Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4860. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: U&S , samuray_x Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 30 Misafir (1 Mobil) - 29 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
235.537
Cevap
1.165
Favori
11.787.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 48584859486048614862
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alcarinquue

Arkadaşlar ben ihracat yapıyorum. Bu sebeple ödemeler Euro ile geliyor. Bende fiyatları Euro ile veriyorum. Fakat Euro'daki bu değişiklikler son günlerde epey zarara uğrattı. Fiyat verirken Euro'yu düşük alırsam rekabet edemem, günümüzdeki fiyattan verirsem hesapladığımdan fazla kar ya da zarar olabiliyor. Geçenlerde ... yatırım danışmanlıktan aradılar, forex fln dediler, çok ilgilenmedim. Üretim süreci fazlaca vaktimi aldığı için çok takip edemiyorum. Bana ne tavsiye edersiniz?

İhracat yapanlar dolar euro arttığında parayı çuvalla götürdüler şimdi ne zararıymış.

• @rd@ @ kullanıcısına yanıt

Aynen katılıyorum. Nasıl işçi lazım, belediye çöpçüsü, çöp toplayan ekmeğini kazanmaya çalışan, temizlikçiler olsun aynı. Her türlü insan da lazım olacaktır. Asıl olay herkesin bir düzen şeklinde yaşaması. Adam çöp topluyor diye köle muhamelesi olmaması gibi hani. O da sonuçta ekmeğinin peşinde

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bu ulke normal mi? Degil. Yasadigimiz ulkeyi taniyamadiysak yapacak bir sey yok. 1 secim daha kazanirlarsa belki ogrenirsiniz  

Alıntıları Göster

Dostum, populist bir cevap yazmissin kaşiyacak bir cevap vermedim ama zorla kasiniyorsun. Ekonomiden anliyorsun ya ogreniriz ya sen de sunlari ögren.

Mart ayindan bu yana Turkiye tarihinde gorulmemis bir sekilde para genisletmesine gidildi. 120 den 250 Milyar lira likitide pompalandi ki bunun %70 i emisyon %30u daha mevduat hesaplarina aktarimla gerceklesti bu şu demek biliyorsun ya sana anlatilmaz gerci o kadar huyuk bir meblag piyasaya suruldugunde dolaşima katilmasi bir anda olmaz. Dolar Mart ayinda kaçti su an kaç? Iki kati para girdisi olup sirf bu sebeple bile beklentinin 10 lira uzerinde olmasi gereken bir dolar kuru varken ustune bu likitideyi faizleri baskilamak icin sunup, faiz enflasyonun sebebidir gibi cahilce bilimden uzak soylemleri destekledikleri yerde dolarin 10 lira olmamasi gibi bir neden asla olamaz matematige aykiri bu uzun vadede olacaktir.

Gelip burada bir bakanin istifasi ile Cuma gunu haber alip da alelacele bankadan 50k dolarini TL Mevduata dondurecek kadar bilgin varsa hadi ikile derler adama. Çok biliyormuşsun ya hem de kimsenin bilmediklerini bilemeyeceklerini biliyorsun. Lutfi Elvanin gelecegini koltugun kaç gün boş kalacagini da bilirsin sen. Bir de çok matah bir şeymiş gibi elaleme bilgisiz diyor.

Sunu da sen bil dostum, bu ulkede hic bir sey planli yurumez. Berat bile gorevden alinirken yerine kimin tayin edilecegini CB bile bilmiyordu 1 gün sacma sekilde medyayi oyalayip kendi medyasina bile rezil olan bir yonetimden bahsediyoruz. Bir de Ataturk fotosu koymuş o adamin hayati matematik bilimden ibaretti, soylediklerinin bilimle matematikle zerresi yok, provoke etmeye gelmissin. Blok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "Dolar 50 lira olsun gerekirse tezek yakıp ısınırız, yarım ekmeğe soğan koyup yeriz yine de hükümetimizi bırakmayız" diyen tipler neden 2001 krizinde o günkü hükümetin yanında durmadınız? Ülke aynı ülke devlet aynı devletti halbuki

