Şimdi Ara

DSG 7 - DSG 6 (Kavrama-Mekatronik-Şanzıman-Yazılım Problemleri) (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
866
Cevap
39
Favori
394.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim araç 2013 model.
    o yüzden 2020 ye kadar kafam rahat.
    size tavsiyem orjinal kavrama ile dışarıda iyi biyerde değişim yaptırın.
    kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trajikomedi

quote:

Orijinalden alıntı: staphilococh

quote:

Orijinalden alıntı: trajikomedi

merhaba, geçmiş olsun, aracınız halen 2 senelik garanti kapsamında olduğundan yetkili servis arızanın ne olduğunu net olarak bulmalı ve yazılı olarak kayda geçirmeli ve ücretsiz olarak arizayi gidermelidir. arıza yok derlerse Doğuş otomotiv ile iletişim kurun. sorununuz yine çözülmezse VW Almanya ile iletişim kurmayi deneyin. kolay gelsin

Tesekkür ederim insallah inanırlar çünkü her zaman yapmıyor bu akşam hiç olmadı mesela ama gündüz bariz vardı sanki vites geçişleri de hissedilmeye basladı bi gariplik var 2 gundur başladı çünkü

Merhaba, gelişme var mı, son durum nedir bizi bilgilendirir misiniz lütfen?

Saygılar

Alıntıları Göster
    Malesef servis her zamanki gibi inanmadı, çok nadiren yapıyor özellikle de uzun yola gittiğimde 300-400 km yaptıktan sonra yüklenirsem 5. Viteste hala silkeleme oluyor onun dışında kıs mesafede sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

benim araç 2013 model.
    o yüzden 2020 ye kadar kafam rahat.
    size tavsiyem orjinal kavrama ile dışarıda iyi biyerde değişim yaptırın.
    kolay gelsin.
    Öyle yaptırdım hocam d1-d2d3 de yanma sonme vardı yol bilgisayarında. Mekatronikle beraber kavrama değişti bakımını yaptırdım dışarda 4000 tl ye yaptırdım Allah kimsenin başına vermesin

• TurkishCoder kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.
    sıfır kavrama takıldı ve başka ne yapıldı toplam 4000 tl tuttu hocam.detay verebilirmisiniz.
  • benim araçta da d1 d2 falan yanıp sönüyordu vuruntu da vardı geçişlerde. yaptırdım mekatronik kavrama değişti. ama yine ara sıra 2-3 arası vuruntu oluyor. 5500 lira verdik yine düzelmedi. usta da diyor ki anakart sorunludur. ona da 2000 diyor. yav kardeşim nereden bulaştım bu lanet şeye. çevremde ne kadar adam varsa anlatıyorum dsg almayın diyorum. servis 7000 + 7000 istiyor bir de işçilik 15000 diyor. kullanıma dayalı bozulmaz diyor. e kardeş o zaman ben bozamam yap diyorsun 15000 diyor. şunu da anlamıyorum hala bu lanet arabaları nasıl satıyorlar bu kadar fazla talep nasıl anlamıyorum.
  • Geçmiş olsun hocam.
    yapan yer iyi yapamamış,mekatronikte sıkıntı var.
    malesef ustalar yapamasa bile suçu başka parçaya atabiliyor.
    en iyisi başka bir şanzımancıyada gidin durumu anlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kral1840 -- 24 Mayıs 2018; 9:59:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.
    sıfır kavrama takıldı ve başka ne yapıldı toplam 4000 tl tuttu hocam.detay verebilirmisiniz.
    Kavrama değişti. Mekatronikde değişmiş babamın söylediğine göre.

