Şimdi Ara

donanım bir araya gelince bilgisayar sorun çıkartıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gigabyte K8N-sli , gigabyte 6600gt sli , 1gb twinmos dual , 120 seagate sata2. Parcalar bunlar ama allahın belalari bir araya gelince doru duzgun calişmıyo. İlk kurulum windows geldi geldi en son artık isim yazip finiş dicem klavye calişmiyo ondan oncede zsaten sata diski gormemesi de cabası xp nin kurulum asamasında bi dunyada onun disketi ile urastım.Klavye sorununu bios update le gectim şimdi ise gene bastan kurulum ama sistem bi acılıyo bi acılmıyo xp ekranında asaada cizgi gidp de gelyo ole duryo reset atınca gecyo bu sefer.bu hem kurulum asamasında ilk daha dosyalar kopyalandıktan sonraki xp ekranın da gereksede kurulum bittikten sonraki acilişlarda bi acilyo bi aciilmiyo. Herhangi bi bilgisi olan varsa sevinirim abartısuz 10 saattir basındayım. Herhani bi oc yapılmadı bios default ayarları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daDaSh -- 23 Kasım 2005, 22:30:43 >

• abı bıraz agır bı msj olmus yaa yınede gecmıs olsun hatan cpu yada ramda gıbı abı haberın olsun
  • ramlerini aynı renk slotlara takmayı denedınmı hocam....
  • yess aynı renk bunda bide yanyana slotlar
  • bide hani xp kurarken dosyalrın kopyalandıgı asama dosyalar kopyalandıktan sonra cok kısa bi checking disk yapar sonra sozleşme metnine gecer hani f8 ile gectigimiz yer işte bu bide o checking disk yaptıgı yerde de takılyo
  • hocam ozaman ramler tam oturmusmu ona bak ve birde ıslemcınde overclock varmı
    islemcinin bios ayarlarını gozden gecır birde son olarak islemcı fanı oturmusmu oturmamısmı kontrol et...
    anakartında sata kurulumu ıcın otomatık menu olması lazım satayı deteklıyorsa biosuda satayı destekler biostan direk gosterebilirsin ole diskle filan ugrasma birde biostan booth sıralamanı ılk olrak hdd-0 yada cd-roma alırsan sistemın sorunsuz acılır dıye tahmın edıyorum butun bunları kontrol et bakalım sorun verıcekmı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastery -- 22 Kasım 2005, 23:41:56 >
  • xp sana hıc sole bir hata verdimi?
    bu dosyayı okuyamıyorum esgeceyımmı filan dedimi?
    ingilizcede okuyamadıgı zaman skip diye bir secenek cıkar herhangı bir seyı skip diyerek gectınmı eger gectıysen xp kurlumunu yenıden yapmalısın? anladıgım kadarıyla cd okuyucundada sorun var
    primary booth olarak hdd-0 secersen sorun kalmıyacaktır...
  • yok ya hersey duzgun bios ta satalar gozukyo yanlızca xp kurarken disket takıp F6 ile dewam etmek gerek.Herhangi bi OC yapılmadı default hersey ayar oldum şimdide hiç bi yerde takılmadan kurulam dewam ediyor bakalım ilerde nolcak
  • olur olur bitaz tecrübe lazım
  • azıcık çalış .......
  • anakartının sata II desteklediğinden emin ol.bazen görür ,bazen görmez,kafasına göre takılıyorlar
  • sata kabloları normal idelerden cok daha hassas olurlar.. eger dikkat edersen muhakkak bir cizik veya kesik goruceksin problem kablo olmali
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.