Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (285. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.392
Cevap
221
Favori
1.004.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de tucson alma arefesindeyim. Forumu en başından beri okudum şuan 243.cü sayfadayım :) ve birçok bilgi edindim sayenizde. Paylaşım yapan herkese çok teşekkür ederim.

Sormak istediğim birşey var.

2015 model 1.6 T-GDI 177 BG Elit paketlerde şerit takip ve kör nokta uyarı sistemi var mı?

İkinci el bi araca ait ilan fotosunda gördüm de merak ettim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekürler
  • ÖzgürYaşa Ö kullanıcısına yanıt
    Düzeltme: Elit paketi elit plus okumuşum. Hayır yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srvngrc -- 29 Eylül 2017; 13:30:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende yok diye biliyorum ama aşağıda ki ilanın resimlerinde direksiyonun sol tarafında ki tuş takımların da var... şaşırddım doğrusu.. eğer varsa ve bu fiyata ise kaçırmam :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-2015-hyundai-tucson-turbo-1.6-t-gdi177bg-cam-tavanli-full-paket-483045283/detay/
  • Ilan bulunamadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: isikayhan

Ilan bulunamadı

Şimdi kontrol ettim de ilan yayından kaldırılmış :)
  • Merhaba arkadaşlar;
    Bir aksilik olmaz ise eğer inşallah bu hafta araç alımını yapacağım.. ikinci el almayı planlıyorum takip ettiğim 2 araç var. ikisi de elit plus.. Kısmet olursa hafta içi almış olurum Allah'ın izniyle.

Şimdiden kışlık lastikleri araştıyorum. Malum kış yaklaştı.
    https://www.oponeo.com.tr/lastik-veri/nokian-wr-a4-245-45-r19-102-v-xl?origin=shopping&gclid=EAIaIQobChMIvKKFuLLM1gIVqDLTCh3Teg-3EAQYAyABEgKy0vD_BwE

bu lastiği kullanan var mı aranızda. Tavsiye eder misiniz. Fiyatı 805 TL. yada sizin önerebileceğiniz bir lastik var mıdır? Ben Amasya'da yaşıyorum buz ve kar çok oluyor buralarda. Şimdiden teşekkür ederim

• kanki K kullanıcısına yanıt
    Aslında zor değil hangi vites için hangi dişlinin görevde olduğunu çok güzel bir.şekilde açıklıyor .Birkaç kete izlenebilir.

Kkasik vitrs kutudu ile aynı sadece önce clutch mekanizması var .

Diğer yam ptomatik şanzıman çalışmasını bunu anlatamazsak hiç anlatamayoz diye düşündüm.

• Hyundai hafta sonu fiyatları güncelliyodu.Tucsonlara zam gelmiş mi arkadaşlar ?
  • Zam bekleniyor ötv artışı olabilir dendi şu anda yok satıyor bayiler bilginize

• yeni harita güncellemesi yayımlanmış: Başarsoft 2017.07 [170904]
    http://www.basarsoft.com.tr/harita-kapsami
  • Merhabalar. Ağustos ayında 4x4 DCT Elite paketle bende Tucson sahibi oldum, şimdilik çok memnunum.

Bu aracın multimedya yazılımı nasıl güncelleniyor bilen var mı? Mesela şurada Apple carplay ve Android auto desteği geleceği falan da yazıyor.

https://btmagazin.net/hyundai-mevcut-musterilerine-ucretsiz-apple-carplay-ve-android-auto-guncellemesi-sunuyor/

Konu hakkında yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
  • Uzun araştırmalardan sonra tucson da karar kildim. 3008, qashgai, kadjar ve kuga ya bakiyordum. Style la elite arasinda kararsizim. Cam tavan la deri koltuk yarar dan cok zarar olabilir. Sadece ekran icin 15 bin lira verilir mi? Birde turbosuz alinir mi bu devirde? Uzun yillar kullanacagim. Turbo sorun cikarmasin ilerde. Turbolu elite 19 inch lastikle geliyor. 19 inch den memnunmusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ism72

Uzun araştırmalardan sonra tucson da karar kildim. 3008, qashgai, kadjar ve kuga ya bakiyordum. Style la elite arasinda kararsizim. Cam tavan la deri koltuk yarar dan cok zarar olabilir. Sadece ekran icin 15 bin lira verilir mi? Birde turbosuz alinir mi bu devirde? Uzun yillar kullanacagim. Turbo sorun cikarmasin ilerde. Turbolu elite 19 inch lastikle geliyor. 19 inch den memnunmusunuz?

