Şimdi Ara

Dominos pizza'da domuz eti ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
60.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dominos pizzalarının nasıl yapıldığına dair bir belgesel vardı, bulabilirsen izle ;)

Dominos pizza'da domuz eti ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Türkiye'de domuz etini bulabilmek diğer dana,koyun,keci,tavuk etinden 2 kat daha maliyetlidir çünkü domuz yetiştirilen çiftlikler yok.Hangi akıllı şirket giderde domuz eti arar.İnanmayın böyle şeylere.Ha at ve eşek eti olabilir

80den fazla domuz çiftligi var . sadece müslümanların yaşamadıgını bi gün akıl edersiniz umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

quote:

Türkiye'de domuz etini bulabilmek diğer dana,koyun,keci,tavuk etinden 2 kat daha maliyetlidir çünkü domuz yetiştirilen çiftlikler yok.Hangi akıllı şirket giderde domuz eti arar.İnanmayın böyle şeylere.Ha at ve eşek eti olabilir

80den fazla domuz çiftligi var . sadece müslümanların yaşamadıgını bi gün akıl edersiniz umarım.

70 Milyonluk nüfusu olan bir ülkede 80 tane domuz çiftliği ''yok'' demektir.Bu domuz etini bulmakda zor olduğundan daha maliyetlidir.Çünkü az.Anlatmak istediğim bu.

Not:Ateistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 27 Mayıs 2013; 18:21:41 >

• Domino's Türkiye'nin en popüler pizza markası.Böyle bir durum söz konusu bile değil.Gönül rahatlığıyla yiyin.
    Domuz çiftlikleri konusuna gelirsek de Türkiye'de tabi ki domuz çiftlikleri var ancak Türkiye'deki etler çok kalitesiz.Domuz etini yerim ancak TÜrkiye'de değil.
  • domuz eti olsa nolacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitovski

Domino's Türkiye'nin en popüler pizza markası.Böyle bir durum söz konusu bile değil.Gönül rahatlığıyla yiyin.
    Domuz çiftlikleri konusuna gelirsek de Türkiye'de tabi ki domuz çiftlikleri var ancak Türkiye'deki etler çok kalitesiz.Domuz etini yerim ancak TÜrkiye'de değil.

burger king de öleydı fakat mıllete bakterılı etleri iteledi
    pınarın çıft tırnaklı olayına gırmesemde olur
  • quote:

quote:

quote:

70 Milyonluk nüfusu olan bir ülkede 80 tane domuz çiftliği ''yok'' demektir.Bu domuz etini bulmakda zor olduğundan daha maliyetlidir.Çünkü az.Anlatmak istediğim bu.

Türkiye'deki domuz çiftliklerinde yıllık 3 milyon kg domuz eti tüketiliyor. Bilip bilmeden araştirma yapmadan yazı yazma. 80tane demedim 80den fazla dedim lafı çarpıtma. 70 milyonluk ülkede %95 müslüman. geri kalanada yetecek kadar çiftlik var bu yüzden var demektir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Türkiye'deki domuz çiftliklerinde yıllık 3 milyon kg domuz eti tüketiliyor. Bilip bilmeden araştirma yapmadan yazı yazma. 80tane demedim 80den fazla dedim lafı çarpıtma. 70 milyonluk ülkede %95 müslüman. geri kalanada yetecek kadar çiftlik var bu yüzden var demektir.

Okuyup anlamada problem var sanırım.Sorun o çiftliklerin %5lik kısma yetip yetmeyeceği değil domuz etinin MALİYETİ.Çiftlikler az olduğu için GENELDE domuz etini almak daha maliyetli olur.Bir ürün ne kadar az bulunuyorsa fiyatı da o kadar artar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 27 Mayıs 2013; 20:16:30 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Okuyup anlamada problem var sanırım.Sorun o çiftliklerin %5lik kısma yetip yetmeyeceği değil domuz etinin MALİYETİ.Çiftlikler az olduğu için GENELDE domuz etini almak daha maliyetli olur.Bir ürün ne kadar az bulunuyorsa fiyatı da o kadar artar

senin okuyup algılamada ve anlatmada sorunun oldugu aşikar. Domuz etinin degerli olan kısımlarını mı karıştırıyorlar sanıyorsun ? %100 domuz eti diyen yok zaten hiç kimse. her türlü hayvanın heryeri var.Neyse biraz araştir ondan sonra yazarsın bilgisizken yazma .

Not:Neye inanip inanmadıgın kimseyi alakadar etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: raunk

Domuz eti pahalı diyorsunuzda bu domuzlar bir doğuruyor sürü gibi.

Domuz eti sigir, dana etinden daha ucuzdur. Tr deki en buyuk ciftlik ilginctir ki bursa dadir. Domuz hayvani cok fazla sayida yavruladigindan ve etinin saklanmasi dana ve sigira gore daha zor oldugundan bozulmaya cok musaittir ve cok daha ucuzdur. Avrupanin bircok ulkesine de tr den gider

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben insanların yaptıklarını gördükçe inanmıyorum artık %100 doğal, katkısız, şu eti bu eti demelerine.
  • Yazdıklarım müslümanlar için;

Şüphe duyulan yerden tavuk bile yenmemeli, hele ki günümüzde domuz danayı geçtim, besmele ile keslip kesilmediği bilinmiyorsa oradan bile yenmemeli.
    Bir çok büyük markalarda bile ne eti yediğimiz belli değil. At koyan var domuz koyan var çöğe giden etleri tekrar makinadan geçirip nugget olarak satıyorlar.

Ben bir yıldır dışarıdan et yemiyorum (güvendiğim bir kaç yer dışında) hele o 2-3 liraya satılan dönerlerden uzak durucaksınız, evimize de bildiğimiz bir kasaptan alırız eti. burger mc falan 7-8 yıldır önünden dahi geçmem.

Et sağlık için çok öneml bir besin kaynağıdır. 1400 yıl önce gelen dinimde de belirttiği üzere helal olan hayvanlar ve durumları vardır bunların dışına çıkmak bu dünyada sağlığımız açısından oldukça zararlıdır. Bunların hepsi de pozitif bilimler ile sabittir.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.