Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2545. sayfa)

6 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 33 Misafir (6 Mobil) - 31 Masaüstü8 Mobil1 Android
5 sn
235.536
Cevap
1.165
Favori
11.787.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
23. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 25432544254525462547
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suicide

iyimserliginize saygim sonsuz :)

İlk like'ı ben bastım ha

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13 eylul'den birsey cikmadi, gozler 25 eylul de artik

Fed ne yapar..

İsin kotusu abd bi soylem yapar veya reis gittigi yerde bi iki kelime ederse faiz arttiriminin hicbir anlami olmamis olur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Diyelim elinde dolar 1000 dolar olan biri var. konusma yapalir 6.55 den dolar bozulur, etti mi 6550 tl. Merkez bankasi cikip beklenmedik bir artis yapar ve dolar 6.05 olur, bu arkadas 6550tl ile 1083 dolar alir. Hop, tatli kâr :)

Bu örneği neden verdin anlamadım dediğin gibi sabah 6,55 idi akşam 6,08 dalgalanmanın çok farklı olduğu biliniyor, öyle ki Vatan computer girişlere yazı asmış gerçek fiyatı kasadan öğrenebilirsiniz kurdaki dalgalanmadan etiketlerle uğraşamıyoruz mealinde ama anlaşılmayan 625 puanlık bir faiz artışı yapılacak bunun döviz üzerinde etkisini neden konuşması ile 300 puan seviyesine çekip faizlerin bu seviyeye çıkmasının etkisini azaltıyor ?

Alıntıları Göster
    Doğru bir soru. Piyasa zaten fiyatlamasını aşağı yönlü yapmışken bu anlamsız açıklamaya gerek yoktu. Acısı çıktı daha da çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Doğru bir soru. Piyasa zaten fiyatlamasını aşağı yönlü yapmışken bu anlamsız açıklamaya gerek yoktu. Acısı çıktı daha da çıkar.

Ben iyimser olmaya çalışıyorum ama şüphelenmek için de sebepler var.

• suicide kullanıcısına yanıt
    Bazılarının elindeki doları yüksekten bozdurmaları için fırsat verdi

• quote:

Orijinalden alıntı: eto83

Bazılarının elindeki doları yüksekten bozdurmaları için fırsat verdi

Ben daha geçen hafta 6.60'dan dolar aldım

• Ama kabul edin doları çok güzel dağıttılar size. 6.40 ve üzerinde %50 - 70 arası dolarda bir coğunuz. Hatta sabah bile gel gel yaptılar 7 ye 8 e gidecek diye son pinçikleri de kitlediler. Olsun çıkar elbet bir gün bekleyin.

• ccecy C kullanıcısına yanıt
    Büyük oyun bozuldu diyorsun, heyt be dünya liderimizin izin de, ey ameriga nasıl tokat yedin ama !!!

Dolarda tarihi düşüş, hadi hayırlısı bir kaç güne 1 dolar = 1 tl , gerçi dolsa ne olur dolmasa ne olur ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Ama kabul edin doları çok güzel dağıttılar size. 6.40 ve üzerinde %50 - 70 arası dolarda bir coğunuz. Hatta sabah bile gel gel yaptılar 7 ye 8 e gidecek diye son pinçikleri de kitlediler. Olsun çıkar elbet bir gün bekleyin.

"Dolar alan yaya kalır" zihniyeti nasıl oluyor da 3,5 lira yükselirken pusup 50 kuruş düşünce cesaret gelip kafasını çıkarıyor anlasam çok mutlu olacağım.

Bize kimse doları zorla satmadı, kendimiz aldık 4'ten aldığımdan da ben mesulüm 6,60'tan da.

• quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Ama kabul edin doları çok güzel dağıttılar size. 6.40 ve üzerinde %50 - 70 arası dolarda bir coğunuz. Hatta sabah bile gel gel yaptılar 7 ye 8 e gidecek diye son pinçikleri de kitlediler. Olsun çıkar elbet bir gün bekleyin.
    Nereden biliyorsun %50-70 in 6.40 ve üzerinden dolarda olduğunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gscarbon

Yatırım tavsiyesidir.Dolar kaybettirmez bu ülkede.1-2 ay iyimser seyretti diyelim hadi.Düşsün düşsün 5,50 lere düşsün.Hayal tabi.Yine varacağı yer 7 ile 8 tl arası
    Devasa faiz arttırımı ile bir nebze ateşi alınan doların, önümüzdeki 1 ay içerisinde gideceği rakamlar altta üstte ne olabilir? Bu ay sonuna dek dolar bozdurmam gerekiyor, altın günü nasıl tahmin edebiliriz? Fed toplantısı gibi belirli günlerden neleri takip etmemiz lazım?

