Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2565. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
28 Misafir (2 Mobil) - 26 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.527
Cevap
1.165
Favori
11.786.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 25632564256525662567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    paramı çekerim ve tekrar hesaba yatırırım sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KgnGksnn -- 17 Eylül 2018; 19:3:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KgnGksnn

paramı çekerim ve tekrar hesaba yatırırım sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ?

2 hafta yanar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dolarcılar çekip parayı faize yatırsa daha karlı ama faiz haram dolar değil enteresan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KgnGksnn kullanıcısına yanıt
    3 aylık koyuyorsan 3 ay o paraya elveda diyeceksin demezsen faiz falan gelmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

3 aylık koyuyorsan 3 ay o paraya elveda diyeceksin demezsen faiz falan gelmez
    gelmez biliyorum 2haftalık paramı çeksemmi yeni vadeden yatırsammı kararsızım
  • 6.30 ile kapattı vay be şuna bak.Sen git cumhuriyet tarihinin en yüksek faiz işlemini gerçekleştir sonuç pes ne diyelim.
  • 625 BP a rağmen eski yerine 6.40 lara çok yaklaştı. Daha bunun Fed faiz artırımları var. Yıl sonuna kadar 3 tane olacağı söyleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

dolarcılar çekip parayı faize yatırsa daha karlı ama faiz haram dolar değil enteresan

Ne kadarlık bir süreçte daha karlı, doların o süreç sonunda kaç tl edeceğini hesaplıyorsunuz ? Geçenlerde Mert Yılmaz "dolar 1 yıl içinde 5,30 üstüne çıkarsa ancak mevduat faizlerinden daha karlı olur" demişti. Hocam ne 5,30'u o seviyeleri biz bir kaç ay içinde görürüz demiştim, öyle de oldu.

• Faizle bu işin olmayacağını söylemeyen kalmadı ama ısrar ediliyor.

Konu basit

Ya faizle bu is olmaz diyenler yanilacak (!) ya da hayır biz bildiğimizi okumaya devam edeceğiz bundan başka doğru yoktur tüm dünya yanlış biliyor diyenler..

Yaşayıp göreceğiz hep beraber.

• KgnGksnn kullanıcısına yanıt
    Boz bence 2 hafta bir şey değil. Büyük meblağlar dan söz etmiyorsak tabii

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Şu an evi satip %25 den faize verdi arkadaşım. Onun aylık faizi ile geçiniyor desem yeridir.

Malum şu an dolar yüksek o nedenle dolar almadı. 10 mu olacak abi dedi

Ama 3.5-4 hatta5 ten dolar alanların çevremde ben 1 dolar sattığını görmedim. Kimse o riske girmiyor.

Benzer durum altın için de geçerli tabi. Yastık altı rezerv aynen duruyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Şu an evi satip %25 den faize verdi arkadaşım. Onun aylık faizi ile geçiniyor desem yeridir.

Malum şu an dolar yüksek o nedenle dolar almadı. 10 mu olacak abi dedi

Ama 3.5-4 hatta5 ten dolar alanların çevremde ben 1 dolar sattığını görmedim. Kimse o riske girmiyor.

Benzer durum altın için de geçerli tabi. Yastık altı rezerv aynen duruyor..

Ben en yüksek 6,80'den aldım yanlış hatırlamıyorsam, doların kaç olduğu önemli değil yani isterse 20 tl olsun bir dolar politikalarımızda iyileşme ümidi görmediğim sürece bozdurmam.

• Faiz sadece uzlaşı ile düzelir tabi şuan dışardan yatırım fonlama olmadığı sürece işin yaş faizde yapsan önemi yok elin kolun bağlı dıj güjler karşısında.
  • Ohoo ben de 6,50 hayali kuruyorum, 6,30 üstü dahi kapayamayacak günü Benjamin amca.

• Bugünn tekrar gördük ki bu ülke doları düşürmek için faiz arttimindan başka hiçbir şey yapamıyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olay faizde degil izlenen siyasi politika ve iliskiler yuzunden sorun yasiyoruz duzene girmedigi surece surekli artar dolar.ytd
    Istediginiz tabloyu istatistigi inceleyin son 2 yili ozellikle rezervler olsun ithalat ihracat borclanmalar olsun farklar minimal ama %100 deger kaybeden bir TL var ortada.

