Şimdi Ara

Dreambox DM520HD Clone DVB-S2/C + T2 Üç Tunerli H265(HEVC) Uydu alıcısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dreambox DM520HD Clone BCM73625 CPU DVB-S2/C + T2 Üçlü Tunerli H265(HEVC) Uydu alıcısı

Arkadaşlar Bazı satıcılar DM520HD Receiveri DM525HD CI modulu diye satıyorlar . Uyanık olun .

"Aliexpress üzerinde satışa sunulan Dreambox DM525HD Klonu H265(HEVC) destekli cihazlar 100$ civarında pazarda yerini almaya başladı ."
    BCM73625 CPU ile H265(HEVC) destekler .

Pazar ileriki aylarda dahada renklenecektir . Verdiğim aliexpress linkini clone DM525HD olmadıgı için kaldırdım kaldırdım .

Ürün özellikleri

BCM73625 CPU işlemci
    tipi: DVB-S2/C + T2 Üçlü

512 MB DDRAM
    512 MB FLAŞ
    CI modul slotu YOK
    sim 3.0

Broadcom Işlemci , H.265 Streaming
    dijital DVB-S2/C + T2 combo alıcı

Dreambox DM520HD Clone  DVB-S2/C + T2 Üç Tunerli H265(HEVC) Uydu alıcısı

Dreambox DM520HD Clone  DVB-S2/C + T2 Üç Tunerli H265(HEVC) Uydu alıcısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kruegerfred -- 19 Şubat 2018; 13:54:16 >

• hocam ben bunun dvb-s2 olanını aldım. kısmetse önümüzdeki hafta bende olacak. yorumları yazarım. sizden buna uygun vifi adaptörü tavsiyesi alabilir miyim?
  • sharp61 S kullanıcısına yanıt
    RT5370 cipset benzeri wifi genel olarak enigma2 lerin hepsine uyar . Belki Elndeki wifilerde uyabilir . üzerinde büyük bir ihtimalle Openatv kurulu olarak gelecektir .
    Openatv sayfasındanda uyumlu wifi alıcıları bulabilirsin.
    Ben Enigmalarda Eternet girişini kullanıyorum . daha sağlıklı çalışıyor .
  • Bu cihaz yeni ve uygun firmwareler yayınlanmadı

Dreambox yeni firmware yüklediğinizde farkedip SIM kartı bloke edebiliyor . Veya yazılımlardaki kodlar bu işi yapıyor .

Klon veya değil ,Hangi marka cihaz aldıysanız o . Üretici haricinde firmware kurmayın .
    Bu cihazın internette sitesi yok .
  • ben bu cihazı yaklaşık 3 haftadır kullanıyoruum. yalnız 10 günü cihazı çökertip kurtarmakla geçti

öncelikle iyi yanlarından bahsedeyim. küçük, şık ve sağlam görünüşlü bir kutu. kumandası çok iyi. görüntü kalitesi kötü bir lcd televizynum olmasına karşın mükemmel diyebilirim. kanal geçişleri, hızı mükemmel. 10 yıl kadar önce dreambox500s kullanıyordum. ona göre daha zor ama çok daha fazla gelişmiş özelliği var.

kötü yönleri; cihaz klon olduğu için mi bilmiyorum ama pek stabil değil.
    cihaza ilk olarak pc den bağlanamadım. imaj yükleyeyim derken orjinali yükleyince çöktü. daha sonra da 10 günde kendim kurtarabildim. her yazılım yüklenmiyor. bir de önceki gün herşey tamtakır çalışırken bir anda tuner yok hatası verdi. tekrar aynı yazılım yükleyerek çözdüm. Bu sabahta eternet kablosunu çıkınca cihaz kapandı. 5 dk da ancak açıldı.
    Sonuç olarak alacak olan kişilere tavsiyem cihaz sizi biraz uğraştırabilir. Sabrınız ve zamanınız var ise kesinlikle alın.

Klon cihazlara orjinal imaj yüklenince hatta farklı bir Klon sim takılı ise dahi sorunlar yaşanıyor .
    Bende bir cihazı böylece çöpe attım . Sizin cihazı kurtarmanıza sevindim .
    SIM nolarına çok dikkat etmek gerek .

Galiba Klon cihazlar için acele etmememiz gerek .