• daha da elinizde patlaması dileğiyle beter olun
  • doların gidişatı şuan hükümetle alakalı tamamen

eğer abd ile ilişkiler düzelir de tasarruf yapmaya başlarsak dolar yavaş yavaş geriye gider

ama rte dik kafalılık ederse hem kendisi hem ülke çöküşe doğru hızla ilerler.

Ben abd'ye karşı geri adım atacağımızı düşünüyorum. Yargıdan rahip brunson suçsuz damgası çıkartıp abd'ye postalarlar ilişkilerde normalleşme sürecine girer.

180 milyar dolar finansman lazım 1 sene içinde üstüne 40-50m dolar cari açığı nasıl fonlayacaksın.

ABD kaynaklı yatırım ve fonlar olmadan bu ülke bunları çeviremez asla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taha yasin arıcı

daha da elinizde patlaması dileğiyle beter olun
    Bir ay içinde buralarda ol kimin elinde patlamış göreceğiz aksine çok mutlu oldum alım fırsatı doğdu Önümüzdeki ay FED faiz arttırdı zaman doları tutabilene Aşk olsun

• 13 Eylül Perşembe 22:37BAKAN ALBAYRAK: ORTA VADELİ PROGRAM 20 EYLÜL'DE AÇIKLANACAK - HT 

13 Eylül Perşembe 22:38 BAKAN ALBAYRAK: EKİM'DEN İTİBAREN ENFLASYON DÜŞÜŞE GEÇECEK - HT

Vergi indirimi falan mi olacak acaba

• quote:

Diyelim elinde dolar 1000 dolar olan biri var. konusma yapalir 6.55 den dolar bozulur, etti mi 6550 tl. Merkez bankasi cikip beklenmedik bir artis yapar ve dolar 6.05 olur, bu arkadas 6550tl ile 1083 dolar alir. Hop, tatli kâr :)
    buna binayen o arkadaş şey yapmış da olabilir. malum bankalara siber saldırı olduğunda daha düşük kurdan da almış olabilir
  • edecekleri müdahale yirmi kuruşmuydu vay be
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Man in the Suit

doların gidişatı şuan hükümetle alakalı tamamen

eğer abd ile ilişkiler düzelir de tasarruf yapmaya başlarsak dolar yavaş yavaş geriye gider

ama rte dik kafalılık ederse hem kendisi hem ülke çöküşe doğru hızla ilerler.

Ben abd'ye karşı geri adım atacağımızı düşünüyorum. Yargıdan rahip brunson suçsuz damgası çıkartıp abd'ye postalarlar ilişkilerde normalleşme sürecine girer.

180 milyar dolar finansman lazım 1 sene içinde üstüne 40-50m dolar cari açığı nasıl fonlayacaksın.

ABD kaynaklı yatırım ve fonlar olmadan bu ülke bunları çeviremez asla.
    400 milyon dolara uçak alarak yapıyoruz tasarrufu

• quote:

Orijinalden alıntı: Circassian81

13 Eylül Perşembe 22:37BAKAN ALBAYRAK: ORTA VADELİ PROGRAM 20 EYLÜL'DE AÇIKLANACAK - HT 

13 Eylül Perşembe 22:38 BAKAN ALBAYRAK: EKİM'DEN İTİBAREN ENFLASYON DÜŞÜŞE GEÇECEK - HT

Vergi indirimi falan mi olacak acaba
    Vergi indirimi mi? Akaryakıttaki ötv indirimi nedeniyle 4 milyar lira (şimdilik) kayıp var. Tarım ürünleri ithalat vergileri indirimi, yansıtılmayan elektrik ve doğalgaz zamları, tüktimin düşmesi nedeniyle oluşan kdv kaybı v.s.

Vergi indirimi değil bindirimi gelecek. Ovp ile ne yapacaklar sanıyorsun? Cek cak diyecekler.
  • Ne oldu faiz arttıramazlar diyenler sus pus. Merkez Bankası çıkarıp masaya vurdu. Ben Reis falan tanımam dedi alayını dağıttı. Dolar rezil oldu. Artık kötü günler bitti çok şükür, şimdi şahlanma zamanı. İstikrar ve kalkınmanın tek temini olan Ak Parti ile şahlanmaya kaldığımız yerden devam. Var mı itirazı olan?
  • 
Sayfa: önceki 25432544254525462547
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.