Şimdi Ara

Dolumcularin tavsiyesi, Canon MG 5350 vs Epson XP 700 (Canon MG 6350 alındı) (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
614
Cevap
14
Favori
35.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: idoer

arkadaşlar benim yazıcı B200 hata kodu veriyor. Bunun çözümünü bilen var mı? (Mg 7150)

Siz bu b200 hata koduna bir çare bulabildiniz mi aynı yazıcıdan bende de var aynı hatayı veriyor başka bir arızası da yok bi kafa yüzünden çöp olacak yazıcı kendi paramla yaptırayım diyorum Bursa da Canon servisi de yok malesef öyle bekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • atisaca283 A kullanıcısına yanıt
    yok maalesef bulamadım. yazıcı evde bekliyor belki çözüm blan vardır diye.
  • b200 cözümü yok malesef. olanlar hep geçici çözüm. yeni kafa almak zorundasınız.

ben size bir tavsiyede bulunayım. elinizdeki kafaları değiş tokuş yapın belki biriniz makinayı kurtarır. belki ikinizde kurtarırsınız yada hiçbirşey değişmez. şans işi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: idoer

yok maalesef bulamadım. yazıcı evde bekliyor belki çözüm blan vardır diye.

Servise mail attım İstanbul da var sadece Canon servisi telefon numarası verdi arayıp bilgi alabilirsiniz dedi şimdilik aramadım da arayıp kafanın fiyatını sorarım zaten kafa 200 TL ye yakın olduğunu duymuştum yazıcıyı kargoyla göndermeye kalksak 50 TL kadar da o tutar sadece gitmesi yani yeni yazıcı al daha iyi kafa fiyatı uygun olursa kendim yapabilirim belki gönderirlerse tabi.

Kafanın nasıl döküldüğünü de bilmiyorum elinizde bunu gösteren video varmı siz biliyormusunuz nasıl döküldüğünü

• Hasilyus H kullanıcısına yanıt
    Ben cescesor kullanıyorum şimdilik güzel. Aliexpressten kartuşlarınız geldi mi kullanımı ve kalitesi nasıl tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Canon büyük şehirlerde ücretsiz kargo ile evden alıp eve gönderim yapıyor yok eğer siz kendiniz kargo yapmak isterseniz 70tl gibi bir fiyattan baslıyor galiba. Kafayı sökmek kolay mandalını kaldırıyorsun tutup çekiyorsun. ebay ve aliexpressde yazıcınıza uygun kafa bulabilirsiniz. Sıfır kafalar yazıcının modeline göre en ucuz 30 dolardan baslıyor.
  • Merhaba,

Canon MB5050 almayı düşünüyorum. Kendi sitesinde max çözünürlük 600x1200 dpi görünüyor. Bu düşük bir rakam mı? Fotoğraf çıktısı falan alınır bu bu yazıcıyla?
  • Kabuska kullanıcısına yanıt
    MB5050 ofis için tasarlanmış modeller düz a4 kagıdına göre ayarlı o sebeple hem çözünürlük düşük hemde pigment mürekkep kullanıyor. Fotoğraf çıktısı icin iyi değiller. Ayrıca Pigment mürekkepler daha pahalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco -- 15 Ağustos 2016; 10:32:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meco

MB5050 ofis için tasarlanmış modeller düz a4 kagıdına göre ayarlı o sebeple hem çözünürlük düşük hemde pigment mürekkep kullanıyor. Fotoğraf çıktısı icin iyi değiller. Ayrıca Pigment mürekkepler daha pahalıdır.

Anladım tesekkur ederim Sizin bir oneriniz var mı bu konuda? Otomatik cift taraflı baskı ozelligi olan bir model arıyorum. Orta-ust derecede foto baskısı bir de.

eğer wifi, tarayıcı, fotokopi önemli degil serseniz aradıgınız özellikte piyasadaki en ucuz makina linkteki canon modeli. Bu da tek kalmış satıcısı ile görüsün isterseniz.

http://urun.n11.com/murekkep-puskurtmeli-yazici/canon-pixma-ip4200-yazici-P125240919

Yazıcı hem yüksek kalite foto basar hemde otomatik dublex baskı özelligi vardır. buna dolum kartus alırsanız kendiniz doldurarak kullanabilirsiniz. fiyatı cok uygun.
  • quote:

eğer wifi, tarayıcı, fotokopi önemli degil serseniz aradıgınız özellikte piyasadaki en ucuz makina linkteki canon modeli. Bu da tek kalmış satıcısı ile görüsün isterseniz.

http://urun.n11.com/murekkep-puskurtmeli-yazici/canon-pixma-ip4200-yazici-P125240919

Yazıcı hem yüksek kalite foto basar hemde otomatik dublex baskı özelligi vardır. buna dolum kartus alırsanız kendiniz doldurarak kullanabilirsiniz. fiyatı cok uygun.

Tesekkur ederim oneri icin. Peki, wifi+fotokopi+tarayıcı olan en uygun model nedir? Almısken tam olsun istiyorum.

Hepsi olunca canon Mg5750 buldum ist.bilişimde fiyatı 250tl
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/canon-pixma-mg5750bk-renkli-cok-fonksiyonlu-inkjet-yazici-fiyati,183599.html

foto kalitesi orta, ama güzeldir yine. galiba demo kartuslu oldugu icin fiyat bu kadar uygun. demolar bitene kadar uygun dolum kartuş alıp kenara koymakta fayda var yada orjinal kartus alırsınız size kalmış.

