Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,95 - Euro 9,48 - Altın 463 | 26 KASIM 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: fosforlu kalemm Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 218 Misafir (123 Mobil) - 95 Masaüstü124 Mobil1 Android
5 sn
99.421
Cevap
811
Favori
4.704.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 15 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6406
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1583
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 814
  • Favoriye Eklediklerim 818
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (2869 mesaj) Equris (2262 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2243 mesaj) mitokondrioglukadayi (2159 mesaj) MRT_ (1871 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (53849 mesaj) Mobil (35517 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (8767 mesaj) Uygulama (5094 mesaj)
  • @
881 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,95 - Euro 9,48 - Altın 463 | 26 KASIM 🔥
Giriş
    905 Mesaj
    Otomobil sektörü battı,alışveriş merkezlerine haciz gelmeye başladı,inşaat sektörü sallanıyor,gıda sektörü kör topal ilerliyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    Bugün yakıt alırken pompa da çalışan adam inşallah mazot 10 tl olur dedi bende öyleyse inşallah 100 tl olur dedim. Millet olarak kendi kendimize beddua ediyoruz😏

|
    |

Orijinalden alıntı: dobrasam

Bu ülkede yaşamak her geçen gün anlamını yitiriyor
    Ben de ahaber ve yeni akitte yazilan Turkiye’de yasamak istiyorum. Gercegi beni bunaltiyor.

Intel i7 10700k@ 5.0 GHz Allcore - Gigabyte Windforce OC RTX 2080 Super - Kingston HyperX Fury 2X8 16 GB 3200 MHz CL16 - MSI Z490 Tomahawk - Samsung 850 EVO 500 GB SSD - Samsung 1 TB 970 Evo Plus SSD - Samsung C27HG70 27" 2K HDR QLED 144Hz 1ms - SteelSeries Rival 600 Mouse - Corsair K70 Mk.2 Mekanik Klavye - Steam Controller - FSP Aurum PT 1200 W 80+ Platinum PSU - Kingston Hyperx Cloud Revolver Headphone Shure Aonic50 Premium Wireless Headphone - Coolermaster TD500 Mesh White - Noctua NH-D15 Chromax "Black" - iPhone 11 Pro Max 256 GB Space Gray - PS4 500 GB - LG OLED C8 55'
  • Yüzbaşı
    585 Mesaj

Bende sizin gibi a haber kafası Yaşamak istiyorum hocam Düşünsenizde ekonomi her geçen gün şahlanıyor herkes bizi kıskanıyor falan harika birşey

|
    |
    Six Feet Under. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

cuma mb faiz artırırsa iner artırmazsa çıkar yönünde.
    |
    |

Skystar 2.8A || XClio Nighthawk || HP 2310ei || Gigabyte M6900 & Inca 274qu || 40c6000 & Goldmaster HD 1045 & Digiturk 7103HD || Ixus 220HS || J200F
  • Yarbay
    9303 Mesaj
    ağaç yok lan.

şu "dış mihraklar" meselesini biraz kaşımak istiyorum: yıllarca işler iyi gider gibi görünürken marifeti bizdendi de şimdi kötüye döndüğünde nasıl "dış mihraklar" oldu anlayanınız var mı ? Burada herkes elbette haklı olarak kendi gemisini yüzdürmek derdinde ama ortada ISO 500 içindeki en büyük firmaların 4 aylık kur zararı 225 milyar TL. kur 1 tl den fazla arttı ; yazdıkları kur zararı 250 milyar tl. Bu firmaların 2017 yılında vergi amortsiman faiz hariç brüt karlarına bakıyorsun toplamı 93 milyar tl. fazla düşünme düşündükçe contayı yakarsın. brüt karl 93 milyar tl kur zararı 225 milyar tl. daha 2018 bitmedi, nerde duracağı belli değil! İŞ yapacağımız çevre ortam bu işte, yemişim globalini. Faize bakıyorsun merkez bankası hala bıyk bıyk.nasıl olmasın ki? Enflasyon kaç belli değil : de ki %15. mevduata parasını verecek adam enflasyondan fazla almalı ki mevduat oluşssun. enflasyonun üstünde kaç faiz verecen? enflasyon + 1 puan desen 16 eder en az. onunda stopajı vs desen brütü geldi sana %21'e. Bir de bankalar aldıkları mevduata bir zorunlu karşılık ayırmak durumuundalar, bunun maliyeti ne ola? %2-3? Koy üstüne faiz: %24! Bankanın karı nerde? bir sürü eleman yazılım masraf vs var? buna ilave oalrak batan kredilerin maliyetleri filan bu hesabın içinde değil. İŞte reel faizi hesabı bu. Bankalara allem kullem gak guk yaptırsanız zor kullansanız min. faiz %25. Şu ortamda kim ne iş yapar ne kar elde eder de bu faizlerden hangi işletme kredi kullanır. Tahvil alıp bir kenara koysan hiç bir iş yapma zaten temiz %20. enayi mi millet? Hadi bir de faizi arttırdın diyelim bütün bunlara rağmen: işletmeler 100 tl nin 37 tlsi ni öz sermesi geri kalna 63 tl si kredi kullanıyor

• Yarbay
    9910 Mesaj
    İstanbul'da ahaber ayarlı bile değil 2 haftadır yazlıktaydım kanalları değişirken denk geliyorum "Kılıçdaroğlu SGK'nın başında iken bilmem kaç bin kişiyi aşı ile kısırlaştırmış" diye bir yazı gördüm ekranda.

Hakikaten oha.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Evet işte sonu böyle mutlu sonla biten bi alışveriş çılgınlığı var

|
    |
    sangokudbgt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

desenize yarin dovizler ucacak

|
    |
    Mualla Lahuti Efendi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: kemalbey12

Enflasyon verisi önemli yarın için eğer beklentilerin üstünde gelirse 7 yi zorlar ama düşük gelirse 6.30 a kadar çekilebilir.YTD
    YTD ile başlayayım. Düşük-yüksek kriterin nedir? YTD.
  • Yüzbaşı
    585 Mesaj

Ekonomistlerin ve piyasanin beklentisinden bahsediyorum beklenti %2.5 artması bunun altı veya üstü gelirse neler olur onu soyledim tabi şu da var eğer enflasyon yüksek gelirse en fazla 10 kuruş artışda olabilir belki piyasa olumsuz tabloyu önceden fiyatlamışda olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalbey12 -- 2 Eylül 2018; 20:34:12 >
    |
    |
    egemena kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: kemalbey12

Ekonomistlerin ve piyasanin beklentisinden bahsediyorum beklenti %2.5 artması bunun altı veya üstü gelirse neler olur onu soyledim tabi şu da var eğer enflasyon yüksek gelirse en fazla 10 kuruş artışda olabilir belki piyasa olumsuz tabloyu önceden fiyatlamışda olabilir
    Fiyatlandı tabii ki. Ben oran olarak sordum.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    462 Mesaj
    Buradaki kur'dan alinir mi acaba suan dolar

Ben olsam beklerdim yarın sert dalgalanmalar olabilir ama düşüşe geçme ihtimali yüksek gibi duruyor

|
    |
    LaD_PLay_Boy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: BiletlerBiletxD

Otomobil sektörü battı,alışveriş merkezlerine haciz gelmeye başladı,inşaat sektörü sallanıyor,gıda sektörü kör topal ilerliyor...
    AVM'lerden birinin yürüyen merdivenlerine haciz geldi.
    |
    |
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
SEO
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,362
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.