Şimdi Ara

Donma sorunu yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar yeni pc topladım ama stabil calısmıyor sanki mevcut parçalar sunlar:
    Gigabyte fx990 ud3
    Fx 6100
    4gb*2 G.skill 1600mhz
    win7 64bit ultimate

Sorunum şu;bazı programlarları actıgımda kasadan fanın hızlanma seni duyuyorum kısa bir sure 1 2 saniye sonra programı acıyor.bazen 2 3 saniye sistem kitlenio sonra normale donuyor.ve dosya kopyalarken bir sure duruyor belli bir kısmında sonra birden hızlanıyor kopyalamaya devam ediyor. Bu soyledigim sorunlar neden kaynaklıdır acaba.yardım ederseniz sevinirim.

• windows 7 32 bit'e geç farkı gör 64 bit çok kasıyor herkes şikayetci 64 bitten
  • hocam 8 gb rami kullanımıcam ozman sorun 64 bitseyse ne anladım bu işten herkesmi 64 bitte bu sorunu yasıyor acaba?
  • forumda biraz araştırma yaparsanız görürsünüz
  • sanki harddisk te sorun var gibi hata testi yapsan iyi olur gibi ama aklına hiçbirşey gelmiyorsa en kısa yolu gerçekten sağlam bir format atmaktır bu arada son kez

• anakart ram uyumsuzlugu olabılır baska ramle denemeye calısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: PehlivanJedi

sanki harddisk te sorun var gibi hata testi yapsan iyi olur gibi ama aklına hiçbirşey gelmiyorsa en kısa yolu gerçekten sağlam bir format atmaktır bu arada son kez

hata testini nassı yapıcam hocam.aslında sole tum bilesenler testten geciren bir program varmı.hata hangisinde gosteren cok mu sey istiorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mmd1907

quote:

sanki harddisk te sorun var gibi hata testi yapsan iyi olur gibi ama aklına hiçbirşey gelmiyorsa en kısa yolu gerçekten sağlam bir format atmaktır bu arada son kez

hata testini nassı yapıcam hocam.aslında sole tum bilesenler testten geciren bir program varmı.hata hangisinde gosteren cok mu sey istiorum

her parça için çeşitli test programları var gerisi senin bilgi birikimine kalmış...hdd scan diye aratırsan birçok program bulabilirsin ama bu işlere girişeceğine sen win7 32 bit yükle derim...

• Win7 64bit kullanıcısı olarak; HDD'ne bad sector taraması yap ya da sata bağlantı noktasını değiştir. Olmadı ise sorunun ramlerde olması muhtemeldir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mmd1907

quote:

her parça için çeşitli test programları var gerisi senin bilgi birikimine kalmış...hdd scan diye aratırsan birçok program bulabilirsin ama bu işlere girişeceğine sen win7 32 bit yükle derim...

cevap için tesekkur ederim denicem

• quote:

Orijinalden alıntı: Foxbat

Win7 64bit kullanıcısı olarak; HDD'ne bad sector taraması yap ya da sata bağlantı noktasını değiştir. Olmadı ise sorunun ramlerde olması muhtemeldir.

eywallah hocam dediklerini yapcam teskkur ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.