• Herkese iyi geceler dilerim. 2013 Model CTH motor kodlu Polo GTI sahibiyim.
    Aracı alalı yaklaşık 1 ay oldu son 1 hafta bir sıkıntı yaşamaya başladım fikirlerinizi almak isterim.
    Geçenlerde aracı çalıştırdım R e aldım geri gittim sonra D e aldım ekranda D yazdı fakat D1 yazmadı gaza bastım 3-4 saniye boşta gibi kaldı araba tepki vermedi sonra hareket etti ama D kısmı P oldu ve anahtar işareti çıkmaya başladı durdum. Kontağı açıp kapattım araç düzeldi sıkıntısız devam ediyorum 3-4 gündür tekrarı başıma gelmedi. Fakat ondan sonra araçta özellikle 1. ve 2.vitesin düşük devirlerinde nadiren de olsa titreme başladı zangır zangır oluyor sanki bozuk çakıllı yolda gidiyor gibi. Servis sorunun mekatronikte olduğunu söylüyor ama en ufak bi vuruntu, silkeleme vs yok. Ben ise sorunun kavrama da olduğunu düşünüyorum. Aracın 3. yıl bakımı da eksikmiş bu yüzden iyi niyete sokmuyorlar(şu an yazışma safhasındayız ama benim pek umudum yok). Bu konu ile ilgili fikirlerinizi almak isterim.

• ahmtbrk58 kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun hocam her dsg nin başına gelecek olay olmuş.
    bu arızada mekatronik değişiyor serviste,servis genelde yanılmaz,haklı çıkar arızada.

eğer servisten iyiniyet çıkmazsa dışarıda özel servise gösterip fiyat alın.
    kolay gelsin.
  • az önce yeni suberb cekjiciyle götürlürken gördüm acaba dsg arızasımı.
  • ahmtbrk58 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, sizin büyük bir ihtimal mekatronik basınç pompasında yada tüpünde sıkıntı var aracın km sini bilmiyorum ama eğer km yüksek ise kavranma bitmiş de olabilir, benim tavsiyem eğer km normal ise şanzıman yağını değiştirin belki mekatronik kurtulabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leftercan1907

az önce yeni suberb cekjiciyle götürlürken gördüm acaba dsg arızasımı.
    rezillik başka bir şey değil.tam otomatik ZF şanzımandan başkası YALAN
  • Benzer bir şikayeti konuda göremedim yazılmışsa alıntı yaparsanız teşekkür ederim. Bugün ana yola çıkaken gaza biraz fazla bastım ve vites D1 de kaldı devir 6 7 binlere kadar çıktı sonra D3 e geçti ve yanıp sönmeye başladı biraz sarsıntılı bir şekilde bir kaç dakika gidip kenara çektim stop ettikten sonra birdaha kontak çevrildiği halde marş basmıyor vites göstergesi yanıp sönmeye devam ediyor.mekatronik arızasında marş basmama sorunu yaşayan göremedim şu ana kadar. En azından servise götürecek kadar tekrar çalıştırmanın bir yolu var mı? Ve eskişehirde güvenilir ve mümkünse ucuz vw usta tavsiyeniz var mı? Aracı 2. El aldım 72000 km de şuan iyi niyet garantisine girip girmediğini servise gitmeden nasıl öğrenirim?Aracım ağır hasar kayıtlı 2012 model 1.4 benzinli polo dsg bu arada.

Benzer bir şikayeti konuda göremedim yazılmışsa alıntı yaparsanız teşekkür ederim.

• Atlantyce kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun.
    bakımları serviste yapıldıysa iyiniyete girer.
    servise gitmeden bakımları göremezsiniz.
  • Arkadaşlar 4 kişi ile dik bı yokuşu tirmandik, tırmanırken bir singirdama sesi geldi. Şimdi normal yolda da olmaya başladı . Geçen ay periyodik bakımı yapıldı sorunsuzdu. Bunun nedeni nedir. DSG vites kutusundan geliyor. Ama vites geçişlerinde hirpalama yok sorunsuz

