Şimdi Ara

DSG 7 - DSG 6 (Kavrama-Mekatronik-Şanzıman-Yazılım Problemleri) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
865
Cevap
39
Favori
394.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kimse boş yere bu tür dsg şanzıman veya tsi motor v.b sorunlara çare aramasın burda.Sorunun çözümü açık arkadaşlar.Almayacaksın olup bitecek.Adam gidiyor Doğuşun kapısında 7 8 hatta 9 ay araba bekliyor üstüne bir de parasıyla rezil oluyor.Nasıl bir mantıktır ya?Piyasada araba mı yok?Prim yaptırırsak sıraya girersek böyle olur işte.Diğer taraftan,bir de iyi niyet garantisi diye bi komedi var.Ne diyor?Geleceksin bana,dışarda 200 tl lik bakımı ben sana 500 tl ye yapacağım.Yoksa mazallah şanzımanın bozulur tsi nin turbosu patlar falan sonra üstüne bir de garantin bitmiş olursa O zaman görürsün dünya kaç bucak.Velhasıl kelam:hakediyoruz.Baska da diyecek sözüm yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOMANDO-Ö.H

Kimse boş yere bu tür dsg şanzıman veya tsi motor v.b sorunlara çare aramasın burda.Sorunun çözümü açık arkadaşlar.Almayacaksın olup bitecek.Adam gidiyor Doğuşun kapısında 7 8 hatta 9 ay araba bekliyor üstüne bir de parasıyla rezil oluyor.Nasıl bir mantıktır ya?Piyasada araba mı yok?Prim yaptırırsak sıraya girersek böyle olur işte.Diğer taraftan,bir de iyi niyet garantisi diye bi komedi var.Ne diyor?Geleceksin bana,dışarda 200 tl lik bakımı ben sana 500 tl ye yapacağım.Yoksa mazallah şanzımanın bozulur tsi nin turbosu patlar falan sonra üstüne bir de garantin bitmiş olursa O zaman görürsün dünya kaç bucak.Velhasıl kelam:hakediyoruz.Baska da diyecek sözüm yok.

• Paran varsa volkswagen yoksa japon alacan kardeş parası olan adam volkswagen sorunları ile başedebilir ancak

• quote:

Orijinalden alıntı: muyi61

Paran varsa volkswagen yoksa japon alacan kardeş parası olan adam volkswagen sorunları ile başedebilir ancak

Kardeş bu da çok ince olmuş ya

• Arkadaşlar çok güzel özetlemişsiniz, helal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X2

Arkadaşlar çok güzel özetlemişsiniz, helal olsun.

Teşekkürler hocam sağolun.Gönül ister ki böyle şeyler değil de iyi olumlu ve güzel şeylerden bahsedelim.Ama herşey ortada işte.

• dostum aslında bütün markalar için her şey ortada , sadece konu vw değil , bütün yetkili servisler kazık , sadece vw değil , ne yazık ki dolar euro almış başını gitmiş , dizel benzin de aynı şekilde ekonomik bir şey yok aslında , hepsi pahalı herşey pahalı konu sadece araç değil her şey pahalı , dsg şanzımanı 20.000 TL olur mu ya veya motor 20 25 olmamalı nasıl bulgaristan da bizim bu araçlar ucuz ucuz gidiyor bizlerde aynı haklardan yararlanmalıyız , yani anlamadığım bizim diğer ülkelerden neyimiz fazla ki bu kadar pahacıyız ve pahalıyız , yoksa markalar ne yapsın , adamlar yapıyor özellikle almanlar hakikaten araba yapıyor , bence tartışılmaz ha paran varsa da git alman aracı al diğer araçlarla arada 5 - 10 kağıt farkına bakma al kaliteye bin değerini korur en azından samsung gibi 2500 e aldığın telefon 3 ay sonra yarısı 6 ay sonra da 3 te 1 i fiyatına düşmez , sırf bu yüzden al , kasko yapmayacaksan da hiç araç alma TR de pisikopat çok aniden bir fren olay biter , yani uzun lafın kısası herşey ortada :)

