Şimdi Ara

Dönem tekrari mi? Yoksa gectim mi? Cevapsiz sorular :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar uzun suredir konu acmiyordum ve bugun konu actigim icin aklima eski gunler geldi ve mutlu oldum :)

Sorum şu; Ben universite 1.sinif ogrencisiyim, ilk donem ortalamam 1.78 idi ve 2dersten ff almistim.
    2.donem ise FF aldigim ders yok, ama ne yazikki 8dersten 5i CC, 3ü DC.
    Transkripte toplam 60krediden 51ini verdigim ve GANO:1.78 oldugu yaziyor. Ve baska hicbirsey yazmiyor. Herseye baktim fakat sinif tekrari yaptim mi yapmadim mi hic bulamadim. Kime sorsam celiskili cevaplar aldim.
    Sizlerede sormak istedim ve biliyorumki bu forumda yine bana yardimci olacak abilerim ablalarim ve kardeslerim var. Yardimci olursaniz sevinirim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dc ve dd dersleriniz varsa onları yükseltmeniz lazım.
  • üniversitende not sistemi nasıl işler bilmyorum onu öncelikle yazman gerekiyor benim bildiğim 2 yöntem var
    1-dc dersler geçer ise
    şimdi dc düşürdüğün dersler geçer ise okulun bittiğinde 2.00 diploma notunun olması gerekiyor 1.99 olursa dc dşürdüğün derslerin arasından bazı dersleri alıp harf düşürmen gerekecek.
    (AA:4 BA:3.5 BB:3 CB:2.5 CC:2 DC:1.5 .....) şeklinde bir 4'lük sistem vardır.
    2-dc dersler ort ile geçerse
    bunda ise o DÖNEM ortalaman 2.25/2.20 gibi bi ortalama yaptıgında dc derslerini geçirmiş olursun :)
  • Sadece 2 ders kaldıysa bunun bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum , not ortalaman için ise örnek vermek gerekirse Marmara üniversitesinde 3. sınıfa geçerken gano 2.00 ın altındaysa 3. sınıfa geçemiyorsun ama belki başka ünilerde 2. sınıf için farklı durumlar olabilir.

Burada herkes net bir şeyler söylese de bence sen kesinlikle okula gidip bir öğrenci işleriyle vesaire görüşmelisin aklının rahatlaması için , memleketindeysen aramalısın.Arayamıyor isen en kötü okulun kendi yönetmeliklerini oku orada bu durum belirtiliyordur bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.