Öncelikle araştırmalarınıza devam edip style ile elite arasındaki farkı iyice okumanızı öneririm çünkü arada dağlar kadar fark var.Örneğin elektrik koltuk,ön-arka koltuk ısıtma,park sensörü,anahtarsız giriş ve çalıştırma,geri görüş kamerası vsvsvs.

Kısacası style boş paket.Elite dolusu.Elite plus ise aracın daha teknolojik/güvenlik özellikleri eklenmiş halidir. Aradaki 15.000 tl fark bu donanımlar için hiçbirşey.. Diğer markaları araştırsaydınız bir cam tavan için bile 10bin tl fark vereceğiniz görürdünüz.

Deri koltuk göreceli kavram ama cam tavanın nasıl bir zararı olabilir anlamadım. Altında elektriklik perde var.Kapatıyorsun bitiyor.

Turboya gelince turbodan çok şanzıman tartışıldı ve tartışılıyor orayı araştırın turboya takılmayın.

Style veya elite bakıyorsanız aten 19" jant gelmeyecektir kafanıza takmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YEY -- 3 Ekim 2017; 11:24:29 >

• YEY Y kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler uzun cevap için. Elite deki farkları biliyorum. Çoğu benim için gereksiz. Elite t-gdi da 19 inch lastik varmış. Gdi elite de ise 17 inch. Birde ilginç olan bütün modellerde stepne var sadece GDI elite de tamir kiti var.
  • ism72 İ kullanıcısına yanıt
    Cam tavanın olması değil olmaması büyük eksiklik olur bence. Cam tavanın ferahlığına alışınca çok aranılan bir özellik haline geliyor. Açılıyor olması da önemli avantaj. Deri koltuk benim de tereddüt ile yaklaştığım bir noktaydı ama yazın terletme kışın üşütme gibi dezavantajını yaşamadım (İstanbul'da).

Arkadaşımız da bahsetmiş, turbonun negatif bir yanı yok ama turbo ile gelen şanzımanın ısınma uyarısı şikayetleri bir dönem sıkça duyuluyordu, güncelleme ile kısmen çözüldü ama ara sıra benzer şikayetlere rastlanıyor. Ben kafam rahat olsun diye turbo tercih etmemiştim.

19 jant bu araca ayrı bir hava katıyor ve daha güzel görünmesini sağlıyor. Dezavantajı ise konfora ister istemez bir miktar olumsuz katkı sağlarken, kış lastiği ya da lastik değişiminde de ekstra maliyet anlamına gelebiliyor. Yakıt tüketimi açısından ne kadar fark ettiriyor, o konuda bir fikrim yok.

• CandleGarden C kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Öncelikle hayırlı olsun . Aracın haritasını kendiniz güncelleyebilirsiniz ama multimedya yazılımını sadece serviste güncelletebilirsiniz. Eğer açılıştaki uyarı yazısı 10 sn içinde kendiliğinden kaybolmuyorsa yazılım eski demektir. Servise gidin güncelleme istiyorum deyin. Şase no'dan bakıp aracınıza güncelleme gözükmüyor derlerse, siz yine de yapın diye ısrar edin.

Yalnız Carplay ve Android Auto konusunda malesef bir gelişme yok. Mevcut cihazlara gelmesi de beklenmiyor. Yurt dışında başka ünitelerle satılıyor araçlar. Koyduğunuz link de yurt dışındaki araçlar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vincentvega -- 3 Ekim 2017; 14:3:45 >
  • Tucsonlara zam gelmiş liste ve önerilen fiyatlara
    Temmuzda 120 bine 4x4 tgdi elite veriyolardı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

2016 Model Hyundai Tucson Elite Otomatik aracimi satiyorum.

Arac 11.000 KM, kazasiz,.degisensiz, boyasiz olup BEJ renktedir.

FIYAT 102.900 TL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-sahibinden-11.000-km-2016-model-hatasiz-elit-tucson-483477238/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaraoglu -- 6 Ekim 2017; 18:42:5 >
  • Herkese merhabalar ,

Bende önümüzde ki hafta 1.6 T-GDI ELITE DCT 4x4 modelini almayı düşünüyorum , 130.000 fiyat teklifi aldım . Çok fiyat araştırma fırsatı bulamadım sizce nasıl ?

• mixolydiantr M kullanıcısına yanıt
    4x2 için fiyat aldınız mı? 10 bin liradan fazla bir fiyat farkı var sanırım Elite donanımda. Arazi ile fazla işiniz yoksa, ki bu araç zaten uygun değil, o kadar fark verilmez bence.

Fiyat araştırmasını iyi yapın. İstanbul'daki bazı bayiiler daha iyi fiyatlar verebiliyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.