Şimdi Ara

DSG 7 - DSG 6 (Kavrama-Mekatronik-Şanzıman-Yazılım Problemleri) (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
866
Cevap
39
Favori
394.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki ay önce bende değiştirdim, mekatronik yağ olarak FEBİ 06161 olanı kullandım sizinki ile arasında derece farkı var, bendeki 100 dereceye kadar sizin kullandığınız 130 dereceye kadar dayanıklı ama aynı işi görür önemli olan Mineral özellikli olması. Şanzıman yağ olarak Petronas kullandım gl-4 özellikli.

DSG 7 - DSG 6  (Kavrama-Mekatronik-Şanzıman-Yazılım Problemleri) DSG 7 - DSG 6  (Kavrama-Mekatronik-Şanzıman-Yazılım Problemleri)
  • 25 binde Fabia 1.2 tsi dsg var. İlk kalkışlarda araç geç yürüyor, hani manuel viteste debriyajı bırakmazsınız da araba yarım gaz yer ya onun gibi. Çok sık yapmıyor tabi. Sorun mudur, sorunsa sebebi nedir?

Not: Vites geçişlerinde hiç sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_anatolia -- 20 Ocak 2020; 14:34:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 yılında sıfır 1.2 dsg leon aldım. Geçen yıl hata aracı p konumuna alın uyarısından sonra iyi niyet garantisi adı altında 600 lira verip bir parça değiştirildi.Bugün de hata: Şanzıman uyarısı aldım çekici ile servise çekildi bakalım iyi niyetli olarak ne kadar geçirecekler.
    Seneye de kavramayı iyi niyet ile geçirirler bu döngü böyle devam eder!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fensinn -- 6 Haziran 2020; 20:30:37 >
  • Arkadaslar merhaba,

2016 1.2 Tsi 110 hp dsg seat leon a sahibim. Araç 35.000 km’de. 

Özellikle ilk yola cikildiginda 1.vitesten 2.vitese gecerken, arac kendini bir anda atiyor. Vuruntulu geçiş diyebilirim aslında. Sanki vites yarım saniye kavramıyor da o sırada gaza bastığım için vites alır almaz bir anda ileri atıyor.

Bu sorunu yokuş yukarı trafikte daha fazla yaşıyorum. Öyle ki bazen çekilmez oluyor. Çünkü hiç kontrol edemiyorum. Az basıyorum pat diye 2 ye geçiyor küt diye öne atıyor. Geri dur geri kalk her seferinde bir anda atıyor.

Bu arada 2. Vitese geçişte bazen küt diye geçiş sesini duyuyorum.

Diğer konu da vites geçişten sonra hızlanma sesleri manuel gibi duyuluyor. Her vites geçişinde Ara gaz verir gibi gaz sesi duyuyorum. (Bu yüzden geç kavrıyor diye düşündüm hatta)

Titreme, ekranda uyarı vs hiç duymadım. Arada birkaç kez DSG resetleme yaptım. O da ilk başta düzelir gibi oldu sonra aynı.

Şanzıman yağı vs buna sebep olabilir mi?
    Yoksa kaçınılmaz son kavrama vs değişim mi?

Son olarak araç Servis bakımlı ve yakın zamanda bakım gerekiyor.

Yukarıdaki sorunu 8 ay önce yaşamıştım. Servis DSG adaptasyonu yapmıştı ve düzeldi. Ancak şimdi tekrar başladı.

Sanırım kavrama değişecek. Tekrar servise gideceğim.

İyi niyetten kavrama değiştirenler ne kadar ödeme yaptılar acaba? Ne zaman değiştiği önemli değil. En azından fikir olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrzmn -- 24 Temmuz 2020; 17:39:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mrzmn M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ama sorun bence kavrama ile alakalı değil mekatronik yüzünden çünkü bu tarz problemi mekatronik değişimi ile çözenler oldu. Bana kalırsa gittiği yere kadar devam edin, gerekirse sadece mekatronik yağını değiştirin ve tekrar adaptasyon yaptırın. Kavrama olsa araç anahtar işareti yakar ve hiç yürümez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mşah -- 24 Temmuz 2020; 19:32:8 >
  • fensinn kullanıcısına yanıt
    Son durum nedir acaba? Sorununuz çözüldü mü?

