Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5965. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
33 Misafir (1 Mobil) - 32 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.497
Cevap
1.165
Favori
11.785.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
96. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 59635964596559665967
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer hobi olarak üretim yapmiyorsan evet cok buyuk bie kismi dovize bağli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Ejder meyveli smotisini içen adamın umrundamı acaba bu durum  

Alıntıları Göster

Bu gün onun umurunda olmaz yarın başkasının umurunda olmaz kişiler gelir geçer

Çözüm temelden toplumun düzelmesi..

Toplumda kaliteli dürüst insan sayısı ne kadar çok artarsa ülkenin düzelme ihtimali o kadar çok artar

• quote:

Sebzenin meyvenin yumurtanın sütün yoğurdun hammaddesi dövizlemi?

Alıntıları Göster

Yem dövizle.

• quote:

Orijinalden alıntı: tla776

Eğer hobi olarak üretim yapmiyorsan evet cok buyuk bie kismi dovize bağli

Hayır üretimi dövizle alakası çok düşük, asıl fiyat belirleyici unsur gavurun oğlunun senden aldığı fiyat. Adam yumurtayı çiftliğin önünde 15 liraya alıyor kolisini parasınıda peşin veriyor götürüyor. E bunu gören üretici 15 liradan aşağı bırakmıyor iç piyasaya.

• Hiç olmaz. Ama Biden Soykırım olarak söylerse ileride ABD Soykırım olarak tanır algısı oluşur. Ama artık ekonomiye pek etkisi olmaz.

Halk Bankası davası asıl sorun. Eğer ağır bir ceza gelirse şuan uçurumun dibinde olan Türkiye Ekonomisine son tekmeyi vurur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Yakında bırak erik almayı don almak bile lükse girecek

Alıntıları Göster
    Don alamasa da reisinin yanında olan bir millet var

Don yok ama olsun, üçüncü köprü çok güzel olacak Necati... karikatürü vardı hatta :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Nisan 2021; 11:40:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Yem dövizle.

Alıntıları Göster

Cıks, yem öz sermaye ürünü. Kuzenin yem fabrikası var bütün ürünler yerli yemin içine koyduğu mısır buğday arpa pancar küspesi, mısır silaşı vs vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cosmos2999

Hiç olmaz. Ama Biden Soykırım olarak söylerse ileride ABD Soykırım olarak tanır algısı oluşur. Ama artık ekonomiye pek etkisi olmaz.

Halk Bankası davası asıl sorun. Eğer ağır bir ceza gelirse şuan uçurumun dibinde olan Türkiye Ekonomisine son tekmeyi vurur.

Bir nato üyesini kaybetmeyi göze alırlarmı sence? Ekonomisi zaten pamuk ipliğine bağlı bir ülkeye bu durumunu bile bile müttefik adı altında öldürücü darbeyi vurursa kimse kusura bakmasın, s.çarım amerikasına da natosuna da avrupasına da. Bizi kaybederler. Bu kadar net.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 22 Nisan 2021; 11:45:32 >
  • IraArel kullanıcısına yanıt

İhracat yapan işletmeleri bir gezin derim :)

Hammadde dolar tl den bağımsız x2 oldu tedarik probleminden dolayı .. Üretim devam ediyor. Ve yatırımlar da kısmen devam ediyor.

. Bu adamlar Geri zekalı değil sanırım sizin yaptığınız hesabı yapabiliyordir diye düşünüyorum :)

Olaylara sadece "kur artarsa ülke batar"gozuyle bakıldığı sürece bu sarmaldan cikilmyacak. Kur bir Gösterge dır ama ödediğiniz faiz gerçektir ve acıdır..

Bu ikisinin nasıl bir ilişkide olduğunu halk zaten çözemedi ama yönetim de çözemedi..

Cozeceek gibi de görünmüyor..

Biliniz ki, siz kur artıyor batacaz olecez bitecez derken, kafayı kullanan yatırım yapıp gemisini yürütmeye devam ediyor edecek te.. :)

• Jöleli show must go on...

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• Niye fiyatları artıp duruyor peki?

Kardeş yaktığı akaryakıt döviz, en basitinden.

Bu ülkede hiçbir şey yok ki dövizden etkilenmesin.

Senin yukarıda yazdığın da bir etken.

Ama köydeki yumurtanı gelip yabancılar euroyla almazken neden yükseliyor?

Çünkü giderlerinin fiyatı artıyor dövize ve enflasyona bağlı olarak, sonuçta zam yapılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

İhracat yapan işletmeleri bir gezin derim :)

Hammadde dolar tl den bağımsız x2 oldu tedarik probleminden dolayı .. Üretim devam ediyor. Ve yatırımlar da kısmen devam ediyor.