• sonuç ne oldu kardeş , umarım almışsındır paranı , arz edilen 8000 küsür para ve sonucu merak ettim , araç değişimi mi oldu , aracın mekatronik baskı balata ve şanzumanı değişip geri mi verdiler , bu arada 2010 modele kadar olan ların çoğunda dsg baskı balata problemi çıktı vw genel olarak iyi niyet garantisinden yararlandırdı herkesi parçanın 3 te 1 ini ödetti veya 4 te 1 ini gibi garantisi olan araçlara bu kadar yokuş yapılmadı diye biliyorum tabi servisten servise fark var ,

gene iyi ilgilenmişler renault olsa bu kadar ilgilenmezler di ha bir de terslerlerdi o da ayrı bir dert

tekrar geçmiş olsun umarım paranızı almışsınızdır
  • dakturk kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam, 5000 tl vererek yaptırmak zorunda kaldım. Sonra hemen satıp kurtuldum zaten.
  • keşke satmasaydın be dostum ben alacak olsam bu şekilde bir aracı havada kapardım o servis yaklaşım itibarı ile sizi korkutmuş hatta terbiyesizlik yapmışlar , araç vw nin en iyi arabası passat herşeyi değişmiş hiçbir sorunu kalmamış daha sorun çıkartmazdı , olan olmuş artık geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: dakturk

dostum aslında bütün markalar için her şey ortada , sadece konu vw değil , bütün yetkili servisler kazık , sadece vw değil , ne yazık ki dolar euro almış başını gitmiş , dizel benzin de aynı şekilde ekonomik bir şey yok aslında , hepsi pahalı herşey pahalı konu sadece araç değil her şey pahalı , dsg şanzımanı 20.000 TL olur mu ya veya motor 20 25 olmamalı nasıl bulgaristan da bizim bu araçlar ucuz ucuz gidiyor bizlerde aynı haklardan yararlanmalıyız , yani anlamadığım bizim diğer ülkelerden neyimiz fazla ki bu kadar pahacıyız ve pahalıyız , yoksa markalar ne yapsın , adamlar yapıyor özellikle almanlar hakikaten araba yapıyor , bence tartışılmaz ha paran varsa da git alman aracı al diğer araçlarla arada 5 - 10 kağıt farkına bakma al kaliteye bin değerini korur en azından samsung gibi 2500 e aldığın telefon 3 ay sonra yarısı 6 ay sonra da 3 te 1 i fiyatına düşmez , sırf bu yüzden al , kasko yapmayacaksan da hiç araç alma TR de pisikopat çok aniden bir fren olay biter , yani uzun lafın kısası herşey ortada :)

Evet ben de herşey ortada demiştim sen benim sözümün detayına inip güzel bi açıklama yapmışsın teşekkür ederim aslında benim kızgınlığım markadan çok distribütöre.Başka ülkelerde bu garanti süresi 10 yıla kadar uzarken bizde niye 2 yıl?Benim yurdumun güzel insanları yolunacak kaz mı?Servislerdeki o kibir neyin nesi? Markaya gelince örneğin bu dsg'nin sorunlu olduğu gün gibi ortadayken neden hala inat ediyorlar bu konuda?Niye bi çözüm bulunmuyor? ? Bunlar benim soru işaretlerim ve olumsuz düşüncelerim.Sunu da belirtmem lazım:evet bende vw aşığıyım(tsi ve dsg olmamak kaydıyla)hitler jettamı sattım hitler passat alacağım.

• 18 Mart 2014 de aracıma DSG güncellemesi yapıldı yapılmaz olaydı

o günden beri vites geçişleri sıkıntılı,

Peugeot MCP neyse araç şimdi aynen o,

işin en tuhaf yanı servise gittiğim zaman her şey normal demeleri
  • efe_yakub E kullanıcısına yanıt
    aracınız ne ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yat_uyu

aracınız ne ?

passat
  • Merhaba değerli forum üyeleri. Bende 2008 honda crv aracımı verip 2009 1.4 tsi dsg 7 golf aldım. Aldığım gün benzinlikte aracı yıkatırken aracın sağ ön kapıdan su aldığını farkettim. Basit bir şey diye canımı sıkmadım ama bir türlü vakit bulup yaptıramadım.