Damat ekonomi basina getirilmese belki bayram oncesi 4.8 in altindaydik suan duzgun bi yapilanma ile.bu kadar faiz artirimi yapmaya gerek kalmadan hemde

Merkez bankasi aciklama yapti gecenlerde bizim isimiz kuru dusurmeye calismak degil yataya gecirip istikrar saglamak diye.
    Bu aciklamadan sonra sorunun nerde oldugunu ufacik dusunme yetenegi olan anlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CONQUER. -- 17 Eylül 2018; 21:23:53 >
  • Dolar alım satımlarda destek direnç noktalarını iyi takip edin.Millet gidiyor tepe dirençten alıyor sonrada vay anam vay babam.Bekleki aldığın fiyattan satabilesin en azından.İşin komiği doları 7.80 lerden almayı beceren bile olmuş.Gülmekten ölmüştüm.
  • Az önce şu linkteki ekonomi seminerine katıldım.https://twitter.com/faCefinancial/status/1041706883848052736

1 saat civarı sürdü. Dolardan, Euro'ya ve Bitcoin'e kadar birçok şeyi yorumladı.

Adamın, Dolar, Euro ve BİST 100 hakkındaki yorumlarını kısaca kendi çizdiği grafiklerle özetleyeceğim. "YATIRIM TAVSİYELERİ DEĞİLDİR. TEKNİK ANALİZ PAYLAŞIMIDIR. BANA AİT DEĞİLDİR. ALINTIDIR !!!"

-Dolar ile ilgili olarak çok kısa vadede 6,34 - 6,35 civarında güçlü bir dirençle karşılaşacağımızı belirtti. Bunun dışında aşağıdaki grafiklerdeki "4" numaralı düşüşü mutlaka beklediğini ama sayısal anlamda nereye kadar gideceğini net bilemediğini söyledi. Yani bu adama göre dolarda en azından 6,00 - 5,98'lere kadar bir düşüş var belki OVP'ye göre de değişebilir. OVP'de ciddi hedeflerin olduğundan bahsediliyordu falan dedi. 5'leri de görebilir dedi.. Burada önemli nokta üçgen formasyonu var ve sıradaki hedefi 6,51 noktası. Buradan sekip 4 numaralı düşüşü yapması bekleniyor. Belki 6,51'den sonra 6,30'dan dönebilir. Düşüşün uzunluğu dediğim gibi belirsiz.

Amma ve lakin, uzun vadede yeni rekorların kesinlikle geleceğini söyledi.

Not: Bilmeyenler için resimlerde Elliot Dalga sayımı dediğimiz teknik analiz çizimleri mevcuttur. Düz kesiksiz mavi çizgiler öncelikli beklentilerdir.

(Günlük USD/TRY grafiği)

(Saatlik USD/TRY grafiği)

(5 dakikalık USD/TRY grafiği)

-BİST 100 ile ilgili olarak 77 - 71 bin aralarına düşüş bekliyormuş öncelikli olarak. Eğer olur da 96 bini geçerse 103-107 bin arasına yükseliş bekliyormuş. Ama şimdilik 94 bin civarından aşağı doğru şiddetli düşüş bekliyorum dedi. Kısa zamanda yükseliş ihtimali düşük dedi. Yükseliş görmüyorum dedi.

(BİST 100 haftalık grafiği)

-Euro ile ilgili olarak kısa vadeli hedefinin 10,88 - 11,18 TL civarı olduğunu söyledi. %90 ihtimal dedi.

(Eur/TRY haftalık grafiği)

TEKRAR SÖYLÜYORUM BU ANALİZLER BANA AİT DEĞİLDİR, ALINTIDIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 17 Eylül 2018; 22:11:33 >

• gaplı 7 civarı açılış yaptığı pazartesi baya alan olmuştu, piyasa kapalı olduğu için 7.5+ aldı herkes
  • Direnç noktası bayrak formasyonu dibi başı kuyruğu kulağa çok hoş gelen terimler ama bizim piyasanın öngörülebilirliği 0 yazı ile (sıfır). Neden mi ? Piyasaya etki edebilecek kişilerin, kurumların tutumları öngörülemez dolayısıyla grafik falan da hikaye.

2015'ten 2018'e faiz artışı yapmayan MB seçimden bu güne ne kadar yaptığına yaptığına bakın. 6,80 seviyesini 3 gün korumuş daha yukarı gidememiş kurun direnç noktası yarattığını ben de görüyorum ama ertesi gün düşeceğinin bir garantisi hiç bir zaman yok. Aniden yukarı da kırabilir.

Başkanın faiz için olumsuz konuştuğu sabahın öğleninde 30 senedir görülmemiş seviyede bir faiz artışı olabileceğini kim kestirebilirdi, tamam MB kağıt üstünde kendi karar veriyor faize, iyi de MB başkanını Erdoğan atıyor ve sabrının sınırına geldiğini söyleyen biri gün gelir sizi görevden de alır. Eskiden Cumhurbaşkanlarının böyle bir yetkisi yoktu göreve atar MB başkanını ve süre dolana kadar koltuğunda kalırdı 10 Temmuz 2018 itibariyle yani Erdoğan Başkan olduğunda ilk yaptığı şey bu kararnameyi çıkarmak oldu. Şimdi dilediğinde koltuğu altından çekebilir kimseye hesap vermek zorunda da değil

• 
Sayfa: önceki 25632564256525662567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.