Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2487. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: FreePowerful , AMC , o.madanoglu , cnyttt , cnyttt Daha Az
5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 39 Misafir (2 Mobil) - 40 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
235.501
Cevap
1.165
Favori
11.786.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24852486248724882489
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu allah askina birakin, ya takintili ya da anlamiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: felisleo2

Gerçekten bu ülkede böyle insanların olmasına üzülüyorum,

mevduat faiz geliri vergisi diyorum (stopaj) bu ne demek? bir faiz geliri elde edip,onun vergisini ödüyorsun demek. faiz geliri hangi hesaplarda var : vadeli

bunu anlamadın mı gerçekten ? yazık sana
    Anlamadığımdan vadeli kelimesini sana ekletmeyi başardım değil mi?

Gerçekten yazık bana, mevduatın kelime anlamını ve hangi koşullarda faiz ve vergi uygulanabileceğini hala öğrenememişim. İyi Forumlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gatetrans

Ağustos ayı enflasyon değerinin 17.95 gelmesi tahmin ediliyormuş. Hikaye bir veri olduğu aşikar, her şeye en az %30 zam yapıldı.
    TUİK verilerine inanan varsa gitsin kumda oynasın
  • bjk1903besiktas B kullanıcısına yanıt
    Hayır vadeli demene gerek yok. bankacılık sektörünü iyi bilirim. mevduat faiz vergisi/stopajı denir. her yerde de öyle geçer. illa vadeli hesaplar diye belirtmene gerek yok. iq su 70 civarında olan ortalama bir insan vadeli hesap olduğunu anlar. faiz geliri burada esas olan mevduat hesabı değil. cümlede verginin faizden alındığı belli zaten, anlamıyorsan problem sende demektir.

başaramadın sadece gereksiz ve boş yere tartışma başlattın.
  • Amazon doları 7.18 den alıyor ve 200 dolarlık monitor 2482 tl ye geliyor Türkiyeye. Yuh ya yuh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Faiz alırken devlet vergi kesiyor. Tabi siz elinize kesilmiş olarak geçtiği için fatketmiyorsunuz.işte o vergi düşürüldü. Faydası olur mu . Bence az da olsa olacaktır.
    Günlük veya 32 günlük vadelilerde indirim olmadığı sürece fazla bir etki yaratmaz.

Vadeli TL hesabından vergi oranları düşürüldü, TL mevduatında 6 ay vadede uygulanan vergi oranı yüzde 5'e indi. 6 aya kadar olan döviz mevduatı vergi oranı ise yüzde 20'ye çıkarıldı.

Kalın işaretlediğim yerlere bakarsanız sabah saatlerinde haberi piyasalar yanlış yorumlardı ve kurda 6,39lara doğru bir iniş oldu, daha sonra, piyasa beklentisinin bu olmadığı anlaşılarak tekrar yukarı doğru ivmelendi.
  • Amazon da bizi kurtaramaz artik bu saatten sonra.Aklima titanik filminin batisi geldi.Ne kadar surer batmamiz 2saat belki 3

Bizde 2ay bilemedin 3aya batariz.

• Merkez Bankası'nın açıklaması ne kadarda cin değil mi ama doalr önce bir yer gibi oldu ondan sonra sen cinsen ben daha cinim dedi yoluna devam etti.

Vadeli TL hesabından vergi oranları düşürüldü, TL mevduatında 6 ay vadede uygulanan vergi oranı yüzde 5'e indi. 6 aya kadar olan döviz mevduatı vergi oranı ise yüzde 20'ye çıkarıldı.

Hadi desene öbürünede 6 aya kadar, o zaman iniyormu 6'nın altına inmiyor mu.
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Normalde öyle bir duruma geldimki yiyecek dışında hiçbir şey almıyorum gibi bir şey. Ama monitorun bozulacağı tuttu, mecbur almak zorundayım. Babama Nisan 2017 de aldığım 672 tllik monitor şuan 1200 liraya satılıyor ki o da çok ahım şahım bir şey değildi.