Asıl canımı sıkan arabanın d2 konumunda titremesi yani 2 den 1 e ve 2 den 3 e geçişlerde araba titriyor. Kalkışlarda ve bu vites geçişlerinde çok narin davranırsam gaza çok hafif basıp çok yavaş kalkarsam hiç olmuyor yada çok az oluyor.

Araç 107000 de ve bakımları servistemi dışardamı yapılmış bilmiyorum. Bu olayı yaşayınca hemen vw müşteri hizmetlerini aradım. Muhtemelen iyi niyet kapsamında sorunu gidereceklerini söylediler ama aracın km.sinin çok olmasından dolayı sıkıntı çıkartmalarından korkuyorum. Crv çok yakardı hantaldı ama cidden hiç bir zaman sorun çıkartmamıştı.

Golfü çok sevdim araba çok seri çok konforlu ve çok az yakıyor. Gerçekten çok keyif alıyorum ama bu titreme tüm keyfimi kaçırıyor.her dur kalkta araçtan önce ben titriyorum yine titreyecekmi diye. İlk fırsatta servise götüreceğim. Gelişmeleri buradan paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: baris_basar

Merhaba değerli forum üyeleri. Bende 2008 honda crv aracımı verip 2009 1.4 tsi dsg 7 golf aldım. Aldığım gün benzinlikte aracı yıkatırken aracın sağ ön kapıdan su aldığını farkettim. Basit bir şey diye canımı sıkmadım ama bir türlü vakit bulup yaptıramadım.

Asıl canımı sıkan arabanın d2 konumunda titremesi yani 2 den 1 e ve 2 den 3 e geçişlerde araba titriyor. Kalkışlarda ve bu vites geçişlerinde çok narin davranırsam gaza çok hafif basıp çok yavaş kalkarsam hiç olmuyor yada çok az oluyor.

Araç 107000 de ve bakımları servistemi dışardamı yapılmış bilmiyorum. Bu olayı yaşayınca hemen vw müşteri hizmetlerini aradım. Muhtemelen iyi niyet kapsamında sorunu gidereceklerini söylediler ama aracın km.sinin çok olmasından dolayı sıkıntı çıkartmalarından korkuyorum. Crv çok yakardı hantaldı ama cidden hiç bir zaman sorun çıkartmamıştı.

Golfü çok sevdim araba çok seri çok konforlu ve çok az yakıyor. Gerçekten çok keyif alıyorum ama bu titreme tüm keyfimi kaçırıyor.her dur kalkta araçtan önce ben titriyorum yine titreyecekmi diye. İlk fırsatta servise götüreceğim. Gelişmeleri buradan paylaşırım.

Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın inşallah sorunsuzca .

Hocam aracı almadan evvel veya sonrasında servis kaydını hiç sorgulattınız mı acaba? Şanzıman daha evvel işlem görmüş mü? 107.000km az değil çünkü. Belki kavrama yenilenmesi dönemi gelmiş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

quote:

Merhaba değerli forum üyeleri. Bende 2008 honda crv aracımı verip 2009 1.4 tsi dsg 7 golf aldım. Aldığım gün benzinlikte aracı yıkatırken aracın sağ ön kapıdan su aldığını farkettim. Basit bir şey diye canımı sıkmadım ama bir türlü vakit bulup yaptıramadım.

Hocam aracı almadan evvel veya sonrasında servis kaydını hiç sorgulattınız mı acaba? Şanzıman daha evvel işlem görmüş mü? 107.000km az değil çünkü. Belki kavrama yenilenmesi dönemi gelmiş olabilir.

Teşekkür ederim. Pek sorunsuzca kullanamayacakmışım gibi. Bildiğim kadarıyla daha önce şanzıman hiç işlem görmemiş ama sorgulatmadım. Bakalım servise gidince ortaya çıkacak. Arabayı kullanmak gerçekten çok keyifli en azından bir kaç ay keyfini çıkartsaydım diyorum. Yazılanlardan anladığım kadarıyla benimde kavramayı değiştirtmem gerekecek. Umarım en ucuz şekilde hallederim.

