Şimdi Ara

Dreambox ile modem arasında bağlantı kuralamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar üsdatlarım konun yeri burasımı bilmiyorum ama 2 gün önceye kadar drembox ile internet bağlantısı modem aracıyla kurarken artık internete giremiyorum bu konuda yarımlarınızı talep etmekteyim.

Bağlantı ayarlarlarım ve modem markası CNet CNAD804-NF

Dreambox iletişim kurulumu

İP 10.0.0.97

Netmaks 255.0.0.0

Type: LAN

Nameserver 10.0.0.2

Gateway 10.0.0.2

Ağ etkin DHCP tiki kaldırdım modeme enternet yolu ile bağlanmayı deniyorum ama bağlanmıyor.

mavı tus-->>addons-->>giriyorum hata veriyor HATA

Can't resolve hostname!

URL

http://downland.blue.panel.com/e1.ad...r=0431&typ=500)

Yardımlarınızı bekliyorum üsdatlarım...

• İp adresi olarak bilgisayarınıza verdiğiniz ip adresinin bir altını yada üstünü verin modemi resetleyin ardından dreamboxu resetleyin.
  • dediklerini yaptım üsdatım ama hala bağlantı yok cihazın üstünden bakıyorum sanki internet bağlantısı yok gibi kırmızı bir ışık yanıyor yeşil yanmıyor şuanda cihazı pc bağladım 10.0.0.97 ip adresinden bağlantı kurabiliyorum ama tv bağladığımda internet bağlatısı kuramıyorum
  • dhcp açıp denermisin
  • dhcp açtıp denedim bu sefer cihazın ip nosu 10.0.0.97 yerine otomotik olarak 10.0.0.14 oldu ve bağlanmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker345 -- 4 Ekim 2009; 1:44:06 >
  • sanırım editlenmiş imajdan sonra oldu kaldırıp tekrar image atıp denicem tavsiye edibilicegin bir imaj varmı?gemimi 4,60 kullandın sevmedim 4.20 dönücem olmazsa görüntü kalitesi yüksek olsun yeter
  • 4.20 kullanıyorum ben malum bomb olayları yüzünden temizlenmiş imagelere güvenmiyorum açıkçası
  • hiç boşuna uğraşma..dreambox modem seçiyor....eğer cihazınız modemle uyuşmuyorsa neyi denerseniz deneyin ip alamayacaksınız..1 yıldır bu sıkıntıyı çeken birisi olarak söylüyorum..
  • ilker345
    Dreambox aynı zamanda imaj seçiyor. Tecrübe ile sabittir. Bende Nemesis imaj yüklemiş, sonunda ne yaptımsa cihaza ulaşamamıştım. En sonunda DreamUP ile geri dönüp eski imajı yüklemiştim. Bana göre en stabil imaj Gemini 4.20, 2.1.4'dür.
  • aynı sorun bende de var malesef 2 güne kadar pikatel combomax modemmimle çok rahat bağlanırken bugün aldığım airtries 5020 modemle bağlanamıyorum kafayı yicem ..Çözümünü bulursan banada iletirsen sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.