Şimdi Ara

DREAMBOX HD ===> 800 & 8000 (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
685
Cevap
5
Favori
172.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar guvenilir bir server nerden ve kiden yüklettirebiliri dreambox a lütfen yardım
  • arkadaşlar hepsidijital.com dan alınma orjinal (clone değildir) dreambox 800 hd cihazımı içinde 500 gb harddisk ve ilave olarak yanında orjinal yedek tuneri 650 tl ye satıyorum cihaz çok temizdir hiçbir sorunu yoktur.orjinal kutusunda gönderilecektir.2010 mayısta garantisi yeni bitmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcoxx

Arkadaşlar benim bu Dreambox konusunda hiçbir bilgim yok...

Bir sorum olucak..

Dreambox aldığımızda.. Diginin, dsmartın falan HD ve paralı kanallarını seyredebiliyor muyuz (lig tv , ve diğer kanallar)

Kullanan arkadaslar bunu aciklayabilir mi??

Lig tv falan izleyebiliyor muyuz?
  • Bende kaon KSC 100 (h/w: 12.c1.a5) var. Ancak ilk aldığımda uydulardaki(hotbird, thor, sirius vb...) birçok kanalı emu yazılımı verildiği sürece izleyebiliyordum. Şu an bu cihaz ve birçok cihaz emu yazılım verilmediği için şifreli kanalların izleyemiyorum . Bu sebepten, orjinal hd özellikli bir uydu alıcısı almaya karar verdim. Yalnız, bilgisayar üzerinden server desteği vererek izleyebileceğim gibi, direk uydu üzerinde televizyona bilgisayar bağlantısız çözebilen kanallarıda izlemek istiyorum. Daha uygun fiyata HD yayınları izleyebileceğim birçok uydu alıcısı var. Ancak bunların birçoğunda şifreli kanallları çözme özelliği olmamaktadır. Server desteği verebilen ve server desteği olmadanda bazı kanalları çözebilen HD özellikli uydu alıcısı almak istiyorum. Dreambox HD modellerinden ve linux işletim sistemli diğer modellerden hangilerini önerirsiniz... Böyle bir uydu alıcısı aldığımda diğer basit uyducu alıcılara göre kullanma şekli nasıl oluyor. Bu konuda tecrübeli arkadaşların fikirlerini ve yardımlarının bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gizemli77 -- 13 Ağustos 2010; 11:32:42 >

• DM800 ,DM8000 Vu+duo bunlarda kablosuz internet bağlantısı yapabilirsin.DM800 eğer doğru yazılımları yüklersen çok sıkıntı veren bir cihaz değil.Öyle yüklemeler falan zor değil.Zaten alacağın en son yazılım yüklü gelir.Tabi fiyat konusunda bakman lazım.Bende klon dm800 var orjinalindeki bazı hatalar bunda giderilmiş öyle söylüyorlar.Fiyat olarak 450-600 arasında klon ,orjinalide 900-1100 arası vu+duo ile yaklaşık aynı.Dm8000 fiyatı yüksek biraz .Sana kalmış.Server desteği olmadan artık kanal çözme olayı bitiyor.Pek kalmadı zaten artık şifrelemeyi değiştirdi uydudaki kanallar ondan dolayı.
  • 8000 hd'yi aldık diyelim. çanak anten kablo vs. gerekmiyor mu? kurulumu fiyata dahil mi bunların?
  • arkadaşlar s-500 var elimde dm-800 almayı düşünüyorum televizyonun hd özelliği var klon alacağım hepsi satda 480 tl ama terettütlerim var lig tv özellikle nasıl ses kalitesi nasıl bana yardım ederseniz sevinirim bazı arkadaşlar kanal geçişleri zayıf diyor.
  • Dm 800 hd kullanıyorum pc den nasıl izleyebilirim
  • arkadaşlar merhaba

forumu 4 gündür inceliyorum..çanak+dreambox kurmaya karar verdik fakat baya bi uğraştırdı beni... dreambox800hd aldım fakat kurulumcular benim cihazın bozuk olduğunu yenisi ile değiştirmeleri gerektiğini söylediler... yeni kurulum yaptıkları için mağdur olmamak adına bana dream box 500 s i kurdular. Sorum şu ben hd kanal meraklısı değilim fakat dreambox 800hd ile 500s arasında hd farkı dışında mutlaka dream box 800hd almamı gerektiren özellikler nelerdir?

iki gün sonra dreambox 800hd gelecek iki günlük denememi istediler... yardımınız lütfen
  • Sevgili cimbomemre kardeşim;
    DM 800 HD cihazının IP adresini internet tarayıcı satırına yazdığında bilgisayarından cihaza bağlanabiliyorsun
    kanal listesi üzerinden program kontrollerini yapabiliyor, program listesinin sağında bulunan tv ikonlarını tıklayarak windows medi player vasıtasıyla kanalı bilgisayarında izleyebiliyorsun..
  • kullanılmış Dreambox HD800 aldım.Gemini 2 Project 5.00 OE1.6 yüklü.Bu şekilde hangi "kanalları" izleyebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: loko

kullanılmış Dreambox HD800 aldım.Gemini 2 Project 5.00 OE1.6 yüklü.Bu şekilde hangi "kanalları" izleyebilirim?

