Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,86₺ ' Euro=7,73₺ ' G.Altın=390₺ (06 TEMMUZ) 🔥

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: first_officer , programmer_onur Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 17 Misafir (10 Mobil) - 7 Masaüstü12 Mobil
82.303
Cevap
695
Favori
3.396.564
Tıklama
Popüler Konular listesinde 71. Sırada  bugün en iyi #16
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,86₺ ' Euro=7,73₺ ' G.Altın=390₺ (06 TEMMUZ) 🔥
Giriş
    261 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Estağfurullah hocam çok anladığımız yok. Öyle derin bilgilerim yok. Finansal okur yazarlık merakım var sadece. Mesela bahsettiğiniz tam olarak anlamadım :) Hazinenin yapacağı ihraçlarından bahsediyor iseniz onun yerine FED'in eylülde ne yapacağına bakarım. Kur tahmini yapmak çok zor. Bir de umudum yok ama OVP belki bir önümüzü görmeyi netleştirebilir.
    Merkez bankası repo faiz ihalesi açacakmış hocam. Ona binaen dedim. Bir de swap kararları falan 1 hafta boyunca düşürmüştü kademeli olarak

Orijinalden alıntı: suicide

Diyelim elinde dolar 1000 dolar olan biri var. konusma yapalir 6.55 den dolar bozulur, etti mi 6550 tl. Merkez bankasi cikip beklenmedik bir artis yapar ve dolar 6.05 olur, bu arkadas 6550tl ile 1083 dolar alir. Hop, tatli kâr :)

Bu örneği neden verdin anlamadım dediğin gibi sabah 6,55 idi akşam 6,08 dalgalanmanın çok farklı olduğu biliniyor, öyle ki Vatan computer girişlere yazı asmış gerçek fiyatı kasadan öğrenebilirsiniz kurdaki dalgalanmadan etiketlerle uğraşamıyoruz mealinde ama anlaşılmayan 625 puanlık bir faiz artışı yapılacak bunun döviz üzerinde etkisini neden konuşması ile 300 puan seviyesine çekip faizlerin bu seviyeye çıkmasının etkisini azaltıyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Örnekteki krize firsati donusturen kisinin kim ya da kimler oldugu onemli, bu konuda biraz hayal gucunuzu zorlayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ali_ihsan21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Kurmay Yarbay
    16777 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Orijinalden alıntı: Merkur

Reis suçu ohale atar mı? Ohali kaldirin dediniz kaldırdık, dolar bu yüzden uçtu.

Asıl sebep çapulcuların Taksim Parkına AVM yapılmasını engellemeleri, bakın o günden yani 2013'ten beri dolar yükseliyor. Topçular Kışlası yeniden dikilse içine AVM yapılsa ülke ekonomisi kurtulurdu.

Alıntıları Göster
    İroni alert.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    9724 Mesaj
    quote:

Örnekteki krize firsati donusturen kisinin kim ya da kimler oldugu onemli, bu konuda biraz hayal gucunuzu zorlayin.

Ben bu tarz şeylere inanamıyorum 50 kuruşluk dalgalanmadan birileri pahalıyken satıp ucuzken alsın diye Cumhurbaşkanlığı seviyesindeki biri konuşma yapmaz.

Yahu hala gerçekleri göremeyenler var.. Dolar bugün niye mi çıktı.. Kılışdaroğlu hapşurdu da ondan.. Yine yaptı yapacağını kılışdar.. Ama kılışdara rağmen Reis yine halkına derman oldu.. ve MB faiz artırdı dolar dibi gördü..

Bana herşey seni hatırlatıyor(Rei$)..
    |
    |

yandaş basında manşet: REİS DOLARI YİNE DÜŞÜRDÜ

|
    |

Ben onların da anladıklarını sanmıyorum, bu durum bana İngiltere gezisinde Erdoğan'ın finans çevrelerine "faiz çok kötüdür" deyip sonrasında Mehmet Şimşek'in gidip "aslında öyle demek istemedi" demesini hatırlatttı.

Muhalefet yönetimin hatalarına şeytanca anlamlar yüklüyor ama sorunun özü çok basit deneyimsizlik, bilgisizlik.

|
    |
    programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iyimserliginize saygim sonsuz :)

|
    |
    ali_ihsan21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Yarbay
    9724 Mesaj
    quote:

iyimserliginize saygim sonsuz :)

İlk like'ı ben bastım ha

|
    |

Fed ne yapar..

