Şimdi Ara

dslr tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

abim şuan uzak doğuda ve dslr kamera almak istiyor kafamda bir kaç model var ama bu konuda biraz bilgisizim sizlerden tavsiye istiyorum ilk dslr makinemiz oalcak yani giriş seviyesindeyiz önerebileceğiniz modeller nerlerdir?

benim kafamdakiler;

nikon d90 (sanırım biraz eskidi bu o yüzden aldırıp aldırmamak konusunda kararsızım)
    nikon d3100 (anladığım kadarıyla odaklamayı manuel yapıyormuşuz iyi mi kötü mü anlamadım)
    canon eos550d (genelde olumlu yorumlar okudum bu makine ile ilgili)

sizce hangisini ya da aldırayım? bunların dışında önerileriniz neler olur?

• öneride bulunacak kimse yok mu?
  • Hocam video onemliyse kesinlikle 550d. Hatta degilse de 550d. butve yeterse de 600d.
    3100 degilde 5100'a da bakabilirsiniz hdr isleme gibi bazi ozellikleri var.
  • D5100 bakabilirsiniz.

D5100 ve 600D 550D video konusunda hemen hemen aynı diye düşünüyorum belki Canonlar 1 adım önde olabilir. Her üçüde 1080p 30FPS kadar çekebiliyor. Üçünde de Mikrofon girişi var. 600D ve D5100 de Oynar ekran belki 550D ye göre avantaj sağlayabilir.

Teknik olarak bakarsak D5100 D7000 le aynı teknolojiyi kullanıyor. Okudugum bazı Türk ve Yabancı forumlarda d5100 ün d90dan biraz daha önde olabileceğini söylüyorlar. (Ne kadar doğru bir yorum olur bilemem D90 ın eskimeyeceğini düşünüyorum ama teknolojiyide takip etmek lazım :P ) Sonrasında D90 da gövde de AF motoru var bu da demek oluyor ki Manuel lensleri sorunsuz bir şekilde D90 da otomatik odaklayabileceğiz. D5100 d3100 veya 600D 550D de bu özellik yok. Ama dezavantaj mı avantaj mı bilemiyorum doğrusu. Nikon artık AF uyumlu lensleri çıkartıyor .(ÖRN: 50mm f1.8).

Diğer bir konu ise ki bu benim en çok takıldıgım konu. D5100 D3100 diğer modellere göre (D90 550D 600D) biraz daha küçük. Makinayı elime alıp incelemedim. Ama Bariz fark görünüyor resimlerde. Ele oturması nasıl olur hiç bir fikrim yok. Belki battery grip ile biraz daha kullanışlı olabilir.

SOnuç olarak ben de D90 D5100 ve 600D arasında kaldım. Hangisi alacağım hiç bir fikrim yok. Siparişi vereceğim zaman kalbimin sesini dinleyeceğim :P Ama büyük ihtimal ya 600D ya D5100 olur.

İyi akşamlar.

• d90-d3100-d5000-d5100-kx-kr-k10d-500d-a33-550d-600d arasindan 550d para yeterse 600d (aradaki tek fark oynar lcd)
  • Video öncelikli ise senin için 600D kesinlikle ancak fotoğraf için D5100 işini görecektir. Bu sırada D5100 -ün video performansı da hiç fena değil sadece Canon Nikon'a göre daha iyi performas sunuyor bu konuda.
  • D3100 de makinada af motoru yok bu nedenle aldigin lenslerde af motoru olmasi lazim diger turlu manuel focus yapman lazim fakat kit lens af motorlu oldugu ve yeni cikan cogu lenste af motorlu oldugu icin pek sorun olmaz diye dusunuyorum yanlis bilmiyorsam d5100 de de yok canon hakkinda pek bilgim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_
    Video öncelikli ise senin için 600D kesinlikle ancak fotoğraf için D5100 işini görecektir. Bu sırada D5100 -ün video performansı da hiç fena değil sadece Canon Nikon'a göre daha iyi performas sunuyor bu konuda.

bence bu dusunce cok yanlis 'fotograf ise nikon video ise canon' aralarinda pek fark yok ama fotografta da videoda da 600d daha iyi bence
  • sanırım eos 550d almak mantıklı gibi. peki bu 550d'de de hdr işleme özelliği var mı?
  • Bildiğim kadarıyla yok.Photoshop veya Direk HDR programları var.Gerek yok bence makinede bu özelliğe
  • peki arkadaşlar gece çekimlerinde en çok hangisi iyi sonuç verir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: synchro

quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_
    Video öncelikli ise senin için 600D kesinlikle ancak fotoğraf için D5100 işini görecektir. Bu sırada D5100 -ün video performansı da hiç fena değil sadece Canon Nikon'a göre daha iyi performas sunuyor bu konuda.

bence bu dusunce cok yanlis 'fotograf ise nikon video ise canon' aralarinda pek fark yok ama fotografta da videoda da 600d daha iyi bence

Hocam D5100 alacağımdan dolayı bir dolu inceleme video -su izledim profesyoneller tarafından yapılan zira her ne kadar video da 600D video -da yardırsa da sadece fotoğraf çekecek iseniz D5100 -ü öneriyor bir çoğu. Ha ben tabi mümkünse ele alınıp bir kurcalanması taraftarıyım makinelerin...

• kurcalama fikrini dün gece bir arkadaşım da söyledi ve aklıma yattı bugün ya da yarın bir kaç teknoloji mağazasına gidip inceleyeceğim makineleri ona göre de bir karara varırırm umarım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.