Şimdi Ara

###DSLR - Aynasız Sistem ve Ekipman Tavsiyeleri### (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.258
Cevap
20
Favori
98.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2.el temiz 550D arıyorum.panasonic lx3 ile takas yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elniko

lens ve kit aynı şey mi ve çok pahalı mı?
    birde hangisi daha iyi bu saydıklarınızdan 300d / 350d //500d/400d/1000d/

bunlar nasıl bunlar da lenste var ama biraz daha pahalı

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-dijital-fotograf-makinesi-cok-temiz-orj-cantasiyla-ve-18-55-kit-lensi-ile-beraber-55283694/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-dijital-fotograf-makinesi-9920-shutter-da-sorunsuz-eos-1000d-canon18-55-kit-lens-1-gb-sd-66425271/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-temiz-ve-az-kullanilmis-canon-1000d-650-tl-68367444/detay

650-700 verecek durumunuz varsa K10D alabilirsiniz. ben 500 liraya kadar fiyat aralığında 350D diyorum. İllaki başka modellerde vardır. Ama benim aklıma o segmentte ilk 350D geldi.

Verdiğiniz ilanlara bakamıyorum ama 1000 d ve 18-55 lens 650 lira çok yüksek bir fiyat değil. Alınabilir diyorum. Sonuç olarak teknoloji biraz daha yeni.

lens ve kit aynı şey değil. kit lens diye geçer. makineden makineye farklıdır. normalde 18-55 kit lensdir. makinelerin yanında verilen standart lens yani.

@gümüş_süvari

ikinci el bölümünde bakınır ve ilan açarsanız illaki bu takası yapabilecek birileri çıkacaktır. özellikle garuda nın ilanlarına bir bakın belki istediğiniz türden birşey bulursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

lens ve kit aynı şey mi ve çok pahalı mı?
    birde hangisi daha iyi bu saydıklarınızdan 300d / 350d //500d/400d/1000d/

bunlar nasıl bunlar da lenste var ama biraz daha pahalı

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-dijital-fotograf-makinesi-cok-temiz-orj-cantasiyla-ve-18-55-kit-lensi-ile-beraber-55283694/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-dijital-fotograf-makinesi-9920-shutter-da-sorunsuz-eos-1000d-canon18-55-kit-lens-1-gb-sd-66425271/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-temiz-ve-az-kullanilmis-canon-1000d-650-tl-68367444/detay

650-700 verecek durumunuz varsa K10D alabilirsiniz. ben 500 liraya kadar fiyat aralığında 350D diyorum. İllaki başka modellerde vardır. Ama benim aklıma o segmentte ilk 350D geldi.

Verdiğiniz ilanlara bakamıyorum ama 1000 d ve 18-55 lens 650 lira çok yüksek bir fiyat değil. Alınabilir diyorum. Sonuç olarak teknoloji biraz daha yeni.

lens ve kit aynı şey değil. kit lens diye geçer. makineden makineye farklıdır. normalde 18-55 kit lensdir. makinelerin yanında verilen standart lens yani.

@gümüş_süvari

ikinci el bölümünde bakınır ve ilan açarsanız illaki bu takası yapabilecek birileri çıkacaktır. özellikle garuda nın ilanlarına bir bakın belki istediğiniz türden birşey bulursunuz.

ilginiz için teşekkür ederim akşam biraz daha araşıtacağım son kararımı vereceğim :)

• Estağfirullah.

ama eğer bütçeniz el veriyorsa 700 liraya kadar zorlarım diyorsanız eğer Sağlam bir k10D alıp bu işe başlayabilirsiniz.
  • Acikcasi o kadar butcem yok. 500tl verebilirim hatta o kdr olmasa iyi olur benim icin en ideali 350d galiba.350d/500d/1000d bunlar arasinda ne fark var. birde shutter sayisi max ne olmali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elniko -- 28 Aralık 2011; 18:13:11 >
  • Bir fotoğraf makinesi alıcağım.. ilk kez olduğu için hiç bir fikrim yok makineler hakkında..

Butçe 310 tl ye kadar olucak ..

dijital fotoğraf makinesi arıyorum onerilerini bekliyorum..

hd video ve fotoğraf çekmesi benim için yeterli .. geri kalan özellikler hakkında bilgim yok..

saygılar..
  • quote:

Acikcasi o kadar butcem yok. 500tl verebilirim hatta o kdr olmasa iyi olur benim icin en ideali 350d galiba.350d/500d/1000d bunlar arasinda ne fark var. birde shutter sayisi max ne olmali

350D eski bir makine. özellikleri kısıtlıdır. Ekranı biraz daha küçüktür görüntü işlemcisi daha eski bir modeldir. Ama başlangıç için en azından bütçenizi doğrultana kadar işinizi görür. 500D ve 1000D arasında teknik olarak ne kadar büyük fark var bilemiyorum açıkcası. 1000D body olarak biraz daha ufak. Daha yeni bir üretim. onun dışında çok büyük farklılıkları olduğunu sanmıyorum.