• HRNclk777 kullanıcısına yanıt
    Videodaki sese benzer ise problem yok. https://www.youtube.com/watch?v=BcNe9SYs5eY
  • Dsg 7 kuru tip kullanıcısıyım aynı sorun bendede olmuştu d2 de titreme kavrama değişti problem çözüldü. Fakat tamamen kullanımla alakalı dur kalk trafikte özellikle aracı manuel de kullanmak lazım ya da park ettiğinizde önce N el freni daha sonra parka almak gerekiyor. Benim aracım 110 binde bu hatayı verdi 15 binde de bu arızayı yaşayan örnekte çok biraz kullanıma bağlı birazda şans diyelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler bilen varsa cevaplarsa sevinirim.2012 a3 tdi dsg 120 bin km dr aracim var.Yaklasik 2 bin km once ilk kez kavramayi degistirdim yokus cikarken silkeleme ve titreme vardi.bu sorunum duzeldi ama simdi yogun trafikteyken 1.2.3 vites gecislerinde sert kemikli ve sarsintili gecisler yapiyor.

Ama bunu her zaman yapmiyor.Her 5 seferde 3 kere yapiyor veya 5 seferde 2 kere yapiyor veya hic yapmiyor pamuk gibi tik tik tik.Sikisik trafikte yavas yavas hareket edip hizlandigimda 1 den 2 ye gecerken sert ve sarsintili gecis yapiyor.Bazende yapmiyor.Ama yinr ayni trafikte gaza biraz fazla bastigimda hemen 2 ye 3 e attigi icin pamuk gibi gecis yasiyorjm.Su da var.Yogun trafikte manuele alip kullandigimda 1.2.3 viteslerde bu sorunu yasamiyorum o da pamuk gibi.Cok cok cok nadir 1 2 kere yapiyor manielde.

Mekatrok midir ? Bana ustam kabramayi degisirken volani da degismemiz lazim kusursuz olmasi icin dedi o an param yoktu degisemedim.

Bu bahsettigim sorunu sanz.sogukken yani sanahilk calistirip baya bi gidene kadar yapmiyor.Ne zaman yogu ntrafige beya ara sokaklara girmeye basliyorun o zMan uapiyor.

Bilenler aciklarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 23 Haziran 2018; 20:41:9 >

• !sTaNbLuE ! kullanıcısına yanıt
    Aynı soruna benzer bazen benim de oluyor, bazen çok güzel çalışıyor bazen can sıkıyor her gün farklı karakteri var. Bence bunun sebebi kavramanın montajı sırasında ince ayar şimleri var bunları değiştirmek ve ayar yapmak yerine eski şimleri takıp geçiyorlar ve toleranslar dışına çıkıldığı için mekatronik düzgün çalışamıyor ve bu sıkıntılar yaşanıyor. Bu durumda yapacak bir şey yok bir daha ki kavrama değişiminde düzgün ve işini iyi yapan bir yerde yaptırarak bu sorun çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Aynı soruna benzer bazen benim de oluyor, bazen çok güzel çalışıyor bazen can sıkıyor her gün farklı karakteri var. Bence bunun sebebi kavramanın montajı sırasında ince ayar şimleri var bunları değiştirmek ve ayar yapmak yerine eski şimleri takıp geçiyorlar ve toleranslar dışına çıkıldığı için mekatronik düzgün çalışamıyor ve bu sıkıntılar yaşanıyor. Bu durumda yapacak bir şey yok bir daha ki kavrama değişiminde düzgün ve işini iyi yapan bir yerde yaptırarak bu sorun çözülür.
    Kavrama degisiminde basinda durdum ve komple yeni kavramanin parvalari takildi ince pullarina kadar.Kavrama sorunu titreme ve silkrleme yapar.Bu sorun vardi kavramam degisince gecti.Ama simdi bu vuruntular var.Biraz arastirdim sorun mekatronik gibi duruyor.Takilan kavrama yeni nesil olandamn ve 2015 golflere de tskiliyor.

Yarin goturecegin baktiracagim tekrar.Bu tip vuruntu sorunu mekatronok de olam seleonid valflerinden kaynaklaniyormus.Tamir,yani valfler degisince sorun cozuluyormus.Yarin belli olur artik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 24 Haziran 2018; 11:35:23 >

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.