Şimdi Ara

dolar yükseliyor araç fiyatları yükseliyor / mb başkanı görevden alındı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
3
Favori
10.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
159 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kur düşerken fiyat düşmezsen kur azıcık yukarıya çıktı diye neden hemen zam haberleri dilleniyor. Fiyatlar zaten düşmedi ki hangi zam? Şaşırıyorum cidden.

• quote:

Orijinalden alıntı: coviden

Müdür !

Kenardaki 200 keat para ile öyle astronomik kilolarca altın alamıyorsun.

Geçenlerde yelteneyim dedim. 398 TL idi gramı. Şuan bozduran 11-13 TL gramında kar elte etti. 10 gramda 110 TL (diyelim) 100 gramda 1.100 TL (diyelim)

Şimdi düz mantık yapalım. Ciddi kar için 1-2-3-5 kg olması lazım.

Neden ?

Basit. 100 gram altın 41.500 TL diyebiliriz. 3-5 gün içinde al sat ile 700-800 gram ve üstü 5-6 bin TL den fazla kaldırdı. Buda 3 aylık mevduat faizine bedel. Otomatik olarak kâr getirdi.

Sence uzun vadede ne olur ve ne kadar altın kâr getirir ? Düşün bakalım ?

Alıntıları Göster

Altın hesabında evet dediğin gibi. ama dolar hesabında 14 bin fark yaratıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Rx3004

Altın hesabında evet dediğin gibi. ama dolar hesabında 14 bin fark yaratıyor

Alıntıları Göster

Doğrudur.

Anlayamadığım şeyler.

%15,5 mevduattan daha mantıklı ve güvenli düzenli getirisi olan bir yöntem lazım bana da  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen sene 75 olan şimdi 140 oldu ancak ötv artma olayı geldi araç üretimi azaldı fabrikalar çip bulamıyor dolarda 6 idi şuan 8 oldu alıcı ile satıcının ahlaklı olduğu yalanın olmadığı piyasalarda düşüş olur türkiyede araçla ev fiyatları aynı oldu buralarda daha fazla düşeceğini sanmam 140 değilde 120 falan olsa normal diyebiliriz

• Kime inanacağımıza şaşırdık büdü

• Kesinlikle inanmayın. İlan numaralarından insanlara ulaşıp Whatsapp grubu kurup toplu olarak piyasayı yükseltmek isteyenlerin olduğu ülkede asla bu tür söylemlere inanmayın.

• Bu hızla artarsa Mart ortasından sonra işler değişir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar vb değilde faizler düşerse artacağına inanıyorum bizim insanımız borcu sever .Memur kesiminin asgari ücretlinin altındaki %80 kesim kredi ile alıyor .Bu faizlerle kredi çekmek akıl karı değil ne zaman faizler düşer o zaman araçlar artar yoksa düşmeye mahkum .
  • dolar, euro yükselirse sıfır araba fiyatları yükselir. şuan vergi diliminin hemen altındaki arabalar başta olmak üzeri hepsi yükselir. faiz yükselir dolar, euro düşer dolayısı ile sıfır fiyatları bir süre artmaz ise ikinci el araba fiyatları düşer. bu hep böyledir.

• Boşuna düşecek diye beklemeyin. Bu ülkede son 5 yıldan ne düşmüş Dr bu düşecek. Millette para var isterse en ucuz araba 300 bin oldun 500 ay kredi çeker yine alır. Siz de anca arabasız kalırsınız
  • Artacak tabi dolar 1-2 aya 9 olur .onu geçtim yasaklar kalkınca arabalara hücum olucak .malum baharda geliyor

• Şunki fiyatlarla kimse alamıyor fiyatlar artınca mı alacaklar?

150 bin liralık aracın 200 bin olsa ne olacak?

150 bine almayan adam 200 bine mi alacak arabanı?

• Halen sıfır araç forumunda algı pesindeler
    Yazık
    Kimsenin aldığı yok.
    Daha doğrusu kimse alamıyor
    Bu alsatcilar siz hayatınızda hiç kemiksiz 150 200 kazanmadiginiz icinnhayat size çok kolay geliyor
    200 bine araç almak için adamın 10 15 20 bin aylık kazancı gerekiyor
    ya da ömür boyu size çalışsın demi
    Beter olun

• siz temmuzdan sonra ki araç fiyatlarına bakın şuan 110.000 TL Olan araç Temmuzdan sonra 130.000 TL Bandını görecek.

• artarsa artsın kime satacaklarsa satsınlar . bu fiyatara gücü yetmeyen vatandaş artınca sanki alacakk

• Bahar geliyor, artacak, kredi faizleri düşecek diyenlere kanmayın. Merkez Bankasını yönetiyorlar sanki. Dövizi belli bir seviyede tutmak için faizler sabit kalmak zorunda. Malı elinde kalmış olanlara bakmayın. Yazı kışı yok piyasanın. Mart'ta faiz artışı olursa selanızı okurlar haberiniz olsun. Bugün verdiğiniz fiyatların düşüğüne vermek zorunda kalırsınız. Yakarım da vermem falan diyenler var; piyasa sizinle dönmüyor. Kasko değerleri geçen ay düştü, bu ay yine düşerse görürüm sizi.

Her geçen ay düşüyor. İkinci el satış sayıları. Bahar gelince yasaklar kalkınca... Başka da bir umudu kalmamış tüccar arkadaşların. 1.80 kredi faiziyle hem fahiş paralara aracını alacağım, aynı araçtan bir tane de bankaya. Ne güzel dünya.

• Ötv'nin indirilmesinin, Ötv'nin artırılmasının, doların artmasının, doların azalmasının, Fener'in şampiyon olmasının, Fener'in şampiyon olmamasının ortak noktası ülkedeki tüm ürün ya da hizmetlerin fiyatını artıracak olmasıdır. Herhangi bir şeyin fiyatının düşmesi için hepimizin ülkeden gitmesi, yerimize Japonların gelmesi gereklidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0AEB06AB0 -- 27 Şubat 2021; 12:54:20 >
  • Araç fiyatlarının artması için doların artmasına gerek yok. Fırsatçı tayfa uygun görürse birlik olursa ki bunların forumları bile var. Aynı model arabayı kullananlar hep beraber fiyat yükseltiyor ilanlarda. Kardeşimden biliyorum.

Yaz geliyor onu da belirmek isterim. Herkes tatile vs gitmek isteyecek. Otobüse uçağa binmeyelim kendimiz gidelim diyenler olacak. Arz talep meselesi dolayısıyla kiralama ve araç fiyatları otomatik artar.

Yani bunlar olmasa da artar. Keyiflerinin kahyası mısınız? 😀
  • Ben araçların fiyatı nasıl düşecek anlamıyorum, mümkün değil düşmez yani 5 bin TL sizin için düşüşse bu belki olabilir ama fazlasına ihtimal vermiyorum, devlet otv rekoru kırdı 2020 de bundan vazgeçer mi bence vazgeçmez, 130 bin TL sınırını dolar düşerse atıyorum 100 e çeker yine aradaki farkı alır yeni vergi ekler falan, hayal bence fiyatların ucuzlamasi, ben al sat yapmıyorum ama ülkede iyiye giden birsey görmedim 38 yıldır.
  • Şimdi o ceo lara sorun bakalım dolar ucuz iken ithal edilen faturaları kesilmiş araçlara zam yapacaklar mı yapmayacaklar mı?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.