• Arabası olmasın evi olmasın mantığı nasıl bir yaklaşım ben anlayamadım. Anlayabilen varsa bir yazıversin, beki kaçırdığım bir vizyoner durum vardır. Benim bildiğim hatta savunduğum, herkesin evi arabası olsun, herkesin oyun konsolu olsun, herkesin evinde 100mb en düşük hızlı internet olsun, herkes evinde 4K TV kullansın. Ben eğer bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşamayı benimsemiş isem kardeşlik budur! Kim benim bunlara sahip olmamı istemez, diğer ülkeler veya beni sevmeyen ülkeler. Eğer onlar gibi düşünüyorsa bu ülke insanının bazıları o zaman bir kendilerine bakmalılar ilk önce. Dolar bu ülkede düşük olması gereken ve bundan dolayı da her insanın bu tarz şeylere erişebilmesini kolaylaştıran bir durum. Dolar yükseldikçe satın alınacak bir çok şeyin fiyatı da artıyor. Eğer ne alaksı var diye düşünenler varsa onlar zaten bir zahmet yazmasın bu konuyu da takip etmesinler. Diğer üyelerde bir zahmet bunlara cevap vermesin bence. Kiminle ne konuşacağınızı az çok yazılan çizilende çıkarabiliyor olmalıyız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alcarinquue

Arkadaşlar ben ihracat yapıyorum. Bu sebeple ödemeler Euro ile geliyor. Bende fiyatları Euro ile veriyorum. Fakat Euro'daki bu değişiklikler son günlerde epey zarara uğrattı. Fiyat verirken Euro'yu düşük alırsam rekabet edemem, günümüzdeki fiyattan verirsem hesapladığımdan fazla kar ya da zarar olabiliyor. Geçenlerde ... yatırım danışmanlıktan aradılar, forex fln dediler, çok ilgilenmedim. Üretim süreci fazlaca vaktimi aldığı için çok takip edemiyorum. Bana ne tavsiye edersiniz?

Ham madde ikame bedeli üzerinden doğru ürün maliyeti hesabı yapmalı ve bunu böyle dalgalı bir kurda sürekli güncelleyebilecek bir dijital bir sistem kurmanız gerekiyor. Türkiyede malesef ürünün gerçek bedeli hesaplaması pek yapılamıyor, bunu yapmak şart ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Dostum, populist bir cevap yazmissin kaşiyacak bir cevap vermedim ama zorla kasiniyorsun. Ekonomiden anliyorsun ya ogreniriz ya sen de sunlari ögren.

Mart ayindan bu yana Turkiye tarihinde gorulmemis bir sekilde para genisletmesine gidildi. 120 den 250 Milyar lira likitide pompalandi ki bunun %70 i emisyon %30u daha mevduat hesaplarina aktarimla gerceklesti bu şu demek biliyorsun ya sana anlatilmaz gerci o kadar huyuk bir meblag piyasaya suruldugunde dolaşima katilmasi bir anda olmaz. Dolar Mart ayinda kaçti su an kaç? Iki kati para girdisi olup sirf bu sebeple bile beklentinin 10 lira uzerinde olmasi gereken bir dolar kuru varken ustune bu likitideyi faizleri baskilamak icin sunup, faiz enflasyonun sebebidir gibi cahilce bilimden uzak soylemleri destekledikleri yerde dolarin 10 lira olmamasi gibi bir neden asla olamaz matematige aykiri bu uzun vadede olacaktir.

Gelip burada bir bakanin istifasi ile Cuma gunu haber alip da alelacele bankadan 50k dolarini TL Mevduata dondurecek kadar bilgin varsa hadi ikile derler adama. Çok biliyormuşsun ya hem de kimsenin bilmediklerini bilemeyeceklerini biliyorsun. Lutfi Elvanin gelecegini koltugun kaç gün boş kalacagini da bilirsin sen. Bir de çok matah bir şeymiş gibi elaleme bilgisiz diyor.

Sunu da sen bil dostum, bu ulkede hic bir sey planli yurumez. Berat bile gorevden alinirken yerine kimin tayin edilecegini CB bile bilmiyordu 1 gün sacma sekilde medyayi oyalayip kendi medyasina bile rezil olan bir yonetimden bahsediyoruz. Bir de Ataturk fotosu koymuş o adamin hayati matematik bilimden ibaretti, soylediklerinin bilimle matematikle zerresi yok, provoke etmeye gelmissin. Blok.

Alıntıları Göster

Emekli yönetici olunca tehditler ediliyor rahat rahat nasıl olsa banlayacak yok :)

Cuma günü götüren götürdü sen hala buralarda teselli et kendini :)

• evet ayni haber uzun zamandir var ancak birikimini altin olarak yapmis vatandas cok kotu terste kaldi ve bu ONS artmadikca boyle kalacak gibi gorunuyor bakalim en kotu Ocak ayina kadar sabretmek lazim 500 seviyelerini tekrar test etme ihtimalini tartisiyor insanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

10 milyondan fazla işsiz var. İnsanlar geçinemiyor.