İsin kotusu abd bi soylem yapar veya reis gittigi yerde bi iki kelime ederse faiz arttiriminin hicbir anlami olmamis olur..

|
    |

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Diyelim elinde dolar 1000 dolar olan biri var. konusma yapalir 6.55 den dolar bozulur, etti mi 6550 tl. Merkez bankasi cikip beklenmedik bir artis yapar ve dolar 6.05 olur, bu arkadas 6550tl ile 1083 dolar alir. Hop, tatli kâr :)

Bu örneği neden verdin anlamadım dediğin gibi sabah 6,55 idi akşam 6,08 dalgalanmanın çok farklı olduğu biliniyor, öyle ki Vatan computer girişlere yazı asmış gerçek fiyatı kasadan öğrenebilirsiniz kurdaki dalgalanmadan etiketlerle uğraşamıyoruz mealinde ama anlaşılmayan 625 puanlık bir faiz artışı yapılacak bunun döviz üzerinde etkisini neden konuşması ile 300 puan seviyesine çekip faizlerin bu seviyeye çıkmasının etkisini azaltıyor ?

Alıntıları Göster
    Doğru bir soru. Piyasa zaten fiyatlamasını aşağı yönlü yapmışken bu anlamsız açıklamaya gerek yoktu. Acısı çıktı daha da çıkar.

• Yarbay
    9724 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Doğru bir soru. Piyasa zaten fiyatlamasını aşağı yönlü yapmışken bu anlamsız açıklamaya gerek yoktu. Acısı çıktı daha da çıkar.

Ben iyimser olmaya çalışıyorum ama şüphelenmek için de sebepler var.

|
    |

• Binbaşı
    1521 Mesaj

Bazılarının elindeki doları yüksekten bozdurmaları için fırsat verdi

|
    |
    suicide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: eto83

Bazılarının elindeki doları yüksekten bozdurmaları için fırsat verdi

Ben daha geçen hafta 6.60'dan dolar aldım

|
    |
    Ama kabul edin doları çok güzel dağıttılar size. 6.40 ve üzerinde %50 - 70 arası dolarda bir coğunuz. Hatta sabah bile gel gel yaptılar 7 ye 8 e gidecek diye son pinçikleri de kitlediler. Olsun çıkar elbet bir gün bekleyin.

Büyük oyun bozuldu diyorsun, heyt be dünya liderimizin izin de, ey ameriga nasıl tokat yedin ama !!!

Dolarda tarihi düşüş, hadi hayırlısı bir kaç güne 1 dolar = 1 tl , gerçi dolsa ne olur dolmasa ne olur ama...
    |
    |
    ccecy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ccecy

Ama kabul edin doları çok güzel dağıttılar size. 6.40 ve üzerinde %50 - 70 arası dolarda bir coğunuz. Hatta sabah bile gel gel yaptılar 7 ye 8 e gidecek diye son pinçikleri de kitlediler. Olsun çıkar elbet bir gün bekleyin.

"Dolar alan yaya kalır" zihniyeti nasıl oluyor da 3,5 lira yükselirken pusup 50 kuruş düşünce cesaret gelip kafasını çıkarıyor anlasam çok mutlu olacağım.

Bize kimse doları zorla satmadı, kendimiz aldık 4'ten aldığımdan da ben mesulüm 6,60'tan da.

|
    |

Orijinalden alıntı: ccecy

Nereden biliyorsun %50-70 in 6.40 ve üzerinden dolarda olduğunu?
    |
    |
  • Yarbay
    5333 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gscarbon

Yatırım tavsiyesidir.Dolar kaybettirmez bu ülkede.1-2 ay iyimser seyretti diyelim hadi.Düşsün düşsün 5,50 lere düşsün.Hayal tabi.Yine varacağı yer 7 ile 8 tl arası
    Devasa faiz arttırımı ile bir nebze ateşi alınan doların, önümüzdeki 1 ay içerisinde gideceği rakamlar altta üstte ne olabilir? Bu ay sonuna dek dolar bozdurmam gerekiyor, altın günü nasıl tahmin edebiliriz? Fed toplantısı gibi belirli günlerden neleri takip etmemiz lazım?

kolayoto.com
Canlı Tv izle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.