Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3832. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tsufrankwoli , aslanaslan10 , maicole Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.534
Cevap
1.165
Favori
11.787.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
27. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 38303831383238333834
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Takip ettiğim sitede 598 TL çeyrek altın..
    Farkli sitelerden kontrol edebilirsiniz. Veriyi ortak yerden alan birden fazla sitede sorun görüyor olabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

en üst noktayı mı beklediniz :) tebrikler
    Dün öyle bi an napıyorum ben dolar rahat 7 olcak paramı neden dolara yatırmıyorum dedim aklım basıma şimdi geldi napim dışarda markete her gittiğimde ayrı bi zamla karşılaşıyorum bu ekonomik sıkıntı devam edecek su an bi müdahale de yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: wa$abi

Romanya ve Bulgaristan ab üyesi fakat paraları değer kaybediyor.. bu ülkeler hem kendi parası hem de Euro yu mu kullanıyor. bu ülkelerde ürünlerin fiyatı bizdeki gibi sürekli değişiyor mu? (market, doğalgaz faturası, taksi ücretleri vs..)
    eğer güçlü değilsen ab tam üye olsan da bir şey değişmiyor galiba. fakat bir Romen veya Bulgar serbest dolaşım hakkıyla Almanya ya gidip orada iş bulup çalışabilir mi

bulgaristanda euro ve leva para birimi 0,51 euro olarak hesaplanır yada tersi 1,95 olarak hesaplanır euro düşerse leva da düşer birlikte hareket ediyor değişmez

• Hakan.. kullanıcısına yanıt
    Tele 1 de bu konu tartışılıyor şuan..
  • ensei kullanıcısına yanıt
    Yazıya amerika ve dolardan girdi digital paradan bitirdi.Gerekçesi karşılıksız olan para dolar.Peki digital paranın karşılığı ne olucak?Ha digital para ha altından bağımsız para hiçbir farkı yok digital paranın fiziki bir karşılığı da yok.
    Mevcut düzen yıkılmadıkça insanlık rahat görmeyecekmiş.Ne zaman gördü ki veya böyle birşey istendi mi? hiçbir zaman böyle bir amaç istenmedi ki.Zaten şuanda olan mevcut düzeni kuran agababalar değil mi? Rahatları yerinde bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • coupant kullanıcısına yanıt
    Konuyu tam olarak açar mısınız? Cahilliğime verin. Devamlı rekor kıracak mı yoksa ibre aşağıya mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Para basmaya başlanmış sanırım?Bu enflasyon ve dolarda artış olabilecek demek.
    ytd.

https://twitter.com/e507/status/1247196379409195011
  • VADev V kullanıcısına yanıt
    Fed karşıksız para bastıkça bu doların altın karşısında değer kaybetmesine sebep olacak.

Ama bir süredir sürekli para basıyor halbuki birşey olmuyor. Anlamadım garip olay

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VADev V kullanıcısına yanıt
    1971den beri basıyordu. Altının fiyatını da olmayan altınları varmış gibi gösterip satarak baskılıyordu. Satılan altın miktarı (kaydi altın) ile fiziki altın miktarı aynı değildi.

Ama artık sona gelindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 6 Nisan 2020; 22:51:4 >
  • 354 ten çıktım.İslam memiş düşecek diyor bu ay içinde sert dalgalanmalar yasayabilir diyor.Pik noktasını tahmin edemiyoruz ama gram yıl sonuna doğru 400 u bulur hatta yılsonunu bile bulmaz.Erdoganin konusmasindanda anladığım kadarıyla yerli ekonomi çöküyor şuan.Corona sonrası ciddi bir kriz bekliyor bizi.

• 3 ayda, aylık ortalama yüzde 7.72 artan altın kalan 9 ayda aylık ortalama yüzde 3.19 artacak öyle mi? Hele ki şu corona günlerinde.

• İslam memişi dinlemesen iyi olacak, çekimser ve ihtiyatlı bir ruh hali var adam da! Ama konjontur öğle değil!adam tabloyu okuyamıyor yapısından kaynaklı

Gold para kanalı mehmet ali yıldırımtürk
    Selçuk geçer

daha iyi

Coronadan sonra nasıl bir yol izleyecek acaba yazın düğün dönemi virüs biter talep olusursa?Şuan çok dengesiz 330 lardan 300 lira altına dustugunude gordum bir bucuk ay önce .Dolar 6.4 ti o dönem.

• EcheLoN_ kullanıcısına yanıt
    Doğrudur tavsiyeleriniz dikkate alacağım çıktım 354 ten tersteyim şuan ama nisan ayında alım fırsatı verebilir yine.

• Para basmaya devam edecek. Para bastıkça da bu durum amerikan dolarının altından yiyeceği tokadın daha okkalı olmasına vesile olacak. Karşılıksız para basmak neymiş görecekler.

Dünyanın en büyük kalpazanı fed belasını bulacak. Yıllardır karşıksız para bastılar.

Selçuk geçer gibi sözde ekonomistler söylemez bunları. Onun gibilere göre en güvenli liman dolardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 6 Nisan 2020; 23:11:21 >
  • Banka makaslarından şikayetçi arkadaşlar saf olmayın gidin hisse senedi hesabı açtırıp gldtr alın ille altın alıp satmak istioyrsaniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Para basmaya devam edecek. Para bastıkça da bu durum amerikan dolarının altından yiyeceği tokadın daha okkalı olmasına vesile olacak. Karşılıksız para basmak neymiş görecekler.

Dünyanın en büyük kalpazanı fed belasını bulacak. Yıllardır karşıksız para bastılar.

Selçuk geçer gibi sözde ekonomistler söylemez bunları. Onun gibilere göre en güvenli liman dolardır.
    sene sonu 5 altı olur america battı.

şaka gibisiniz 4,90 hayaliyle yanıp tutuşuyorsunuz

usd yıl içi hedef 7.50

mutlu ol yeter

YTD

• dephyr kullanıcısına yanıt
    Dolar alan yaya kalır. Dolar alım gücünü korumaz. Doların TL karşısında değerlenmesi, altın karşısında doların değer kaybettiği gerçeğini değiştirmez. İkisi de değer kaybediyor biri daha fazla. Diğerinin kaybının daha az oluşunu kazanç sanan saflar ülkesi, körler ülkesi Türkiye.

Dolar arttı değil, dolar altın karşısında TL'den daha az değer kaybetti. Dolar alanlar sevinecekse altın karşısında TL kadar değer kaybına uğramadığına sevinsin.

Aylardır Selçuk Geçer'in gazıyla dolarda kalanlar altın karşısında ağır bir tokat yediler mi yemediler mi? İstersen yıllara vur, yüzyıla vur bu gerçeği değiştiremezsin. Selçuk Geçer ise insanları ısrarla dolarda tuttu ve zarar ettirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 6 Nisan 2020; 23:43:7 >
  • şuan sizce ne yapmalı altın düşer mi? tl deyim altın almak mantıklı değil gibi çok yükseldi..
  • 
Sayfa: önceki 38303831383238333834
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.