Şimdi Ara

Dosya formatını değiştiremiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorunum şu; .txt formatındaki dosyaları cmd formatına çevirmiştim bir süre önce ancak tekrardan txtye dönüştüremiyorum çift tıkladığımda karşıma yine cmd ekranı çıkıyor. Dosyaları sağ tıklayıp düzenle diyerek açabiliyorum. "Birlikte aç"la değiştirmeye çalıştım bu seferde "bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan" seçeneği pasif durumda işaretliyemiyorum. Bunlar dışında ne yapabilirim sorunumu düzeltmek için?

Dosya formatını değiştiremiyorum.

• klasör seçeneklerinde dosya türleri bölümünden yapabilirsin mesela orda txt dosya türünü seç değiştir de olmadı aşağıda gelişmişe tıkla open satırını düzenleyerek yapabilirsin
  • araçlar dan klasör seçeneklerine tıkla açılan pencerede görünüm sekmesine gel
    burada bilinen dosya türleri için uzantıyı gizle nin yanındaki imi kaldır tamam de
    daha sonra uzantisini değiştirmek istediğin dosyaya sağ tıkla ad değiştir de uzanti tarafına tıkla ve cmd yi sil txt yap
  • teşekürler dediğiniz gibi yaptım ancak olmadı yine aynı ekran çıkıyor karşıma, sorun sanırım başka bir kısımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heroboy -- 30 Ocak 2011; 18:20:52 >
  • dediğim yoldan her formatın neyle açılacağını ayarlayabilirsin sen dosya formatını değiştirmek istiyosan arkadaşın dediğini yap nasıl yapamadın söyle yardımcı olalım
  • dediğinizi uyguladım ama not defteriyle açmıyor yine cmd ile açıyor başlığı değiştirmem gerekicek galiba çünkü dosya formatı .txt ama yine aynı sorun devam ediyor
  • Kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer bölümüne gelin.

Explorer seçiliyken sağ bölümde sağ tuş tıklayıp Yeni > Dword Değeri seçin. Yeni oluşan anahtarın ismini NoFileAssociate olarak adlandırın.

Şimdi bu yeni anahtarınıza çift tıklayın.
    Karşınıza gelecek olan değer verisini 0 yaparsınız kutucuk aktif, 1 yaparsanız pasif olacaktır.
  • dediklerinizi uyguladım tam olarak, dosya formatı txt. Sağ tıklayıp düzenle diyince not defterinden açılıyor ancak çift tıkladığımda veya aç dediğimde cmd ile açılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer bölümüne gelin.

Explorer seçiliyken sağ bölümde sağ tuş tıklayıp Yeni > Dword Değeri seçin. Yeni oluşan anahtarın ismini NoFileAssociate olarak adlandırın.

Şimdi bu yeni anahtarınıza çift tıklayın.
    Karşınıza gelecek olan değer verisini 0 yaparsınız kutucuk aktif, 1 yaparsanız pasif olacaktır.

dediğinizi aynen yaptım ancak yine pasif hatta 1 yapınca kutucuğun olduğu kısım kayboluyor ancak yine bir değişiklik yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.