Fotolarda CI modul yuvası yok gibi görmüştüm .Orjinallerde karka panelde CI yuvası var .
    Cihazda CI modul var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kruegerfred -- 19 Şubat 2018; 10:28:29 >
  • modül yok hocam. bu cihaz sim2.30 sanırım. klon cihaz kullanan başka bir arkadaştan öğrendim. dreamnew.co adresinden imzage indirebiliriyoruz. beni çok uğraştırsada özellikle görüntü kalitesi yönünden inanılmaz güzel. ücretli iptvm var. yalnız internetim çok yavaş. bu hafta başka bir servis sağlayacısı deneyeceğiz. olursa iptv konusunda da gelişmeleri yazarım.
    Modul olmadığını tahmin etmiştim .
    DM525HD diye sattı ise Satıcının üç kağıtçılığı .

Cihazın Bordunun altında SIM no yazar.
    SIM üzerinde de yazar yalnız dikkatli sökmek gerek . Sim yatağı plastik Kırılabiliyor .

Dreamboxların tamamının görüntü kalitesi üst düzey .

Benim gibi acemilik yapıp kutuyu uçurma .
    http://www.dreamnew.co.uk/DownList/4.html sitede Klon olarak sadece 2.30 SIM ile ilgili yazılımlar var .

CI modul olmadığına göre senin cihazın DM520HD clone olabilir .
    Yaşadığın sıkıntıları DM525HD imaj attı isen yaşıyor olabilirsin .

Edit : Satıcı SIM 3.0 diye declare etmiş . Yeni imaj atarken çok dikkatli ol . Hatta hiç atma .
    Ortalık biraz daha netleşsin .

Board fotosunda dm520s v2.3 yazılı . bu v2.3 sim anlamına gelmiyor . Bord numarası .

SIM Numarasında emin olmak için SIM i sökmelisin .. Ona göre imaj yükle .

Cihaz dispute süresi 15 gün geçmedi ise .Onay vermedi isen . hatta onay versen bile . En az 50$ geri alabilirsin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kruegerfred -- 19 Şubat 2018; 13:51:52 >

• Klon - orijinal farketmeden, 520HD, 525HD serisinde kullanıcıların karşılaştığı en büyük handikap; cihazda led ekran olmadığı için, cihazın aldığı IP gözle tespit edilememektedir. Kullanıcı image yükleme konusunda yeni ise, cihazın aldığı IP'yi gözle tespit edilemeyince, diğer tespit yöntemlerini öğrenene kadar epeyce zorlanmaktadır.

Bir de üstüne üstlük, kullanıcı yükleyeceği image'ın gerektirdiği driver( boot loader )'ı yüklemeden, image yükleyince, yazılım yazılım normal yüklense bile, cihaz kırmızı ışıkta kalmaktadır.

Cihaza sık sık yazılım yükleyecekler, öncelikle orijinal cihaz almalıdır. Orijinal cihaza sahip olanlar, cihazı yazılım yükleme hatalarına karşı korumak için; cihaza SD flash kart yada USB flash disk taktıktan sonra, BarryAllen eklentisi kurarsa, yüklenen image harici belleğe kurulduğu için, cihazın çökme riski sıfırlanmış olur.

Çoğu kullanıcı, menü kullanım kolaylığından dolayı OpenATV image kullanmayı tercih ediyor. Klon cihaz zaten OpenATV yazılımla yüklü vaziyette geliyor. Yani klon cihaza yazılım yüklemeye pek ihtiyaç kalmaz.

Bir de orijinal cihaz ile klon cihaz arasındaki fiyat farkı epeyce azaldı. Yani sık sık yazılım yüklemeyi tercih edenler, orijinal cihaz alırsa daha isabetli olur. Ama tabi sık sık yazılım yüklemeyi düşünenler...

Orijinal cihaz, Avrupa tarafındaki web satıcılarından alındığı için, cihazın gerçek bedeli üzerinde yazılı oluyor. Haliyle gümrüğe girince, ilaveten %18 KDV ödemesi kaçınılmaz oluyor.

Bu değerlendirmeler ışığında; orijinal cihaz, klon cihaza göre %35 - 40 nispetinde daha pahalı olmaktadır.

Aliexpress'in geçen yıl ki 11.11 kampanyasında, klon Dreambox 900UHD cihaz 180 Dolar'dan satılmıştı. Klon 900UHD serisinde led ekran bulunduğu için, yazılım yükleme işlemlerinde, cihazın aldığı ip'yi tespit sıkıntısı çıkarmaz. Yani Aliexpress'in önümüzdeki kampanyaları takip edilirse, orijinal 525HD'nin maloluş fiyatına, klon 900UHD alınabilir diye değerlendirmekteyim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.