Şimdi Ara

Double Click (Çift Tıklama) sorunu olmayan Mouse.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
12
Cevap
0
Favori
371
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Klavye, Fare, Joystick, Gamepad >> Double Click (Çift Tıklama) sorunu olmayan Mouse.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    486 Mesaj
    Evet arkadaşlar, çift tıklama sorunu olmayan mouse arayışındayım. Logitech den bıktım hep çift tıklama sorunu var, razer deseniz öyle.

Artık bu zırt pırt bozulan mouselarada tonla para vermek istemiyorum, şöyle çift tıklama sorunu olmayan "eşşek yükü" fiyat istenmeyen mouse biliyorsanız konuya yazın lütfen.

Hem insanlar bilgilensin, hemde ufak bir anket gibi birşey olur ; misal biri "ben x mouse u kullanıyorum 3 yıldır çift tıklama sorunu olmadı" vs gibi.

Saygılar.

|
    |
    Bloody A60 4 yaşına doğru yol alıyor , A90 modeli de arkadaşımda var yazılımı pek pratik değil ama malzeme kalitesi ve ömür olarak logitech, steelseries vs.. gibi markaların alt segment modellerinden kat kat iyi.
    |
    |
    Intel i7 7700K | Asus Z270 TUF Mark 1 | Asus Rog GTX 1070 | Cooler Master Hyper 412S Samsung EVO 960 250 GB M.2 SSD | Kingston UV500 480GB SSD | Seagate Barracuda 1.5TB 3.5" HDD | ThermalTake V31 ATX Mid Tower | Corsair Vengeance 2x8(16GB) 3000Mhz DDR4 | ThermalTake 650W Bronze | Dell S2417DG 23.8" 1ms 165Hz | Bloody A60 | Bloody G500 | Asus Rog Strix Flare (Red)
  • Teğmen
    130 Mesaj
    Optik Switch'e sahip bir fare aldığınız takdirde çift tıklama yaşama olasılığınız çok çok düşük, hatta hiç yok.
    |
    |
    50-100 lira civarında satılan ürünlerin hepsi. Tipini beğendiğin herhangi birini alabilirsin. 20 liraya satılanları da dahil logitech, razer gibi ürünlerden çok daha dayanıklı. Çift tıklama sorunu olan A4 tech fare görmedim şimdiye kadar.

Bununla ilgili detaylı bir konu açacağım.
    |
    |
    Logitech g502 proteus core kullanıyorum 4 sene olmuş, çok yoğun kullanmama rağmen çift tık problemi yaşamadım. Ama aynı model de daha 1 yılı doldurmadan double click problemi yaşayan insanlarda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    AMD ryzen 9 3900x, Msi Meg x570 Ace, Msi Armor Rtx2070, Corsair Vengeance Pro Rgb 16gb, XPG Spectrix S40G 512GB,James Donkey Jd240 240gb, Corsair Crystal Serisi 680X RGB, corsair k70 RGB MK.2 Cherry Mx Red, Logitech G935, Logitech g502, Logitech z623, Asus XG32VQR
  • Yarbay
    5751 Mesaj
    Logitech MX400 kullanıyorum 10 yıldır öyle bir problem yaşamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5751 Mesaj
    Logitech MX400 kullanıyorum 10 yıldır öyle bir problem yaşamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    486 Mesaj
    eski mouselarda yok bu sorun arkadaşlar, son 5 yılda çıkan mouselarda var ne "hikmetse".. aynı boku rgb rgb diye saçma sapan özellikler ekleyip iteliyolar ve hemen bozuluyo bıktım yemin ediyorum.

eski mouselarda dpi ayarı yok, solunda ileri geri tuşu yok, bana o lazım. dpi ayarı olsun solunda o 2 tane tuş olsun, baş parmağını koyduğun yer takoz olmasın yeterli.
    |
    |
    |
    |
    Bu sorun hemen her ünlü markanın farelerinde omronun çin malı anahtarlarını kullanmasından kaynaklanıyor. Eğer amazondan bu anahtarların japon üretimini alıp değiştirirseniz problemden kurtulmuş olursunuz. Amazona omron japan switch yazmanız yeterli olacaktır

|
    |
    Coolermaster Master Case Pro 5 --- Amd 3700x // Cooler Master MasterLiquid Pro 240 --- Asus Crosshair VIII Hero --- Gskill Sniper 2x16 3200 mhz --- Sapphire 5700xt Nitro --- Samsung 950 pro 512 gb --- Asus Mg279q --- Logitech G903 // Razer Viper // Razer Blackwidow Elite --- Asus Essence STX II (Burson v5 OpAmp) --- Sennheiser Hd 600 // Sony MDR1-ABT -- Logitech z623
  • Yarbay
    10200 Mesaj

Eskilerde de var. 2011 de aldığım anywhere mx de oldu.

Yine o yıllarda aldığım G500 ün de 3 sefer switchlerini değiştirdim. Mx518 çok eski bir mouse. 15 yıldır vardır belki de. İlk versiyonlar o zamandan beri çalışır belki ama yeni versiyonlarının o kadar dayanmayacağına eminim.

|
    |
    murderyamf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Sohbet
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.