Ek: mg5750 n11 sitesinde de varmıs uygun fiyatlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco -- 15 Ağustos 2016; 13:14:36 >
  • quote:

Hepsi olunca canon Mg5750 buldum ist.bilişimde fiyatı 250tl
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/canon-pixma-mg5750bk-renkli-cok-fonksiyonlu-inkjet-yazici-fiyati,183599.html

foto kalitesi orta, ama güzeldir yine. galiba demo kartuslu oldugu icin fiyat bu kadar uygun. demolar bitene kadar uygun dolum kartuş alıp kenara koymakta fayda var yada orjinal kartus alırsınız size kalmış.

Ek: mg5750 n11 sitesinde de varmıs uygun fiyatlı

Çok teşekkür ederim hocam Bu model aradığım tüm özelliklere sahip

• quote:

Canon büyük şehirlerde ücretsiz kargo ile evden alıp eve gönderim yapıyor yok eğer siz kendiniz kargo yapmak isterseniz 70tl gibi bir fiyattan baslıyor galiba. Kafayı sökmek kolay mandalını kaldırıyorsun tutup çekiyorsun. ebay ve aliexpressde yazıcınıza uygun kafa bulabilirsiniz. Sıfır kafalar yazıcının modeline göre en ucuz 30 dolardan baslıyor.

Servisi aradım zaten İstanbul da bir tane var servisi yazıcıyı gönderin burda bakılıp ona göre fiyat çıkarılacak diyor İstanbul da abim var artık bayrama gelince giderken götürür belki. Saçmalık koskoca Canon un bir tane servisi var Türkiye de.
    Aliexpres de falan aradım da baskı kafası bulamadım var da bizimkiyle uyumlu mu değilmi bilemedim sizin bildiğiniz varmı link verebilirmisiniz.

Aslında servis cok ama siteyi degistirmisler bende bulamadım nereye koymuslar servis listesini. neyse yazıcı kafasını aliexpressin arama kısmında makinanın modelini yazıp yanına printhead yazarsan bulursun ama 30dolar altındakilere aldanma onlar sıfır olmuyor.
  • Bayramda İstanbul da oturan abimle yazıcıyı servise gönderip ne fiyat çıkaracaklarına bakacağım servis baksın istiyorum çünkü başka arızası da olabilir eğer kafa değişecek derlerse maliyetine bakarım yüksek gelmezse değiştiririm servise yüksek gelirse aliexpres den 140 tl cıvarı bir fiyata kafa alıp takarım yazıcı fiyatı şu an 450 tl kafa 140 eğer kafa ile düzelecekse yeni yazıcı almanın lüzumu hiç yok çünkü yazıcı süper ve elimde daha bi dünya cescesor marka mürekkep ve fotoğraf kağıdı var süper fotoğraf basıyorum bu yazıcı ile.

Kardeş sonucu buraya yazarsan sevinirim, bende senle aynı durumdayım , 500 liralık yazıcı çöpe gitmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IroNLizard

Ben cescesor kullanıyorum şimdilik güzel. Aliexpressten kartuşlarınız geldi mi kullanımı ve kalitesi nasıl tavsiye eder misiniz?

Hocam geç cevap için kusura bakmayın. Kartuşlar baya uzun sürse de geldi kalite olarak hiç fena değiller. Lakin ilk dolumda üstümü başımı baya batırdım. Erdem baskı malzemeden cescessor mürekkep aldım, çok memnunum. Şişelemesi, kargolaması vb. çok iyi eğer cescessor mürekkep alacaksanız erdem baskı malzemeyi tavsiye ederim. İyi bir satıcı bulursam bir de ocp mürekkepleri deneyeceğim.
  • idoer kullanıcısına yanıt
    Yazıcıyı servise göndermiştim cevap gelmiş baskı kafası için 195 tl istemişler başka bir parça daha değişecek miş QM4-2392 adında bir parça google da aradım bir kaç sonuç çıktı açıklaması sağ plaka ünitesi olarak geçiyor fiyatı 100 doların üzerinde ne işe yaradığını bilmiyorum hiç bir görsel de yok servis 135 tl istemiş son olarak da 50 TL işçilik ücreti var toplamda 380 tl yazıcının sıfır fiyatı 450 tl içinde de 6 tane kartuş var kartuşların fiyatı 300 tl zaten ya delirmiş bunlar yada bizi dedi sanıyorlar.

Baskı kafasını aliexpres den 140 tl ye buluruz kolay ancak diğer parçanın ne olduğunu ne işe yaradığını bulmamız lazım gerçekten değişmesi gerekli mi

Elinizde bununla ilgili bir bilgi varmıdır.

Dikkat edin, aliexpress te bazen sadece siyah yazan kafa satıyorlar. Bunu zaten açıklamada belirtirler, gözden kaçırmayın.
    Bu arada geçmiş olsun.
    Bende kafa sorunu yaşadım ama Allah'a şükür garanti kapsamında çözmek nasip oldu. Tıkanıklık sebebini murekkebe bağladım, tabi ne kadar doğru teşhis bilemem. Tıkanıklık ve kafa değişimi sonrası cesscessor a geçtim, şu an iyi gidiyor, maşallah.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.