. Bu adamlar Geri zekalı değil sanırım sizin yaptığınız hesabı yapabiliyordir diye düşünüyorum :)

Olaylara sadece "kur artarsa ülke batar"gozuyle bakıldığı sürece bu sarmaldan cikilmyacak. Kur bir Gösterge dır ama ödediğiniz faiz gerçektir ve acıdır..

Bu ikisinin nasıl bir ilişkide olduğunu halk zaten çözemedi ama yönetim de çözemedi..

Cozeceek gibi de görünmüyor..

Biliniz ki, siz kur artıyor batacaz olecez bitecez derken, kafayı kullanan yatırım yapıp gemisini yürütmeye devam ediyor edecek te.. :)

Kur 1 lira yükselince 10 senelik ödeyeceğin faiz kadar yurtdışı borcunun arttığını unutmuşum de lütfen : )) Kur bu borçla çok daha acı sonuçlar doğuruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Niye fiyatları artıp duruyor peki?

Kardeş yaktığı akaryakıt döviz, en basitinden.

Bu ülkede hiçbir şey yok ki dövizden etkilenmesin.

Senin yukarıda yazdığın da bir etken.

Ama köydeki yumurtanı gelip yabancılar euroyla almazken neden yükseliyor?

Çünkü giderlerinin fiyatı artıyor dövize ve enflasyona bağlı olarak, sonuçta zam yapılıyor.

Tamda dediğin gibi gelip çiftliğin önünden eurosunu peşin ödeyip yükleyip götürüyor. Fiyatı belirleyen unsur bu zaten. Üreticinin kapısının önüne kadar gelip peşin para malını alıyorlar. 1,5 euroya. E üretici 1,5 euroya sattığı malı iç piyasaya bu fiyattan aşağı verirmi. Sen olsan sende vermezsin : ))

• acquiles kullanıcısına yanıt

Siz adamlar voleyi vurdu diyorsunuz ben batıyor demiyorum ki.

Kur artmasına sevindiklerini hiç sanmıyorum.

Alıntı

metni:
    Bu adamlar Geri zekalı değil sanırım sizin yaptığınız hesabı yapabiliyordir diye düşünüyorum :)

Şu nasıl bir açıklama ki? Ne diyecek adam, kur arttı hadi kapatıyoruz mu diyecek? Mecbur devam edecek.

• quote:

Hayır üretimi dövizle alakası çok düşük, asıl fiyat belirleyici unsur gavurun oğlunun senden aldığı fiyat. Adam yumurtayı çiftliğin önünde 15 liraya alıyor kolisini parasınıda peşin veriyor götürüyor. E bunu gören üretici 15 liradan aşağı bırakmıyor iç piyasaya.

Alıntıları Göster

dediğin kısımda haklısın ve etkisi var. dediğin kısmı sıfırlasan bile girdi kalemlerinin hepsi dövize bağlıyken çıktı kalemlerinin de fiyatı doğal olarak etkileniyor.

• Kişisel tahminim : biden eğer 24 nisan günü çıkıp ermeni soykırımını kabullenirse ya faizimiz %40lara çıkar yada dolar 12 15 aralığına... yada 2si birlikte olur.. merkez bankasının elinde rezervinin kalmadığını ak parti ekonomi işleri bakanı nurettin caniklinin konuşmasından anlayabiliyorum. Ülke iflas edecekti bu sebeple sattık dedi ancak ülke iflasını engellerken biten paralar yeni gelecek tüm dış etkenlere açık hale getirilmiş oldu.. allah sonumuzu hayır eylesin. Mayıs ayı ile birlikte ülke olarak çok farklı şeyler yaşayacağız gibi geliyor. ( kişisel görüşümdür )

• tla776 T kullanıcısına yanıt

Anlatamıyorum galiba, gavurun oğlu 1,5 euroya alırım malını diyor, daha yükseğe satamadığında ara beni alırım diyor.

Euro 8 lira iken iç piyasaya 12 liradan dağılan yumurta euro 10 olunca 15 liradan dağılmaya başlıyor. Piyasayı belirleyen gavurun oğlu yani. Tavuğun yediği yem yem fabrikasından geliyor yem fabrikasınada tarladan geliyor zaten mal.

Gavurun oğlu alım garantisi vermese iç piyasaya 10 liraya bile bırakır aslında üretici. Ama adam 15 lira garantisi veriyor. Piyasaya yönü vermiş oluyor. Bunun üretim maliyeti ile alakası yok yani. Yüksek karlılıkla satıyorlar şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 22 Nisan 2021; 11:59:13 >
  • JackWondo kullanıcısına yanıt
    dxy 91,15 hiç artmıyorki hocam

• 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• Kredi kartı borcunu azaltmak için altında fazla yükselmez diye düşündüm 2.40 gr bozdum bugün daha fazla yükseldi ters köşe oldu keşke bekleseydim iyi ki daha fazla gram bozmamışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 22 Nisan 2021; 12:4:39 >
  • 
Sayfa: önceki 59635964596559665967
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.