Şimdi Ara

DOLAR VEYA EURO ALIP SATMA HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
9.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.Bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.170.000 TL nakit paramız olduğunu varsayalım , dolar alıp satmak istiyorum gün içindeki 1-2 kuruş artıştan yararlanmak amacım.Ancak bankaların döviz kurları varmış örn. iş bankası size doları 3.52 tl den satıyor ancak o an doların değeri ise 3.50 tl , alışı ise 3.46 tl civarında oluyor.Bunu normalde o anki fiyattan alıp satsak 1 kuruşta bile 500tl gibi bir kar elde ediliyor hesabıma göre, bu bankanın bize sattığı 3.52 den aldıgımızda da doların bankaya satışının 3.53 olması lazım ki kar yapıcaz benim anladığıma göre..Günlük olarak 300-500 gibi bir para kazanmanın başka bir yolu yok mudur bu büyük meblayla bana biriniz yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim takip edip cevap vericem yorumlarınıza..

• her banka döviz al-sat yaparken makas farkı alır döviz bürolarında bu makas farkı çok daha yüksektir bankalarda da çalışma saatlerinde 1-1,5 kuruş gibi bir rakamdır ama çalışma saatleri dışında fark 5-6 kuruşa çıkar bankadan bankaya göre değişir yani al-sat yapacaksan mejburen makas farkı ödeyeceksin başka yolu yok bankaların fiyatlarına bak en düşük hangisiyse oradan usd hesabı açıp internet üzerinden alıp satarsın
    ve 170.000 TL ile başka yatırım mı bulamadın da gidip bankada dolar alıp satacaksın eğer doların ne zaman düşüp yükseleceğini biliyorsan kaldıraçlı olarak al-sat yap o zaman daha çok kâr bırakır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zenmate -- 20 Eylül 2017; 9:20:38 >
  • bir günde 5-6 kuruş yükselmiyor zaten kar yapmak mümkün değilmiş gibi neredeyse arttığı 2 kuruş zaten bankada bize 3.52 den satıp 3.46 dan alıyor kar kafadan 6 kuruş gidiyor zaten dolar bi 15 kuruş yükselecek ki biz kar edelim bana pek mantıklı gelmedi.Ama fed açıklama yaptı biraz önce kasırga falan etkilemiycek bizi aralıkta da faiz artırımı olucak diyor dolar o zamanlarda yine patlıycak şimdiden yatırım yapılabilir.O kadar büyük parası olunca insanın da öyle bilmeden hisse alım satım işine giremiyor malesef en güvenli şey dolar veya euro alım satım işlemleri oluyor önce bi pişmek lazım ki hisse işlerine girmek hemen öyle olmuyor malesef .
  • Forex te spread oranı daha düşük ve gerçekçidir. Yatırım yapmadan danışmanınıza danışın kaldıraçsız faydalı olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.