Suni gündemler, günleri oyalama taktiği ile mi geçecek bu sıkıntılar?

Tam komünist devlet var. Fakirlerin canını okuyor devlet. Zenginler kollanıyor.
    Komünizm bu değil.Şuanki durum komünizmden de kötü.Komünizmde işsizlik diye bir kavram yok.

Komünizmde hayat standartlarının keyfi uçamaması var yani hep belli seyirde gidiyorsun.Tam kapitalizmde ise fırsat eşitliği var.Fakat Türkiye ikisinede uymuyor.Türkiye ahbap çavuş kafası ile zenginleri koruyan enkazı hükümetin vatandaşa kitlediği sefalet ve sömürü anlayışını benimsiyor.

Misal Türkiye'nin 2 trilyon dolar ekonomik hacim beklentisi var ileriki 2-3 yıl için bu nasıl hedef nasıl mümkün olabilir.

Üreterek olmayacağı kesin.O nedenle ne diyor saraydaki zat.Bunu mümkün kılacak tek şey tavşan gibi üremek hemde öyle böyle değil.

2 trilyonluk ekonomik hacme ulaşmak için Türkiye aynı metaforda 180-200 küsür milyon nüfusa sahip olması lazım.

Türkiye halkı borçlandığı ve hane halkına paranın hiç değilse aktığı dönemlerde evlenme yuva kurma çocuk yapma eylemine girişti o da anca 20 yılda 30 Milyon oldu.Çok ani nüfus artışı görüldü.Genellikle Kürt nüfusunda bunda etkisi var.

Şuanki ekonomik duruma bakarsak vs kimsenin öyle kolay evlenip çocuk yapamayacağı öngörülürse bu hedef imkansız ha ilerisi için aldıkları suri Afgan paki buna ulaşmak için bir hedef olabilir.Ama şuda var.

Bu hedefte olan bir ülkede kişi başı ortalama gelir düşer şuan asgari düzeyde 3600 dolar mesela.Gsmh bazında bakarsak 8 bin dolar.

Bu anlayış ve hedefle asgari 2000 dolar altına gerilerken gsmh kişilere göre ortalamasıda 5 bin seviyelerine iner.

Türkiye üretemiyor.Bunun için adım atmıyor.Tek yapacağı doğudaki ülkeler gibi nüfusa oynamak.Anca sisteme köle talep ediyor.

Durum bu okumuş etmiş olması önemli değil isterse sürünsün yeterli bir şekilde üresin isterse tecavüz yolu ile(kürtajın yasaklanma sebebi budur.)kendi yerini doldursun emekli olamadan ölsün.Ne kadar çok kelle o kadar rekabet edecek denek hayvanı bu koşulda geçinme derdi çekeceklerinden tepe ile uğraşamazlar zaten.Alım gücü düşer.

Kişi başı toplanan vergi çoğunluktan artar.Bu sayede devlet güçlü vatandaşı sefil olur.Hindistan böyle işte.Bu sayede oldu.Türkiyeninde sağ politika ile hedefi bu.Üretim hibe ister meyvesi 20-30 yılda anca alınır.Hiç kimse bunun için elini taşın altına koymaz.

Üreyin çoğalın diye seslenmeleri bundan nasıl ürediğiniz nasıl o çocuklarınıza bakacağınızın bir önemi yok eğitimide umurunda değil bu beklentinin zaten onun içinde belli rekabet yüzdesi var oraya ulaşmam için para yada torpil lazım gelecek.

Dedim ya aslında ne hedefledikleri belli olacak olanda böyle seçmene böyle ülke işte.Adım adım sefalete.

• quote:

Orijinalden alıntı: @rd@

Eşit şartlarda rekabet edememiş, okuyamamış, yurt dışında dil okullarına gidememiş emekçileri böyle küçümsemek, sefalete mahkum olsunlar dil bilmiyorlar, iyi eğitim almamışlar demek hiç birinizin haddine değil. O küçümsediğiniz işçiler emekçiler olmasa akşam yemeğinde kendi pisliğinizi yersiniz. Kendinize gelin.

