Şimdi Ara

DREAMBOX 500 scart to DVI kablo bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
13.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar dreamboxa scart to component bağlantısı yapılabiliyor, peki scart to DVI olabilirmi? çok bilgim yok bu konularda tabi böle bi kabloda yok gözüküyor ancak kabloda yapılabilirmi? yapılırsa görüntü gelirmi yardımlarınız için teşekkürler

• selamlar araştırmalarım sonucu bu kabloyu buldum dreambox ta işe yararmı component dreamboxa, DVI plazmaya görüntü alabilirmiyim
    https://www.ranteks.com.tr/index.php?cmd=urun_goster&urun=629
  • arkadaşlar ürünü aldım ancak scart to component adaptör (çevirici) lazım, onuda şipariş verdim yarın elimde olacak ve yarın akşam sonucu yazarım .
  • dreambox için scart to component kablo nerden bulabilirim?
    görüntü farkediyor mu ?
    dreamboxın ayarlarını nasıl değiştirmem gerekiyor?
    teşekkürler...
  • http://www.sarpelektronik.com/product/mate-mte-11115-15-mt-scart-3rgb-yuv-kablo
    burada var ancak altın kaplama bulabilirsen daha net görüntü alabilirsin diye tahmin ediyorum
    ben bu kablodan almadım
    1.hama marka component to scart adaptör aldım
    2.yukarıdaki siteden componenet to DVI kablo aldım
    aldığım kablonun DVI çıkışı DVI-I (24+5) bana lazım olan DVI-D (24+1)
    şimdi isehttp://www.ranteks.com.tr/index.php?cmd=urun_goster&urun=698 bu aparatı almam gerekiyor onuda alınca dreambox tan component çıkışından plazmaya DVI girdiğim zaman sonucu yazıcam inşallah bu kadar harcamaya olumlu sonuç alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rez -- 5 Kasım 2008; 17:41:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: rez

http://www.sarpelektronik.com/product/mate-mte-11115-15-mt-scart-3rgb-yuv-kablo
    burada var ancak altın kaplama bulabilirsen daha net görüntü alabilirsin diye tahmin ediyorum
    ben bu kablodan almadım
    1.hama marka component to scart adaptör aldım
    2.yukarıdaki siteden componenet to DVI kablo aldım
    aldığım kablonun DVI çıkışı DVI-I (24+5) bana lazım olan DVI-D (24+1)
    şimdi isehttp://www.ranteks.com.tr/index.php?cmd=urun_goster&urun=698 bu aparatı almam gerekiyor onuda alınca dreambox tan component çıkışından plazmaya DVI girdiğim zaman sonucu yazıcam inşallah bu kadar harcamaya olumlu sonuç alırım

:) inşallah sorun çıkmaz, burdan izlenimlerini aktarmaya devam etmeni rica edicem...
    yanlız bişey sormak isterim; niye direk ihtiyacın olan DVI-D (24+1) kablo almadında bir daha araya adaptör almakla uğraşıyorsun?
    kolay gelsin

• en başta yazdığım gibi çokta bilgim yok, plazmanın arkasında DVI görünce çeşitleri olacağını düşünmedim
  • dostum bende de dreambox 500 var. scart to dvı yada scart to yuv ile çok farklı bir görüntü elde edeceğini sanmıyorum.ama cihazın arkadasında yuv çıkış olsaydı bir şeyler denemek mümkündü..yuv to hdmı gibi mesela.muhtemelen elindeki dreambox klondur ve sana tavsiyem yüklü olan yazılımını değiştir.ben bir eski versiyonu yükledim inanılmaz değişti görüntü.
  • dreambox menüsünde YPrPb seçeneği var arkadaşım bazı arkadaşlar o seçeneği işaretliyerek scart to component kabloyla % 30 daha iyi görüntü almış bende scart to DVI denemek istedim. sen hangi yazılımı yükledin bilgi verirsen sevinirim teşekkürler
  • scart to dvı bağlantıyı bende merak ettim..sonucu öğrenmek isterim..
  • selamlar, sonucu merak eden arkadaşlar için: son bir adaptör gerekiyordu (DVI-D to DVI-I) bu adaptör alacak olan arkadaş 10 gündür getiriyorum, şimdi gelecek, geldi derken bugüne ulaştık. Dün akşam geldiğini söyledi ve daha yanına gidemedim bu akşam alıp evde deneme yapıp sonucu yazıcam saygılar.
  • dvi dediğiniz bu bizim pc nin monitorunde beyaz buyuk giriş var omu
  • quote:

Orjinalden alıntı: nihat1551

dvi dediğiniz bu bizim pc nin monitorunde beyaz buyuk giriş var omu

Evet Nihat iste bu soket DVI giriş;

Bu da DVI to Scart

• vay be demekki bizim monitore oluyo bu
  • evet arkadaşlar dreambox tan plazmaya bağladığım scart to DVI sonucu görüntü gelmedi malesef scart to DVI olmuyor bizler yine scart to component izlemeye devam edeceğiz saygılarımla...
  • scart to component ile scart to scart arasında görüntü kalitesi açısından bi fark var mı?
    ben lcd tv kullanıyorum, scart to componente geçmelimiyim?
    kolay gelsin
  • iyi bir scart scart kablo marka profigold
    scart to componenete gore daha iyi göruntu veriyor gibime geldi benim
    daha once bir arkdaslar demensini yapıp scart to scart kablo aldık

nacizane fikrim
  • quote:

Orjinalden alıntı: soztutar

iyi bir scart scart kablo marka profigold
    scart to componenete gore daha iyi göruntu veriyor gibime geldi benim
    daha once bir arkdaslar demensini yapıp scart to scart kablo aldık

nacizane fikrim

nerden ve ne kadar aldın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rez

evet arkadaşlar dreambox tan plazmaya bağladığım scart to DVI sonucu görüntü gelmedi malesef scart to DVI olmuyor bizler yine scart to component izlemeye devam edeceğiz saygılarımla...

peki scart to scarta göre scart to componentde görüntü farkediyormu?,yoksa aynı mı?
  • uskan arkadaşım bana göre scart to scart ile scart to component arasında çok aşırı fark yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.