Batan battı zaten hocam özellikle benim gibi yoksul-orta seviyedeki insanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felisleo2

Hayır vadeli demene gerek yok. bankacılık sektörünü iyi bilirim. mevduat faiz vergisi/stopajı denir. her yerde de öyle geçer. illa vadeli hesaplar diye belirtmene gerek yok. iq su 70 civarında olan ortalama bir insan vadeli hesap olduğunu anlar. faiz geliri burada esas olan mevduat hesabı değil. cümlede verginin faizden alındığı belli zaten, anlamıyorsan problem sende demektir.

başaramadın sadece gereksiz ve boş yere tartışma başlattın.
    Vadesiz Mevduat Faiz Geliri'nden başın dönmüş bu ne sinir, benide sinirilendin şimdi, bir dur bakalım önce bir söyleneni anla.

Merkez Bankası bile açıklamasını yaparken başına vadeli kelimesini ekliyor veya süreleri yazıyor. Ekonomik terimlerden ve nasıl kullanılmaları gerektiğinden bi habersin, yanlış veya eksik verdiğin bilgileri düzeltenlere de bilmişlik taslayarak tartışmayı daha da uzatıyrosun.

Yok iqsi 70 civarında olanmışta, yazık banay mışta.

Merkez Bankası'nın yukarıdaki açıklamasında kalın işaretlediğim yerlerin ne anlama geldiğini anlayabildin mi? Piyasalar neden buna başta olumlu tepki verdi daha sonradan geri adım attı bunu çözebildin mi? IQ'nü bunlara çalıştır, boş beleş oradan buradan bulduğun haberleri buraya yalan yanlış yapıştırmayı bırak.

Böff

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

doğrudur
  • Stopaj anlatıyor ya, midem ağrıdı

• agtr A kullanıcısına yanıt
    Bankanın eksik belirttiği ya da öncesinde vadeli bölümünden açılan ekranı doğruymuş gibi göstermeye çalışan zihniyet. Ne için sırf kendini haklı çıkarabilmek için. İşte gelişen Türkiye'nin gelişen insanları, diğer bankaya bak onda da doğrusunu göreceksin. 3 kişi var inat eden, birer birer blocklayınca sanırım problem çözülecek forum tertemiz.
  • 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
  • quote:

Orijinalden alıntı: flap-jack

Swaplar haftaya düzelince ne olacak bakalım.
  • Alışveriş yapma niyetiniz varsa bankanızla görüşüp, dövizle yaptığınız alışverişleri ekstrenize döviz cinsinden yazılmasını ve ödemeyi de döviz cinsinden yapacağınızı söylerseniz, kur farkını daha az yaşarsınız. Bunu daha önce farklı konularda uygulayanlar olmuştu.
  • Hocam bizim insanimiz sunu anlamiyor.Dolar yukselince fiyat bir tek dolarla satilan urunlere yani pc,elektronik piyasasina aniden yansir.Tl ile satilan diger urunlere yansimasi 2-3ayi bulur.

2016yilinda su anki ekran karti parasina(2080ti 13.000tl) millet canavar pc topluyordu piyasadaki en iyilerinden hemde.Su an birtek ekran karti aliniyor.Durum ortada fazla soze gerek yok.

• agtr A kullanıcısına yanıt
    Lütfen ölü taklidi yapın. Beni bile baydı bu saçma muhabbet. Allah aşkına cevap vermeyin şuna.
  • Arjantin ve Türkiye'nin CDS grafiklerini karşılaştırdım az önce. Neden direniyoruz bu kadar bırakalım 15 olsun veya sabit kur rejimine geçelim ne fark var ki? Zaten bka batmış durumdasınız, neyi gizliyorsunuz yani daha, tutacağınız şurada en fazla yerel seçimlere kadar ondan sonra ne olacak?
  • 
Sayfa: önceki 24852486248724882489
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.