Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Can851 , 22MARTLI Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 29 Misafir (2 Mobil) - 29 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.536
Cevap
1.165
Favori
11.787.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
34. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 51655166516751685169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• tmm akp olduğu sürece ölücez, hepimiz aç kalıcaz açlıktan sefillikten hepimiz ağaç kemiricez diyip mutlu olmanı isteyip konuyu kapatıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ocak 2021; 16:53:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

birşey istemem ne demek🤔 ne için vergi ödüyoruz kendi ödediğin vergiden pay istemek herkesin hakkı tabikisiz istemezseniz başka ülkelerin imf borcunu vb saçma sapan yerlere harcarlar .suriyeliler bile 1 kuruş vergi vermeden sgk pirimi ödemeden birsürü bedava hizmet alıyor

17 yıldır istediğiniz de ne oldu?ben dilenci değilim.kendim kredi burs almadan okudum işsiz kaldım

internette hakkımla biraz para kazanıp yatırım yapıyorum.

kendi kendime yetiyorum.Laf la peynir gemisi yürümez.

burda sabah akşam hükümeti eleştirelim elimize geçen nedir?bana söyle kardeşim sen yaptın ne geçti?ekonomi mi iyileşti işsizlik mi azaldı?suriyeliler mi gitti?

madem bir şeye etkin yok birey olarak birşeyler yapıcaksın ben yapıyorum herşeyim yolunda gayet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

Hocam benim maliyet 458 son alımlarımda gram için. Ons yönünde 2000 li seviyeleri göreceğimizi düşünüyorum ben 2021 içerisinde o yüzden büyük bir sabırla bekliyorum kısa vadeli düşünüyorsanız altın adamı çok yorar yinede adettendir YTD

yalnız sadece ons un fiyatının 2000 lere çıkması tek başına bir anlam ifade etmez. ONS 2000 dolarlara çıkar da doların fiyatı 7tl nin altına düşerse gram altın için yine değişen bir durum olmaz yine 450 lere sürünür durur.

bir de altının çıkışı güne doğru olursa da bir anlam ifade etmez fırsat maliyeti diye bir kavram var altının yükselmesini beklemek yerine parayı başka bir şeye yatırsam belki daha çok kazandıracak.

örnek ekonomi bakanının istifa ettiği 9 kasım 2020 den bugüne TCD fonu %53 kazandırmış. yani parayı altında tutmayıp bunun gibi fonlara yatırsaydım daha çok kazançlı olurdum.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

zaman konusunda elbette böyle bir durum söz konusu hocam katılıyorum. Ancak TCMB anketine göre dolar 2021 yıl sonu tahmini 8.09

fon yatırımı hiç yapmadım belki bir gün denerim.

• ALTCoinci A kullanıcısına yanıt
    kendi vatanımızı boşverelim, ne olursa olsun. gemisini kurtaran kaptan, minvalindeki yazınızı utanarak okudum. neyse ki, ulusal kurtuluş savaşımızda sizin gibi düşünenler yokmuş ki, ülkemizi işgalden kurtarıp, yeni bir ülke kurabilmişler. sadece kendine hayrı olan birinin ne düşündüğüne zerre önem vermeye gerek yok zaten. hakkınız budur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • M4M00D kullanıcısına yanıt

youtube tan fonlar hakkında videolar seyret. altından 3 kat daha fazla kazandırmış fonlar var.

örnek:

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TCD

biz alırız çakılır şansımıza 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• M4M00D kullanıcısına yanıt

Özgür Demirtaş hoca nın yeğane öğüdü paranızı tek bir sepete koymayın. yani 100 bin tl varsa bunun 100 bini ile gidip altın alma veya dolar alma.

paranı farklı farklı yatırım araçlarına bölüştür diyor. yani 100bin tl varsa bunun birazıyla altın,birazıyla dolar+euro,birazı mevduat faizinde, birazıyla yatırım fonu hatta çok az birazıyla da kripto para al.

sepet her zaman en mantıklısı olmuştur haklı bu konuda riski azaltır biri kaybettirir beklettirirse diğeri çıkar. tüm parayı altına gömdük bekliyoruz mesela şuan🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  ama bundan sonraki süreçte bu sepet konusunu göz önünde bulunduracağım.

• bistin uçuş nedeni able yunanla akdeniz gaz meselesi görüşmelerimi? iyi yükseldi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ocak 2021; 17:55:4 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

Öyle bir cümle kurdum mu?

Neden sürekli konuyu "ya onlar ya biz" şekline dönüştürüp kutuplastirma çabasına giriyorsunuz.

Mevzu parti değil, partinin kimliği ya da ideolojisi de değil.