• mşah kullanıcısına yanıt
    Servis adaptasyon yaptığında 1000 km kullanın düzelmezse tekrar getirin, kavrama değişir gibi bişey demişti. Net olarak hatırlamıyorum.

Bu arada vites geçişlerinde yarım saniyelik yavaşlama da hissediyorum. Yani 2 den 3 e geçince mesela çok kısa gaz sesi duyuyorum. Sanki bir sonraki vitesi geç kavrıyor gibi.

Kavrama için iyi niyet ile 600-700 TL gibi rakamlar duydum. Mekatronik daha pahalıdır herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrzmn -- 24 Temmuz 2020; 19:34:35 >
  • mrzmn M kullanıcısına yanıt
    Kavrama aşınması adaptasyon ile gideriliyor ama son noktaya gelince hata veriyor. Gecikme Mekatronik ile alakalı dediğim gibi tekrar adaptasyon yaptırın olmadı kavrama değişimine gidersiniz. Ben 4-5 sene önce İyi niyetten 600 TL ye değişim yaptırmıştım şimdi aşağı yukarı aynı fiyatlarda. İmkân varsa garanti bitmeden değiştirin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrzmn

Son durum nedir acaba? Sorununuz çözüldü mü?
    Mekatronik değişti

• ultimate5858 kullanıcısına yanıt
    Bu şikayetiniz için çözüm bulabildiniz mi?

• 2010 Model BTS motor ve tek kapı sportcoupe seat ibizam var. dsg de bende 1nci vitesten 2 nci vitese geçerken titreme ve vuruntu hissediyorum. iyi niyet garantisi ile serviste kaça değiştirebilirim. yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
  • puma78 P kullanıcısına yanıt
    10 yıllık araca iyi niyet uygulandığını hiç duymadım.
    Ancak yine de şansınızı deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 10 Eylül 2020; 23:41:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

10 yıllık araca iyi niyet uygulandığını hiç duymadım.
    Ancak yine de şansınızı deneyin.
    Yetkili Servise gitmeye devam ettiğim için sordum. Daha önce yapmışlardı.

• Arkadaşlar selam. Kronik Dsg-7 arızasında bir gelişme var mı? Dsg-7 kullanıp da sorun yaşamadan 40-50.000kmleri görebilen oldu mu?

• Ozan Artun O kullanıcısına yanıt

2013 model aracım ve 35 bin km de kavrama değişti, şu an 55 binde şimdilik sorun yok ama bu kavramların üzerine 2 tane daha güncellenmiş kavrama çıkmış bu yüzden daha ne kadar gider bilinmez.

• Teşekkürler

• mşah kullanıcısına yanıt

sağlıklı günlerde kullanmanız dileği ile ...

mekatronik yağı değişimini servise sorduğumda hava yaptığını ifade edildi. sizin servis bu hava işini nasıl hallediliyor

• as8366 A kullanıcısına yanıt
    Mekatronik ve şanzıman yağını ben kendim değiştirdim. Servis kafadan sallamış çünkü mekatronik'te zaten havalandırma tapası mevcut bu durumda hava yapma gibi bir durum yok. Kapalı devre bir sistem değil.
  • 2016 passat dsg aracım 135bin bakımında ,bugüne kadar silecek süpürgesine kadar servis harici yere girmedi. neyse bakımda kavrama ve mekatronik arızalı dediler, kavrama tamamen iyi niyetten değişecek ama mekatronik için hiç destek çıkmadı, 17bin tl dediler, yada onarım önerdiler o da 2-3 bin tl tutarmış. okudugum kadarıyla 7 yıla kadar her ikisi de garantiye giriyor. yakın zamanda bu tarz bir durum yaşayan yada bilen var mı?

• staphilococh S kullanıcısına yanıt

Dışarıda mekatronik değişimi 3500 - 4000 tl civarında,

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.