Alıntıları Göster

Ben 12 yaşından beri çalışan lise terk bir insanım okumak yabancı dil öğrenmek sadece okulda yada yurtdışında olmuyor ben Türkiye’deki mevcut yönetimi kabul etmediğim için yurtdışına çıktım dil öğrendim işimi kurdum Türkiye’den ihracat yapıyorum bi nevi TL nize destek veriyorum benim düşünceme hayat şartlarını daha iyi yapmaya karşı çıkan adam benim gözümde cahildir bilgisizdir kültürsüzdür şuan ki yaşadığı hayat standartı bile çok onlara çünkü akıl seviyesine göre bu hayatı kendine çok bile görüyor hırsızlığı savunan insanlardan hangi kültürü hangi ıQ seviyesi bekliyorsun çok merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CAC3788DF

Dünyaca ünlü finans kuruluşları Trynin durumunu bilemiyor-tahmin edemiyor bu adam mı bilecek? JP Morgan ağustosta 7,35ten tl al 7,65 son nokta diyordu , ne oldu adamlar kimbilir kaç milyon dolar kaybetti. Uzun vadede doların yükselmemesi zaten imkansız. Bu tr tarihinde her zaman böyle olmuştur. Yarın öbürgün aşı yayılınca vakalarda olumlu bir artış olunca Altın olucak 400 sonra altına kırıcak sonra bu adam napıcak. Adam nerden bilsin aşının geleceğini. Yaz aylarında döviz bozdurup para basıyorlardı bunun birtürlü devalüasyona yansıyacağı kesindi ama şu an hem yurt dışı hem yurt içinde TR ekonomisine inanılmaz bir yağlama çalışması var niye anlamıyorum.

Bir şey sorucam 19 kasım sabahı girsem hedefi o zamanki kur +10,15 kuruş fazlaya koysam. Faiz artsa artmasa da kendimi güvenceye almam mı?

Alıntıları Göster
    Türkiye borcunu ödeyemeyecek konumda kasasına para girdinde ABD'ye filan borcunu ödesin diye yapıyorlar.

Yahu daha geçen aşı için ABD dış işleri temsilcisi 2 Milyon dolar borcunuzu ödeyin demedi mi çıkıp.

Kimse babasının hayrına onu bunu yağlamaz

• Kredide gelmiş artık şelale aşağı

https://twitter.com/bpthaber/status/1327187349864935424?s=21

• quote:

Orijinalden alıntı: muvaZaa xD

"Dolar 50 lira olsun gerekirse tezek yakıp ısınırız, yarım ekmeğe soğan koyup yeriz yine de hükümetimizi bırakmayız" diyen tipler neden 2001 krizinde o günkü hükümetin yanında durmadınız? Ülke aynı ülke devlet aynı devletti halbuki
    Bunu diyenler akpden nemalanan kesim.Fayda sağlıyorlarki böyle çıkıp aralarından konuşuyor bu akcılar.Kendi içlerinde(kendi cenahında) ben geçinemiyoruz diyenede vatan haini diyorlardı.

Yuzsuzlük d*neklik kanlarında var.Dedim ya bu kişilere ekstra maaş iş erzak verip böyle söylettiriyorlar.Karşı çıkanada vatan haini dedirtiyorlar.Paralı trollüğün gerçeklikle buluşmuş hali.Paralı tutulmuş maşalar.

Kendi tarafını hizaya çekmek için yapıyorlar.Sonra şükredin diyorlar bu paralı tuttukları maşaların söylemini tasdikliyorlar.Beka diyorlar işte.

İşine gelince gözlerinde varan haini işine gelince vatandaş olursun.Çünkü senin hakettiğin bu cehaletin bedeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 13 Kasım 2020; 13:2:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Kredide gelmiş artık şelale aşağı

https://twitter.com/bpthaber/status/1327187349864935424?s=21

yurt dışından borç almışız çok gurur verici gibi anlatmış.

• dolar sanki yukarı doğru tırmanmak istiyor ama bi anda enseye tokat misali bi anda geriye doğru hızlıca çekiliyor.

• 8den sonra bu trene binilmez dedim ve linc yedim.
    Ben de dolara hastayim ama hemen gaza gelmeninde anlami yok.

• Gramda nerdeyse bir senemiz çöpe gidecek. Aklımda tek şey geliyor bunlar altın satıp doları baskılıyorlar, aklıma başka da bir açıklama gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurFB1453 -- 13 Kasım 2020; 13:21:47 >
  • Ham petrol biraz düştü, dolar epey düştü. Geçen günkü 19 kuruşluk benzin zammı veya bir bölümü neden geri çekilmiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 13 Kasım 2020; 13:22:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyaz Saray Teşvik Paketi görüşmelerinden çekilmiş. Bu sıkıntı işte ONS için.

• 
Sayfa: önceki 48584859486048614862
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.