Parti deki kişiler de beni ilgilendirmiyor fani dünya bugün varlar yarın yoklar.. 5 sene sonra kim öle kim kala.. Ama yapılan hataları on yıllar boyu vatandaş ödeyecek..

Gün Luk yaşamayın şu dünyada..

Hatalı olan ekonomi yönetimi.. Bunu zati iktidar da kabul ediyor ki reform yapacağız diyor düzelteceğiz diyor. Düzgün doğru olan şeyde düzeltme olmaz, reform olmaz değil mi..

Hazine bakanı da sırra kadem basmaz görevine devam eder.

Bu ekonomi yönetimini duzeltirseniz akp ile de olur sıkıntı yok... 18 yıldır oldu bir o kadar daha olur. Ama mevcut yöntem ile malesef sure o kadar uzun olmaz bu nü da görmek lazım..

Ve lakin her konuya partizan şekilde yaklasilfigi için ülkede 1 arpa boyu yol alamıyoruz malesef..

Umarım birileri siz/biz kavgasından sıyrılirda dünya nereye gidiyor görür ülkemize de olumlu birşeyler duser...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• acquiles kullanıcısına yanıt

devamlı negatiflik olumsuzluk,devamlı felaket tellalığı okumaktan sıkıldım burda, soylediklerine katılmıyorum döviz iyi düşerse akabinde 2-4 ay aynı seviyede kalırsa ortalık rahatlar ithal teknolojik ürünlerin hepsi ucuzlar nokta, katılmayabilirsin saygı duyarım🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

ben ekonomik reformlara filan katılmıyorum zaten göstermelik akp show, türkiyenin ekonomisi batı (usa) çanağı yalamaktan geçer ülke halen ekonomik entegre sömürge, akdenizi s400 suriyeyi tatlıya bağlasınlar özellikle batının dedikleri olsun görürsünüz o dövizi 4 ün altına bile düşer.🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  a partisi yapmış z partisi orası lama cimi kısmı.

bu hükümet giderse bayıldığınız siyasi parti başa geçince tl yi nasıl değerlendircek bakarsınız batının emirlerini teker teker yaparak aşk kuş böcek barış sosuyla yuturarakmı yoksa türk ekonomisine çağ atlatarakmı yapıcak diye özellikle takip edersiniz 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ocak 2021; 18:55:54 >

ağzınıza sağlık hocam

• düzeltme sonrası borsamız coştu şimdi yeni hedef 1860, bugün yatırım fonları %2,5 getiri sağladı. perşembe ve cuma günkü kayıpları telafi edip kara bile geçirdi.

"Parti" kelimesini her yazdığınızda ücret mi alıyorsunuz. anlayamadım.

Cümlemde a partisi gitsin b partisi gelsin hayat çok güzel olacak mı dedim.

"Parti" kelimesi olmadan cümle kurmanız bu kadar zor mu ?

Bakınız mevzu çok basit, tekrar yzıyorum " Türkçe" olarak.

"Ekonomi yönetim modeli değişmeli"

Tekrar yazayı mı ? "Ekonomi yönetim modeli değişmeli" ..

Bakınız burda "parti "yazmıyor. Ekonomi yönetim modeli mevcut parti iktiydar her neyse ile de değişebilir. zor değil yani.

Ama siz taklılmışssınız "parti de parti "...

e partiyelin o zaman. 6 ay sonra dolar 4 TL olunca fiyatlar da düşünce parti yaparsınız artık..

ne diyeyim, Allah kolaylık versin.

Not: Dolar 4 TL olur cümlesini kurarken keşke "minnak" da olsa "dalgalı kur rejimi" "makroekonomi" "cari denge" nedir diye baksaydınız. hani google falanda da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Ocak 2021; 19:12:21 >

• bu döngüden çıkamayanlara laf anlatamazsınız.
    🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

hayır ekonomi yönetiminde hiç bir şey yok,damatta gitti bir şekilsel bir sorundu o kabul,ana sorun batının emirlerini dinlemyen gerçekleştirmeyen Türkiye hele paranın değer kaybı %90 onla bağıntılı.

akp yi ayrı yere koymuyorum meraketme 2013 e kadar gayet batının emireriydi.

eksenini tekrar emir kulluğuna cevirince düzelcek o ekonomi o para değeri hiç meraketme.🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ocak 2021; 19:28:20 >

şekilsel sorun :)

Allah yolunuzu açık etsin. umarım hayal ettiğiniz bir Türkiye'de yaşarsınız tez vakitte..

iyi akşamlar dilerim.

not:"Emir eri"

ben küresel çöküş bekliyorum ama hemen değil, düzelme değil daha berbat günler yakın bu daha sivrisinek ısırığı,aslan ısırığı kapıda, imla için sağol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ocak 2021; 19:51:15 >
  • 
Sayfa: önceki 51655166516751685169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.