• Merhabalar;

400-500 tl arası fotoğraf makinesi arıyorum.Pek fotoğraf makinelerinden anlama o yüzden gelip buraya sormak istedim.

Ortalama 450 tl ye alabileceğim en iyi makina nedir sizce?

Münkünse profesyonel olmasın hatta direkt kompakt makinelerden öneride bulunabilirseniz sevinirim.Makinayı annem babam ve kardeşim kullanacağı için profesyonel olmasından yana değilim.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • herkese iyi aksamlar ben ögrenci degisim programindan yararlanip bu dönem polonyada okumaya hak kazanmistim ekimin basindan beri erasmus ögrencisi olarak okumaktayim burada fotograf makinelerini arastiriyordum ve baslikta yazdigim model euro olarak 350€ ya geliyor Polonyada... Türkiyede bu model satiliyor mu peki satiliyorsa ne kadara geliyor... avrupada yaklasik 900 tl ye geliyor düsünceleriniz nedir bu makine hakkinda önerebileceginiz baska alternatifler var mi bütcem maksimum 450 euroya kadar... cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

not: Alman klavyesi ile yazdigim icin Türkce karakter kullanamadim kusura bakmayin

edit: sony slt-a35k model bu eksik copy-paste

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muvaZaa xD -- 28 Aralık 2011; 20:16:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornado42

herkese iyi aksamlar ben ögrenci degisim programindan yararlanip bu dönem polonyada okumaya hak kazanmistim ekimin basindan beri erasmus ögrencisi olarak okumaktayim burada fotograf makinelerini arastiriyordum ve baslikta yazdigim model euro olarak 350€ ya geliyor Polonyada... Türkiyede bu model satiliyor mu peki satiliyorsa ne kadara geliyor... avrupada yaklasik 900 tl ye geliyor düsünceleriniz nedir bu makine hakkinda önerebileceginiz baska alternatifler var mi bütcem maksimum 450 euroya kadar... cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

not: Alman klavyesi ile yazdigim icin Türkce karakter kullanamadim kusura bakmayin

Gövde olarak gayet iyidir a35K . bravia engine var yanlış hatırlamıyorsam. buradan da kazanıyor renk olarak. sony lerin perde sesi benim çok hoşuma gider. gövdeleride sağlamdır. Kolay kolay arıza vermiyorlar. Fiyat da uygun gibi. yanına bir de kullanımınıza göre bir objektif oturtursanız çok şukela bir set elde etmiş olursunuz.

• quote:

quote:

herkese iyi aksamlar ben ögrenci degisim programindan yararlanip bu dönem polonyada okumaya hak kazanmistim ekimin basindan beri erasmus ögrencisi olarak okumaktayim burada fotograf makinelerini arastiriyordum ve baslikta yazdigim model euro olarak 350� ya geliyor Polonyada... Türkiyede bu model satiliyor mu peki satiliyorsa ne kadara geliyor... avrupada yaklasik 900 tl ye geliyor düsünceleriniz nedir bu makine hakkinda önerebileceginiz baska alternatifler var mi bütcem maksimum 450 euroya kadar... cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

Gövde olarak gayet iyidir a35K . bravia engine var yanlış hatırlamıyorsam. buradan da kazanıyor renk olarak. sony lerin perde sesi benim çok hoşuma gider. gövdeleride sağlamdır. Kolay kolay arıza vermiyorlar. Fiyat da uygun gibi. yanına bir de kullanımınıza göre bir objektif oturtursanız çok şukela bir set elde etmiş olursunuz.

peki bahsettiginiz objektif nasil bir sey oluyor acaba daha cok orijinal haliyle kullanmayi düsünüyorum da Türkiyeye döndügümde babamla ortak kullanirim diye düsünüyorum

• quote:

herkese iyi aksamlar ben ögrenci degisim programindan yararlanip bu dönem polonyada okumaya hak kazanmistim ekimin basindan beri erasmus ögrencisi olarak okumaktayim burada fotograf makinelerini arastiriyordum ve baslikta yazdigim model euro olarak 350€ ya geliyor Polonyada... Türkiyede bu model satiliyor mu peki satiliyorsa ne kadara geliyor... avrupada yaklasik 900 tl ye geliyor düsünceleriniz nedir bu makine hakkinda önerebileceginiz baska alternatifler var mi bütcem maksimum 450 euroya kadar... cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

A35in evf si de cok hos:) fotograf uzerinde yaptigin tum degisiklikleri aninda goruyorsun, millet burun kiviriyor bu tarz kolayliklara ama bence yeni baslayanlar icin cok guzel bisey.