Serverın yoksa Normal bir Receiver da ne izliyorsan onu izlersin....
    Serverın varsa (FULL) Hotbirde ki , Astra daki bilimum şifreli kanalları izlebilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigmobidik

quote:

kullanılmış Dreambox HD800 aldım.Gemini 2 Project 5.00 OE1.6 yüklü.Bu şekilde hangi "kanalları" izleyebilirim?

Serverın yoksa Normal bir Receiver da ne izliyorsan onu izlersin....
    Serverın varsa (FULL) Hotbirde ki , Astra daki bilimum şifreli kanalları izlebilirsin...

serveri nerden ve kaça alabilirim?
  • Yurtdışı server satan varmı?
  • quote:

Yurtdışı server satan varmı?

PM gönderildi.
  • Merhaba Arkadaşlar

Konu o kadar çok karışmışki bu yazıyı birkaç başlık altına yazdım.Başlıkların açılışı çok eski büyük olasılıkda bahsedilen ürünlerde eski teknoloji ee sonuna bakıyosun bu seferde bişey anlamıyorum

Öncelikle ben db olayının tamamen acemisiyim.(Gerçi daha birkaç aylık vaktim var bir ürün almak için ama olsun...)
    Db yi alırken nelere dikkat etmeliyiz(bununla ilgili varsa bir link lütfen)İyi bir TV'im var ve görüntüsününde ona göre olmasını isterim cihazın hızı, anlaşılabilirliği varsa güncellemesi kolay olsun.Birde herşey dahil 600TL limitim var.Öncelikle alacağım ürünü belirlemek istiyorum sonra nereden alacağımı araştırabilirim.

Bu durumda işin acemisi olan bu arkadaşınıza neyi tavsiye edersiniz?
  • Merhaba arkadaşlar, evimize iki uydu alıcı alınacak. Uydular ve LNB'ler var. Bir televizyona şunu almak istiyorum.http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.29102 Türkiye fiyatları nedir? Linkte 75 dolar demiş, sıradan bir uydu alıcı fiyatına satılıyor ya Normal uydu alıcıya para vermektense bunu almak daha iyi.

Diğerini de DM800 istiyorum, bu alet için şu an Türkiye fiyatı nedir, klon-orijinal muhabbeti ne, alibaba ile türkiye arasında satış fiyat farkı çok mu fazla, Kanal D, Star TV gibi türkçe HD kanalları izleyebilir miyiz, yoksa türkçe kanallar yasak mı, sadece yabancı şifreli kanalları mı izleyebiliyoruz?

Bir de server muhabbeti var tabii, tam olarak nedir bu, sürekli internet bağlantısı gerektirir mi? BAFF firması internete gerek duymadan şifre çözen bir alet demiş, bu alet nedir?

Genel olarak tüm bu sorularıma yanıt verirseniz çok sevinirim Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 2 Kasım 2010; 23:28:27 >

• Herkese selam, sorunumu çözen biri çıkarsa şimdiden allah razı olsun.

DM 800 HD'ye USB üzerinden harici DVD okuyucu/yazıcı (ASUS) bağlamaya çalışıyorum fakat cihazı tanıtmayı başaramadım. Forumlarda ayarlar menüsünden Kernel Modules i aktif yapmak gerekiyor diye okudum ama kullandığım gemini'de öyle bir opsiyon yok. Ben bu kernel mudules i nereden ve nasıl yükleyebilirim?

Teşekkürler ve sevgiyle kalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiberias

arkadaşlar merhaba

forumu 4 gündür inceliyorum..çanak+dreambox kurmaya karar verdik fakat baya bi uğraştırdı beni... dreambox800hd aldım fakat kurulumcular benim cihazın bozuk olduğunu yenisi ile değiştirmeleri gerektiğini söylediler... yeni kurulum yaptıkları için mağdur olmamak adına bana dream box 500 s i kurdular. Sorum şu ben hd kanal meraklısı değilim fakat dreambox 800hd ile 500s arasında hd farkı dışında mutlaka dream box 800hd almamı gerektiren özellikler nelerdir?

iki gün sonra dreambox 800hd gelecek iki günlük denememi istediler... yardımınız lütfen

Hd yayın dışında en önemli farkı hdd takıp kayıt yapabilmen ve kaydettiğin filmleri klipleri v.s izleyebilmendir. Ben dm800 kullanıyorum dm500 ü çok bilmiyorum ama sanırım dm500 e klavye mouse takıp internete girmek ya da harici dvd okuyucu takıp çalıştırmak mümkün değil. Dm 800 de mümkün. Tabi bide ev sinema sistemin varsa dolby sesli kanalları (ki bu kanallar genelde hd kanallar) 5+1 olarak seyredersin.

• Arkadaşlar orjınal dm800 var fakat imaj yüklemek için gogle dan bulduğum sitelerde anlatılanları yapıp ıp numarasını explorer a yazınca ilk sayfadaki upgrade ekranı çıkmıyor, bende aşağıda fotoğrafını koyduğum ekran çıkıyor.İmage yükleme ekranını ıp yazarak nasıl explorer ile açarım?
    http://img249.imageshack.us/img249/9387/fotoraf0290.jpg
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.