187 erken kapatma ücreti tamam da diğerleri ıvır zıvır çıkarmışlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Müdür yaş 25 bir çok yerde çalıştım, para kolay kazanılmıyor herkes gibi az çok bunuda öğrenmiş oldum. Durduk yere 400 tl vermek zoruma gidiyor, sırtımızda birde ev yükü var annemle yaşıyorum. Bu kadar sıkıntı derde rağmen ayakta durmaya çalışıyorum. Askerlikde vardı arada onuda çıkartim rahat rahat iş bulduğum zaman çalışırım dedim. Bunca sıkıntı içerisinde kalkıpda bunlara 400 tl fatura ödeyemem. Btk şikayetinden sonra bugün arayıp azarlar gibi konuşmaya çalıştılar, şahsen bende aynı şekilde tepkimi koydum ortaya. Dsmartın bana 50 tl ödemesi varmış geri ödeme filan dediler sms geldikten sonra alabilirsin filan dediler; bunada tepkim önce o zaman siz bana ödemeniz gerekeni yapın sonra ben faturayı ödeyip ödememe konusunda oturup bi düşünür karar veririm dedim. Varsın onlar düşünsünler ne yapacaklarını. Şahsen hiç bir yere kaçtığım yada göçtüğüm yok adreste telefonda aynı, buyursun ne alabiliryorlarsa ne yapabiliyorlarsa yapsınlar. İşini çirkinleştirmeye iyice yokuşa sürerlerse onlardan daha beter çirkinleşirim o konuda da hiç sıkıntım yok :)

İlgilinizden dolayıda ayrıca teşekkür ederim arkadaşlar..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.