• quote:

quote:

quote:

herkese iyi aksamlar ben ögrenci degisim programindan yararlanip bu dönem polonyada okumaya hak kazanmistim ekimin basindan beri erasmus ögrencisi olarak okumaktayim burada fotograf makinelerini arastiriyordum ve baslikta yazdigim model euro olarak 350� ya geliyor Polonyada... Türkiyede bu model satiliyor mu peki satiliyorsa ne kadara geliyor... avrupada yaklasik 900 tl ye geliyor düsünceleriniz nedir bu makine hakkinda önerebileceginiz baska alternatifler var mi bütcem maksimum 450 euroya kadar... cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

peki bahsettiginiz objektif nasil bir sey oluyor acaba daha cok orijinal haliyle kullanmayi düsünüyorum da Türkiyeye döndügümde babamla ortak kullanirim diye düsünüyorum

üzerinde gelen objektif 18-55 yanlış bilmiyorsam. bu lensle yapabilecekleriniz çekebilecekleriniz bir süre sonra size yetmeyebilir. Tele lens veya prime (portre-macro için) isteği duyabilirsiniz. bu zamanla makineye alıştıkça şekillenecek birşeydir.

• quote:

quote:

quote:

siz makineyi kit lensle alin yani 18-55le ilerde ne tarz cekimler yapmak istediginize karar verirsiniz o zaman yeni bi lens alirsiniz, yurtdisindan gelmeden once belirleyin ki orada ucuza guzel lensler alabilirsiniz;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

üzerinde gelen objektif 18-55 yanlış bilmiyorsam. bu lensle yapabilecekleriniz çekebilecekleriniz bir süre sonra size yetmeyebilir. Tele lens veya prime (portre-macro için) isteği duyabilirsiniz. bu zamanla makineye alıştıkça şekillenecek birşeydir.

25 saniye farkla one gectiniz:) ikimizde ayni seyleri yazmisiz ama:)

• Merhabalar,

@ Piêr Dé Sans konu çok ii olmuş teşekkürler.

Eylül ayında NikonD40 ile fotoğrafcılığın kenarından bir tur attıktan sonra makinayı satmak zorunda kaldım. Şimdi biryanım eksik gibi ... Kendime bir makina almak istiyorum, hem fotoğraf çekiminde hemde video çekiminde kullanmak istiyorum. Video çekimi sabit şekilde yapılacak ve genelde ürün incelemeleri için kullanmak istiyorum makinayı, tripot kullanmak istiyorum minik olanlardan masa üstünde. Fotoğraf çekmesi yanında hediyesi olur yani (: video kamera almak istemiyorum çünkü onu fotoğraf makinası gibi kullanmak pek hoş olmuyor.

Dijital makina düşünüyorum veya SLR mi alsam, marka ve model bilgim olmadığı için bütçeme göre bir model önerisinde bulunabilirmisiniz ? Tabi herşeyi sizden beklemiyorum ve bende baktım şöyle birkaç modele;

Link:Fujifilm FinePix S2950 14.0MP
    Fiyat: 399,01 TL
     ###DSLR - Aynasız Sistem ve Ekipman Tavsiyeleri###

Link:Nikon Coolpix S3100 14MP
    Fiyat: 298,99 TL
     ###DSLR - Aynasız Sistem ve Ekipman Tavsiyeleri###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hie -- 28 Aralık 2011; 20:58:04 >

• @hie

Fujifilm FinePix S2950 çok güzel makinedir tavsiye ederim.Kullananlar çok memnun
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ilk mesajimda da yazdigim gibi bütcem max 500 euroya kadar bahsettiginiz objektifle beraber bütcemi asiyorsa alamam

• quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

@hie

Fujifilm FinePix S2950 çok güzel makinedir tavsiye ederim.Kullananlar çok memnun

Bataryalı değilmiş buna dikkat etmemişim pil kullanımı eskide kaldı gibi geliyor bana, hiç pille uğraşmak istemiyorum
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.