Burada kavrama değiştiren arkadaşlar ne kadar ödeme yaptılar acaba? Benim aracın km.si fazla acaba iyi niyet kapsamına alırlarmı sizce benim aracımı?

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Pek sorunsuzca kullanamayacakmışım gibi. Bildiğim kadarıyla daha önce şanzıman hiç işlem görmemiş ama sorgulatmadım. Bakalım servise gidince ortaya çıkacak. Arabayı kullanmak gerçekten çok keyifli en azından bir kaç ay keyfini çıkartsaydım diyorum. Yazılanlardan anladığım kadarıyla benimde kavramayı değiştirtmem gerekecek. Umarım en ucuz şekilde hallederim.

Burada kavrama değiştiren arkadaşlar ne kadar ödeme yaptılar acaba? Benim aracın km.si fazla acaba iyi niyet kapsamına alırlarmı sizce benim aracımı?

İyiniyet garantisi denilen uygulama yazılı bir garanti prosedürü olmadığı için kesin birşey söylemek güç. Genelde +2 yıl garanti uzatmalı araçları tüm bakımları serviste yapılmışsa +2 yıl daha ek garanti uygulamasıyla değerlendirebiliyorlar. Ancak siz serviste aracı yeni aldığınızı mağdur olmak istemediğinizi belirterek kapsama aldırmaya çaba gösterin. En kötü senaryo ise işçilik dahil 3.500-tl gibi bir fatura çıkabilir karşınıza. Kavrama fiyatları 2.500-tl dolaylarında. Buna işçilik de eklenecek. Pazarlık da yaparak orta noktayı bulmaya çalışabilirsiniz. Kavrama değişirse kullanım tarzı ve şartlara göre 50.000km kadar sorunsuz götürebilir. Kavrama ömrü aracın yarım debriyaj kullanma şartı ve bulunulan iklime göre çok değişken. 100.000km giden de var 15.000km'de biten de. Sizin aracın kavrama hiç değişmemiş ise 107.000km gibi epey uzun süre dayanmış ve iyi kullanılmış demektir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İyiniyet garantisi denilen uygulama yazılı bir garanti prosedürü olmadığı için kesin birşey söylemek güç. Genelde +2 yıl garanti uzatmalı araçları tüm bakımları serviste yapılmışsa +2 yıl daha ek garanti uygulamasıyla değerlendirebiliyorlar. Ancak siz serviste aracı yeni aldığınızı mağdur olmak istemediğinizi belirterek kapsama aldırmaya çaba gösterin. En kötü senaryo ise işçilik dahil 3.500-tl gibi bir fatura çıkabilir karşınıza. Kavrama fiyatları 2.500-tl dolaylarında. Buna işçilik de eklenecek. Pazarlık da yaparak orta noktayı bulmaya çalışabilirsiniz. Kavrama değişirse kullanım tarzı ve şartlara göre 50.000km kadar sorunsuz götürebilir. Kavrama ömrü aracın yarım debriyaj kullanma şartı ve bulunulan iklime göre çok değişken. 100.000km giden de var 15.000km'de biten de. Sizin aracın kavrama hiç değişmemiş ise 107.000km gibi epey uzun süre dayanmış ve iyi kullanılmış demektir.

Bu gün yaklaşık 100 km kullandım arabayı çok az titreme yaptı ama yinede götüreceğim arabayı salı yada cumartesi. Servisin söylediklerini ve tutumunu paylaşırım burada. Neleri konuşur olduk şu halimize bakın. Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.

• 1.8 tsi dsg passat aracım var. İlk benzinli aracım ama ilk dsg aracım değil. Aracıma servisde zorla yeni yazılım atıldı ve dsg yağı değişti şuan vites geçişleri eskisi gibi değil. Dip gazda vites büyütürken öne yığılma yapıyor ama servis bu normal diyor tavsiyem yazılım attırmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_eylül -- 14 Nisan 2014; 18:35:10 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.