Şimdi Ara

Donanım hızlandırma seçeneği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
7.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler size bir problemden bahsedeyim, donanım hızlandırma seçili olan uygulamaların görüntülerinde bozulmalar oluyor.

Örneğin Firefox'ta donanım hızlandırma seçiliyse pencere görüntüsünde bozulma meydana geliyor. Aynı şey Skype'de de, donanım hızlandırmayı kullananan bazı programlarda da oluyor.

ekran kartı onboard iken bu sorun yoktu. Asus HD6950 DirectCU II yi taktıktan sonra başladı. Birçok driver silip kurdum ancak durum değişmedi. Yabancı forumlarda da birşey bulamadım. Daha önce başına gelip de çözen var mıdır? Çözülürse çok makbule geçecek.

Anakart: asus m4a89gtd pro/usb3

• bozukluk buna benzer birşey:

• malesef benzer sorun bende de var lütfen yardım edin :/ benim kartımın da HD6950 olması bi tesadüf değildir bence

Donanım hızlandırma seçeneği
  • ekran kartı sürücüsünü güncelleyin ; son sürümse mevcut sürümün altındaki sürümü kullanın...
    şu an 11.5 - 11.5a olması lazım
    11.5 ise 11.5a yı bir deneyin yine olmuyorsa 11.4 - 11.3-11-2 vs deneyiniz......
    bazı driver sürümlerinde ati amdede dxva hızlandırma hatası var ............. (donanım hızlandırma hatası)
    bu kendini dxva açıkken videolarda karıncalanma bloklaşma karelenme ve firefox gibi uygulamalarda hızlandırma açıkken bazı sorunlara neden oluyor......
    tamamen sürücü kaynaklı bir problem.....
    aynı hata agp xpiçin son çıkan sürücülerdede var ..... (11.5- 11.4-11.3-11.2-11.1 dxva hatası ve reset problemli sorunlu sürücüler)
    pciexlerde hangi sürümlerde dxva hatası olduğunu açıkçası bilmiyorum......
    diğer arkadaşlar firefox vb uygulamalarda ve video oynatımlarda dxva açıkken videolarda vs karelenme ,karıncalanma, bloklaşma vs varsa ya güncel sürümü yada eski sürümleri denesinler......

• evet teşekkürler 11.5 i yükledim şimdi, sorun ortadan kalktı

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonoluminescence -- 14 Mayıs 2011; 13:47:30 >
  • o şundan dolayı aynı şey bendede olmuştu catalyst control center da anti aliasing deki morphological filtresi açıktı onu kapadığında sorun kalmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevan

o şundan dolayı aynı şey bendede olmuştu catalyst control center da anti aliasing deki morphological filtresi açıktı onu kapadığında sorun kalmıyor

evet, ben de kaldırdım ve düzeldi, teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.